MHIIIU MDUHOetANCA MRHMHS fla. JJB go ttssss& mi|jL Onder scheiding Straatnaam, hordes borden Coopertest heeft alle dranken! Zuid wil kinderboerderij BOLSBESSEN WHISKY CAMPARI STELLA ARTOIS PUS Ikwerkaan nwoord,datdevorjri heeft van 'n lijnaande horizon" Schiedams politienieuws MENKES MML/TE/TSMMEM: Met de ABO naar Oostenrijk Reisplannen en nu ook Oplichters aangehouden JONGEJENEVER geen 44v95- maar: JENEVER geen 10.d5r maar: William Lawson's geen 42v45r maar: bitterlikeur ZOEKU/TJ BLIKJES Coca Cola Fanta of Shandy ,Jk denk dat veel mensen el- kaar alleen fragmentarisch en versnipperd ervaren, nauwelijks in staat tot contacten, laat staan tot relaties", zegt de Schie- damse dichter/schrijver Simon Buschman. Jarenlang heeft hij rondgelopen met de chaotische aantekeningen en brieffragmen- ten van een hem volslagen onbe- kende jongeman. Op twintigja- jarige leeftijd overleed deze jongen, Alchon, in een psychi- latrische inrichting en zijn moeder overhand igde Simon Buschman het pakket en pas onlangs heeft hij er een verha- lenbundel van gemaakt. Rode draad Brand Eigen beheer Diefstallen Voor de kleinsten., Van 115,- KQ5Q v°°r Ml. I J i Donderdag 28 juni werdcn bij de Bondsspaarbank een aantal valse cheque's ter waarde van f 3500,- ge- ind. De gealarmeerde politie slaagde erin de daders na een achtervolging door bet centrum aan te liouden. De een, een 21 jarige man uit Zoe- termeer was bet terrein van de Schie- damse brandweer opgevlucht. De andcr een 42 jarige Schiedammer werd in de omgevingvan zijn woning aangehouden. Tijdens het onderzoek kwam vast te staan dat bet twcetal in het bezit bleek te zijn van zo'n 30 girobetaalkaarten, 40 cheque's en een groot aantal indentiteitspapieren (rijbewijzen en paspoorten). Maan- dagmorgcn zijn de oplichters voorge- leid bij de cfficier van Justitie. medium dry op fles geimporteerd geen NEUW! (GEEN STATIEGELD) iifimr reel. GEEN^06.MAAR. WOENSDAG 4 JL'Ll 1979 27-73 Simon Buschmans menselijke taal SCHIEDAM Ter gelegenhcid van haar 40-jarig dienstjubileum bij de firma Latenstein, voorheen de meel- fabrieken van Co-op Nederland is afgelopen vrijdag door de directeur van Latenstein Meel BV te Rotter dam, de heer J. de Meij, de ere- medaille in zilver, verbonden aan de Orde van Oranje Nassau uitgereikt aan mej. K. Pinacker. Zij kreeg deze onderscheiding omdat zjj sinds ll mei 1939 werkzaam is als chef fin van de huishoudclijke dienst. Zo is Simon Buschman; zoeken naar de mens achter de mens en dan niet meteen met een etiket klaar staan maar er nog maanden lang over wikken en wegen. Dat is goed te merken aan de stijl van zijn werk; de taal is buna helemaal van zijn ornamenten ontdaan, alleen de kei- harde essenties blijven over en heb hebben daarom zoveel zeggings- kracht. Het is niet verwonderlijk dat een dichter als Simon Busch man zich aangetrokken voelde tot de Japanse haiku's: heel korte gedichtjes die soms wekenlang door het hoofd blijven spoken door hun diepe betekenis. Simon Buschman werd in 1941 ge- boren en werkte na het voltooien van zijn gymnasiumopleiding een paar jaar als landarbeider. Daarna werkte hij in kindertehuizen en zette zich in voor gezinnen met opvoedingsproblemen. Hij studeer- de opvoedkunde en doceert momen- teel ortho-pedagogiek. Daarbij werkt hij als hoofd van een GG en GD afdeling en in de uren die er dan nog naast zijn schrijversschap overblijven is hij aktief voor dove, slechthorende en autistische kinderen. Een veelzij- dig en sociaal bewogen man dus, en dat is in zijn werk bijzonder goed te merken. SCHIEDAM Leden van de Alge rnon Bond voor Oudercn kunnen op 24 September 10 dagcn naar Oosten rijk. Kosten f 535.- per pcrsoon. Aile inlichtingen worden u gaarne ver- strekt door de beer A. van der Linde, Burg, van Haarenlaan 1265 tel 702521 SCHIEDAM Op een van de raads- commissievergaderingen is gevraagd of de straatnaamborden op een be- paalde genormaliseerde wijze .worden geplaatst. Het antwoord was bevesti- gend. Er is namelijk een normblad van het Nederlands Normalisatie Instituut. Die normbladen worden zoveel mo- geljjk gevolgd indien de omstandighe- den dit mogeljjk maken Het is altijd moeilijk om schrijvers en dichters in een „hokje" te from- melen; daarmee doe je veel onrecht aan de identiteit van een kunste- naar en bovendien laat je waardevol- le facetten van een persoonlijkheid naar het tweede plan verhuizen. Etiketteren is handig voor scho- lieren om de rode draad vast te houden, maar is tegelqk een verwer- pelijke methode. Een schrijver is een mens, die meer verdient dan om met allerlei gemeen- plaatsen een stempel op zich gedrukt te krijgen. Bij het lezen van Simons gedichten komen af en toe associa tes op aan het werk van Jan Slauer- hof. Dat komt waarschijnlijk door die oosterse atmosfeer, want Simon Buschman zelf is een groot bewon- deraar van Hans Lodeizen en dat is eigenlijk weer iets heel anders. Nou ja, zo moeilijk is het nou! Zoals zoveel beginnende dichters en schrijvers brengt de Schiedammer zijn werk in eigen beheer „op de markt". Dat is een kostbare aange- legenheid en dankzij de medewer- king van Jan Zoutendijks drukkerij „De Kostendrukkers" weet hij de bundels voor een goed betaalbare prijs aan de man te brengen. Er zijn inmiddels twee haiku-bundels en 66n verhalenbundel verschenen. „De taal van oesters", „Tussen dag en dauw" en ..Alchon" Het werk van Simon Buschman is helaas niet in iedere boekhandel te verkrijgen en dat is jammer, want zeker de gedichtenbundels zijn het lezen (en beleven!) meer dan waard. leder boek kost tien gulden en kan via de acteur zelf worden aange- vraagd. Voor boekhandelaren geldt dat uiteraard ook: Simon Buschman, Francois Haverschmidtlaan 23, 3116 JK Schiedam. Telefonisch is de dichter/schrijver te bereiken onder nummer 263922. Simon werkt nu aan zijn vierde bun- del, die eveneens uit Haiku's wordt samengesteld. „Met lede ogen" gaat deze bundel heten. In dit boekje staan ook wat langere gedichten, die evenals de haiku's opgebouwd zijn uit korte en veelzeggende zinnen. „Taal, welke voor iedereen herken- baar is en begrepen kan worden, mag algemeen menselijke taal genoemd worden-en is taal" luidt een van Buschmans eigen stellingen. De haiku benadert de „ideaal-taal" volgens Simon het meest met zijn karakteristieke 5-7-5-schema en zijn kenmerkende „Natuur-eingang". Tenslotte een enkele haiku uit de bundel „Tussen dag en dauw" om u alvast een indruk te geven van de veelomvattende gedachtenwereld die erachter ligt. En....om u nieuws- gierig te maken naar de andere bun- dels van Simon Buschman, want ze zijn de moeite en uw tientje ten voile waard *t kind schikt zich in in zich en houdt de wereld verder voor gezien ik lees folderpraat en ga liever het onkruid wieden;werk genoeg. In de nacht van vrijdag op zaterdag rond kwart over twee meldde een patroillerende agent dat het wijkgc- bouw van Centrum Oost in licliter- laaien stond. De brandweer rukte uit met groot materieel en blustc het vuur dat veel omwonende op de been bracht. Er kon niet worden voor- komen dat de vleugel aan de Dr. Zamenhofstraat die eigendom is van de Gemeente, geheel uitbrandde. De totale schade wordt geschat op f. 100.000.-. De inboedel die eigen dom was van de Katholieke Stichting Sociale Culturele Arbeid was niet verzekerd. Tijdens de blussingswerk- zaamheden liep een brandwecrnian dusdanige verwoningen op dat hij voor behandeling naar het ziekenhuis werd gebracht. Het onderzoek naar de brand duurt nog voort, het wordt niet uitgesloten gcacht dat het vuur is aangestoken. Achteraf is gebleken dat er na het blussen uit de vleugel aan de Fahrenheitstraat een aantal goede- ren waaronder een geluidsinstallatie ter waarde van f.2500.- vermist wcr- den. Tevens werden er enige ruiten ingegooid. De vermiste goederen zijn inmiddels terugbezorgd. Westhoek van de Maasboulevard, met 41 haar groen, in aanmerking kunnen komen als plaats voor een kindcr- boerderij. Met een gezamelijke aanpak zouden deze ideeen van Mevr. Hersbach om- gezet kunnen worden in echte plan- nen. In het verleden is ook Zwem- bad Zuid op zo'n manier tot stand gekomen. De bewonersvereniging roept een ieder op, hierover eens sericus de gedachten laten gaan. Eventuele mcningen en ideeen hier- omtrent worden met belangstelling tegemoet gezien bij de bewonersver eniging Schiedam Zuid, Nieuwe Maastraat 65, 3114 TE Schiedam. VLAARDINGEN Aanstaande zaterdag wordt op het atlethiekveld van de Vlaardingse atlethiekvereni- ging Fortuna aan de Marnixlaan de tweede Coopertest gehouden. Dit sportieve recreatie evenement wordt georganiseerd in samenwerking met de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie. De eerste Coopertest, een aantal weken geleden trok ruim 40 deel- nemers, die in groepjes probeerden zoveel mogelijk meters af te leggen in 12 minuten. Zaterdag kan er vanaf tien uur tot half twaalf gestart wor den. Het inschrijfgeld bedraag f.1,25. Deze Coopertest is de tweede in een serie van zes. De volgende data zijn nog 11 augustus, 25 augustus, 15 September en 6 oktober. SCHIEDAM Het Gemeentebestuur van Schiedam heeft bij de Minister van Volkshuisvesting en ruimtelijke Ordcning een aanvraag ingediend om een rijksbijdragc op grond van de Beschikking geldelijkc steun stads- vernieuwing 1977. Het gaat om de volgende gcbieden: Hoofdstraat en omgeving Schienoko Singelkwartier West 1. Een 17-jarige Schiedammer werd tij dens het zwemmen in bad Groenoord beroofd van zijn blauwe zwemtas. waarin zich een zwarte portemonnec met twee lidmaatschapskaarten en een ring sleutels bevonden. Hij had de tas in de kledingruimte achter ge- laten. Tijdens het winkclen op de week- markt in de Lange Kerkstraat is de portemonnee, waarin zich f. 180,- en een giropas bevonden, van een 39- jarige Schiedammer ontvreemd. De verrmoedelijke daders zijn een jonge- dame die in gezelschap was van een man met donker uiterlijk. Vrijdag in de namiddag verdween de auto van een 33-jarige Schiedammer met onbekende bestemming. De bruine Pontiac kentcken OI-TX-50 die afgeslotcn op de Nieuwe Haven was achtergelaten vertegenwoordigt een waarde van f. 16.000.-. Uit een jacht dat aan de Lange Nieuwstraat gemeerd lag verdween tussen 28 en 29 juni een duikersuit- rusting bestaande uit een zwart pak met gele biezen, een gelaatsscherm en twee zuurstofflcssen. De gezamelij ke waarde van het vcrdwenen spul bedraagt f.3200,-. Op 29 juni werd een 80-jarige Schiedamse in de Hema beroofd van haar portemonnee waarin f.23,- zat plus een sleutel. Uit een auto die in de Nieuwe Mathe- nessestraat geparkeerd stond ver dween in de nacht van 29 op 30juni een Audio-Sonic radio cassette recor der ter waarde van f.250,-. Een der tochtrainen was geforcccrd. Op de Buys Ballotsingcl werd diezelf- de nacht ccn auto met een valse sleutel geopend waarna zes cassette- bandies en een rij-plus kentekenO bewijs van eigenaar verwisselde. Fen I9-jarige Schiedamse raakte tij dens een tramrit in lijn 8 tussen Cool- singel en Koentarkf haar portemon nee kwijt. Met de inhoud die bestond uit een bedrag van f.250.- en een waardebon van f. 100,- werd het voorwerp uit haar scboudertas ge- roofd. Zaterdag raakte een Schiedamse in het Centrum haar cognackleurjge damestas kwijt waarin zich een rii- bewijs, paspoort, toeristenkaart, zes girobetaalkaarten, giropas en porte monnee met f.65.- bevonden. Tot haar grotc verba/ing vond zii later in haar brievenhus een plastic zakje waarin de vcrdwenen papieren zaten. De rest van haar bczittingen bleef spoorlloos RARENDRECHT SCHIEOAM Rli. •ROTTERDAM Math«n«u«rw*9 21 ROTTEROAM G J MuldentrMt 12 •OVERSCMIE Bu»| BaumannlMn 115 11? HARDINXVELO/GIESSENDAM Or an|MtrMt/ ANa •odtrttrMI BOINES VtchtitrMt 1r VLAARDINGEN 1*« ROTTERDAM/ALEXANDERROLOER Stmitl E im«i|«rpicm V an 10 aanbiedingen geidig t/m 18 juli '79 *"Zullen we dit beeld in de toekomst ook in Schiedam-Zuid aantre/fen? Als het aan de bewonersvereniging ligt well SCHIEDAM De bewonersvereni ging Schiedam-Zuid is bezig met plannen omtrent de realisatie van een kinderboerderij in dit stadsgedeelte. Het initiatief hiervoor werd genomen door Mevr. Hersbach, Von Leibnizs- straat 5, Schiedam, die als voornaam- ste bezwaar tegen de kinderboerderij in Groenoord aanvoert, dat deze moeilijk bereikbaar is voor kinderen uit Schiedam-Zuid. Volgens mevrouw Hersbach zou de Een beukenhouten box, die niet alleen funktioneel is, maar ook door de vorm en afwerking bij elk interieur past. Geheel op- klapbaar, met telraam, verhoog- de bodem en bovendien aan voor- en achterzijde twee extra latten ter voorkoming van tocht. Afm. 80x100 cm. Verkrijgbaar in bruin

Schiedams Nieuwsblad | 1979 | | pagina 7