Oudhollands stedenschoon gecomblneerd met orientaalse aktiviteit Korfballers op de bres voor invaliden School voor volwassenen houdt 'open dag' Wandeling door de dorpskern Met Andere o Pretmarkt voor Unicef m Diploma voor vijftig cursisten m i m! Ten bate van Schiedamse Ooievaars Nachtwandeltocht naar Scheveningen Receptie Vlaardingen en linldiging Mahorokan Ills mm s L O s J W z s 7 DOiNDfckDAC. 7 J UNI 1979 23-575 Braderie Centaur Binnengebcuren llsPllPl Pill? Feest Emit JONGEREN F A 1 A S 3 4 5 s 6 r 1 's 8 9 10 11 12 W 13 r i 14 15 s. J lb s 17 s 18 z s. 19 20 21 Z V 22 23 z s 24 z S 25 z S 2b r S 27 z S x; 28 29 30 z I Binnenstadsdag 1979 bruisend van leven VLAARDINGEN— De Binnenstadsdag van 1979 krijg in Vlaar- dingen een heel bijzonder karakter. Waar normaal de aandacht alleen wordt gevestigd op de historische en karakteristieke plaatsjes in de binnenstad, wordt dit jaar het festival verluchtigd met wat exotische en orientaalse snutjes. De buitenlanders staan dit jaar centraal en als men bedenkt dat Vlaardingen bijna vier duizend buitenlanders onder zijn bewoners telt is dat beslist geen overdaad. De Culturele Raad van Vlaardingen heeft een prima besluit genomen om op deze manier de buitenlanders te helpen integreren. Integratie is natuurlijk altijd een kwestie van wederzijdse welwillend- heid, van acceptatie en men zou zich kunnen afvragen of allerlei medi- terane aktiviteiten daaraan iets bij- dragen. Neen, dat doet het waar- schijnlijk niet; het Vlaardingse pu- bliek zal hooguit geboeid kijken naar al dat kleurige exotische gedoe, proe- ven van de vreemde gerechten, maar integratie is nog iets anders. Toch heeft de Culturele Raad met deze opzet van de Binnenstadsdag wel een stap in de goede richting gezet. Onbekend maakt volgens een oud- Hollands spreekwoord onbemind en juist aan die kennis draagt deze manifestatie aanzienlijk bij. Neder- landers staan nooit vooraan als het om positieve acceptatie van iets vreemds gaat en deze gelegenheid drukt hen met de neus op de ple- zierige kanten van een ander soort bestaan. De Vlaardingse binnenstad is voor iedere Vlaardinger bekend terrein, maar voor de goede orde heeft de Culturele Raad het ,,aktiegebied" nog eens duidelijk afgebakend. „De binnenstad is dat gebied dat zijn begrenzing vindt in de Oosthaven- kade, de Westhavenkade, Korte Hoogstraat, Veerplein, Waalstraat, Markt, het Lijnbaancomplex en de Westhavenplaats". Binnen dat gebied is er aanstaande zaterdag van twaalf tot vijf van alles te beleven. Nog sterker: wie van alles getuige zal willen zijn komt ongetwij- feld ogen en zeker benen tekort. Daarom is het misschien wat over- VLAARDINGEN- Vlaardingse peu- termoeders en Unicefleden hebben op dinsdag 12 juni a.s. een doe- en ideeenavond georganiseerd in het ontmoetingscentrum West aan de Floris de Vijfdelaan 2. Op deze avond kunnen de al gemaakte spullen ingeleverd worden. Heeft u boeken, platen, postzegels, nog goede kinderkleding en -speel- goed te misen, kom en breng het mee. Wilt u informatie en/of ideeen, u krijgt ze op deze avond en wilt u onder leiding van Peter Schenk poppen maken voor de pretmarkt, dan bent u hartelijk welkom, maar breng wel een oude panty mee. Kortom, op 12 juni is iedereen welkom die iets over deze aktie wil weten. Vanaf 8 uur's avonds. kontaktadressen voor deze aktie zijn: Bea Kluiters-Albers,Pijnboom- dreef 3, tel. 741942, Agnes van Ardenne, Schiedamse 141, tel. ■346848. bodig om het hele programma in deze krant af te drukken, want wie gedurende voornoemde vijf uren in de binnenstad rondloopt ontdekt zelf alle attrakties wel. Daarom gewoon enkele algemene zaken. Het Koopcentrum, de Markt en het gebied random de Vismarkt zullen in het teken staan van een braderie waarbij zoveel mogelijk wordt aange- sloten op het thema van deze dag. Met name rond de Grate Kerk zul len meer dan dertig kraampjes een plaats krijgen waarin behalve allerlei Oosterse specialiteiten ook diverse drankjes aan de man worden gebracht. Leden van de amateur teken- en schilderclub Centaur zullen dit marktachtige spektakel tijdens een buitenoptreden proberen te ver- eeuwigen. Ongetwijfeld zal dat de moeite waard zijnhet komt ten- slotte niet iedere dag voor dat onze vertrouwde, oer-hollandse Grote Kerk in een entourage van meditera- ne aktiviteiten staat. Aan de midden- stand is verzocht om waar mogelijk ook hun etalages aan het gebeuren aan te passen. Horeca-ondernemers zouden er goed aan doen om op Binnenstadsdag juist de terras-aktivi- teiten extra aandacht te geven. (Als het weer een beetje meewerkt na tuurlijk, maar dat geldt eigenlijk voor alles wat er op deze dag wordt ge organiseerd). Wethouder Maarleveid opent om twaalf uur de Binnenstadsdag vanaf het stadhuisbordes. Stadsbeiaardier Addie de Jong speelt daarop enkele volksliedjes op het Oranje-carillon. Onder de tonen van dit vrolijke klokkenspel vertrekt Paul Westerdijk met wandelliefhebbers voor een wandeling langs de interessante plek- jes van de stad. In de burgerzaal van het Stadhuis gaat de tentoonstel- ling ,,Wat had u gehad willen heb ben?" van start. Honderd jaar win- kelnering in Vlaardingen in beeld gebracht door Jan Anderson. Verder is er in de historische hal van het oude Stadhuis een tentoonstelling over buiteplandse arbeiders te be- zichtigen. Evert van der Land, bekend van een eerder verhaal dat NVC over hem maakte, krijgt in het Hollandia- gebouw de gelegenheid om heel Vlaardingen te tonen waartoe hij in staat is. Wethouder Maarleveid opent zijn expositie. De Visbank staat natuurlijk extra in het zonnetje en als vanouds zal er weer „vis per zooitje" worden geveild. Dat gebeurt om half twee en om half vijf. Het bekende Vlaardingse Vissersvrouwen- koor zal het geheel omlijsten. Diskjockey Jacob Hut presenteert in een muziektent aan de Dayer een wervelende disco-show, die afgewis- seld wordt door muziek van A. Car- deger en oosterse kinderspelletjes. De buitenlandse muziek krijgt vooral speciale aandacht op deze binnen stadsdag. Vier muziekgezelschappen ..circuleren" langs vier lokaties: de Markt. de Dayer, het Lie'sveld en het Muziekmuseum van Ton Stolk. In dat museum is trouwens een expo sitie van oude exotische en inheemse muziekinstrumenten (Westhaven kade 45).' Een eindje verderop ligt het Visse- rijmuseum waar de expositie ,,Neder- landse visserijplaatsen nader bekeken" wordt gehouden. U ziet: er is-zater dag geen mogelijkheid om zich in de Vlaardingse binnenstad te ver- velen. Integendeei: het zal er ron- zen van de aktiviteit en wie even rust denkt te kunnen vinden in de Grote Kerk komt er weliswaar niet bedrogen uit. maar ontdekt dat ook daar iets aan de hand is. Aad Zoutendijk, de ..huisorganist van de Grote Kerk". geeft daar van drie tot vijf een speciaal orgel- concert. Als het weer een beetje meewerkt ziet het er naar uit dat Vlaardingen zijn beste Binnenstadsdag gaat bele ven sinds het instellen ervan. Hope- iijk beantwoordt ook het doel van deze dag een beetje aan de v.erwach- tingen: een beetje meer begrip voor de buitenlanders in onze stad. Het „Alle Menschen werden Briider" komt da i later misschien nog wel ee is VLAARDINGEN Op zaterdag 9 juni wordt op het gezellige terrein van de korfbalvereniging Vlaardingen een grate fancy-fair gehouden. Nu houden vele verenigingen en andere instanties fancy-fairs, maar het bijzondere van deze fancy-fair is, dat hij op poten gezet is door een aantal bijzonder enthousiaste jeugdleden, en dat niet uitsluitend het belang van de organiserende vereniging gediend wordt. Kwam de vereniging on langs al in het nieuws met hun kinder-adoptieplan, nu hebben de jeugdige korbalenthou- siasten besloten, dat een deel van het te verwachte batig saldo bestemd is als bijdrage aan de kosten van het on- langs geopende clubhuis van de inva- lidensportvereniging van Vlaardingen en Schiedam „De Ooievaars". De faney-tair kept vele attrakties, zo- als behendigheidsspelletjes voor jong en oud. stalletjes met boeken en pla ten, ceil rommelmarkt en men kan" zich de toekomst laten voorspellen. De middenstand uit de omgeving heeft zich zeer gul getoond bij het verstrekken van prijzen, en ook dat zo tussen 14.00 uur en 16.00 uur en kele paraehutisten zullen landen. In het restaurant kan genoten worden van pannekoeken. oliebollen en koe- le drankjes. Het feest wordt gehouden op het korfballerrein aan de Willem de Zwij- gerlaan 250. Holy, van 10.00 tot 22.00 uur. VLAARDINGEN In het kadervan het onderwijs aan volwassenen wordt op 12 juni a.s. eeiv open dag gehou den tussen 9 en 12 uur 's morgens. Aan de Spalandlaan ligt het gebouw. een 6-klassige school, die door de ge- meente Vlaardingen in een prima staat van onderhoud aan de dagscho- len voor volwassenen is afgestaan. Aan de cursisten die het dagonder- wijs voor MAVO willen gaan volgen wordt de gelegenheid geboden enke le lessen bij te wonen, zoals Neder- lands, Engels, Duits, Frans, Geschie- denis en Biologie en alvast iets van de „sfeer" te proeven. Tevens zal er de mogelijkheid zijn al le informatie te verkrijgen voor de tb starten dag-havo voor volwassenen. Het gaat hier om de ,,bovenbouw" te weten de 4e en 5e klas, welke in drie jaar op de school voor volwassenen wordt gedaan. In Vlaardingen zijr> tevens de avond- mavo en avond-havo gevestigd. Cur sisten die deze avondschool willen bezoeken kunnen eveneens terecht op de „open dag". Aiie informatie over deze vorm van onderwijs wordt door de leerkrachten graag gegeven. Voor vijftig cursisten van de dag- school voor volwassenen en (het woord „moeder-mavo" moet er ein- delijk uit!) zal 12 juni tevens een be- langrijke dag zijn. Zij zullen de eers- ten zijn in de gemeente Vlaardingen die, via het dagonderwijs aan volwas senen, het mavo-4 diploma in ont- vangst zullen nemen. 's Avonds wordt in het gebouw aan de Spaland laan een feestavond georganiseerd, met om 9 uur het hoogtepunt, de uit- reiking van de diploma's. Buiten de ,,open dag" kan men zich voor mavo-onderwijs laten inschrij- ven bij de 'neer 1'. v.d. Broek, Huis te Veldclaan 56, Maasland. Tel. 01899-13146. Voor havo onderwijs bp de beer A. Hollebrand. Charlotte de Bourbonlaan 54. Rotterdam, Tel. 010-121785. Tevens kan dit op de cursusavonden tussen 7 en 8 uur in het gebouw van de Scholengemeen- sehap Prof. Casimir aan de Claudius Civilislaan. Op maandag, donsdag en donderdag, telefoon 010 - 350722. MAASSLU1S De stemmen die op donderdag 7 juni uitgebracht zijn voor de verkiezing van het Europees parlement worden maandagmorgen vanaf 10.00 uur in het stadkantoor geteld. Hierdoor zal de gemeente- sekretarie tot 13.30 uur gesloten zijn. In de maanden juni, juli en augustus krijgen houders van een Cultureel Jongeren Paspoort 3 1/2 gulden kor- ting van de Nederlandse Spoorwegen op de aanschaf van een Tiener Toer- Kaart (geldig voor jongeren van 10 t/m 19 jaar). Met een TienerToerKaart heeft men de keuze 4 of 8 dagen onbeperkt door Nederland te reizen voorf.32,50 of resp. f. 45,-(CJP-prijzen f. 29,-en f. 41,50). Bovendien kan men met de Tiener ToerKaart voor half geld op alle in- terlokale busljjnen. Tot en met 31 augustus a.s. is er de waar-valt-wat-te-beleven lijn 030- 334515. Op dit telefoonnummer worden tips gegeven over pap, sport, folklore, cultuur en andere al dan niet leerzame vermakelijkheden. Eveneens in dezelfde periode een korting voor CJP-houders op de aan schaf van de 8-daagse KrisKrasKaart. Normale prijs f.72,-. CJP-houders be- talen f. 65,-. Hoe te handelen? Op vertoon van een geldig CJP ver strekken de CJP-uitgiftebureau's de reduktiebon voor het gewenste trein- abonnement. Met het CJP en de reduktiebon naar het loket van de NS. voor de aan schaf van het betreffende abonne- ment. Op reis: CJP en het treinabonnement mee. C.J.P. uitgifteburo's in deze regio zijn V.V.V. Maassluis p/a Stadhuis. V.V.V. Vlaardingen, Visbank. Provinciehuis Schiedam, Overschie- straat. MAASLAND - De Historische Vere niging zal zaterdag 9 juni tussen 2 en HOEK VAN HOLLAND - In de nacht van 16 op 17 juni zal door de bondscommissie wandelen van de Nederlandse Culturele Sportbond (onder andere in samenwerking met de Hoekse Sportvereniging 1946) voor de vierde maal een nachtwandel tocht over het strand van Hoek van Holland naar Scheveningen gehouden worden. De start is op het midder- nachtelijk uur en de afstand tussen de beide kustplaatsen 25 km. De start isvanuit het KNVB-trainings- centrum aan de Kerkhofweg in Hoek van Holland (waar het startbureau vanaf 23.30 uur (jipen voor eventuele late aanmelders) en de finish aan de haven van Scheveningen. In Ter Heyde aan Zee is een rustplaats waar de deelnemers soep verstrekt krijgen. Het inschrijfgeld is vier gulden per persoon, dat kan worden overgemaakt op giro-rekening 1596993 t.n.v. de penningmeester RW en OV Sport- vrienden te Rotterdam. Vanaf 22 uur tot omstreeks 1.30 uur zal een boerenkapel aanwezig zijn. Na aankomst in Scheveningen (vanaf 04.30 uur) rijden er een aantal bussen om deelnemers terug te bren- gen naar Hoek van Holland. Meer inlichtingen bij: C. Lagendijk, Curie- plaats 135, Rotterdam (tel. 010- 203285), A. Heggelman. Pres. Jan Lelsstraat 51, Hoek van Holland (tel. 01747-2169) en mej. J Brand, Brabantsestraat 12, Rotterdam (tel. 010-328004). 5 uur's middags een wandeling onder deskundige leiding organiseren door de oude kern van het dorp. Duur: ongeveer 45 minuten. De verzamel- plaats is het tentoonstellingsgebouw „De Rozenhof' op het Kerkplein. Daar is de expositie over de „grote" brand" en de restauratie van de Ne- deriands Hervormde Kerk in het hart van het dorp te bezichtigen. Het blijft een merkwaardige speling van het lot dat deze kerk die eeu- wen lang stormen, oorlogen en an dere rampen doorstond, tijdens de bevrijdingsfeesten die in de zomer van 1945 werden gevierd, door een verdwaalde lichtkogel in de as werd gelegd. Het is voor een groot deel aan de inzet van de voormalige ge- meentesecretaris Mr. Wineke te danken dat de restauratie van de grond kwam en werd uitgevoerd. Met de voorafgaande procedures duurde die restauratie 9 jaar. Nu. pre- cies 25 jaar nadat de voor een deel gerestaureerde en voor een deel her- bouwde kerk opnieuw in gebruik werd genomen, maken de foto's en ander materiaal duidelijk wat verlo- ren ging en wat bewaard is gebleven. Telkens wanneer een groepje bezoe- kers van de tentoonstelling in „De RozenhoF' bij elkaar is, begint voor de belangstellenden een historische wandeling. Behalve aan de kerk wordt een bezoek gebracht aan het huis van de familie Visser die het gerestaureerde zomerhuis van „De Commanderije" bewoont. Ook wordt aandacht besteed aan de ou de begraatplaats aan de Comman- deurskade. Vervolgens gaat de wan deling langs de vele monumenten die de "s Heerenstraat en de Burg. v.d. Lelykade rijk zijn. Onlangs is dit stuk „beschermd dorpsgezicht" verder verfraaid door de restauratie van het huis op de hoek van de Doelstraat. Een prima stukje „vakwerk" dat me- de bepalend is voor de sfeer van de oude dorpskern. In de „Pynas", vanoud de dorpshfer- berg, eindigt de tocht en wordt de deelnemers een kop koffie aangebo- den. leder die geinteresseerd is in ste denschoon en de historische achter- grond van het dorp is bij deze wande ling van harte welkom VLAARDINGEN/MAASSLUIS Vlaardingen, dat kampioen werd van de vierde klas A en daardoor promo- veert naar de de derde klas, houdt op zaterdag 9 juni van 15 tot 17 uur een receptie in het clubgebouw aan de Marathonweg. Voor de vijfde maal in zes jaar en voor de derde keer in successie werd een juniorenteam van Budo-sport Mahorokan Massluis kampioen van Nederland. Het jeugdteam, dat dit jaar de titel binnenhaalde, zal op vrij- dag 8 juni van 20 tot 21.30 uur ge- huldigd worden in ontmoetingscen trum Koningshofjzaal 5) aan de Uiverlaan. St MAaSSLUIS Wethouder Han Hummelen (Stadsontwikkeling-voor- zitter van de Raad voor de volkshuis- vesting) zal op vrijdag 8 juni de huis- sleutel uitreiken aan de bewoners de fam. J.N. Laboure, van de eerste verbeterde woningen aan de Wevers- kade. De verbetering per woning duurt 10 weken. Gedurende deze tijd betrek- ken de bewoners een zogenaamde wisselwoning. Het gemeentelijk woning bedrijf heeft speciaal hier- voor 7 gestoffeerde flats beschikbaar gesteld. In totaal zullen er 60 in de jaren 1916-1918 gebouwde woning- wetwoningen opgeknapt worden. De kosten hiervoor bedragen 3,5 milioen gulden. Na de sleuteluitreiking wordt in wijkgebouw aan de Rozenlaan een bijeenkomst gehouden door de Raad voor de volkshuisvesting waarbij de bewoners aanwezig zullen zijn. De oplossing'van 9 met stand wel in de krant maar de winnaars niet. Die kunnen we U niet onthouden daarom volgen ze hier alsnog: P.J. de Jong. W. de Zwijgerstraat 21. Maassluis: J. Dijkmans-Vollebrecht, P. Potttr- straat 38b, Schiedam en A. v.d. Lee, Julianalaan 92, Vlaardingen. Deze week werden we overstroomd met in- zendingen die op enkele na goed waren. gelukkig dat we met deze ptiz- zel veel mensen een plezier doen. De uitslag van 16 mei is als volgt ..met passen en rneten wordt vaak de mees- te tijd versleten Ook hierbij hebben we drie winnaars getrokken en dat zijn: mevr. L. v.d. Meer, R. v. Maes- lantstraal 6, Maasland; A. Wietma, h'rans Halsplein 10b, Schiedam en N. Zwaard-v. Pnningen, Merellaun 44 Vlaardingen. De prijswinnaars krijgen een boekenbon van tien gulden toe- gestuurd. De drie prijswinnaars van deze week zijn: Mevr. Ceus. Hulsthoeve 13, vlaardingen. K.I.. Meerdink- Resjes, OranjH'itin 27. Vlaardingen en M den Boer, I'assenplein 150. Schiedam. De prijswinnaars krijgen een boekenbon van tien gulden thuis gestuurd. Ook voor deze week kunnen weer als vanouds oplossingen worden ingezon- den aan ons adres: Rijnmond West Combinatie, Postbus 306, 3130 AH Vlaardingen. Inzendingen moeten voorzien zijn van een duidelijk hand- schrift met postcode en uiterlijk dins dag 29 mei 10.00 uur bij ons binnen zijn. Op elke regel moeten drie woorden van respectievelijk 4, 5 en 9 letters worden ingevuld. Elk woord van 9 let ters is samengesteld uit de beide voor afgaande woorden van 4 en 5 letters. V.,orbeeld: zou de omschr(jving lui- den .Jiemellichaam - brandkast - in't geheim", dan moest worden ingevuld „ster - kluis - tersluiks". By juiste op- lossing van de gehele opgave leest u in de cirkeletjes, van boven naar be- neden, twee beroepen. Alleen deze beide beroepen moeten, UITSLUI TEND PER BRIE FK A ART, als oplos- sing worden ingezonden. 1 visplek - muziekgezelschap - lawaai; 2 Eskimo-woning - blijven - kerkdie- naar; 3 voedsel - spierpijn - schrijfge- rei van soort leer; 4 zacht - gevestigd zijn - maalbedrjjf; 5 huwelijk - hoofd van klooster - stichter; 6 nakomeling -kaartspel - zeerduister; 7Gerni.«od- heid - trillen - tevens; 8 bloem - ge- ducht - groots; 9 uniek - barst - pro- ces-verbaal; 10 tocht - water in N. Holland - toekomst; 11 spelonk - kromming - garantiebedrag; 12 strook - driekroon - herstel; 13 sme- ris - dier - hal; 14 trots - deel van et- 1 w J maal - temmen; 15 deel van schip - begroten - sikkelvormig werphout; 16 pek - cirkel - enigszins gierig; 17 signaal - toegestaan zijn - ontevreden- heid, 18 voeg - kledingstuk - vlees- waar; 19 gewicht - kaartenboek -naai- gerei; 20 balk - bedgerei - page; 21 aroma - trottoir - Europeaan; 22 in- duw - gerecht - lithografie; 23 schiet- bevel - robuust - totaal in de war; 24 bot - sterk hellend - afbeelding; 25 wurm - achttal - bescherming; 26 on- gaarne - vage gestalte - duivelachtig, 27 vervoermiddel - oogziekte - zeer arm; 28 half (voorvoegsel) - bosgod - minnares; 29 verdwenen - vrucht - muziekinstrument: 30 muur - rangtel- woord - verzet.

Schiedams Nieuwsblad | 1979 | | pagina 7