k r r 46.50 E/en notereri: 714011* Beroep geen 3P5 6.95 39.50 45.00 NETTE HULP IN DE KEUKEN IT Wijziging koopavonden De Bommerlunder BLOEMENLIJN Om telefonisch Uw bloemengroette bestellen! dam Centrum-Kralingen-Alexanderpolder-Ommoord-Noorderboulevard Schiedam Centrum-Kethe! rkerka/dlJssel Capellea/d IJssel deTerp Nu ook in Vlaardingen Kcurver Ideale kombinatie van Curver: EIGENRAAM VVOENSDAG 2 MEI 1979 - 3e JAARGANG NO. 18 Like deelnemer Onlvangt een lintjc vail Y Maassluis Nieuwsblad 't Wordt nog wel zomer... TOMADO Tornado droogrek, het altijd handige en zeer solide droogrek met een drooglengte van 29 meter Geheel mklapbaar voor buiten en binnen drogen. Van 74.50. OnzeDrijs TEFAL TOMADO Forse Thermo meter voor binnen en buiten, uitgevoerd in zwarte kunststof. Hoog 28 cm. Prijs 3.95 Brooddoos op maat. Een transparante brooddoos die meeslinkt van een heel tot een halfje. Prijs Dekoratieve keramlekklokmet fameusuurwerk. Strijktafel Bermuda met opengewerkt bfad, handig bij stoomstrijken. Bekleed met fleurig overtrek. Adviesprijs 69.50 Stoomstrijkijzer in de kleur oranje van het bekendemerk TEFAL, 2jaar garantie. Van 69- voor Romantische schommelstoel, in tonet stijl voor ontspannen zitten. In handige verpakking.meeneemprijs: aardappelkontainer met'schillenbak in vele frissekleuren. Van 16,25 OnzeprijS| 653 geldig t/m zaterdag - zolang de voorraad strekt MAASSLUIS- Op zaterdag 5 mei wordt op het grootste parkeerterrein van Koningshoek het jaarlijks terugkerende drumband- en majorettenfestival georganiseerd. Deze keer doen er 15 korpsen aan mee, die gezamenlijk 28 wedstrijdonderdelen voor hun rekening nemen. Voor de organisator, de Maassluise Harnionie, betekende dit in de afge- lopen maanden hard werken om alles rond te krijgen. Het is voor de achtste keer dat de Maassluise Harnionie een dergelijk PfUCIOT van Beethovensingel 124 Vlaardingen 010-35 7900 GEVRAAGD aanmelden CAFE-SNACKBAR Koningshoek 92 Maassluis Tel. 01899-16403 festival organiseert. En met sukses want ieder jaar opnieuw wonen vele Maassluizers deze feestelijke aktivi- teit bij. De l 5 korpsen zijn volkomen vrij in hun muzikale werken en shows. Het is opvallend dat men elk jaar weer kans ziet met nieuwe elenienten vooral bij de majoretten in de show naar buiten te treden. Dat ligt ook voor de hand want zij hebben hier voor immers meer ruimte dan de drumband. De moeilijkheidsgraad van de uit te voeren werken en shows moet vol- doen aan de eisen van de afdeling waarin men uitkomt. Om dit te beoordelen is een jury van deskundigen/ samengesteld. Dit zijn de heren Kloosterman, Buurman, Struyk en Verheuvel. Om 9.00 uur begint het een dag durende programma. Ontmoetings- centruni Koningshof opent haar deuren .voor de deelnemers. Van 10.00-12.15 uur vinden den drum- band- en niajorettenwedstrijden plaats. Tussen de middag gebruiken de in prachtige uniformen en pakjes gestoken deelnemers gezamenlijk de lunch in Koningshof. Hierna om 13.00 uur nemen de wedstrijden opnieuw een aanvang en deze zullen duren tot 17.15 uur. Een half uurtje later, om 17.45 uur om precies te zijn, vindt ereen defile plaats. Tenslotte worden om 18.30 uur de winnaars bekend gemaakt. Deze ontvangen de verdicnde prijzen waannee een muzikale dag afgesloten wordt. Dit zijn de korpsen die deelne- nien aan het drumband- en majo rettenfestival Maassluise Harnionie: Jeugdshowkorps O.B.K., Showpeloton Maasland. Het Wapen van Maassluis. Drumband Zalmplaat; Drumband Onder Ons. J. P. KORINK en Mr R. NOU WEN, notafissen te Rotterdam, delen hierbij mede, dat zij niet langer in maatschapsverband werkzaam zijn en dat ieder van hen voortaan zijn ambt zelfstandig zal uitoefenen Het kantoor van notaris J. P. KORINK zal (voorlopig) gevestigd blijven aan het adres t Bergweg 66, 3036 BC Rotterdam, Postbus3276. 3003 AG Rotterdam, tel. 650688. Onder berusting van notaris Korink blijven de minuten. registers, repertoria en dossiers van hem en zijn ambtsvoorgangersMrH. L. BENJAMINS en J. KNEGT Het kantoor van notaris Mr R. NOU WEN zal met ingang van 11 Mei 1979 gevestigd zijn aan het adres Straatweg 166.3054 AJ Rotterdam, Postbus34034, 3005 GA Rotterdam, tel. 220144 Onder berusting van notaris Nouwen blijven de minuten, registers, repertoria en dossiers van hem en zijn ambtsvoorgangers W. VAN RIET en J. C. S. VAN LIS Hot van Spaland 56 Kethel-Groenoord Tel.: 71 4011 Rotterdamsedijk 423 Schiedam Tel: 260155* 3 Filialen Schiedams Nieuwsblad IKANTOOR HOOGSTRAAT 122. VLAARDINGEN. TEL.: 010 - 346711 EN 346528. POSTBUS 306 In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad bv. bloemsierkunst Lboekhout Drumbands en majoretten in Na het zeer goed bezochte Paascon- cert van Feike Asma zaterdagavond 21 april was een ieder het er over eens dat de klank van het orgel, na dc restauratie, nog mooier is geworden dan het al was. Het was dan ook wer- kelijk een streling voor het oor. Ook voor het Bevrjjdingsconcert op zaterdagavond 5 mei staat weer een goed programma voor de orgellief- hebbers en een reisje naar Maassluis is dit dan ook wel ten voile waard. Het programma vangt aan met twee werken van Jan Zwart n.l. Wilt heden nu treden en de Bede: O, Heer die daar des hemeis tente spreijt. Ter her- denking van al het leed uit de jaren 40-45 hecft Eeike Aania het geweldi- ge werk van Alexander Guilmant op het programma gezet de indrukwek- kende Marche Euncbre met natuur- lijk de altijd imponcrende engelen- zang. Verder van Handel Concerto nr. 4 in F-dur. Ook prijken op het programma de namen van de compo- nisten J.A. van Eijken- C.S. Lang - Choveaux en de Saint-Martin. Het concert wordt besloten met de Hollandse Rhapsodie van Eeike Asma zelf en natuurlijk het Wilhelmus als samen/ang. Voor de aanvang van het concert is er de mogelijkheid om koffie te drinken achter het koorhek der kerk. Het concert vangt aan om kwart over acht en de deuren zijn geopend vanaf 5 mei concert Feike Astma Bevrijdingsconcert op het orgel van kwart over zeven. De toegang be de grote kerk te Maassluis, zaterdag draagt f 5,— p.p. CJP en 65 plus beta- 5 mei 1979 door Feike Asma. len slechts f 3,50. ..Ma. wat ben jij?" ,.wht ik ben?" Verwondcrd kijk ik mijn kindercn aan en pro beer dan: ..lien vrouw". „Nec. dat bedoelen we niet. Ge- woon wat j'e bent". ..Moeder". Maar ook deze poging hecft geen succes. ..Nee", klinkt het ongedul- dig. ..van je werk bedoelen we" ../.eg dat dan gelijk antwoord ik wat gepikeerd: ..Huisvrouw na- - tuurlijk '/.uchtend kijken ze me aan en zeg- gen wat mocdeloos: wat hen je toch dom. Dat is toch geen werk. We bedoelen wat je voor de krant doet". ,,Wel alle mensen", ik vlieg uvereind: ,,Wat krijgen we nou. Huisvrouw geen werk. Jullie zou- den gek op je neus kijken als ik niets meer deed in huis. Dan kon je zelf je eten koken en kleren wassen en strijken". Schouderophalend kijken ze elkaar aan: „lin wat dan nog''Dan eten we toch brood en we vragen wel of papa de rest doet. Maar wat doe jij nou. voor de krant? Hoe heet dat?" ..Stukjes schrijvcn. Dat noemen ze cursiefs", zeg ik opge- luclit en denk, gelukkig we zijn er uit Maar zelfs dat blijkt het niet te zijn. ..Stukjes schrijven dat is ,j toch geen beroep. Daar gaat het om, we hebben het op school over berucpen gehad zoals, bakker, sta ger. tuinman. timmerman en toen zei de meesler dat huisvrouw geen beroep is en nou willen we weten wat jij bent". Weifelend kijk ik ze aan. „Aoh jongens. dat heeft geen naam wat mama doet"probeer ik me er van af te maken. Maar opeens roept mijn zoon met een stralend ge- zicht: ..ik weet het. Icmand die i oor een krant schrijft heet jour nalist. Dus dat ben jij". Heel even zie ik iets van ontzag in zijn ogen, maar direkt daarop is het alweer vertrokken en klinkt er: „Ach nee, dat kan niet, want dat zijn altijd heel bekende mensen". Zo meid denk ik bij mezelf, dat is voor het geval je verbeelding mocht gaan krijgen. Al met al zijn we er nog niet uit. Met de laatste moed der wanhoop kom ik dan met correspondent aandragen, wat na nadere uitleg wordt geaccep- teerd. En zowaar ze zijn tevreden. Ik nog niet wat dat, huisvrouw is geen beroep, zit me nog steeds hoog. AI mijn pogingen hun er an- ders over te latcn denken stranden ce.hter op een zin. De meester heeft het zelf gezegd. RITA Koningshoek In verband met de dodenherdenking zal de wekelijkse koopavond in Hoek van Holland niet op vrijdag 4 maar op donderdag 3 mei a.s. wor den gehouden. Door het samenvallen van de weke lijkse koopavond op donderdag en Hemelvaartsdag wordt de koopavond op donderdag 24 mei verschoven naar vrijdag 25 a.s. Dit geldt voor de gehele gemeente met uitzondering van Hoek van Hol land Show- en Tambocrkorps Ruim Baan Harmonievereniging Zwijndrecht. H.O. V. l.ibertatis Primitiae; Drumband Pius X Drumband D.E.S.: Drumband- en Majorettenkorps D.W.S.: Tamboer- Trompetter- en Majo rettenkorps l.iberte: Show- en drumfanfare De Glazen Stad; Harmon ieveren iging Rotterdam aan Zee En dan heeft u al een lekker luch- tig T-shirt in de kast. In diverse des sins en kleurstellingen w.o. 'n fris streepdessin in wit, rose, groen of marine.wit. Maten S-M-L (3642). Nu slechts

Schiedams Nieuwsblad | 1979 | | pagina 1