Plotselinge allergie erg „in" Vakantieperiode nog vaak funest voor huisdieren Recreatie 2S J Huur bijdrage Kinderen willen pas erna op vakantie KOOPJES IN 17 SPEOAALZAKEN r meulen 6,95 9,95 4.95 9,95 45j-~y 19j95 7,95 kantoor: Een actieve k rant in een actieve streek m Voile bak Inslapen IP Asielsoverbevolkt Crisistijd Puzzel Zweten na vreten Groenoord SCHIEDAM Jeugdland zit er weer op. Drie weken lang heeft de Schiedamse jeugd zich kunnen vermaken met de diverse attracties die voor hen georganiseerd vvaren. Een Jeugdland dat zich onmis- kenbaar een vaste plaats in het Schiedamse vakantiegebeuren.ver- worven heeft. Eigenlijk was Jeugdland altijd bedoeld voor de diver se kinderen in Schiedam die nooit op vakantie gingen, maar nu is het al zo dat moeders de vraag voorgeschoteld krijgen of ze alsje- blieft pas op vakantie gaan als Jeugdland is afgelopen. Kanovaren Mk Doelgroep Uitvallers Rotterdam Centrum-Kralingen-Alexanderpolder-Ommoord-Noorderboulevard Schiedam Centrum-Kethel Nieuwerkerka/d IJssel Capeliea/d IJssel deTerp Nu ook in Vlaardingen Vier piek voordeel! I h. a i - a SCHIEDAM- U kent dat gevoel waarschijnlijk wel. Hoe dichter de vakantie nadert, des te meer hekel u krijgt aan uw huisdier. Opeens vallen er allerlei dingen op aan het beest die gewoonweg niet normaal kunnen zijn. Dan rest er voor u slechts een oplossing: weg met dat beest! Creatief als wij mensen zijn hebben we tal van manieren gevonden om met een gerust hart op vakantie te gaan. Veel honden of katten krijgen rond deze tjjd de zomer in het hoofd en besluiten om weg te lopen. Diep bedroefd over dit zo overwachte verlies gaan de eige- naren dan op vakantie. Vaak wor- den de dieren gelukkig tijdig ge vonden en belanden vervolgens in het asiel. Voor sommigen een I fJMBSBEIS ITSSfflBSSS eindstation. voor anderen slechts een tussenstation op weg naar een nieuwe eigenaar. Het asiel is ook het alternatief bij uitstek voor de mensen die het niet over hun hart kunnenverkrij- gen hun dier weg te laten lopen of vliegen. Hier kunnen de mensen zonder gewetenskonflikten hun huisdier kwijt. Zeg bijvoorbeeld dat u of uw kind bij nader inzien allergisch voor het dier blijkt te zijn. Of zeg gewoon dat het dier niet zindelijk wil worden. Sukses verzekerd! A1 deze tips komen zo uit de prak- tijk. Vooral in de dagen van de bouwvakvakantie werd het dieren- tehuis Hargahoeve hier regelmatig mee geconfronteerd. In de vakan tieperiode is het toch altijd wel voile bak op Hargahoeve. Vooral het pension, met een capaciteit van 42 dieren, kent een top- drukte tot half augustus. De dieren die door hun eigenaars naar het pension worden gebracht worden altijd weer netjes afge- haald. Voor hen is het ook gewoon een vakantie met enkele weken vol-pension Hargahoeve. Voor de niet-pensiongangers ligt de zaak wat moeilijker. Zij moeten maar afwachten of er voor hen nog een nieuwe eigenaar (of soms ook de oude eigenaar, die het wel weer ziet zitten tot de volgende vakantie) op komt dagen. Het enige wat Hargahoeve hen kan garanderen is een „rede- lijke kans op herplaatsing". Lukt dat niet dan is het einde van het dier aangebroken. Een enkele reis Hiernamaals is dan zijn lot. Dat van dit traject nood- gedwongen veel gebruik moet worden gemaakt blijkt wel. Jaar- lijks moeten er in Nederland 50.000 dieren ingeslapen laten worden omdat er voor hen geen eigenaar te vinden is. Een aan- zieniijk aantal, vindt u ook niet? JOHN BUNTE *Het lot voor veel dieren in vakantictijd. HOOGSTRAAT 122 3131 BP, VLAARD1NGEN POSTBUS 306 3130 AH. VLAARDINGEN In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad WOENSDAG 1 AUGUSTUS 1979 3e JAARGANG NO. 31 l: SCHIEDAM - Zaterdag zal het openluchtzwembad "Groenoord" in het teken staan van de sportieve recreatie. Op deze dag zal van tien tot vijf uur een speciaal recreatie- team aanwezig zijn. Zij hebben een sport- en spelprogramma samengesteld, waarbij voor ieder- een wel iets interessants te vinden is. De aktiviteiten hebben betrekking op zowel het zwemgebeuren als op verschillende leuke spelvormen op de fraaie speel- en ligweide van het zwembad. Hieraan kan natuur- lijk jong en oud deelnemen. De entreeprijzen zijn gelijk geble- ven. Volwassenen betalen 2.60, terwijl de kinderen twee gulden neertellen. Abonnementhouders hebben natuurlijk ook 4 augustus gratis toegang. Joop van Broekhoven: ,Jir is op een voortreffelijke manier gewerkt. fya Bij de secretarieafdeling Algemene Zaken 2 in het Stadskantoor op de 2e etage of bij Gemeentelijk Woning- beheer, 's Gravelandseweg 567 zijn de formulieren verkrijgbaar voor het aanvragen van een "huurgewennings- bijdrage". Dit is van belang voor de mensen die gaan "doorstromen" naar een andere woning, of in gevallen van krot-op- ruiming en van woning-verbetering, waarbij men voor hogere huren komt te staan. Dit geldt voor de periode van 1 juli 1979 tot 1 juli 1980. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij de afd. Algemene Zaken in het Stads kantoor 2e etage, telefoon 260500 toestel 367, de heer L. Lachman. Jeugdland een fenomeen In vakantietijd geworden Jeugdland '79 is een groot succes ge- weest. In zijn terugblik smijt coordi nator Joop van Broekhoven met di verse superlatieve.n. Duidelijk is dat hij met erg veel genoegen terug kijkt op de afgelopen weken. Veel hiertoe bijgedragen heeft volgens Joop het grandioze weer. Na een nagenoeg ver- regende opening is Pluvius vrijwel geen enkele keer meer spelbreker ge- weest. De hele enkele keer dat het regende werd er met onverminderde spontani- teit doorgegaan. Zoals bij de poppen- kastvoorstelling op het Bachpiein. Daar zaten zo'n 250 kinderen, plus zestig ouders, geboeid te kijken. Toen het begon te regenen vonden de ouderen het tijd een heenkomen te zoeken. Dit werd hen echter verrekte moeiliik gemaakt omdat de kinderen domweg weigerden mee te gaan. De slotdag was het onbetwiste hoog- tepunt. Gaat u maar na: schitterend zomerweer, en dan de mogelijkheid hebben te gaan kanovaren. Waar van- zelfsprekend optima al gebruik van werd gemaakt. Later op de dag waren nog ruim 400 kinderen getuige van een wervelend optreden van onder andere Pipo de Clown. Vrijwel alle activiteiten zijn trouwens goed bezocht, waarbij de diverse mo- gelijkheden om creatief bezig te zijn niet onvermeld mogen blijven. Zo is er in die kleine drie weken bijvoor beeld maar liefst 1300 kilogram klei doorheen gejaagd. Het aantal kinderen dat in totaal de diverse activiteiten bezocht heeft is ongeveer gelijk gebleven; rond de 7100. Volgens Joop van Broekhoven is er wel een reden waarom dit aantal niet is toegenomen. Het zou te wijten zijn aan de, in vergelijking met vorige jaren, slecht bezochte popconcerten. •m In het verleden zorgde een optreden van Joe Bourne voor zo'n duizend bezoekers. Nu zorgden twee concer- ten van onder andere American Gyp sy', voor respectievelijk 200 en 350 toeschouwers. <MSSK I: en beeld van de sport- en spelinstuif waar vaak met pijzonder veel inzet gespeeld werd. Dit alles is echter geen reden om de popconcerten van het programma voor Jeugdland te schrappen. Joop: „Het is zeker de moeite waard ge- weest. Als je ziet dat er ondanks de kou die avond toch nog zo'n 350 mensen komen kijken, dan is het wel duidelijk dat je voor een doelgroep werkt. Natuurlijk hoop je dat er dui zend mensen komen kijken, maar als je dat niet haalt is dat nog geen reden om zo'n onderdeel maar van je pro gramma te schrappen". Waar Jeugdland ook naar streeft iser een familiegebeuren van te maken. Zo is er een voetbalwedstrijd ge speeld op de Maasboulevard, waaraan ook de ouders deel namen. Een nog duidelijker voorbeeld hiervoor is wel het vissen geweest. Hier was het vaak zo dat zoonlief de hengel hanteerde en de rest van de familie hem bij- stond. Dat iedcreen met veel plezier aan Jeugdland heeft mecgewerkt blijkt wel. Van de 35 medewerkcrs die aan dit festijn hebben gewerkt, zijn er om precies te zijn nul uitgevallen en heeft een zelfde aantal door ziekte verstek laten gaan. Joop van Broekhoven hier tot slot zelf nog even over: „Dit bewijst toch wel op wat voor een voortreffelijke manier er is gewerkt en wat een ple zier men erin heeft gehad. Want zeg nou zelf; als het je verveelt dan laat je toch wel eens verstek gaan. Maar we hebben op een heerlijke manier ge werkt, en dan maakt het helemaal niet uit of je nu coordinator of ge woon medewerker bent." Forse staande kapstok met draaibare kop Schattige Teiler chenille monddoek- je van een fijne zachte kwaliteit 100% katoen. In diverse kleuren met grappige randdessins. Per stuk van 6,75 voor Grappige kok. Geeft meteen de pollepel een praktisch plaatsje. Kofferboy, geen ongemak meer van zware koff ers. Bijons 359 519 Krukje, opklapbaar te gebruiken als visstoeltje. kinderkrukje of plantentafeltje Slechts Buitenlamp, sfeervolle en dekoratieve buitenlamp, ook als terrasverlichting zeergeschikt. Ongekende prijs Stoomstrijkijzer in de kleur oranje van het bekende merk TEFAL. 2 jaar garantie Van 69 - voor Keukenweegschaal, om alle ingredienten voor elk recept direkt in de schaal te wegen, zonder lastig overhevelen tussendoor. Pitriet fietsmandje een praktische boodschappen- hulp op de fiets 654 708 577 327 .L'ii --

Schiedams Nieuwsblad | 1979 | | pagina 1