PROTESTHANDTEKENINGEN VOOR LEMS EN SCHEERES Vijfde Lenteloop Museumdiscussie gaat door Tentoonstelling over Euroverkiezingeii Gratis Schiedam op 12 mei Molenstad Holy-volley gepromoveerd 9.95 7.95 POMES IN 17 SPEC1AAI TAKEN 79.- 39.95 8,95 Een aktieve krant in een aktieve streek J?est Bakker en Konings KLEDING- en LUIERACTIE VOOR SIPPIMADUWA Tentoonstelling kringlooppapier in „De Kattenbeker' OCCASIONS ZONDER RISICO NEFKENS EURODAM B.V. niet op donderdag 24 moor vrgdog 2 5 mei FINANCIERING VAN UW PEUGEOT? NEFKENS EURODAM B.V. (bbrabantia VVOENSDAG 9 MEI 1979 - 3e JAARGANG NO. 19 mm mmmmmmm^mmmmmmm tot in de puntjes gecheckt, voile garantie. Nw. Mathenesserstraat 11-13 Schiedam Tel. 010-260320 SCHIEDAM - De museumdiscussie, die verleden week donderdag- avond op initiatief van het gemeentebestuur werd gehouden, leek wel een nationale manifestatie. Uit heel Nedcrland waren kunste- naars gekomen om het Stedelijk Museum en directeur Paalman te- redden van de ondergang, zoals die werd voorbereid door de PvdA. Want de kritische notitie, die de beide socialistische iifde- lingsbestuurders Hans Konings en Hans Bakker over het Museum schreven, heeft alle kranten in heel Nederland gehaald. till v IIP zie pag. 19-524 Wij informeren u en helpen u. Oostzeedijk 330 Rotterdam Tel. 010-119060 ■jam Centrum-Kralingen-Alexanderp.older-Ommoord-Noorderboulevard Schiedam Centrum-Kethel rkerk a/d IJssel Capelle a/d IJssel de Terp Nu ook in Vlaardingen Da's pas voordeel! Schiedams Nieuwsblad KANTOOR: HOOGSTRAAT 122 3131 BP, VLAARDINGEN POSTBUS 306 3130 AH, VLAARDINGEN In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad 'if'':'* iiW? Voorzitter Van der Keur van de BSVZ biedt het resultaat van de handtekeningactie aan burgemeester Lems aan SCHIEDAM - „Bestek '81 mag niet op de bevolking worden afgewenteld" vindt de Bewoncrsvereniging Schiedam-Zuid (BSVZ). Dat de meerderlieid van de wijkbewoners dit standpunt deelt, blijkt wel uit het feit dat 95 procent van de gezinncn in de wijk de proteslijsten tegen de gemeentelijke tariefverhogin- gen tekende die de bewoncrsvereniging hen voorlegde. Voorzitter Van der keur kon dan ook op donderdag 3 mei 2275 hand- tekeningen aan Burgemeester Lems aanbieden, het resultaat van een vijf maanden durende huis-aan-huis actie waarbij de bestuursleden van de be woncrsvereniging sneeuw, ijzel en hagel niet uit de weg gingen. „Als we de hele stad hadden afgelopen, dan had 95 procent van de gehele bevolking getekend" zei de heer Van der Keur bij het aanbieden van de handtekeningen. ,,De verhogingen moeten lager worden, laat de ge- meente het eventuele tekort dan maar uit het goed gevulde reserve- potje halen, of plannen maken voor energiebesparing door isoleren van woningen" Namens de gemeenteraad nam bur gemeester Lems de dikke stapel handtekeningen in ontvangst. Hij vindt dat de raad zicli eens over de bewonersprotesten moet buigen. Wethouder Scheeres van financien, eveneens bij de overhandiging aan- wezig, zei dat hij de pijn bij de be volking van Schiedam Zuid best be- grijpt. ,,De gemeente heeft deze stap ook niet voor de lol gedaan" was zijn weerwoord. Zo'n grote tariefsverho- girtg is een impopulaire maatregel, maar het alternatief, bezuinigingen waarvan achtergestelde groepen het slachtoffer zouden worden, is nog minder acceptabel". Het bekende- stokpaardje van de wethouder. de verdeelsleutel voor de onroerend- goedbelasting, waarbij Schiedamse huiseigenaren vier keer zoveel be- talen als huurders, haalde hij van stal als boorbeeld van een populaire maatregel. Wat het Schiedamse gemeentebestuirr nu verder tegen Bestek '81 gaat doen blijft onduidelijk. Burgemeester Lems gaf de bewonersvereniging wei- nig hoop, ,,als wij dat doen dan vin- den ze in Den Haag toch maar ge- zeur" merkte hij op. De BSVZ zal zich daar niet door laten weerhouden en gaat zelf de 2275 protesthandte- keningen aan de regering in Den Haag aanbieden Ivo de Wijs. Beeldenstorm is in Schiedam mislukt. Tachtige jarige kunstschilder Witters. Gehandicapte sportvissers. Wekelijkse puzzel. Huis van bewaring ruim honderd jaar. Onrust in Schiedam-West. Bak'm bruin op Nationale Molendag. Kilima Hawaiians 45 jaar aan de top. SCHIEDAM - Zaterdagmiddag 12 mei a.s. wordt voor de vijfde maal de Lenteloop georganiseerd door de Openbare basisschool "De Woudhoek'LVorig jaar deden meet dan 600 deelnemers mee, en men hoopt dit aantal dit jaar nog te over- treffen De afstanden zijn 13 en 5 km., te lopen m het nieuwe Kethelpark, en i 10 km., door een prachtig polder- landschap naar Schipluiden. Start 1 en finish op het sehoolplein, Faas- senplein 199 te Schiedam Starttijden: 1 km. - 14.00 uur; 3 km 14.15 uur; 5 km - 14.45 uur; 10 km 15.15 uur. De startschoten worden weer gege- ven door de wethouder van sportza- ken en onderwijs, de Heer H. Posthoorn Prijzen. f. 2.50 kinderen t/m 15 jaar in de voorverk oopf3.00 idem bij de start f. 4.00 idem bij de start. Ieder die de af te leggen afstand vol- brengt ontvangt een fraaie herinne- ringstegel. Nadere inlichtingen bij de Heer T.P. Groeneveld, Heijerniansplein 240, Schiedam. Tel. 010-706616. BEELDENSTORM IS MISLUKT Dat hun werkstuk ook door de meeste Schiedammers voor tamelijk idioot wordt versleten. is echtfr in den lande minder bekehd. Er waren mensen naar de aula gekomen uit Gorcum, uit Amsterdam, uit Haarlem, en allemaal verwachtten ze, dat de beeldenstorm met een kwar- tier stond te beginnen. Die verge- lijking ligt voor de hand, want de discussie vond plaats in de kapel van het Museum, dezelfde plaats waar altijd de lunchconcerten worden en nu en dan een knap het lie ftallige orgeltje gehouden musicus bespeelt In deze ruimte voor kunst en cultuur had wethouder Posthoorn omstuwd door leden van de museumcommissie en in aanwezigheid van directeur Paalman plaatsgenomen om de stem des volks te aanhoren. Ze waren niet voor niks gekomen. Hans Bakker sprong als een lynx of los op de Tnicrofoon af om het verhaal te houden, dat hem zo effectief een nationale reputatie als cultuurbar- baar heeft bezorgd; hij begon over rendement. Hij stelde vast, dat de kunst in het museum tentoongesteld en aangekocht de gewone Schiedam mers niet aaiTptak en dat daar verandering in moest komen. Wafer nu hing, is van een te hoog abstractie- niveau, zo stelde Bakker vast. En hij wees er nog eens op, dat wethouder Herman Posthoorn verantwoorde lijk is voor het museumbeleid (en dus niet directeur Paalman of de nui seumcominissie die in tegenstelling tot de wethouder rheer vertegenwoor- digt dan de PvdA). De betogen van Bakker beheersten verder de discussie. Kunstenaars putten zich uit om de onkunde van de beeldenstormer aan de haak te stellen, bcstreden de gedachte, als zou je nvet-cen ander soort kunst de mensen wel naar binnen krijgen of werden gewoon kwaad; Hans Bakker kreeg het hard te ver- dufen, maar toch hadden alle aanwe- zie verder pag. 19-524 Cultured forum, redits museumdirectcur Paalmans, luistcrt naar de stem des volks. SCHIEDAM' in verband met de rechtstreekse verkiezingen voor het Europese parlement op 7 juni 1979, organiseert de/Openbare Bibliotheek aan de Lange Haven 131 een infor- matieve tentoonstelling over dit gebeuren. Het doel van de tentoon stelling is het geven van voorlichting over: - Het hoe en waarom van het Europese parlement. - De program- SCHIEDAM De werkgroep Sri- Lanka houdt zich bezig met een dorpskoppeling tussen Schiedam en Sippimaduwa, een dorpje op het voormalige Ceylon. De werkgroep wil de bewoners van beide gemeentes via een culturele uitwisseling van el- kaars levenswijze op de hoogte brengen. Daarnaast wordt er op dit moment materiele hulp geboden, omdat Sippimaduwa kortgeleden door een cycloon werd getroffen die enorme schade veroorzaakte en een groot deel van de bewoners dakloos maakte. Vanuit het „koppeldorp" is nu gevraagd om kleding, luiers en veiligheidsspelden en de werkgroep Sri-Lanka heeft onmiddellijk een m- zamelingsactie op touw gezet De werkgroep heeft een stand op de Welzijnsmarkt op zaterdag 19 mei aanstaande, waar iedereen de gevraag- de artikelen kan inleveren. Daarnaast is ex alle gewenste informatie voor- handen en natuurlijk worden er arti kelen uit Sri-Lanka, zoals maskers, batiks en thee verkocht. Mochten er mensen zijn die geen gelegenheid hebben om hun kleding zelf te breng en, dan is de werkgroep graag bereid die af te halen. lien telefoontje naar Hans van den Broek (261474) of Ria Willemse is voldoende ma's van de politieke partijen waarop men kan stemmen. - De Europese fracties waarin de Nederlandse partij en deel kunnen nemen. - De Europe se Ekonomische Gemeenschap. De tentoonstelling bestaat uit de collectie van de bibliotheek over dit onderwerp, informatiemateriaal van de»Europese Beweging en het voor- lichtingsbureau van de Europese Ge meenschap en programma's van de in Schiedam zetelende partijen die mee- doen aan de Euroverkiezingen. De tentoonstelling wordt gehouden vanaf vrijdag 11 mei tot vrijdag 8 juni en is toegankelijk voor iedereen, dus niet alleen voor leden van de biblio theek. is niet mogelijk Maar wel verhuren wij even een lage en hoge drukspuit (met of zonder chemicalien) voor het reinigen van. uw geveJ en indus tries gebruik. Tegert zeer aan- trekkelijke tarieven. Voor inl. W.A.S.L. Lokkerbol, tel 010 260852. VLAARDINGEN - Donderdag 10 mei- a s. om 19.30 uur zal Burgemees ter Kieboom van Vlaardingen de Ten toonstelling; „Bomen over kringloop papier", openen. Deze tentoonstel ling is te zien in de: Kattenbeker", Liesveld 151 Vlaardingen, en duurt vanaf donderdagavond 10 mei a.s. t/m woensdag 23 mei a.s. Op de avond van de opening zal een kleine demonstratie worden gegeven om te laten zien dat er met kringlooppapier uitstekend te stencillen is, de tentoonstelling laat zien dat alles mogelijk is, druktechnisch gezien. De openingstijden zijn: dinsdag t/m vrijdag van 9.00 - 19.00 uur en zater dag van 9.00 tot 17.00 uur en op donderdagavond van 19.00 tot 21.00 mOOpOvOIi VLAARDINGEN - Schreven wij en- kele weken geleden, dat het de volley- balvereniging Holy net niet gelukt was, om voor het tweede jaar achter- een kampioen te worden en te pro- moveren, de prmotie naar de tweede klasse is toch een feit. Door een an- dere opzet in de komende competitie moest het als tweede in zijn afdeling geeindigde Holy afgelopen zaterdag toch nog een promotietouroooi spe- len om een plaats in de tweede klasse. In de zaal Bakwetering te Lekkerkerk werd een halve competite gespeeld tegen Volanto 2 (kampioen 3e klas se A) en Libanon 4 (degradatiekan- didaat 2e klasse). De uitslagen waren als volgt. Holy Volanto 2: 2-1 (15-2, 8-15, 15-4). Holy - Libanon 4 2-1 (15-13, 14-16, 15-10.) Broficiat, Holy! uur. Deze tentoonstelling wordt georganiseerd door de Kerngroep Vlaardingen van de Vereniging Milieu Defensic, en Kringlooppapier Rijn- mond in samenwerking met de Kattenbeker. Op de donderdagen en zatexdagen zullen er mensen aanwezig zijn die de bezoekers nieer kunnen vertellen over kringlooppapier. Er zal ook allerlei kringlooppapier verkrijgbaar zijn tijdens de tentoonstelling. De tentoonstelling heeft tot doel om bedrijven, drukkers, scholen, vereni- gingen, en privepersonen te bewegen om voortaan ook kringlooppapier te gaan gebruikcn, omdat kringlooppa pier grondstoffen bespaart en bij de produktie veel energie bespaart, in vergelijking met het gebruikelijke procedfe. Water en luchtvervuiling treed praktisch niet op Zwaar ver- chroomde bood- schappen wagen metroyale tas Prestige snelkookpan inhoud 7 liter Bespaart veel energie want de kooktijd is 1 5 van de normale kooktijd Van 115 Nieuw!oyaal uitklapbaar afdruiprek. Neemt na gebruik weinig plaats in Onze priis voor Koffiezetapparaat. Geschikt voor 8 kopjes geurige koffie en voorzien van aromafilter 1 x4 Van 89.50 Stoelparasol. Op elke stoelleuningte bevestigen. Onzeprijs BRABANTIAprijS Onze prijs 401 49.75 Prestige Cassette van een bekende kwaliteit en vormgeving. 6-persoons, 40-delig. Moederdagprijs: Sparklet slagroomapparaat. Slagroom in een paar seconden en langere tijd houdbaar in de koelkast Van 61.95 voor Doos a 10 slagroompatronen 6.95 132 Een extra spiegel in huis is nooit weg. Deze heeft een kunststofomlijsting. 0 32 cm 228 Uitstekende roestvrijstalen fluit- ketel met het bekende, handige drukknop-systeem. Inhoud 2 liter. Nu maar even 5 gulden afgeprijsd! Van 11,95

Schiedams Nieuwsblad | 1979 | | pagina 1