H m Opening van Sportvijfdaagse 3 9 Vlaardingers naar Gasselte en GRATIS STEK [|§ELBmE§ De lange weg van een klein probleem Helpen met preventie Herinrichting straten opgekocht uit Prestatieloop in Oranjepark KBOHB IN 17 fl*"*" TAIC 39.95 29.95 r 7.95 00 29.95 6.95 I 14,95 125.< 7 V Een aktieve krant in een aktieve streek >est-cf s Finale Hogerop? EIGENRAAM i AOOIIIMMJK I* K K OT AUTO SHOW IN DE K0NINGSH0EK V/A 9 WOENSDAG 30 MEI 1979 - 3e JAARGANG NO. 22 - J- It ft, Dee! 1 van de SUMMA ENCYCLOPEDIE 10 dagen ter inzage de beroemde OOSTHOEK/TIMES wereldatlas zlo de advertentle in dit bled VLAARDINGEN In noveniber van het vorige jaar ontving bur gemeester Kieboom een lijst met meer dan vijflionderd handteke- ningen. Al die namen waren van Vlaardingse hondenliefhebbers die, met mevrouw Bordewijk als woordvoerdster, het verzoek in- dienden om in het Hof een speelweide toegankelijk te maken voor loslopende honden. Ambtelijke procedures zijn niet altijd even transparant voor de gewone burger en de vijflionderd dierenvrien- den vernamen dat hun verzoek niet aan het college van burge meester en wethouders gericht had moeten zijn, maar aan de leden van de gemeenteraad. 1 Hit Htl zie verder pag. 3 van Beethovensingel 124 Vlaardingen 010-35 7900 Noordvliet 83-85 - Maassluis Telefoon 01899-14782 Rotterdam Centrum-Kralingen-Alexanderpolder-Ommoord-Noorderboulevard Schiedam Centrum-Kethel Nieuwerkerk a/d IJssel Capelle a/d IJssel de Terp Nu ook in Vlaardingen prik- en schrijf- A A memoblok xI Schiedams Nieuwsblad KANTOOR: HOOGSTRAAT 122 3131 BP, VLAARDINGEN POSTBUS 306 3130 AHVLAARDINGEN In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad Weinig publiek bij leuke fietsmanifestatie •ft* ,.>5?>N \s VLAARDINGEN - Met het door- prikken van achtentwintig ballonnen, openden het echtpaar Kieboom en de wethouders van der Velden en Gou- driaan maandagavond de Sportvijf- daagse. Op die ballonnen stond twee maal het woord Sportvijfdaagse, aan beide zijden een keer, en het was de bedoeling dat het gemeentebestuur al „tandemend" de ballonnen in wed- strijdverband zou doorprikken. Welk koppel het precies won was moeilijk te bepalen, maar een feit was dat er een hele week van sportieve evene- menten officieel van start was ge- gaan. een smak van twee meter in leder ge- vai gevrijwaard was. Tandems waren er ook. Het burge- meesterspaar reed er het openings- rondje op, waarna het gemeentebe stuur zich kon meten met de lokale pers. Deze krachtmeting werd na- tuurlijk wel gehouden op de speciale fietsjes. Een parcours van ruim hon- derd meter was met kleurige paaltjes afgezet en het was de bedoeling dat men daaromheen slalom zou rijden. Nou, daar kwam niet veel van te- recht. Wie het toch deed kon ervan verzekerd zijn dat hij of zij verloor. Wethouder IJsbrand van der Velden nam het in de eerste ronde op tegen Peter Slavenburg van het Vrije Volk. van het buro Voorlichting. Het mocht niet baten: Yvon verloor. Het gemeentebestuur op de fiets. Aan deze „doorprikkerij" ging een half uur fietspret vooraf. Een fiets- kunstenaar reed op een hoge fiets' met een wiel over de Westhavenkade. Voor de minder geroutineerde leken had de firma H. Kind uit Rotterdam speciale fietsjes meegebracht, waarop het fietsen weliswaar niet gemakke- lijk was (er zaten namenlijk geen remmen op) maar waarbij men voor De pers overwon. Zo ook in de twee- kamp tussen wethouder Goudriaan en journalist De Lange van het Groot Vlaardingen. Yvonne Hon tele van de Rijnmond West Combinatie maakte het de organisatoren wat moeilijk. De speciale fietsjes waren namelijk niet berekend op damesrokken. Besloten werd dat Yvonne het op de tandem mocht opnemen tegen Eline de Rond De burgemeester trad zelf als presen- tator op tijdens de finale, die een strijd was tussen het Vrije Volk en Groot Vlaardingen. De laatste over- won en kon het vertinde miniatuurtje van een velocipede in ontvangst ne- men. De presentatie was in handen van Pe ter Spek en aan hem heeft het zeker niet gelegen dat er zo weinig publie- ke belangstelling was. Misschien dat het ongelukkige tijdstip van de mani- festatie daaraan debet was, maar de Vlaardingse Raad voor Sport en Re- kreatie altijd veel moeite doen om volk op de been te krijgen. Maandag avond was het eigenlijk erg leuk men zou zich dus afvragen waarom men zoveel moeite heeft met het publiek. Gisterenavond werd er gewandeld en vanavond zal ergezwommen worden. Voor de laatste twee evenementen van de Sportvijfdaagse kunt u zich nog laten inschrijven. Morgenavond wordt er hardgelopen en vrijdag ten- slotte staat kanovaren op de agenda. Bij de afdeling Sport en Rekreatie weet men er alles van. Stadhuis, 355888. -!&: .If rnanifestatie 12 00 uur sprekersen kultured pjoyrammu 1130 uur pendatcfcemst W station asseivgas-oelte speciaal kinder programma land sekr oude qracbt 42 utrecht 0 30 314 314 reg sekr de boerderg hunebedstr 2 borger 05998- 5060 orgamsatie atoomalarm i sm. landelijk energie konntee VLAARDINGEN- Ook Vlaardingen stuurt een delegatie deelnemers naar de grote protestdemonstratie tegen kernenergie die op 2 en 3 juni wordt gehouden in het Drentse Gasselte. Die afvaardiging kan uiteraard niet groot genoeg zijn. In gheeel West- Europa vinden tijdens de Pinksteren grote demonstraties plaats tegen de bedreiging van het leefmilieu door kernenergie. Voor Nederland koordineert het landelijk energie Komitee (LEK) de diverse akties, die behalve bij Gasselte ook bij Kalkar in Duitsland en bij Doel in Belgie worden gehouden. In Gasselte zal geprotes- teerd owrden tegen de voorgeno- men proefboringen in de daar ge legen zoutlagen. Die proefboringen in de daar gelegen zoutlagen. Die proefboringen dienen om toekomstig kernafval te kunnen opslaan. Daartegen wordt van diverse zijden heftig geprotesteerd, want hoewel de autoriteiten verklaren dat een en ander zonder risico's kan geschieden, hebben veel deskundigen emstige twijfels. Het radioaktieve afval blijft ook in de zoutkoepels, nog duizen- den jaren aktief. Het risico dat het in aanraking komt met het oppervlakte- grondwater en met het drinkwater en met het drinkwater is voor grote groepen volstrekt onaanvaardbaar. Op zaterdag 2 juni vertrekt er van het station Vlaardingen-Oost een bus naar Gasselte. Om half negen ver trekt deze bus naar Drente. Voor vijf- tien gulden kan men mee. Kaarten en inlichtingen zijn te verkrijgen bij de Kerngroep Vlaardingen, Theo Braaks- ma, Dwarsbleekstraat 12, telefoon 344874 en bij Hans Spliet van de vereniging Milieudefensie, Lijster^ laan 29, telefoon 353492. Blijven honden in 't Hof aan de lijn? Op 8 december werd dat verzoek dan aan de gemeenteraad verzonden. De raad kan, als geheel, weinig doen met zo'n gespecialiseerd onderwerp en be- lastte de raadscommissie voor Alge- mene Zaken met de matene. In die commissie ging men aan het werk en op 19 maart zou er gepraat worden over een door de commissie opgestel- de adviesnota. Aan het opstellen van die nota was niet meegewerkt door de mensen die de zaak aan het rollen hadden gebracht en het resultaat was dan ook niet van dien aard dat de briefschrijvers erbij stonden te juichen. Het advies luidde: „Geen speelweide voor honden om rede- nen van hygiene, veiligheid en orde- lijkheid." Bij het begin van die bewuste com- missievergadering op 19 maart waren bijna alle leden het cens met de uitspraak van die adviesnota. Als een reddende engel voor de honden- vrienden kwam toen echter mevrouw Stolk-Timmermans, die in een vurig pleidooi biina de hele vergadering van mening deed veranderen. Besloten werd dat er maar een nieuwe advies nota moest. worden gemaakt en dit keer een wat positievere. Aan dat werkstuk werd rheer dan een maand gewerkt en kennelijk hadden de opstellers (waarbij alweer de indie- ners niet begrepen waren) hun cpdracht niet erg goed begrepen. Volgens mevrouw Bordewijk was de nota nog negatiever dan de vorige Op 23 april hervatte de commissie zijn beraadslagingen over de ,,proef- weide voor honden". Dit keer met een gewijzigde nota, die zeker niet gunstiger was voor de indieners. Mevrouw Bordewijk heeft zich tij dens die vergadering in het zweet ge- argumenteerd om de commissieleden alsnog te doen besluiten om een bete- re oplossing aan te nemen. De com missieleden hoorden haar betoog met groeiende instemming aan en ook de burgemeester (de voorzitter van de commissie) leek op de hand van me vrouw Bordewijk. Toen het echter op stemmen aan kwam bleek die in- stemming toch niet zo gemeend te zijn, want onder leiding van de bur gemeester werd deze negatieve nota aangenomen om aan de gemeente raad voor te leggen. v->,i 1 Volgende week, op 6 juni, beslist de gemeenteraad tenslotte over het al dan niet loslopen van honden in 't Hof. Mevrouw Bordewijk is niet op- timistisch over het resultaat daarvan. „Ik weet nog niet wat we moeten doen wanneer ons verzoek wordt afgewezen. Hogerop gaan lijkt me een beetje overdreven; het is ten slotte maar een klein probleem." Mevrouw Bordewijk vindt al dat er veel te veel drukte is gemaakt om iets, wat met een beetje begrip en goede wil had kunnen worden gere- geld. Aan die goede wil wordt nu wel een beetje getwijfeld. De argumenten waarmee men het verzoek wil afwij- zen, zijn volgens mevrouw Bordewijk louter gebaseerd op vooroordelen en angst. ,,Het personeel van de plant- soenendienst is bang voor honden" stelt men in een laatste brief aan de gemeenteraad. Het gemeentelijk vee van de Schapenweide is niet door toedoen van blaffende viervoeters in het water gevallen. maar door eigen speelsheid. Mevrouw Bordewijk ver ■■■■■wsnRni Hoeveel zorg, tijd en aandacht de politie ook besteedt aan het voor komen van diefstallen en inbraken, deze misdrijven zullen wel nooit geheel te voorkomen zijn. Wat w61 voorkomen zou kunnen worden is, dat de gedupeerde eigenaars niet pre cies of in tevele gevallen helemaal niet weten hoe de ontvreemde eigen- dommen eruit zagen. Het komt nog steeds voor dat van een gestolen fiets noch het merk, noch de kleur dus laat staan het framenummer opgegeven kan wor den. Bij het ontbreken van deze gegevens is het voor de politie een vrijwel onmogelfjke zaak om de gestolen goederen bij de rechtmatige eigenaar terug te brengen. Helpt u daarom mede, door middel van deze registratiekaart in te vullen en te bewaren, (zodanig bewaren dat u de enige bent die weet waar de kaart te vinden is) dat er in ieder geval een duidelijke aangifte van de vermiste goederen kan worden op- genomen. Dit vergemakkelijkt de opsporing van uw eigendommen aanzienlijk en ver- licht de taak van de politie. Voor- koming misdrijven? Een zaak van de politie en u. SCHIEDAM Na een aantal vergade- ringen, die in goede sfeer verKepen. met de Gemeente, bewoners en de daaruit ontstane werkgroep, is het definitieve ontwerp van de stratenre- novatie rond het Frans Halsplein in de buurt verspreid. Zo snel mogelijk zal men in dit ge- bied (waarin Jan Steenstraat, Pieter de Hooghstraat, Van Dijckstraat, De^ Genestetstraat, Albert Cuypstraat en" Frans Halsplein) gaan starten met de werkzaamheden. Na de uitvoering zal een woongebied zijn ontstaan waar sprake is van gelij- ke voorrangsrechten voor alle ver- keersdeelnemers. (Hieronder verstaat men zowel automobilisten, bromfiet- sers, voetgangers en spelende kinde- ren Dit betekent dat alle van rechts- komende verkeer voorrang heeft. Dit verkeersbeeld wordt wettelijk onder- steund door de „verkeersmaatregel woonerf". Binnen dit woongebied mag men overal lopen. De kinderen kunnen spelen waar ze willen. Auto mobilisten en (brom)fietsers moeten stapvoets rijden. Gelijke voorrangsrechten betekeiu echter ook gelijke plichten, men mag "de vrije doorgang niet verhinderen Parkeren mag alleen in de parkeervak- ken die worden aangeduid met de let ter P. Met het planten van bomen en Ott plaatsen van speelwerktuigen streeft de gemeente ernaar de straten een wat gezelliger aanzien te geven rti N> Aanstaande maandag (tweede Pinksterdag) is het kantoor van de Rijnmond West Combinatie (Schiedams Nieuwsblad, Nieuwe Vlaardingse krant en Maassluis Nieuwsblad) gesloten. De krant van woensdag 6 juni a.s. zal worden verschoven naar don-, derdag 7 juni. I I l M IIIIIIIIIIIIIIIIUIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIlllllllllllllllllllllllllllllllliiiilllilMllllllllitflllllllllllllllllllMlllllltllll VLAARDINGEN In samenwerking met de Vlaardingse atlethiekvereni- ging Fortuna organiseert de Vlaar dingse Raad voor Sport en Rekreatie een prestatieloop in het Oranjepark Dat evenement vondt plaats in het kader van de maandagavond gestarte Sportvijfdaagse. Op donderdag-avond kan men zich voor twee gulden ter plekke laten inschrijven. Om zeven uur weerklinkt het startschot voor de drie-kilometerloop en degenen die het dubbele willen afleggen mogen nog een kwartiertje wachten. Na af- loop krijgt iedere deelnemer een herinneringsvaantje KllllllllllllllliilillMllllllllllllllllllllillMllllllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllltllllllllllllllllillllllirilll Glide 24 dehg glasservies "gilde Een eigentijds servies van het van ouds bekende gilde- model Van 59 80 Onze pri|S S5 Tuinbank 120 cm breed in kunststof latten uitvoering Kleurrood ofbruin 105 Keukengarnituur ..Bistro" van degelijk roestvrij staal en houten grepen van 19,95 nu Automatische uitklapbare paraplu in bruin-beige kleur. Met luxehandgreep. Van 8.95 voor 161 Romantische schommeistoel, in tonet sti|l voorontspannen zitten Inhandige verpakking meeneempnjs: ^596 4 dig. emaille pannenset in warme bruine kleur. Hoogmodel. Maten 16, 18 en 20 cm 0, steelpan 14 cm 0. Handige keukenhulpen van gedecoreerd bruin hout die uw keuken opfleuren. 6 dig. lepelrekje 2dlg*keukenrol- foliehouder i ni „.i

Schiedams Nieuwsblad | 1979 | | pagina 1