Honden aandelijn mfn i 8?5 I I I Als deTVniets biedt Schiedams Nieuwsblad Nieuw: de Meesrente-rekening van Mees&Hope. SJ WALPA opende zijn poorten BETER VOORKOMEN DAN ACHTERHALEN WAT IS VIVISEKTIE Werkblok 4 amateuristische kunst j Een combinatie van de beste spaarvormen. f3.000,- rA De Meesrente-rekening. Wij durven elke vergelijking aan. Afgerasterd m Meer geld opnemen Hoge rente Vrije opname Onroerend goed Jeugdfilm c.-5- BETER VOORKOMEN DAN ACHTERHALEN Passage Bio 24 WOENSDAG 30 MEI 1979 22-526 Misschien heeft u een nest jonge poezen of hondjes en heeft u een advertentie geplaatst waarin u deze gratis, of tegen advertentiekos- ten, aanbiedt aan belangstellenden. Wanneer deze bij u aan de deur komen kunnen zij zich heel liefdevol tegenover de jonge diertjes opstellen maar in werkelijkheid kunnen bet ook handelaren zijn die de katjes of hondjes verkopen aan chemische, farmaceutische en andere industrieen. Deze misbruiken de dieren voor allerlei af- schuwelijke proeven op hen toe te passen. En u maar denken dat deze diertjes een fijn nieuw tehuis hebben gekregen. Vergeet bet maar! Dat geldt natuurlijk niet in a He gevallen. Om daar zeker van te zijn kunt u degene die belangsteliing heeft voor uw jonge poes of bond vragen naar een legitimatiebewijs. Dus niet alleen vragen naar het adres, want het is eenvoudig genoeg een vals adres op te geven. Vivisektie Op de grond - of aan de muur vervolg van voorpagina Zomer-shopper... m Mooi zijn De inventieve bankiers van Bank Mees& Hope hebben een nieuwe spaarvorm gecreeerd, die en een hoge rente geeft.en veel moge- lijkheden biedt om over uw geld te beschikken. Desnoods zonder opzegtermijn. Het percentage wordt maande- lijks vooraf vastgesteld. In juni bedraagt het 7'/i%. Een zeer hoge rente voor een spaar vorm waarbij zoveel mogelijk is. De rente wordt eenmaai per jaar bijgeschreven. Van een Meesrente-rekening kunt u elke niaand vrijelijk tot f 3.000 - opnemen. En in de dure decembermaand zelfs tot f 6.000- uw"13e maand"). Als u meer geld wilt opnemen, dan kan dat ook. Maar dan moet u wel een opzegtermijn in acht nernen van 24 maanden. Indien u onmiddel- lijk over meer geld wilt beschikken. dan wordt er 2% ingehouden over het bedrag boven de vrije opname. Indien u als Meesrente-reke- ninghouder geld nodig heeft voor de aanschaf van onroerend goed. dan kunt u het benodigde bedrag ook vrijelijk van uw tegoed laten over- maken zonder opzegtermijn en zon der boetebetaling. De Meesrente-rekening biedt u dus een combinatie van de beste spaarvormen. Hoge rente en veel mogelijkheden tot vrije opnamen. Meer en persoonlijker informatie HOGE RENTE MAANDEN OPZEG TERMIJN OF 2°o. VRIJE AANKOOP OPNAME BEDRAG ONROEREND GOED VRIJ OP PER MAAND NEEMBAAR. kunt u aan de balie van onze kan- toren ontvangen. Daar kan men u desgewenst ook informeren over de mogelijkheid om giraal op de Meesrente-rekening te storten vanaf uw giro- of bank- rekening. 4^'zmi '"W** imp 4qrtrnm*-* Vivisektie: pro even op levende dieren Misschien komt u in problemen als u met vakantie gaat en uw huisdier kan nergens ondergebracht worden. Zet hem dan niet op straat want ook los- lopende dieren worden bij tientallen van de straat gepikt en komen veelal terecht bij de eerder genoemde indus trieen. Handelaren gaan zelfs zo ver dat zij dieren, die echt wel bij iemand thuis horen, zonder pardon meene- men en er een aardig bedrag voor vangen. In het oosten van ons land, aan de grens met Duitsland en in Noord-Brabant bloeit een levendige handel in gestolen huisdieren. De sgacheraars die zich hiermee bezig houden worden er rijk van. In de laboratory van grote-fabrieken en universiteiten worden deze proe ven gedaan. Om er enkele te noemen: In de ogen van bijvoorbeeld konijnen (dit kunnen ook andere huisdieren zijn) wordt een bepaalde cosmetische creme gespoten. De oogleden worden *»j« vastgezet met metalen klemmetjesof BeStrijdillg met een pleister. Hierna wordt aan de hand van de beschadigde plek.de on- doorschijnendheid van het hoornvlies zwelling en afscheiding van het bind- vlies vastgesteld hoe de stot werkt. Haar wordt verwijderd en ook daar worden verschillende stoffen op aan- gebracht waarna men de werking be- studeert. Dit gebeurt ook op de ge- slachtsdelen van konijn, marmot, rat, aap of hond. Nog een leuk foefje: Het meten van de elasticiteit van de huid. Huidrin- gen worden met parallel lopende scheermesjes van de rattenstaarten gesneden. De kracht vereist om de huidring af te scheuren. wordt dan gemeten. De eenvoudigste manier om huidirritatie te meten is: marmotjes onderdompelen in oplossmgen van de te testen substantie gedurende I 2 uur. Deze genoemde proeven worden voornamelijk gedaan in de fabrieken die kosmetika en toiletartikelen pro- duceren. A1 dit soort proeven worden vivisektie genoenui. ben moeilijk woord met een nare klank. Tegen- woordig spreekt men liever over dier- proeven, wat overigens hetzelfde in- houdt. Men kan voor vivisektie ook zeggen: ..proeven nemenop LEVEN- DE dieren". In Nederland bestaat de Nederlandse Bond tot Bestrijding van de Vivisek tie. Deze bond is tegen vivisektie ,,op Een stabiele fietsen-standaard, een voudig zowel op de grond als aan de muur te bevestigen. Stevige, geheel geplastificeerde metalen uitvoering. Nu slechts iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii klaart dat ze daarvoor zeker drie getuigen kan opvoeren. ,,Schade aan de beplanting wordt niet door honden, maar door fiet- sers en voetb'allers veroorzaakt", zeg gen de briefschrijvers. Verder stellen ze dat zij juist degenen zijn die initia- tieven hebben genomen om aan het beruchte ,,hoopjes-probleem"een eind te maken. Verder zijn bijtende honden nooit in het Hof gesigna- leerd, de angst dat de honden men- sen aanvallen is dus ongegrond en is het om die reden belachelijk dat er een weide zou moeten worden af gerasterd. Het argument van de „ver- keersongevallen" lijkt de honden- liefhebbers helemaal bespottelijk. „Er is immers geen verkeer toege- staan ir. 't Hof?" De wijkagent die 't Hof onder zijn hoede heeft is een zeer plichts- getrouw man. In de Algemene Po- litie Verordening staat dat honden aangelijnd dienen te zijn en dus treedt hij zonder pardon met zijn bonboekje op tegen ieder die dat ge- bod overtreedt. Fietsers en bromfiet- sers ondergaan, uiteraard, datzelde lot. Maar voor een hondeeigenaar is het een kostbare zaak om voor iedere keer dat hij of zij de hond uitlaat vijf gulden te betalen. Mevrouw Bor- dewijk z'egt berustend dat dat waar- schijnlijk de enige mogelijkheid zal zijn. De Vlaardingse honden hebben het niet gemakkelijk; hun eigenaren nog minder, of zou dat wel loslopen? MT iiiiiiiiiiiiiiiiiiiimiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiir Grote, ronde sisalshopper met ron- de bamboeringen, leuk afgewerkt met geborduurde raffiabloemen. Geheel gevoerd en met extra spie- gelvakje. In naturel. M. ca 58 cm 0^ Van 14,95 voor Bijpassende enveloppetas van 6,95 voor 4,95 ethische gronden". De-NBBV heett de overtuiging dat de mens eerbied moet hebben voor het leven in het al- gemeen en voor levende wezens in het bijzonder. Dat de mens moet stre- ven naar humanisering van de weten- schap en de techniek (de wetenschap en techniek moeten zich menselijker opstellen red.) in de overtuiging dat 4it niet alleen een toeneming van menselijkheid met zich mee zal bren- gen, maar tevens de menselijke ge- zondheid ten goede zal komen. De wetenschap moppert wel eens op de NBBV. Volgens haar werkt de NBBV remmend op de ontwikkeling van haar werkzaamheden. Volgens de NBBV gebruikt iedere onderzoeker die betrokken is bij vivisektie deze dooddoener als niorele toelaatbaar- heid van zijn methode van onderzoek wanneer hierover gediskussieerd wordt. Volgens de NBBV verwart men de toelaatbaarheid met die van de eventuele doelmatigheidwant er zijn veel medici en andere weten- schapsmensen lid van de anti-vivisek- tie vereniging en verschillende specia- listen zijn van mening dat dierproe- ven in werkelijkheid niet zo efficient zijn. Er zijn zelfs wetenschappelijke onderzoekers die dierproeven op praktische gronden helemaal verwer- pen. Veel vrouwen gebruiken make-up om mooi te zijn. Wat er echter vooraf gaat aan het bereiden van a I die make up spulletjes weet een groot aantal van hen niet..Ook hier worden weer vele dieren gebruikt, beter gezegd misbruikt, om na te gaan welke wer- kingen bepaalde stoffen van deze arti- kelen hebben. Ieder nieuw kosmetisch produkt en zelfs snoepjes. ieder pil- letje, iedere nieuwe kleurstof kost honderden, sonis duizenden dieren- levens. Meestal na langdurig lijden. Er is inmiddels een aantal schoon- heidsmiddelen op de markt versche- nen die gemaakt zijn zonder dat er dieren voor mishandeld of gedood zynHierover kan men alle inlichtin- gen kriigen bij NBBV. Bedenk dus eejst voor u uw huisdier aan iemand sehenkt of hem op straat zet, wat er allemaal mee kan gebeuren wanneer hij in handen komt van handelaren die ze verkopen aan de eerder ge noemde industrieen. Want mooi zijn aan de buitenkant, da's mooi, maar mooi zijn aan de binnenkant is nog mooier. Onder vivisektie verstaan we het neinen van proeven op levende dieren zowel voor wetenschappe lijke als commerciele doeleinden. Proeven die o.m. bestatfn uit operatieve ingrepen. door het in- spuiten en testen van giftige of ziekteverwerkende stoffen, bestu- deren van de inwerking van allerlei chemische stoffen op organen en weefsels van levende dieren en allerlei psychisehe experimenten. Bij deze proeven, die voor het grootste deel zonder verdoving plaatsvinden, lijden de dieren vaak ondraaglijke pijnen. Dit duurt soms weken- of maandenlang. in Nederland bedraagt het aantal proefdieren naar schatting 3.000.000, terwijl ongeveer 80 pet. van de op deze dieren uitge- voerde proeven zonder verdoving gebeurt. De dieren worden verkre- gen door middel van speciale proefdierenfokkerijen of van han delaren gekocht. In het laatste ge- val betreft het nogal eens gestolen dieren. De NBBV maakt door middel van advertenties, brochures en per- soonlijke benadering intensief propaganda voor zijn streven. Hij houdt kontakt met buitenlandse verenigingen en instituten met eenzelfde doel. De leden ontvan- gen ieder kwartaal een blad met allerlei informatie omtrent de aktiviteiten en nieuwe informatei die op dit terrein ligt. Men kan voor f l 2,50 per jaar lid worden van de NBBV. Voor nicer inforniatie of het aan- melden om lid te willen worden: De Nederlandse Bond tot Bestrij ding van de Vivisektie, Jan van Nassaustraat 81, 2596 BR Den Haag, telefoon 070 - 24.86.83. Voor de verkoop van vivisektie- vrije kosmetika kunt u informe- ren bij telefoon 010 - 73.08.43. MAASSLUIS Het werkblok ..ama teuristische kunst", een van de groe- pen die meewerkt aan de opstelling van een sociaal-cuitureei plan, zal pas op 11 juni a.s. vergaderen. in plaats van op 28 mei, zoals aanvanke- lijk was aangekondigd. Aanleiding tot het uitstellen van de vergadering is het niet op tijd klaar zijn van het ontwerp-deelplan. Behal Behalve dat stuk zal op de elfdejuni ook het ontwerp voor een plaatse- lijke inspraakverordening besproken worden. Alle werkblokken hebben die inmiddels ter beoordeling toege- zonden gekregen. De -openbare - vergadering op 11 juni wordt gehouden in het stadskantoor. Aanvang half acht. In het Passage Theater staat deze week de film ..Crash" op de spoelen. Hierin koopt een jonge vrouw, Kim genaamd, een amulet voor haar echt- genoot Marc, die na een ongeval in een rolstoel is beland. Als zij thuis- komt ontstaat er een ruzie tussen de beide echtgenoten waarna Kim het huis uitvlucht. Die zelfde avond wordt ze aangevallen door haar hond en komt levensgevaarlijk gewond in het ziekenhuis terecht. In de tijd dat zij daar vertoeft, buiten de zware ver- wondingen is ze ook haar geheugen kwijtgeraakt, rijdt haar auto als een spookwagen door de omgeving, een een spoor van vernielingen en de dood achterlatend. Haar speurtocht naar het verleden brengt haar in grootgevaar. De hoofdrollen in deze film vol span ning worden vertolkt door Jose Fer rer, Sue Lyon en John Carradine. Personen van 12 jaar en ouder kun nen de film gaan zien, dagelijks om M il 7 en 9.15 avond); uur (behalve vrijdag- 9.15 uur'(behalve zaterdag- zondag- en woensdagmiddag) is toegankelijk voor personen van 16 jaar en ouder. MAASSLUIS Doorde Skateboard- club The Mad Dogs wordt op zater dag 2 en zondag 3 juni in de Olympia bal aan de Rozenlaan het Nederlands kampioenschap skateboard georgani- seerd. Het is voor het eerst, dat er in ons land om de nationale titel gere- den wordt. Op beide dagen isde aan vang 10 uur. Op de eerste wedstrijddag zijn er drie onderdelen: slalom, free-style en half- pipe. Op zondag is er onder meer vrij- rijden en bovendien komen er enkele showteams. De entreeprijs is een gul den. Onderdeel van de Rijnmond West Combinatie, waarin ook het Maassluis Nieuwsblad en de Nieuwe Vlaardingse Courant zijn opgenomen. Verschijnt op woensdag huis-aan-huis in geheel Schiedam. Kantoor Rijnmond West Combi natie: Hoogstraat 122 in Vlaar- dingen. Telefoon: 010 34.67.11. Agentschap: Eurotyp, Rotterdamsedijk 238, Schiedam. Postadres: Postbus 195, Schie dam. Redaktie: Yvonne Hontele. Klachten over bezorging kan men uitsluitend doorgeven via het nummer 010 -13.24.89 (van 8.30 tot 17.30 uur). Duo's kunnen worden opgegeven tot maandag 17 uur; gewone advertenties tot dinsdag 11.30 uur. Redaktionele kopij dient uiterlijk maandag 17 uur binnen te zijn. 75% in juni 1979* (plus een 13c maand) Dagelijkse renieberekening wordi loegepasi Schiedam.Nieuwe Haven 133/hoek B.K. laan, tel. 010-340222. Vlaardingen.Schiedamseweg 53, tel. 010-340222. RANK MFFS HOPF NV )BMHn Rotterdam,Coolsingel93.tel.010-632911. L>/\lNrvlVIHE,:> oc 1 lure IN v lr^ Beij^rlandselaan204.tel.010-192711. 's-Gravendijkwal 108, tel. 010-363600 Albiasserdam. Plantageweg 19,tel.01859-2605/2344. Cinema Bio vertoont, van 31 mei tot en met 6 juni, een Italiaanse produk- tie getiteld ,,Duistere trekken der Bourgeoisie". Ornella Muti, Senta Berger, Christiaan Borromeo en Giu- liana Calandra zorgen hierin voor ro- mantiek, intrige en zelfs moord. Het verhaal speelt zich af in de gegoede kringen van Venet-' Mattia, afkom- stig uit de provincie, komt er aan het conservatorium piano studeren. Hij komt in contact met een medestu- dent die hem via de slaapkamer van zijn moeder, in contact brengt met de rijke Elena. De aan de kant ge- schoven moeder probeert een huwe- lijk tussen de twee geliefden te ver- ijdelen. De film draait dagelijks om 2, 7 en In het kader van de strip-manifes- tatie: ,,Voor het leven getekend?" kunnen de liefhebbers van Lucky Luke in Passage iedere dag orrl twee uur (behalve op zondag) genieten van „Lucky Luke en de ballade van de Daltons". In Cinema Bio zetten ,,Sjors en Sjim- mie en de rebellen" de boel op stel- ten. Sjors en Sjimmie worden ont- voerd door een stel boeven die detec tive willen worden. In Zuid-Amerika beleven zij de wildste avonturen. Ge- lukkig komt alles weer op zijn poot- jes terfecht. Op zaterdag, zondag en woensdag middag om 2 uur draait deze film die Nederlands gesproken is. SCHiEl)AM Onlangs opende Walpa b.v. z'n poorten onder grote belang steliing van de vele genodigden. Het is met recht I./:6'KF.RIlJiKKt'N"ge stagen, als men in de name showroom, langs de vele voor ons nog met zo'n bekende automerken loopt. Walpa b.v. staat voor narnen als Hyandai en Suzuki. Een topper is de Huvndai Pony een geheel nieuw merk, dat afkomstig is uit Zuid-Korea. De Hyundai wordt aldaar, geheel vervaardigd, dit met steun van de overheid. Ook Suzuki is rijkelijk vertegenwoordigd, ga eens kijken, dan zult U merken dat voordelig rijden, ook nog tot de mogelijkheden behoort, zeker in deze tijd van energiebesparingen. Wij wensen de fa. Walpa b.v. veel succes voor de toekomst.

Schiedams Nieuwsblad | 1979 | | pagina 3