'Prijs rolstoelen is veel te hoog' L Maken we teveel lawaai? m Ongewenste gasten Happening voor aktieve mensen ymwHmim GQ0ITZN wbsm/m MmI vakantie! 29.50 KOOP9ES IN 17 SPECIAAlZftKEN 24,95 2,50 8,95 4,95 16,95 Een actieve krant in een actieve streek V Jvest-c; A/" A/" Knappe koppen Ontmoetingscentrum mensen zonder werk 74vi<rcL*s /p&etieh Rijksweg 19 nog niet aan de orde Kamperen WOENSDAG 11 JULI 1979 - 4e JAARGANG NO. 36 SCHIEDAM— „Nu ik al weer wat dingen over mijn nieuwe plan- nen heb laten uitlekken, hangen ze weer aan de deur, die grote bedrijven. Ze vragen zich echt af hoe die vent dat nou weer voor elkaar krijgt. Ze komen ook met allerlei materiaal voor me aan, dingen waarvan ze overtuigd zijn dat ik ze nodig heb". Maar Aad van de Ende, de man die voortdurend bezig is dingen uit te vinden of te verbeteren die het mogelijk maken dat ook gehandicapten op een normale manier kunnen bewegen of sporten, hoeft niet zo nodig hulp van die grote bedrijven. Dan zullen volgens zijn zeggen de prijzen weer op een onbehoorlijke manier stijgen, iets waar een gehandicapte vanzelfsprekend niet bij gebaat is. door John Bunte iiB APART VOOR WEINIG GELD ALLE KLEDING 25% KORTING 1EKER... OJIj" ZH D o Crisistijd o Puzzel o Meester- bloembinder Dichtershoekje l ppiWMm Rotterdam Centrum-Kralingen-Alexanderpolder-Ommoord-Noorderboulevard Schiedam Centrum-Kethel Nieuwerkerka/dlJssel Capellea/d IJssel deTerp Nu ook in Vlaardingen ■Mi Schiedams Nieuwsblad KANTOOR: HOOGSTRAAT 122 3131 BP, VLAARDINGEN POSTBUS 306 3130 AH, VLAARDINGEN In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad Aad van de Ende verklaart grot e bedrif ven de oorlog Aad van de Ende is op het ogen- blik weer met een heleboel dingen bezig. Over zijn komende uitvin- ding doet hij nog wat geheimzinnig. Hij is namelijk „als de dood" dat de grote handel er achter komt op wat voor manier hy te werk gaat. De uit- vinding behelst iets dat het mogelijk gaat maken dat mensen die hun benen niet meer kunnen gebruiken, als een soort dobber in het water kunnen blijven. Zo zou er dan een nieuwe gehandicaptensport ontstaan, namelijk waterpolo. Op het ogenblik staat Aad nog bijna alleen in zijn strijd tegen de grote bedrijven. Wat hij niet begrijpt is dat iedereen zijn invalidenwagens maar bij die bedrijven blijft kopen. Aad, verontwaardigd: „Waarom willen ze nou niet bij de goedkoopste kopen. De kwaliteit is zelfs nog veel beter Er wordt subsidie gegeven, maar dat geld gaat allemaal naar die grote bedrijven. Nu moet er bezuinigd wor- den, maar dat mag geen leed voor al die mensen die een nieuw wagen- tje nodig hebben betekenen. Ik zal u eens wat cijfers geven; de prijzen bij die bedrijven lopen op tot zo'n 1800 gulden, bij mij betalen ze er 700. Als u dan nagaat dat het om duizenden stuks gaat, dan begrijpt u dat we hier in vele miljoenen rekenen". Aad van de Ende blijft echter bezig nieuwe dingen uit te denken, al weet hij al weer precies hoe het straks zal gaan. „In het begin hebben ze geen interesse. Als dan blijkt dat alles klaar is en er winst te maken valt, dan komen ze met tientallen tege- lijk op je af". Het zijn ook steeds dingen waar een duidelijke vraag is. Zoals dat driewielertje, dat binnen vijf minuten uit elkaar te halen is. lets dat mogelijk maakt dat mensen die gedwongen zijn zich in een invalidewagen voort te bewegen minder vaak thuis hoeven zitten. Want hoe vaak gebeurt het niet dat als een gezin er een dagje uitgaat (naar het bos bijvoorbeeld) ze de per- soon die van zijn wagentje afhanke- lijk is thuis moeten laten. Zo'n wagentje kan nu net zo gemakkelijk mee in de auto. Onbegrijpelijk dat een bedrijf niet op dat idee komt. Binnenkort, als Aad hiermee klaar is, zullen zij waarschjijnlijk komen en zal dat aan de prijzen te merken zijn. Hoe komt het nu dat die bedrijven zelf niet op zo'n idee komen? Aad: Al die bedrijven hebben allerlei knappe koppen in dienst die zich netjes veertig uur in de week over al deze dingen buigen, maar ze kunnen zich volstrekt niet verplaatsen in de problemen van een gehandicapte. Ik heb de wilskracht om me in al Aad van dgr Ende. „De handel gaat er aan die problemen van al die mensen te denken". Verder is Aad bezig met een verbe- terd soort duwwagen en speelgoed voor gehandicapten. Ook is hij be- naderd door de stichting „Ons Dorp" uit Arnhem. Daar maken ze van drie oude invalidenwagens den Zie verder pag. 3 SCHIEDAM SWA (Schiedanuners werkloos maar toch aktief) is een gemeentelijke werkgroep, die nu al weer voor de vijfde keer een program- ma boekje uitbrengt met daarin aller lei aktiviteiten voor mensen zonder werk. Er is getracht om voor ieder wat wils op te nerae n in het program. Voorbeelden van cursussen zijn: vreemde talen, algemene ontwikke- ling, drama tische expressie, koken, yoga, eenvoudige reparaties in huis, diverse kantoorvakken en natuurlyk allerlei kreatieve bezigheden. Voor mensen zonder werk en verder voor iedereen die informatie wil iscr ook De Trechter, voor hulp en infor ms tie over sociale werkgeving. Wie meer wil weten kan terecht by „Het Ontmoetingscentrum", Over- schiesestraat 44, telefoon 263569. Daar worden ook gespreksgroepen en informele bijeenkomsten voor men- sen zonder werk georganiseerd. SCHIEDAM Het Instituut voor So ciale Kommunikatie en Marktonder- zoek (ISK) in Amsterdam zal in op- dracht van Minister Ginjaar van Volksgezondheid en Milieuhygiene een onderzoek verrichten naar het effekt van de campagne Laten we zacht zijn voor elkaar" Deze campagne van de Nederlandse Stichting Geluidhinder wil het geluid- bewustzijn van de Nederlandse bevol- "king verbeteren en het vooral moge lijk maken dat gehinderden en la- waaimakers voor elkaar openstaan. Het ISK zal de minister in de loop van augustus berichten of deze cam pagne succesvol is geweest. Iviirr.i r.t'.Jt De boetiek voor jong en oud 1e Pijnackerstraat 145 010 673141 - Rotterdam(N) voor nieuwe en 2e handskleding De botswagentjes waar Maassluis belangstelling voor heeft. Zaterdag stormde een 32-jarige Schie- dammer het politiebureau binnen met de mededeling dat zijn woning bij thuiskomst na vakantie werd be- woond door honderden vlooien. De V.R.O.M. kwam er aan te pas om de gasten te verwijderen. SCHIEDAM In antwoord op een brief van het Schiedamse gemeente- bestuur heeft minister-president Van Agt schriftelijk laten weten dat hem niet bekend is dat Rijksweg 19 bin nenkort in de ministerraad aan de orde zal worden ge$teld. De regering heeft over het Structuur- schema Verkeer en Vervoer onlangs eeri beslissing genomen, die binnen afzienbare tijd in de tweede kamer zal worden meegedeeld. De heer van Agt heeft de minister van Verkeer en Waterstaat gevraagd om bijzondere aandacht aan de brief van het Schiedamse gemeentebestuur te bestsden. >- - Nachtelijke marathon voor zwemmers met lange adem SCHIEDAM De ..Schiedamsche Vrijwillige Brigade tot het Redden van Drenkelingen" organiseert op 7 en 8 September 1979 in het bad Groenoord een geheel nieuw evene- ment, namelijk een nachtzwemmara- thon. Het doel van deze happening is om mensen actief te laten recree- ren. Deelnemen kan alleen in ploegver- band, met acht zwemmers, een ploeg- leider en een verzorger. Twaalf uur lang, van 7 September om 8 uur 's avonds tot 8 September om 8 uur 's morgens moet van elke ploeg een zwemmer in het water banen aan het zwemmen zyn. Alle gezwommen banen worden ge- noteerd en de ploeg die na afloop de meeste banen gezwommen heeft, wint de marathon. Bij voldoende deelname zal er in een A- en een B- klassement gestart worden, anders al leen in een B-klassement. A is voor wedstrijdzwemmers, B is bedoeld voor recreatiezwemmers. In beide klassementen worden voor de drie beste ploegen medailles be- schikbaar gesteld. Gedurende de nacht van 7 op 8 Sep tember mogen de deelnemers van de marathon met tenten op de zonne- weide van zwembad Groenoord kam peren. Voor eten en drinken moet ZIEDEADVERTEN- VE OP 06A6HTERRA&- Hebt u het fijn gehad of staat u op het punt te vertrekken. Plezierige tijd en veel mooi weer. Ook voor de thuisblijvers. Half augustus komen we weer met een aanbie- ding Uw boek- en platenwinkel aan huis. Prestige snelkookpan, inhoud 5 liter. Bespaart veel energie, want de kooktijd is plm1 /5 van de normale kooktijd. Van 115,-voora Porseleinen pop Romantiek uit vroeger jaren. Maar liefst 45 cm groot. Electrische wekker met Tefal garantie Weksignaaimet kontrolelampje Draaibaarop af neembaar voetstuk. Verlichte wijzerplaaLy Prestige m'm men zelf zorgen en barbecuen is toe- gestaan. Het inschrijfgeld bedraagt f 50,— per ploeg, toeschouwers hebben op een eenmaal gekocht toegangsbewijs van f 1,50 doorlopend toegang. Inschrijf- formulieren kunnen worden opge- vraagd bij de Schiedamsche Reddings Brigade, telefoon 01880- 18618. Schitterend 10-delig ontbijtservies Arcopal bestaande uit 4 borden, 4 kop en schotels, een suikerschaaltje en een roomkannetje... Kinderflesje, gemakkelijk mee te nemen naar school of zwembad ^397 Handy sit van Curver. Ideaalvoorkeuken, badkamerenz. 381 Schitterende raamhangermet afbeelding Sarah Kay m36 Grote vakantie-of sporttas in bruin canvas met kontrastkleur handvaten en royale rifssluiting 548

Schiedams Nieuwsblad | 1979 | | pagina 1