Commissies signaleren klachten groenoord- bewoners In Frankrijk zijn we andere mensen geworden opgekocht uit Kengelsport concours ni Dagboottocht 1/OOPiCC M IT CPETIAAITAKFM 57.50 49.50 12.95 29.50 69.- 9.95 24.95 0.95 7.95 Een actieve krant in een streek 7V ucurver. WOENSDAG 13 JUNI 1979 -_3e JAARGANG NO. 24 I::: wmm mm H Vechtpartij Vji d* m Grafkransen Rotterdam Centrum-Kralingen-Alexanderpolder-Ommoord-Noorderboulevard Schiedam Centrum-Kethel Nieuwerkerka/dlJssel Capellea/d IJssel deTerp Nu ook in Vlaardingen Schiedams Nieuwsblad KANTOOR: HOOGSTRAAT 122 3131 BP, VLAARDINGEN POSTBUS 306 3130 AH, VLAARDINGEN In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad Huurdersvereniging pakt zaken serieus aan SCHIEDAM Huurders van Ge- meenteflats in Groenoord kunnen sinds een maand hun klachten kwijt bij de Huurdersbelangen- vereniging, Er zijn twee klach- tencommissies benoemd, die als taak hebben het signaleren van klachten aan het bestuur en het adviseren bij te houden akties zoals enquetes en besprekingen. Dat de vereniging de zaken serieus aanpakt blijkt uit een orienterend gesprek met het Gemeentelijk Woningbeheer over vochtoverlast van diverse woningen in midden Groenoord en over isolatie van de verwarmingspijpen in de kelders van het Schubert- en Lisztplein. Ook heeft over de taak van flatbedienden inmiddels sprek plaatsgehad. een ge- In deklachtencommissie werd onder andere gediskussieerd over de slechte toegankelijkheid van de wijk bij eventuele rampen en over het huren en onderhuren van gara ges. Ook werden diverse enquetes gehouden. In verband met deze enquetes roept de huurdersvereniging de bewoners van Liszt- en Schubert- plein op, om alsnog met hun toe- gestuurde enqueteformulier in te leveren. Voor het opgeven'van klachten of wensen kan men zich mondeling wenden tot mevrouw Bergkotte, tel. 714443, of schriftelijk via postbus 4071Schiedam. Huurders van Gemeentejlats in Groenoord hebben zich verenigingd. V*v - V v>~ y- Bloemenmeisje in Parijs SCHIEDAM - De in Friesland gebo- ren en nu in Schiedam wonende me vrouw de Vries lag enige tijd in het Gemeenteziekenhuis, waar ze haar medepatienten opvrolijkte met verha- len van vroeger die wij onze lezers niet willen onthouden. Dus gingen we eens met een bloemetje op zie- kenbezoek. In 1952 werden in de Parijse hallcn en wie zich hier een beeld van wil vormen denkt maar eens terug aan de film ,,Irma la Douce" - Holland- se gladiolen verkocht door haar man, de Friese schaatsrijder Abe de Vries: in 1933 won hij de elfstedentocht en zijn vrouw, voor de eerste keer in haar drieenzeventig-jarig leven in het ziekenhuis opgenomen, vertelt graag over die tijd. „Deze winter heb ik nog met m'n man geschaatst op de kunstijsbaan in Den Haag. En Abe is verleden jaar nog als oudste deelnemer, hij is twee- enzeventig, mee naar Finland ge- weest. We hadden vroeger een boer- derij in Giethoorn. In 1949 zijn we naar Frankrijk gegaan en hebben in een klein dorpje aan de Seine, tus- sen Parijs en Fontainebleau, een boerderijtje met wat koeien gekocht. Er was ook bouwland bij, maar de grond was te droog en we hadden een moeilijk leven. Ja, en het schaats- rijden misten we natuurlijk wel. Ook dat Frans viel niet mee, maar de bevolking was erg aardig voor ons en mijn dochtertje van vijf sprak het al na een maand. Tout de suite", zegt ze als er een verpleegster binnen- komt, en dan herinnert ze zich iets om nooit te vergeten. BX«i8 (Abe de Vries verkocht in 1952 Hollandsegladiolen inde Hallen van I'arijs. I I Parijs omstreeks 1950. Het exis- tentialisme van Jean-Paul Sartre en Albert Camus is geaccepteerd. Op politiek gebied heeft Frank rijk moeilijkheden met Marokko en Tunesie. De achtitect Le Corbusier bouwt ,,La Cite radieuse" in Marseille, de schilder Matisse decoreert de eerste Franse kernreachtor aan de Cote d'Azur. Frederic Curie ontwerpt d,e eerste Franse kernreactor. Het leven in de hoofdstad, na de tweede wereld-oorlog, begint zich te her- stellen. En in de Hallen van Parijs, die nu zijn afgebroken en waarvoor in de plaats het ultra moderne en alweer oude kunstcentrum Centre Pom pidou" is gekomen, is het om twee uur 's nachts een en al be- drijvigheid. Tussen de slapende ,huizen van de oude wijk Beau- bourg rijden vrachtwagens af en aan. „We spraken daar Fries en onze zoon riep „mem" als hij iets nodig had. En toen dachten de knechts dat dat mijn naam was en zo werd ik door iedereen op het laatst „mem" ge- noemd" Jammer genoeg was het leven op de boerderij niet vol te houden. Ook andere Nederlanders die in de.buurt woOnden zijn bijna allemaal wegge- gaan. Het gezin verkocht het bedrijf aan Fransen die het weer aan andere Fransen verkochten. ,,Wij huurden toen een stukje grond waar we gladi olen en tulpen opzetten", vertelt ze. „Het was echt om de bloemen te doen en op zondag en donderdag ging ik naar de markt om ze te verkopen. Mijn man ging ermee naar de Hallen waar vooral veel Hollan ders enze bloemen kochten" rijk gebleven en we hebben acht kleinkinderen die Frans praten". Ze vindt dat niet leuk. Haar dochter spreekt Fries door de telefoon, maar ook haar Frans is beter. Zelf hadden ze het vroeger te druk om dat goed te leren. Wat mevrouw de Vries pa al haar avonturen van de Fransen vindt? „Wel, ze zijn veel vriendelijker dan Nederlanders, ook als je de taal niet spreekt. Wij zijn andere mensen ge worden in Frankrijk". Ze hoopt weer spoedig naar huis te kunnen. Haar man heeft het druk, zijn hobby is nog altijd tuinieren. Haar kinderen komen nu hier. naar toe en dat vindt ze fijn. En haar laatste woorden over het zieken huis: „ik ben hier met vakantie, het is echt fantastisch". De hengelsportvereniging Schiedam en Omstreken" organiseert op drie woensdagavonden te weten 13 juni, 27 juni en 22 augustus een hengel- sportconcours in de Poldervaart te Schiedam. De aanvangstijden van de ze avonden zijn 8.30 uur en duren tot 21.00 uur. De inzet van dit gebeu- ren is het kampioenschap van Schie dam en omstreken. Er zijn bij dit concours diverse prij- zen te winnen. Voor de winnaar van het totaalklassement is een ereprjjs beschikbaar gesteld door de eigenaar van het Pannekoekhuisje. Bij het vis- sen mag op bescheiden schaal gevoerd worden met zemelen of paneermeel. U moet per concours inschrijven en dit kan bij het Pannekoekhuisje, fir- ma De Schie, Mak, Blom, Binnenveld Rosella en De Smits. De kosten hier- van bedragen tweeguldenvijftig per concours. De inschrijvingen sluiten om 16.00 uur op 12 juni, 26 juni en 21 augus tus. De lotingen geschieden op deze zelfde data. U kunt de nurnmers af- halen om 18.15 uur in het Pannekoek huisje. De prjjsuitreikingen zullen steeds om 21.30 uur gehouden wor den. Bij eerder gehouden concoursen van de vereniging .Schiedam en omstre ken" wist de heer H. Maasdam beslag te leggen op de eerste plaats met een karper van drieenzeventig centimeter. De winnaars van de prjjzen voor de meeste maatkarpers zijn: le Hr. A. van Brenkelen, 12 karpers met een totale lengte van 644 cm. 2e Hr. J. Brugman, 4 karpers totaal 209, 5 cm. 3e Hr. H. de Vrijer, 3 karpers totaal 183 cm. 4e Hr. L.W. Harpe, 3 karpers totaal 167,5 cm. 5e Mevr. A. van t Hoff, 4 karpers totaal 166 cm,' 6e Hr. W. Hoender- kamp, 3 karpers totaal 149 cm. 7e Hr. A. Overheul, 3 karpers totaal 148 cm. 8e Hr. H. Harte, 3 karpers totaal 143 cm. 9e Hr. J. Blom, 2 karpers 133,5 cm. lOe Hr. W. Ver- waal, 2 karpers totaal 131 cm. Zaterdagavond werden tjjdens een vechtpartij op Jiet Bart Verhallen- plein een aantal ruiten van een flat ingeslagen. De daders, een 21 en 31- jarige jongeman, werden aangehou- den. Hoe ziet een fotograaf de wereld Een stevige doch voedzame maaltijd Door karate je eigen ik ont-| dekken In die tijd was ze concierge in een villaatje van mensen die een bloe- menzaak in Parijs hadden, ze maakten veel grafkransen en ze heefi toen ook een week meegholpen me kransen vlechten. Een man met eei rekje op zijn rug kwam ze halen, he was dag en nacht werken. „lk wa eerst mien ogen uit, daar. Maar n een week was ik het zat" In 1969 zijn ze naar Schiedam ge gaan: „We hadden eerst geen huis, maar dat kwam goed toen Abe als tuinman werd aangenomen bij een school in de Hugo de Grootstraat. Mijn kinderen zij allemaal in Frank- SCHIEDAM - De afdeling muziek van de stichting ,,De Schiedamse Gemeenschap" organiseert binnen- kort een groots opgezette majo- rette-instruktiedag en wel op 17 juni a.s. Het is voor de eerste maal dat een dergelijk evenement in onze stad plaatsvindt. Ruim 300 majorettes uit Schiedam, maar ook uit andere steden van ons land hebben zich ingeschreven. Naast algemene instruktie en lessen in twirling zullen er op deze dag verschillende show-optredens plaats- vinden, namelijk van de Rijnmond- band en de Bonnie Blue Bell's, een show- en demonstratiegroep uit de U.S.A. De Stichting Schiedamse Gemeen schap nodigt u uit om deze dag een kijkje te komen nemen. llet evene ment vindt plaats in Sporthal Mar- griet en begint om 9.00 uur. Het programma loopt door tot 17.00 uur. De afdeling muziek hoopt dat u in de gelegenheid zult zijn om een deel van de dag mee te maken. Theewagen. PraKtische serveerwagen op lichtlopende wielen Erg handig in de tuin. onze prijs Houten regisseurstoel met stevige canvas bekleding Stoere tuinspade met fors blad en open handgreep 215 295 Dressboy, in noten gebeitste uitvoering en verrijdbaar. Ideaal vaderdagkado! Nu slechts 298 LCD. quartz horloge. Exact computer-uurwerk met 8funkties, inklusigt verlichting en repeteeralarm. Kompleet met stalen band en 1 jaargarantie. Van 99,- Onze prijs 533 IJsemmermet paardehoofd en stijgbeugels. 534 Flinke koeibox in frisse kleurstelling, inhoud 25 Itr. groot formaat koelelement 465 Scharnierend wijnrek in blank houten uitvoering. Geschikt voor 10 flessen. Onze prijs 656 SCHIEDAM - Het afdelingsbestuur van het Nederlandse Rode Kruis te Schiedam organiseert ook dit jaar weer een dagboottocht voor Invali- den en Bejaarden, die in de gemeen- te Schiedam wonen en wel op zater- dag 25 augustus 1979. Aanmelding moet schriftelijk gedaan worden, waarna u een inschrijfformu- lier zal worden toegezonden. De aan- meldingen moeten voor 15 juli 1979 ingezonden zijn. Het aanmeldingsa- dres is: Nederl. Rode Kruis, Warande 95, Schiedam. De kosten voor deze dag zijn vastgesteld op f 22,50 per persoon. uiiuiuiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiniiiiiiiiiiiiiiiiiiin SCHIEDAM - Ter gelegenheid van het 10-jarig bestaan van de Scholen- gemeenschap ,,Nieuwelant" zal de Staatssecretaris van Onderwijs en Wetenschappen, drs. K. de Jong een redevoering houden. Hij opent hiermee officieel, op woensdag 5 Sep tember 1979, in de aula van de school, een serie feestelijkheden. Illllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllllimillli'

Schiedams Nieuwsblad | 1979 | | pagina 1