Uwvorstelijke zetel! vanreeuwijk OMDAT WE WETEN WAT EEN PEUGEOT-RIJDER TOEKOMT. de blankvoorn Uitslag visconcours Op donderdag 21 juni wordt het geheel vernieuwde kantoor aan de Zwaluwlaan 111 officieel geopend aa [Runon; Rabobank n Queen Anne Nuttige wenken voor sportvissers Schiedams politienieuws snellere service sluiting open huis feestweek 25-78 m Leader Kunstvlieg Ruim 30 gulden voordeel! natte vlieg Casting 4. k. ml nmupv) Nefkens Eurodam B.V. Schiedam fnbraken Politieleed m "3T 1 ti vyL,i>dLZrVvj Z.U J ui\l 1 V I&& Vliegvissen: sport apart Wanneer iemand in de polder driftig met een hengel staat te zwaaien, is hij doorgaans niet in paniek maar beoefent hij gewoon de snei in populariteit groeiende sport van het vliegvissen' Het gaat hier om een vismethode met behulp waar van zalm, forel en ruisvoorn op efficiente manier aan de haak kunnen worden geslagen. Zij die deze tak van sport willen be- oefenen, dienen zich bij aankoop van materiaal goed te l^ten adviseren, bij voorkeur door een erkende hengel- sportzaak. De hengel die voor het vliegvissen wordt gebruikt, kent verschillende af- metingen, de lengtemaat wordt bere- kend met de Engelse voet (30 cm.). De meest gebruikte hengels zijn die van zeven en acht voet. Het aantal geleide ogen en de kwali- teit hiervanis erg belangrijk. Hierbij enkele merken van blanks, dit is het materiaal waaruit de hengel is samen- gesteld: Fenwick, Fibatube, Conolon en Lami-glass. Kenmerk van de vliegenhengel is de buigzaamheid. De vliegenhengel moet in goed overleg worden gekozen met de te gebruiken lijn. De vorm en het gewicht van de lijn wordt aangegeven met de code AFTMA, hetgeen As sociation of Fishing-Tackle Manufac- ters" betekent. Deze codes zijn ge- nummerd. Bij de lijnen onderscheiden we er drie, de dubbeltapse lijn, tevens de meest gebruikte, de torpedolijn en de cylindrische lijn. Aan het eind van de lijn moet een leader worden beves- tigd. Een leader bestaat uit een meter 40/100, vijfentwintig cm. 30/100, vijfentwintig cm. 25/100, twintig 20/100 en tot slot vijfenzeventig cm. 18/100 of 12/100. Deze worden met bloedknoopjes aan elkaar gezet. De bevestiging van de leader ge- schiedt als volgt, in de doorsnede van de draad wordt met een speld een gaa gaatje van ongeveer een centimeter geprikt. Dan wordt een stukje nylon met een dikte van 45/100, dat van voren is aangeruwd met schuurpa- pier, ingesmeerd met twee-compo- nentenlijm. Dit wordt in het gaatje gestopt van de vliegenlijn en zo ontstaat een vloeiend verloop. Voor beginners is de dubbeltapslijn, code vijf het best. Verder zit er om de lijn op te winden een reel oftewel de molen aan de hengel. Deze heeft niet de zelfde functie als de werpmolen. Het vlieg vissen gebeurt namelijk door een aan tal meters lijn van de reel te halen, en deze met een speciale techniek, die gedemonstreerd wordt op de teke- ningen, te werpen. Het is afhankelijk van de kunstvlieg die wordt gebruikt, of de vlieg in of op het water komt. Bij de kunstvlie- gen onderscheiden we drie groepen, te weten de droge vlieg, de natte vlieg en de nimf. De droge vlieg is de meest gebruikte en het spectaculairst, omdat in vele gevallen de aanbeet goed zichtbaar is. Fijne dames homedress met modieu- ze, afstaande col. Fraai gedessineerd. Maten S(38-40), M(42-44) en L(46- 48). U betaalt nu tientjes minder! Van 45,-- door Pierre Brdnsgeest dient om snel drogende lak tussen de fibertjes te plaatsen). Men heeft lichte haakjes nodig voor droge vlie- gen, zware voor natte vliegen en nim- fen, die kunnen worden verzwaard met looddraad. Voorts zijn voor het vliegvissen diver se zeer nuttige en noodzakelijke acce- soires verkrijgbaar. Zo is er een vlieg- visnet dat een groot aantal zakken bevat, voor het opbergen van mate riaal, hetgeen nuttig is om de spullen vlug bij de hand te hebben. Ook zijn er leadertjes, vispet, vliegendoos, lies- laarzen en schepnet met speciaal elas- tiek. Voor het vliegvissen heeft men wel de ruimte nodig; de beste plaat sen zijn dan ook polders, plassen, me- ren, bewaadbare rivieren en stromen. DROGE VLIEG De vliegen zijn nogal kostbaar, daar- om is het interessant om ze zelf te maken. Nodig is hiervoor een spe ciale hakenklem, die erg belangrijk is omdat men dan beide handen vrij heeft, om verdere handelingen te'ver- richten. Verdere benodigdheden zijn hanen- nekken (skin), hackle-tang, vleugel- tang, garenklem of klosjeshouder, puntschaartje en dubbele naald (die Het werpen is een sport apart, die men kan leren bij verschillende sport- viszaken, zoals onder andere bij de firma Wout van Leeuwen in Vlaar- dingen, die op verzoek klanten in deze sport onderwijst. Voortkomend uit het vliegvissen-is de sport „casting". In deze tak van sport is zelfs een Europees kampioenschap. Dit casting gebeurt in tegenstelling tot het vliegvissen op het droge. Het wordt beoefend met een vliegen hengel, waarvan de lijn al of niet ver zwaard wordt. Het eind van de lijn moet in een gemarkeerde plek te- recht komen, dit gaat op de centime ter nauwkeurig. Vanzelfsprekend is de werptechniek hierbij doorslagge- vend. Deze bekende, klassieke stoel is verkrijg baar met een stoffen bekle- ding in diverse dessins. Verkoopstart: donderdag 9 uur. HYX/jh Rotterdam. Binnenweg 26. tel 010-14 18 00 SCHIEDAM E.H.B.O./wcekcnddicnst van vnjdagavond 18 u. tot maandagoehtend 7.30 u. weekend 22/6-25/6 Noletstjchting, Stad- houderslaan 98. tel. 260080. ARTSI N: Telefonischc boodsehappcn- dienst tel. 206611 TANDARTS.LN: weekend 23/24 jnni tandarts Engelkes, Burg, Knappertlaan 78, tel. 267888. APOTHKIK: 22 t/ni 26 juni Apotheek Gouden Hert, St. Liduinastr. 58. tel. 268364 VERLOSKCNDIG1 weekend 23/24 juni nievr. v.d. Linden, tel. 269953 Dll RL'NARTSI'N: A. Visee, Seliiedamse- weg 119. Schiedam, tel. 708810. Ilk weekend bereikbaar verder spreekuur vol- gens afspraak. Nieuw Mathenesserstraat 11-13 Schiedam Tel 010 260320 IBROERSVEST MARCO NIPLEIN s ROTTERDAMSEDIJK KOEMARKT PEUGEOT NEFKENS EURODAM B.V. AL 2 Haar trouwe hondeogen keken me vragend aan. En op dat moment zag ik het. In het linkeroog zat een zwartc vlek, alsof er een twee- de iets kleinere pupil naast de oor- spronkeliike lag. We vroegen ons afwat het kon zijn en besloten dat een bezoek aan de dierenarts nood- zakelijk was. De dokter keek onze viervoeter ecus diep in de ogen en schreef oagdruppels voor. Opgc- wekt gingen we naar httis waar ik het jlesje Wegzette met de over- tuiging dat driemaal een druppel in het linkeroog geen probleem ou oplcvercn. Dat deze gedachte te optimistisch was, bleek al snel. De eerste maal dat ik onze hond bij me riep en het Jlesje beetpakte, kwam ze vol verwach ting aanlopen enging rustig itten, vol belangstelling voor dat wat ik in mijn handen had. Een makkie, dacht ik en liet de eerste druppel ui tde pipet vallen. Op dat moment kneep zij echterhaar ogen dicht waardoor de druppel op het gesloten ooglid viel. Wat beteuterd keek ik toe en kwam tot de conclusie dat het ecu na- tuurlijke reactie was. Ook wij knij- pen immers onze ogen toe, wan neer er iets in dreigt te komen. Ik moest dus met de ene hand het oog openhouden en met de andere druppelen. Even later viel de tweede druppel naar beneden en belandde ergens op de grond, want tegelijkertijd had madam besloten er bij te gaan liggen. Driemaal is sclieepsrceht mompelde ik, schoof op mijn knie- en naar haar toe en waagde de der- de poging, die echter wederom grandioos misluktc want juist toen de druppel uit de pipet kwam sloeg de patiente het ding met haar poo t uit mijn hand. Ik slaakte ecu on- nette kreet en keek een bcetje wanhopig naar het beest dat vol- gens mij overliep van leedvermaak. Zuch tend stelde ik vast loch maar over twee handen te besehikken die ik beide nodig had. Mijn poging de oplossing voor het probleem in het hondeboek te vin- den Hep ook al op niets uit. Er stonden wel wat goede raadgevin- gen in voor het laten innemen van mcdicijncn maar daar hadden wij nu juist nog nooit moeilijkheden mee gehad. Hoe moest dat nou? Haar poten vastbinden leek me wat al te dol. Was ik maar een aap. Die beesten gebruiken alle vier de ledematen zowel ats handen en voeten net hoe het ze het beste uit komt. He, wacht maar eens, dat was het Ik knielde naast de hond en nam haar poten stcvig tussen mijn knie- en. Zij gafzieh echter niet zomaar gewonnen, stribbelde wat tegen en bezorgde me een Jlinke ladder in mijn parity. Vermanend sprak ik haar ote, waarna ze zich zuch tend en steunend overgaf en liet de druppel in het oog vallen. Een blik op mijn horloge vertcldc me dat het twintig minuten had geduurd. Twintig minuten voor een druppel en het Jlesje zat nog vol. Jaap Muda in volledige intrusting bezig met het binnen strippen van de vliegenlijn. door PIERRE BRONSGEFST Nu de zomermaanden zijn aangebro- ken is de blankvoorn een prima vis om de waterkant ervoor op te zoeken In deze tijd is de Ritulus ritulus, zoals de latijnse naain luidt, het best te vangen, met name in de ochtend- en avonduren. De blankvoorn is fami- lie van de karper, eveneens een gelief- de sportvis. Hij komt in bijna geheel Europa voor, ondermeer in kanalen, meren, polderwateren, rivieren en plassen. De blankvoorn leeft in de najbijheid van de bodem. Hij zoekt daar ook zijn maaltijden.Het dagelijks voedsel is veelzijdig en bestaat uit slakken, watervlooien, kreeftachtigen larven, algenen plantaardig materiaal. De blankvoorn paait in de ntaanden april, mei, juni en juli. Dit gebeurt in ondiep, dichtbegroeid water. Een week nadat het vrouwtje de eitjes heeft gelegd, komen de jongen uit. Deze voeden zich met algen en water vlooien. Wanneer de vis in ideale omstandigheden volgroeid is, is zijn lengte veertig centimeter en zijn ge wicht een kilo. Doorgaans leeft hij in scholen. Voor het vissen op de blankvoorn moet de waterkant behoedzaam wor den benaderd. Het is een schuwe vis, die by het minste geringste geluid, bijvoorbeeld stampen of te hard pra- ten, verdwenen is. Het grondvoer voor blankvoorn is kant en klaar verkrijgbaar. Het aas bestaat uit brood (vlokken, korst of deeg), tarwekorrels, hennep, kaas, wormen en diverse soorten larven. de blankvoorn Een vaste hengel van vijf meter ,is zeer geschikt voor het vissen op de blankvoorn. De dikte van de lijn vari- eert van tien tot achtienhonderdste. Liggend vissen komt veel voor en is succesvol gebleken. Hierbij ligt het aas op de bodem, dat zich door de stroming laat verplaatsen. De dobber ligt dan schuin in het water en zal bij de aanbeet opsteken waarna hij schuin wordt weggetrokken. In Rot terdam en omstreken is de blank voorn te vinden in wateren als de Rottemeren, de Kralingse Plas, Berg- se Achterplas, Bergse Voorplas, Reeu- wijkse plassen. de Vlist, Delftse Schie Hartelkanaal, Brielsemeer, de trek- vlieten tussen Vlaardingen en Maas- sluis alsmede alle polderwateren. Afgelopen woensdagavond 13 juni, startte de strijd om het viskampioen- schap van Schiedam en omstreken. dat uitstekend werd georganiseerd door de gelijknamige vereniging. in de poldervaart te Schiedam. Ondanks het slechte weer, waren er toch circa veertig sportvissers die dit concours hebben doen slagen. Het concours dat woensdag j.l. werd gehouden, is er 6en uit een serie van drie, die uiteindclijk de kampioen van Schiedam en omstreken zal ople- veren. De uitslag van 13 juni j.l. luidt: 1. J.F.den Houting, 228 cm. en 2 (het cijfer 2 is het aantal toegekende punten, voor het vangen van ondcr- maatse vis.). 2. J.Krabbendam 217 cm., 3. J.A.Zuidgeest 145 cm. en 1, 4. H.van Emden 142 cm. 5. J.C.den Ouden 141 cm. en 1,6. W.H.Blom 132 cm.. 7. J.v.d.Bijl 114cm. en 6. 8. A.Kramer 104 cm., 9. C.Slavenburg 96 cm., 10. B.J .Slots 88 cm. en 1 A: - In de nacht van 15 op 16 juni ver- dween bij Van Eesteren B.V. voor f 3500,- aan elektrisch gereedschap. Een ongenode gast had zich via een open staand raam in de bouwkeet aan de Van Heelstraat begeven en ont- ferrnde zich erover. Bij de firma Croon en Co. werd, in die nacht, na het forceren van een deur handgereedschap ter waarde van f 3300,- gestolen. Ook een in de Hof van Spaland gevestigd sigarenmaga- zijn kreeg nachteljik bezoek. De voor- deur werd geforceerd maar er wordt niets vermist. Bij sportvereniging S.V.H. in het sportpark Harga wer- den na het inslaan van een ruit enige dozen snoepgoed ontvreemd. Vrijdag 15 juni constateerden surveil- lerende agenten dat een gedeelte van het Schuttersveld onder water stond. Nader onderzoek wees uit dat dit werd veroorzaakt door een verstopte rioolput. Het pas gemaaide gras was met het water meegesleept en tussen de afvoergaten blijven hangen. On- verschrokken stapten de wetsdiena- ren in de plas, maakten met behulp van een koevoet de putdeksel open en verhielpcn de verstoppingen. Hun blijdschap over de geslaagde operatie was echter van korte duur want met het wegstromende water verdween ook de koevoet in de gemeenteiijke riolen. De Rabobank aan de Zwaluwlaan 111 in Schiedam heeft de afgelopen maanden een ingrijpende wijziging ondergaan. Het was een tijdje behelpen voor u en voor onze mede- werk(st)ers, maar dat behoort binnenkort tot het verleden. Want vanaf 22 juni bent u van harte welkoni in de geheel vernieuwde en modern geoutilleerde bank. De inrichting is afgestemd op een prettige, persoonlijke relatie met onze clienten. Geen lange balie meer voor alle zaken. maar speciale eenheden voor de verschillende vornien van dienstverlening, afgestemd en ingericht voor die dicn- sten. Zo is er een speciale kasbalie voor alle spaar- en prive- rekeningzaken en zijn er aparte balies voor vakantiereizen verzekeringen, financieringen en bedrijfsdiensten. 4 Daarnaast zijn er maar liefst drie spreekkamers voor zaken van vertrouwelijke aard. sfeer in dit vernieuwde service-centrum van de Rabobank. U bent van harte welkom! Tijd wordt een steeds kostbaarder begrip en vele van onze clienten stellen het op prijs zo snel mogelijk te worden geholpen als het om eenvoudige zaken gaat. Daar hebben wij alle begrip voor. Snellere service is onder andere mogelijk geworden door het speciale kasbox-systeem, waarmee alle eenheden door nuddel van een buizenpost zijn verbonden. Maar als u alleen geld wilt opnemen dan kunt u dat rechtstreeks aan de kasbox doen. terwijl dan voor wat moeilijkeroflangduriger zaken de balie beschikbaar blijft. .Zo'n opening is naluurlijk een leestelijke gebeurtenis en daar willen wij graag iedereen in laten delen. Daarom krijgt in de periode van 22 tot en met 29 juni 1979 iedereen die een spaarrekening openl met een minimum Meg van J 25,- een gratis spaarpremie van J'7,50 plus een schitterende tijd pen voor sleclusf 17,50 zoiang de voorraad strekt) iedereen die op een beslaande spaarrekening een storting verricht van minimaal/25,- een schitterende tijdpen voor sleclus f 17,50 (zoiang de voorraad strekt) iedereen die het kantoor Zwaluwlaan III bezoekl gratis een aardige attentie. In verband met de officiele opening van het geheel ver nieuwde kantoor aan de Zwaluwlaan 111 is op donderdag 21 juni a.s. het kantoor vanaf 12.00 uur voor bankzaken gesloten. Om u in de gelegenheid te stellen in het vernieuwde kantoor eens verder te kijken dan een blik over de balie mogelijk maakt, nodigen wij u uit voor het „open huis" op donderdag 21 juni tussen 19.00 en 21.00 uur. Onder het genot van een drankje kunt u dan kennis maken met de mensen en de gefcJ en goede raad Zwaluwlaan 111 - Schiedam Telefoon: 010-705155 Met ingangvan 28 juni a.s. wijzigen de openingstijden op donderdagavond voor alle kantoren van de Rabobank in Schiedam. De openingstijden worden als volgt: maandag tot en met vrydag van 9.00 tot 16.00 uur en op donderdagavond van 19.00 tot 20.00 uur.

Schiedams Nieuwsblad | 1979 | | pagina 5