Plantagefestival wordt traditie BRADERIE Schiedam-Zuid Koninginnedag 30 april /,4 - Frans Halsema goed voor een leuke avond I SCHADE AAN UW PEUGEOT? NEFKENS EURODAM B.V. KWIS Uw plant op Hydrokultuur Dertien Ruit ingegooid ST0MEN ■WKPOPgSIN 16 SPEOAADMKai 139,- 4.95 69,50 5.95 8.95 KQNINGIN 70 JAAR DE B0T SHOP 22.50 35*- KANTOOR: HOOGSTRAAT 122, VLAARDINGEN. TEL.: 010 - 346711 EN 346528. POSTBUS 306 In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad WOENSDAG 25 APRIL 1979 - 3e JAARGANG NO. 17 SCHIEDAM - Het Plantage Festival op koninginnedag gaat een echte Schiedamse traditie worden, de organisatoren Hans Grob, Pe ter Groeneweg, Frits van Mourik, Kees Krommenhoek, Peter Pij- pers en Ben van Pelt hebben, na 3 jaarfestivals organiseren, besloten om een stichting te gaan vormen. Wanneer is Beatrix trouwens jarig. schijnt de zon dan ook? Voorlopig ziet het er naar uit dat het feest nog een paar maal op 30 april kan worden gevierd. zie elders in dit nuramer I VLAARDINGEN Ondanks het feit dat zijn programma de titel draagt ,,Ik ik en nog er's ik" was Frans Halsema afgelopen vrijdagavond in de Stadsgehoorzaal niet slechts in zijn eentje bezig. Het publiek deed ook mee. En hoe. A1 voor de pauze wist de lange, lenige kabaretier de bezoekers hartelijke lachgeluiden te ontlokken met zijn grappen en grapjes. Aandacht werd er naar meer serieuze liedjes geluisterd. Liedjes met een tikje weemoed als„Fred. Hendrikplantsoen"en het lied ..Jean Francois en Pietvan Dijk". Twee mannen, mensen met hun eigen levensvisie en handelend naar hun aard. Wie er gelijk heeft? Volgens Halsema geen van beiden en toch ook al- lebei want je kunt niet anders dan je bent. Trouwens over gelijk hebben zingt hijeenaantal kereno.a. in ..Gelijk". Hij maakt over dit onderwerp trouwens enige wrange grappen. waarop het publiek opnieuw met guile lach re- ageerde. In het programma zaten twee grote sterke punten. Ten eerste deed Halsema de suggestie dat de Vlaardingse toneelgroep de Fakkel in de zaal achter het podium aan het repeteren was. Juist op dit moment werd er een sterfscene gespeeld. ..Stilte" werd verzocht en stil was het in de zaal. Halsema praatte aan een stuk door, terwijl er hier en daarzenuwachtiggegiecheld werd. Met een harde schreeuw ..DOOD" verbrak hij van het ene op het andere mo ment de spanning. Hij is trouwens toch erg sterk in het overstappen van het ene naar het volgende onderwerp. Daarbij moet gezegd worden dat Frans Halsema lekker zingt om het zo maar eens uit te drukken. heel makkelijk. rustig en zich bewust van wat hij met zijn stem kan doen. Het tweede sterke punt bestond uit een scene waarin hij een televisie aan- zette waarop Gerard Cox verscheen. Met hem voert hij een gesprek (video- opname red.) en wat blijkt? Het grootste deel van de aanwezigen kijkt slechts alleen naar het scherm. Gewoonte? Overduidelijk bleek verderdat Halsema aljarenlang in dit vakzit. Allesliep soepel. Een ding moet zonder meer veranderd worden: de teksten van de po- litieke babbels. De meeste zijn van te lange tijd geleden. Hoe dan ook. uit het vele lachen en langdurig applaus moet gekonkludeerd worden dat Halsema in de Stadsgehoorzaal een succes was. Het Plantage Festivalduurt van I2.00tot 23.00 uur en het programma ziet er als volgt uit: 12.00 uur: optreden van Willy Nilly, een Rotterdamse New-Wave groep. 13.00 uur: muziek door Arie. de one one band. Arie, die 23 no- vember 1978 incafeQuibusis geboren en in de Gorzen een wereldvermaardheid geniet, bestaat uit Rini van Willigen en Han Jansen. 14.00 uur: Cliff Worrell Association, met Mr. Cliff Worrell uit Guyana. 15.00 uur: Klein Azie is een Turkse vijf- mansformatie uit de Rotter damse regio. Ze spelen echte Turkse folkloristische mu ziek. 16.00 uur: Tranquillitas: een groep uit de Randstad die een stijl speelt die het meest naar jazz- rock neigt. 18.00 uur: Joop de minstreel zingt en be- geleidt zichzelf op de 6-sna- rige gitaar en brengt "histo- risch verantwoord kritisch leed". 19.00 uur: Morgana, een viermans jazz- formatie, waarbij de Schie- dammer Jan van Ravens op de saxofoon blaast. 20.00 uur: Jada. een lokaal bekende for- matie, voortgekomen uit de "Flails". Jada kan men her- kennen aan zijn eigen sound, die het midden houdt tussen symphonische l.atin-rock, doorspekt met jazzy invloe- dcn. 21.00 uur: Easy, een sterk opkomende Nederlandse kroesharige reg- gae-formatie die op het mo ment flink ..in de picture" staat. Hun eerste plaat is in Schiedam opgenomen en wordt door Midnite Records uitgebracht. Tussen de groepen door treedt de En- gelse thcatergroep "Pigeon drop" op, die het publiek zal vermaken met kunsten, grappen, grollen, enzovoort. Als het weer nu maar meewerkt, dan kunnen de Schiedammers niet alleen van de muziek, maar ook van pannekoeken, hloemen, broodjes, potterie en batik ge- nieten. A rie. de one X one band, een van de groepen op het Plantage Festival. Bel ons,voor alle schades. Adrianalaan 378 Rotterdam Tel. 010-220022 SCHIEDAM Elk jaar op 23 april viert men in Turkije het kinder-en be- vrijdingsfeest Nisan 23 en de in Nederland verblijvende Turken houden elk jaar deze traditie in ere, in zaal Tivoli werd afgelopen zaterdag voor de vierde maal dit feest gevierd, door zowel Turkse als Nederiandse kinderen. 23 april 1920 was de dag waarop de grote Turkse leider Kemal Ataturk het eerste parlement in zijn land instelde en zo de Turkse volksrepubliek geboren liet wor den. A1 59 jaar lang wordt dat feit elk jaar feestelijk herdacht; Ataturk zelf stelde het in alseen speciale gebeurtenis voor de kinderen. Zo wilde hij de jonge mensen verantwoording meegeven en hen ervan overtuigen dat ze moeten opkomen voor de volksrepubliek. Immers, de kinderen van vandaag zijn de volwasseneh van de toekomst. Dit jaar stond het feest. georganiseerd door de heer Turan. ?onderwijzer voor Turkse kinderen op de Klaas de Vries- school in Schiedam-Zuid, speciaal in het teken van het jaar van het kind. Naast de feestelijkheden werd er ook aandacht ge- vraagd vaor een ernstige zaak: de achter- gestelde positie van Turkse kinderen in het onderwijs. Extra maatregelen om die achterstelling op te heffen vroegen de kinderen door middel van spandoeken, in het Turks en Nederlands gesteld. <4a> li|t irrUJ*. f S 4 *3 ,1 aft JrKUK BAM byt >n«d TtstUr: Zaterdagmiddag rond twee uur kwam in de Hof van Spaland een 65-jarige Schiedamse ten val. Met een gebro- ken linkerpols werd zij voor behande- ling naar het Gemeente Ziekenhuis gebracht. zie in deze krant onze Juliana '70 speciale b.v.bloemsierkunst Lboekhout Hydrokultuur voor makkelijk, mooier en beter planten houden. Iris weet er alles van. Wilt U meer weten, ga dan's een kijkje nemen in de plantenkas van Iris; z6ker de moeite waard! Het begon veelbelorend, de dag- tocht door Zeebnd. Droog weer en ondanks het kleine aantal passagiers was het erg gezellig in de bus. Op de eerste stopplaats, onder de koffie. vroeg ze zich plotseling af met hoeveel mensen ze eigenlijk waren. F.n daar deed ze de onstellende ontdekking. Dertien. Verschrikt richtte ze zich tot haar familieleden. ,.Dit wordt niks vandaag jongens. We zijn met zijn dertienen". „Nou en?" hod den die slechts geantwoord en ge- lachen om haar bijgelovigheid. Nog geen half uur later verging hun het lachen ecliter. Dat was toen zij. op weg naar het toilet, van een trap viel. (lelukkig kwam ze er goea van af, op wat blauwe plekken na. Even had ze getwij- feld of nog wel verder mee zou gaan maar een: „Stel je niet aan eh: Je hebtje ongeluk nugeliad" van de rest maakte dat ze later toch in de bus stapte. De rit voer- de langs uitgestrekte landerijen en kleine dorpjes naar de stad waar geluncht zou worden. En daar in dat chique restaurant was het weer raak. In een haast leeg glas dook een grote wesp. Angstig keek ze ernaar en deinsdc war terug. Haar tafelgenoot vroeg melevend: „Ben je er bang van?" en na haar instemmend geknik pakte hij het glas met wesp en dl beet, richtte op het open raam en smeet de wesp met het rcstje li- monade naar buiten. Althans dat was de bedoeling. In wcrkelijk- heid klonk er een daverende klap door de voile eetzaal, zat de hdid met een gebroken glas in de hand vloog de wesp vrolijk rond en droop de limonade bugs een ruit. Achter de openstaande bleek er nog een te zitten. Zogenaamde dubbcle beglazing. Op het mo ment dat iedereen in bchen uit- barstte had zij het liefst in een groot gat door de vloer willen zak- ken. Maar weggaan kon pas toen de chauffeur een seintje gaf. Qp naar een van die kleine toeristen- pbatsjes. Hier kon iedereen zobi anderhc.lfmtr op eigen houtje op., stap. Out. Vyr uur terug bij de bus want dan vertrokken ze. Met zijn vieren wandclden ze door het stadje, zaten een poosje op een terrasje en liepen wat door de vlakbij gelegen duinen. Plots kwa- men ze tot de ontdekking dat het al kwart voor vier was. Snel liepen ze in de richting vanwaar ze geko- men waren. Daar om die hoek was het parkeerterrein waar de bus stond. Dichterbij gekomen bleek het echter niet zo te zijn. Ver schrikt keken ze elkaar aan, ze wa ren vcrdwaald. Hoe heette het pie in waar de bus stond? Niemand had eropgelet. De optimist in het gezelschap riep vol goede moed ..Die bus hebben we zo gevonden. Zo groot is het hier niet en je weet dat ze eclit wel even wachten Ha even, maar een half uur later bleek het pbatsje toch groter te zijn dls ze hadden gedacht. En nog geen spoor van de bus. Na een uur zoe- ken hadden ze het parkeerterrein gevonden. Niet dat ze er wat mee was opschoten want natuurlijk allang de weg. bus Wat mu Ecu station van de NS was ernieit, het openbaar vervoer naar een gro- tere stad bleek om het uur te gaan en was net weg. Een taxi. Die hadden ze snel gevonden. .De rit- prijs naar het diclitsbij gelegen station? Zo dat was niet misjun als ze nu een rechtstreeks naar huis reden. De taxiclumffevr rekende even, zij declden het bedrag in vieren en kozen voor een luxueuze rit huiswaarts. Onderweg kon ze het niet nalaten te zeggen: ,jZie je nu wel dat der tien een ongeluks getal is". RITA Zaterdagavond werd de ruit van een op de Grote Markt gevestigde dan cing door een 27-jarige Rotterdam- mer ingegooid. De jongeman, die woedend was omdat hem de toegang tot de bar werd geweigerd, werd door enige omstanders beetgepakt en overhandigd aan de politie. Hij bleek zwaar onder invloed te zijn. NU BIJ ALFA CLEANING Al uw stoomgoed In een dag klaar Borondinlaan Tel. 707228 I Rotterdam Centrum-Kralingen-Alexanderpolder-Ommoord-Noorderboulevard ^^■■Schiedam Centrum Kethel Nieuwerkerka/dtJssel NuookinCAPELLEg/a ussEL/deTERp] roestvrijstaal. Met patent Van 29,75 voor Standenstoel "Bern" Kwikkie vloerwisser. 0nze i Q QR Gastendoekrekje, een plezierige service voor bezoekers. Bruin geplastificeerd staal. voor Alleen de zon moet nog gaan schijnen Turkse kinderen vieren i -»—-f - dag van de jeugd Rotterdamsedijk 423 Schiedam Tel. 260155* Hof van Spaland 56 Schiedam Tel. 714011 I platen: kadoclean WINKELCENTRUM DE KETEL. ook suede Tefal friteuse de luxe voor de lekkerste bitterballen, vis of frites. Inh. 2Vi Itr. Met thermostaat en anti-reuk deksel. Tefalprijs 209,— Onze prijs Dekoratieve plantenhanger van marmiet. Methaak Forse fluitketel van drukknop voor het automatisch openen van de fluit. Met koudhandgreep. Inhoud 2,2 Itr ROWENTA haarfohn, licht hanteerbaar. Met 2 standenschakelaar en onduleerhulpstuk. Wandbevestiging mogelijk. 20 mm bruin geepoxeerd frame voorzien van netbespanning en luxe dikke vlokkenkussens. Met handige uitwring- putomaat, zodat U njet hoeft te bukken. Normaal 24,95. prijs 1 Losse spons 4,75 68 Glanzend gepolijste dubbelwandige theepot, 10 kops van 61,50 voor 39.- 5 kops van 57,15

Schiedams Nieuwsblad | 1979 | | pagina 1