Opbrengst coliecte en GRATIS STER §ELECTIES SLAAPBANKEN Bedevaart ter ere van St. Liduina VMD-zonnedag Papierverbruik drie dikke bomen per gezin De handige jongens stemmen wel APART VOOR WEINIG GILD Smits en De Wit titelcandidaat Een aktieve.knant in een aktieve streek PEUGEOT HUREN? NEFKENS EURODAM B.V. voor nieuwe en 2e handskleding 1e Pijnackorstraat 145 010-673141 - Rotterdam(N) Vanaf a.s. zaterdag is de nieuwe zomerkollektie binnen. Deel 1 van de SUMMA ENCYCLOPEDIE 10 dagen ter inzage de beroemde OOSTHOEK/TIMES wereldatlas zle de advertentle in dlt bled imm DONDERDAG 7 JUNI 1979 - 3e JAARGANG NO. 23 slaapbankstellen, enorme sortering. Vr.folder.Fabriekstoonzalen Industriegebouw, Goudsesingel 66, R dam, tel. 010-13.80.18 r'n dag,'n weekend Peugeot Direct Verhuur. Adrianalaan 378 Rotterdam Tel. 010-220022 RIJNMOND - Drie dikke bomen worden elk jaar opgeofferd aan het papierverbruik van de Nederlandse gezinnen. Daar zouden we een aardig Broekpolderbos van kunnen aanleggen. Want al zijn er voor dat verbruik speciale „papierbossen" aangelegd, erg natuurlijk is het niet, er had een echt natuurgebied kunnen zijn op de plaats waar nu nog veel Jioutakkers" staan. Dat is de mening van de Ver eniging Milieudefensie, die in het najaar van 1978 een grote actie startte om het gebruik van kringlooppapier te bevorderen. Inleveren V erkoopadressen boek-en platenwmkel aan huis iniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiMiiiiiiiii! SCHIEDAM - De coliecte van de vrienden van de Hartstichting, heeft in Schiedam f. 36.897.- opgebracht, ruim f. 2.000.- meer als in 1978 voor dit doel bijeen is gebracht. lllllllllillllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllHI SCHIEDAM Na vijf ronden van het persoonlijk kampioenschap schaken is er enige duidelijkheid gekomen in de top van het klassement. Door ver- rassend te verliezen van De Wit be- staan Teitsma's kampioenskansen mi nog slechts in theorie. Ook Van Kleef lijkt uitgeschakeld. Met nog twee ronden voor de boeg leidt Smits nu met 4.S punt, gevolgd door de Wit met 4 punten. De uitslagen uit de 5e ronde: Van Zessen- Van der Kruijs remise, Van der Pluym-Piek 0-1, Domselaer - Van Oi.ien 1-0, Heusdens-Dijkhuizen 1 -O, Van der Slik-Scheepers afgebroken, Reitsma - De Wit 0-1, Smits Emor 1-0, Vrijland-Roggeveen 1-0 en Van Kleef - F. Groeneweg remise. chiedams Nieuwsblad KANTOOR: HOOGSTRAAT 122 3131 BP, VLAARDINGEN POSTBUS 306 3130 AHVLAARDINGEN In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad Rietzeflers spelen voor Sinterklaas Is het Europese Parlement een wassen neus? SCHIEDAM De landelijke bede vaart ter ere van Sint Liduina van Schiedam zal worden gehouden op zaterdag 16 juni 1979. Alle plechtig- heden vinden plaats in de St. Lidui- na-O.L. Vrouw van de Rozenkrans kerk aan de Singel 104 te Schiedam. Het programma luidt als volgt: 10.30 uur: Plechtige Hoogmis. pirn. 14.30 uur: In de kerk worden voorbereidingen getroffen voor de Stille Omgang. 15.00 uur: Vertrek van de Stille Om gang uit de kerk. 16.00 uur: Besluit van de dag met een plechtige lof met processie. In de processie zal het zilveren processie- beeld worden meegevoerd. Na de hoogmis (om ongcveer 12.00 uur) is er gelegenheid om meege- brachte lunches op te eten en koffie te drinken. De kerk is de hele dag open en er'is gelegenheid tot biech- ten. Tijdens de lunchpauze kan de kapel van St. Liduina worden be- zocht, waar men de oude reliek- schrijn en haar grafsteen kan bezich- tigen. Als er voldoende belangstelling is worden voor kleine groepen mensen een wandeling door het oude ge- deelte van de stad georganiseerd. SCHIEDAM - VLAARDINGEN - Schiedam is door de Europese verkiezin- gen nogal onberoerd gelaten. De tentjes van de politieke partijen.die elke za terdag "in het centrum werden opgezet. trokken maar matige belangstelling. En slechts weinig vensterruiten worden door een politieke affiche gesierd. De Europese Verkiezingen leven duidelijk niet onder de bevolking. alle en- thousiaste propaganda ten spijt. De gemeente Vlaardingen heeft zelfs een aan- tal plaatselijke kopstukken bereid gevonden om bekend te maken. dat zij in ieder geval gaan stemmen. Of het publiek die raad opvolgt, is nog maar de vraag. Steeds meer men- sen zeggen met een triomfantelijk glimlachje, dat zij aan die poppekast niet meedoen. En ze denken daarmee (JnderOIlSje de gehate politici tens goed tuk te hebbcn. Dat f-uropese Parlement is toch maar een lachertje. Dat heeft geen enkele bevoegdheid. Dat is al- leen maar ingesteld voor een stel zakkenvullers. Niet dat wij anders zouden doen, als we de kans kregen, maar zakkenvullers z.ijn het. Je hoort dat woord de laatste tijd veel. nomisch gebied, waarvan de leek wei nig begrijpt, maar waarvan hij de ge- volgen wel merkt. gewone man, dan moet U nu gaan stemmen. Het is waarschijnlijk nog geen z.even uur en het stembureau is vlakbij. Want denk erorn: de handige jongens stemmen wel. Die zouden het maar wat mooi vinden, als ook in het Europese Parlement de balans naar hun kant doorslaat Neem dat risico in ieder geval niet Neem wel een risico met het Europe se Parlement. Misschien blijft het een wassen neus,helpt U inderdaad franje, nutteloz.e franje in stand houden. Maar voor hetzelfde geld brengt U in- En inderdaad, het Europese Parlement heeft nauwelijks bevoegdheden. Het zijn de ministers van de verschillende lidstaten onderling die de dienst uit blijven maken. Zij bepalen bijvoor- beeld met elkaar, hoeveel de boter en de melk en de groenten ongeveer gaan kosten. Zij proberen er voor te zorgen, dat de verschillende munteen- heden van de EEG-landen ten opzich- te van elkaar hetzelfde waard blijven. En ze doen een aantal dingen op eco- Vooral als hij een kleine man of vrouw is. De Europese Gemeenschap is altijd een onderonsie geweest van regerin- gen en machtige pressiegroepen, z.oals die van de boeren en de werkgevers. De arbeiders komen er nauwelijks aan te pas. De kleine middenstanders evenmin. De gewone burger mag slik- ken, wat er wordt beslist. Of stikken. Het Europese Parlement nu is eigen- lijk niet meer dan een pressiegroep van die gewone burgers. Het heeft inderdaad weinig macht en het kan alleen zijn stem laten horen. Maar die stem is wel de stem van de publieke opinie. Nederland kent sinds 1815 al een Tweede Kamer. Die had aanvankelijk ook geen bevoegdheden. Maar door geduldig werken, voorstellen doen, eisen en dreigen, kreeg die Tweede Kamer op den duur de macht die hij nu heeft. Alle democratische v&rworvenheden van het Nederlandse volk zijn afge- dwongen door actio van de gewone mensen en door actie in het parlement Alle architecten van het moderne Ne derland, Schaapman, Kuiiper, Troel- stra, Thorbecke zi'n lid geweest van de Tweede Kamer. Europa kent nog geen Thorbecke. Schaapman, Kuiiper of Troelstra. Misschien /.itten die tus- sen de kandidaten, waarop U vandaag mag stemmen. maar dat weten we nog niet. We weten <ien ding wel: als II wilt dat het F.urpese Parlement om te begin- nen de pressiegroep wordt van de derdaad een vertegenwoordiging van de gewone man tot leven. Nog een argument? De secretaris van het Konsumentenkontakt vindt, dat de consumenten-belangen in Europa stelselmatig worden verwaarloosd. Een blik op de zuivelprijzen in de supermarkt bewijst, dat hij gelijk heeft. En het zijn in Nederland juist de kamerleden die wel eens voor con- sumenten in de bres springen. Ga dus stemmen. HAN VAN DER HORST SCHIEDAM - Elk jaar wordt in ju ni de Anjerkollektie gehouden. Dat zal in Schiedam zijn in de week van II tot en met 16 juni 1979; de op brengst is bestemd voor het Prins Bernhard fonds. Vele mensen weten niet wat dit fonds is en doet, ook in hun eigen stad. Het fonds verstrekt op aanvraag subsidies aan vele organisaties, instel- lingen en verenigingen van sociaal culturele aard. Zo kunncn clubhui- z.en steun krijgen, de muz.iekkorp- sen b.v. bij aanschaf van nieuwe uni- formen, de z.angkoren, de toneelver- enigingen; kortom een breed scale aan voorz.ieningen. Het is ook daarom dat elk jaar de kollektie georganiseerd wordt door de bij de afdelingen van de Schiedam- se Gemeenschap aangesloten vereni gingen. Dit z.ijn de muziekkorpsen, de toeneeiverenigingen, de koren en ook de instellingen die kontakten on- derhouden met de afdeling Vor- mings- en OntwikkelingswerkDez.e mensen zullen met bussen of met in- tekenlijsten de straat op gaan, ot bij U aan de deur komen met een vraag om een biidrage. Zij vragen dit dus vooral om het werk van al dez.e verenigingen mogelijk te blijven maken. En U kunt ze hierbij steuen door een bijdrage te geven. Dat komt vanzelfsprekend ook Uw stad ten goede, want wat zou Schie dam zijn zonder die muziekkorpsen die het straatbeeld verlevendigen en die menige aktiviteit muzikaal oplui- steren. En ditzelfde geldt uiteraard ook voor al die andere verenigingen. Schiedammers, geeft U daarom L'w steun wanneer D in de week van 11 tot 16 juni een kollektant tegen- komt. U zult ze beslist niet over het hoofd kunnen zien, want op verschil lende avonden zal de kollekte verge- zelfd gaan van optredens van de muziekkorpsen. Het aanbevelingskomitee: G.J. van Aalten - voorzitter afd. mu- ziek A.J. Heggelman - voorzitter afd. zang A.Ouwebeel - voorzitter afd. VenO R.H. Pillard - direkteur SG J. Polak - vice-voorzitter afd. zang H. Roelfsema - voorzitter afd. toneel Jongeren en Volwassenenwerk. De ovefige viifduizend gulden werden tijdens de algemene ledenvergady- ring op 30 inei jongstleden vcr- deeld. Daar werd besloten dat de lnvaliden Sportvereniging „De Ooievaars", het tehuis „De 3 Maassteden", de stichting „Lente- feest", het gezinsvervangend te huis ,,De Blijhofen de Stichting Autistisch kind elk duizend gul den kriigen. De giften zullen bij de aanvang van het komende karnavalssei/oen met enig officieel ceremoniee! aan de betrokkenen worden overhan- digd. Naast dez.e grote giften wer den zo links en rechts nog wat kleine bedragen uitgedeeld, zo kregen „De Ooievaars" bij hun 12 112 jarig bestaan f 111.11. Voor het aanstaande seizoen is weer een volledig bestuur gevormd zodat er weinig meer in de weg staat om het karnavalsjaar 1979 - 1980 met vertrouwen tegemoet te zien. Ook in 1979-1980 willen De Rietzeilers Schiedam weer tot kar- navalsstad van de Rijnmond ma ken. Op de agenda staan alvast de vol- gende evenementen: Zaterdag 10 november 1979: Het lie van de lie feest. bekendma- king van de nieuwe prins Karnaval zaterdag 2 februari 1980: Boeren- bal; zaterdag 16 februari 1980: Prinsenbal: dinsdag 19 februari 1980: Sluitingsbal. De Vereniging Milieudefensie is de campagne "Zonneenergie, maar er werk van" begonnen, om meer voor- lichting te geven over deze zwaar onderschatte energiebron en om de toepassingen - en dat zijn er al vele- te stimuleren. Een helangriike rol spelen de plaatse- liike kerngroepen van de vereniging, die met kraampjes, tentoonstellingen, voorliehtingsavonden enz.ovoort zul len traehten meer mensen te winnen voor de toepassing van de zonne energie. Tevens heeft de VMD een informa- tief boekje uitgebracht, waarin alle voor- en nadelen op een rijtje z.ijn gezet. Een hoogtepunt in de ge- hele campagne is de zonne-dag op 23 juni. Op die dag zullen overal in het land maar ook in de Verenigde Staten en de E.E.G. Landen - manifestaties plaatsvinden met een vrolijk en voor- lidhtend karakter. "Over het milieu wordt al genoeg somber gedaan", zo ineent de Vereniging Milieudefensie, "het wordt ti.id om op een vrolijke manier te laten zien hoe het ook kan'" Voor meer informatie of om lid te worden kunt u terecht bij: Vereniging Milieuwdefensie, Postbus 20050, 1000 HB Amsterdam- Giro 102000. Actie krlnglooppapier succes Daarnaast ging een groot aantal scho- len, welzijns- en kerkelijke instanties, bedrijven, verenigingen en bibliothe- ken het papier gebruiken. Het kring looppapier is in diverse winkels in Schiedam en Vlaardingen te koop.de adressen zijn op te vragen bij de kern- groep Vlaardingen, telefoon 010- 353492 of 730033 (toestel 14). Anne Vondeling gaat in elk geval stemmen voor het Europese Parlement. SCHIEDAM - Van de Karnavals- vereniging De Rietzeilers is be kend dat het hen niet alleen om de leut gaat. Met hun vrolijke akti- viteiten zamelen ze geld in voor al le gehandicapten van de stad waar- over hun prins elk jaar in februari enkele dagen lang de scepter zvvaait.Tot die aktiviteiten beho- ren onder andere het optreden bij diverse tehuizen, een karnavalsop- tocht, bingo-avonden, rommel- en vvelzijnsmarkten. *()ok in 19S0 wordt Seltiedam karnavalsstad van de Rijnmond, dankzij de Rietzeilers. Het optreden van De Rietzeilers leverde in het opgelopen seizoen zesduizend gulden op. Duizend gulden daarvan werd tijdens het ..Benefietbal" geschonken aan de Stichting voor Gespecialiseerd Kringlooppapier kost niet alleen min der bomen, omdat het materiaal meerdere malen gebruikt wordt, ook bij de fabricage geeft het minder wa ter- en luchtvervuiling dan wit papier De Kerngroep Vlaardingen van de Vereniging Milieudefensie daarom heeft tijdens de actie in het hele Rijn- mondgebied haar best gedaan om het 08® Reinigt al uw vloerbedekkingen Telefoon 12.86.35 Batavierenstraat 1A, 3014 JH Rotterdam gebruik van het milieuvriendel«ke kringlooppapier te bevorderen, niet alleen bij particulieren, maar ook bij overheidsinstanties en bedrijven. Er zijn acties gevoerd in Vlaardingen, Schiedam en Maassluis, er is een ten- toonstelling over kringlooppaier ge houden en de kerngroep heeft diverse instanties schriftelijk benaderd. De Vereniging Milieudefensie be- schouwt de kringlooppapier-actie als een groot succes. De gemeente Schie dam gebruikte reeds kringlooppapier, Vlaardingen ging mede door de actie „om" en gebruikt het naar voile te- vredenheid, net als vrijwel alle ge- meentebesturen in Nederland het mi- lieuvriendelijke papier na de actie zijn gaan gebruiktn. Over de gemeen te Maassluis is milieudefensie minder tevreden. Voor drukwerk kan men elke druk- kerij verzoeken, kringlooppapier te gebruiken, dat ook te verkrjjgen is bij de Groothandel Kringlooppapier, Gaffelstraat 27a, Rotterdam, tele foon 362247. Kringlooppapier wordt gemaakt van oud papier, met name van lichtbe- drukte soorten. Dat oud papier kan ingeleverd worden bij oud-papierhan- delaren, sommigen komen het op ver- zoek ophalen. Adressen van handela- ren en andere inleveringsadressen kun nen eveneens bij de kerngroep Vlaar dingen worden opgevraagd. Het Mi- nisterie van Volksgezondheid steunt de actie; een proefpakket en informa tie zijn te verkrijgen via telefoonnum- mer 070- 209260 (Dr. Reijersstraat 12, Leidschendam). De Vereniging Milieudefensie is in- middels gestart met een nieuwe actie: „Zonne Energie, Maak er werk van". Maar daarover binnenkort meer. Z<*ver gaat het ook onze krant: papier kan vele malen gebruikt women.

Schiedams Nieuwsblad | 1979 | | pagina 1