Schiedamse groepen spelen voor eigen publiek JH Godswonder vakantie! r meulen Hels lawaai en grote machines Zwem vierdaagse met muziek Onder de 75000? KDONES M17 SPEOAAIZAKEN yv 26.95 2.95 67.50 b. 7.95 5.95 1.95 14,95 Een actieve krantin een actieve streek 7':' VLAARDINGEN HOLY-BAD SCHIEDAM ZWEMBAD-ZUID STER WOENSDAG 8 AUGUSTUS 1979 - 3e J AARGANG NO. 32 Schiedam - Waarom krijgen symphonieorkesten nu eigenlijk zo veel subsidie? Waarom worden er grote concertzalen gebouwd? Waarom wordt er nooit iets voor de popmuziek gedaan? Waarom wordt beginnende muziekgroepen bet bestaansrecht ontnomen omdat er voor hen geen repetitieruimte is? Zo maar wat vragen, die echter bij veel mensen spelen. I 11 ff*mm ZWEMSCHOOL GOEDER0ND LEEFTIJD V.A. 3JAAR Oefenruimte Scholieren Eerstestap Drie in 6en... ostium Sensatie Dansen p - r- ie. stirs T'jnm"sert Attrakties Dfchtershoekje De crisistijd Brupop Tapperi] in Maassluis Rotterdam Centrum-Kralingen-Alexanderpolder-Ommoord-Noorderboulevard Schiedam Centrum-Kethel Nieuwerkerka/dlJssel Capellea/d IJssel deTerp Nu ook in Vlaardingen Kcurver Exclusiefwingerd dessin op deze strijkhoes. Van 8,25 voor KANTOOR: HOOGSTRAAT 122 3131 BP, VLAARDINGEN POSTBUS 306 3130 AH. VLAARDINGEN In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad Het popfestival staat voor de deur f o --v Mw# - n fcv ;\Vv. -£; *Pop iii ilc Wantage^ een cvenement dal op 25 augnstus aanstaande lielcinaal door Schiedamse muzikanten wordt verzorgd. heeft weer plaats voor nieuwe leerlingen voor club of privi lessen. Aanmelding per telefoon of tijdens onze lesuren. Reigeriaan. Maandag van 16.00-17.30 uur, woens- dag van 12.00-14.30 uur. West Frankelandsedi|k woensdag van 16.15-17.30 uur, donderdag van 17.30- 18.30 uur. Kantoor Abel Tasmanlaan 392, Vlaardingen na 19.00 uur tel. 010-343861 of 010-265108. Schiedam zijn ook veel beginnende popgroepen en mensen die zich voor popmuziek interesseren. Zij vinden ook dat hun favoriete muziek ontzet- tend in het verdomhoekje zit. DOOR JOHN BUNTE Langzaam is het besef gegroeid dat hier eigenlijk iets aan gedaan moet worden. Natuurlijk zien ze het liefst gewoon een wet die het moge- lijk maakt dat er een subsidieregeling voor popmuziek komt en dat er voor repetitieruimte gezorgd wordt, maar ze beseffen dat zo'n wet nog wel even op zich zal laten wachten. Daarom hebbeb ze een andere manier gevonden om, al die Schiedamse groepen te helpen: Een groot pop- concert in de l'lantage met alleen maar Schiedamse groepen. Hopelijk leidt dit tot wat meet begrip (en als het kan geschikte oefenruimtes) voor de groepen. Het initiatief voor het popfesti val ging uit van Jody de Vos van de Stichting Schiedamse Gemeen- schap. Zij was met de diverse groepen in Schiedam rond de tafel gaan zitten SCHIEDAM Aanstaande zondag valt er voor de Schiedamse bevolking een wonder te aanschouwen. Vanaf drie uur die rniddag zal namelijk de Amerikaanse evangeliste Betty Bax ter spreken in de Hovenkerk aan de Lange Haven. De groep ..The Light- bearers" uit Vlaardingen zal hier aan medewerking verlenen. Betty werd kreupel geboren met een krom en vergroeid beenderenstelsel. Opgegeven door de doktoren was er voor haar geen hoop meer bij de me- dische wetenschap. God genas haar echter op 15 jarige leeftijd in een moment volkomen. Zij wordt be- schouwd als het grootste wonder van goddelijke genezing in deze eeuws. In de V.S. geniet zij grote bekendheid door haar eigen TV-programma. Nu reist zij dus de gehele wereld rond en trekt overal voile zalen. De diensten van haar in Nederland zijn georganiseerd door de Stichting Johan Maasbach Wereldzending uit Den Haag. De toegang is gratis en eventuele inlichtingen zijn te verkrij- gen onder telefoonnummer 070 - 63.59.29. en had met hen gesproken over de diverse problemen die de Schiedamse *Djamila, een goede bekende voor de Schiedamse popliejhebbers. bands hebben. Een enorm groot probleem blykt dan indcrdaad vaak het ontbreken van een geschikte oefenruimte te zijn. Maarten Rensen is samen met Jody de grote propagandist voor steun aan popgroepen. Volgens hem zijn er- mogelijkheden te over voor repetitie- ruimtes. Hij denkt hierbij onder andere aan schoollokalen, maar ook aan leegstaande panden. Maarten: „Er moet binnenkort een inventari- satie komen van alle leegstaanden panden die niet voor huisvesting in aanmerking komen. Die panden moeten we dan gewoon claimen". Het popfestival zal 25 augustus plaats vinden. F.r treden dertien groepen op. Allcmaal Schiedamse groepen, voor het merendeel be- staand uit scholieren, studenten en werklozen, dus mensen met geringe financielc mogelijkheden. Vanaf twaalf uur 's middags zu'l- len de diverse klanken in de l'lantage te horen zijn. Van de groepen die optreden zijn de meeste nog volstrekt onbekend voor de rest van Schiedam. Domweg omdat ze de mogelijk- heid niet hebben om te spelen. Duidelijk is wel dat ze bezig zijn een blok te vormen omdat ze ge- meenschappelijke belangen hebben. Zo is er nu ook een krantje ver- schenen, dat zich ,,De Schiedam- mofoon" noemt. Het is door een groot aantal Schiedamse groepen gemaakt* die hierin onder andere informatie over hen zelf kwijt kunnen. Ook Jody de Vos en Maarten Rensen werken hier weer aan mee. Er is zelfs een brief van Jody Vos namens de Schiedam se groepen naar de Gemeente- raad gegaan. In deze brief wordt de Irele problematiek duidelijk uit- gelegd en gevraagd om medewerking bij het verkrijgen van oefenruimtes. Dit alles is natuurlijk nog maar een eerste voorzichtige stap, de uiteindelijke doelen lijken nog ver weg. Uiteindelijk zal er tocli een duidelijk financiele steun en de mogelijkheid tot repeteren (en wat daaruit voortkomt: spelen) inoeten komen. Maarten Rensen: „De ge- meente heeft hier een taak, want de popmuziek voorziet in een behoefte. Meer waarschijnlijk dan allerlei an dere dingen waar wel subsidie voor gegeven wordt. Popmuziek betekent voor veel mensen een enorine ont- spanning, maar financieel is de popmuziek altijd verwaarloosd." Zo goed en zo kwaad als het kan zijn de diverse groepen al aan het oefenen voor hun optreden. Ze treden van- zelfsprekend gratis op. De diverse kraampjes die geplaatst worden zullen de kosten moeten dekken. Al heeft de Stichting Schiedamse Ge- meenschap zich in ieder geval garant gesteld voor een bedrag van vijfdui- zend gulden. Met dit bedrag erbij denkt men wel ,,kiet te spelen". De namen van de groepen zul len de Schiedammers in de meeste gevallen weinig zeggen „Djamila" en ,,S1iout Knock Out" zijn bands die nog vrij regelmatig optreden en dus nog wel een beetje bekende klank hebben. Maar namen als MP's en ..Slaughterhouse 5" hebben alleen bekendheid in bepaalde toiletten, waar ze op de muren gekliederd staan. Juist voor dit soort groepen is het zo belangrijk dat ze eensde kans krijgen om wat bekendheid te krijgen. Tot 25 augustus dus. Hebt u het fijn (jehad of staat u op het punt te vertrekken. Plezierige tljd en veel mooi weer. Ook voor de thuisblijvers. Half augustus komen we weer met een aanble- ding. Uw 6oek- en platenwinkel aan huis. Eendoordacht model kinderstoel, dat uit elkaar kan en dan als los tafeltje en stoeltje gebruikt wordt. Een stabiele kinderstoel van P.V.C. beklede buis, met plastic beklede zitting en rugleuning. In 3 kleuren: groen, oranje of bruin. Met formica tafelbladen. iii uuii—mBimMEga! De kermis gaat met z'n tljd mee SCHIEDAM ..Nieuwe ronde, nieuwe prijzen. Kom er alien bij, de laatste vrije plaatsen". Onmiskenbare woorden die op een kermis te horen zijn, deze week derhalve in Schiedam. Na een kort openings- woord van loco-burgemeester Scheeres kon de gein beginnen. De Schiedamse jeugd had zich de diverse botsauto's en/of draaiattributen ai toegeeigend en de woorden van Scheeres konden hen niet kort ge- noeg duren. Eindelijk was het dan zover. Een golf van lawaai overviel het kermisterrein. Voor 66n Schiedammer wasde lol er al af voor de kermis begon. Vlak voor de opening kwam hij met zijn brommer het terrein op rijden. Op zich inderdaad nog geen ramp. Ware het niet dat z'n brommer een geluid met zich mee- droeg dat in'staat leek dat van een kermis vlak na de opening te kun nen evenaren. Oom Agent was attent. Natuurlijk niaakte de wethouder nog even een rondje over het ker misterrein, hetgeen hij wel ver- plicht was tegenover de diverse fotografen. Geflankeerd door zijn zoontje stond als eerste een ritje met de botsauto op het program- ma. Even was er dus de mogelijk heid voor de Schiedamse bevol king om op legale wijze haar mo- gelijke woede op deze wethouder te uiten. Het viel mee. Het leek er nog op dat er een botsing in zou zitten tdssen wethouder Riet Ta- verne en Scheeres. Zii had het echter Veel te druk met het ont- wijken van de diverse andere auto's. Daarna leek het echt leuk te gaan worden. Veel mensen hadden al enige malen angstig gekeken naar zo'n afschuwelijk draaiding, waar- in je maag echt omgekeerd leek te worden. Sensatie natuurlijk toen Scheeres zich hier naartoe begaf. Een fotograaf schafte zelfs ook een kaartje aan om dit alles maar goed vast te kunnen leggen. Waar velen echter op rekenden, en wat de draai-exploitant ook probeerde het was allemaal tevergeefs. Hij ging niet over zjjn nek! Er is voor velen weer iets van zijn of haar gading op het Emmaplein. Duidelijk is wel dat het kermisge- beuren zich blijft ontwikkelen. Ieder jaar zijn er weer grotere en ingewikkeldere attracties te be- wonderen. Voor dingen die tot voor kort nog onmisbaar warcn Wethouder Reinier Scheeres liet zich op de kermis samen met z 'n zoontje in het scliuitjc ncmcn. op een kermis is nu al vaak geen plaats meer. In plaats van de waar- zegsters, de vrouw zonder hoofd en de vrouw met de vier borsten is er nu de ..Moonwalk" De kermis blijft nog een paar da- gen. Schiedam blijft dus nog even een feeststad. Vanavond wordt de wielerronde weer gereden op de Broersvest en de cafe's an ande re horecabedrijven mogen de gehe le week tot een half uur voor de sluitingstijd gelegenheid geven tot dansen. De openingstijden van de kermis zijn dagelijks van 2 uur's middags tot middernacht. SCHIEDAM In het kader van de sportieve recreatie wordt er binnen kort in Bad Groenoord weer de na- tionale zwemvierdaagse georgani seerd. Iedere deelnemer dient elke avond 500 meter te zwenimen. Voor kinderen tot en met tien jaar bestaat de mogelijkheid 250 meter af te leg gen. De vierdaagse begint op maan dag 27 augustus en duurt tot en met vrijdag. Er bestaat dus de mogelijk heid een avond te laten schieten. De vrijdagavond uitgezonderd. Het zwembad is hiervoor opengesteld dagelijks van 18.00 tot 20.00 uur. De kosten bedragen f. 5,50, alles inbe- grepen. Iedere deelnemer ontvangt na het volbrengen van de voorge- schreven afstand een bronzen, zilve- ren of gouden medaille en een sticker. Tijdens de zwemvierdaagse zal er elke avond muziek aanwezig zijn, terwijl er op de woensdagavond vanaf 20.00 uur een optreden van de kunstspring- groep „Icarus" plaats vindt. Op de laatste avond zijn er tcvcns diverse attrakties, zoals een miniker- mis en het luchtmatras. De organisatie is in handen van de Sportraad en de plaatselijke zwem- verenigjngen S.R.B., S.Z.C. en de Watervrienden. Deelnemerskaarten zijn tcgen betaling te verkrijgen aan de kassa van Bad Groenoord en zwembad Zuid en bij het VVV-kan- toor in het Proviniershuis. SCHIEDAM In de maand juni zijn er weer 66 inwoners minder in Schie dam. Waren dat er eind mei nog 75163, eind juni waren het er nog 75097. Zodat het niet onwaarschijn- lijk is dat we op dit moment al onder de 75000 zitten. De laatste daling is ontstaan doordat er dertiea mensen minder geboren werden dan er stierven en er 249 Schiedam de rug toekeerden, terwijl er maar 196 voor terug kwamen. VOOR ZWEMLES V.A. 3 JAAR Zwemschool Ariora lest in Kolpabad en Holybad. Inl. na 19 uur Schiedam- seweg 147, Vlaardingen, tel. 010-348258, 010 358771. Iedere 25e aan melding heeft recht op 1 maand gratis les. Ook privies voor volwas senen. Trapkruk. Stevig bruin gelakt, metalen buisframe en voorzien van anti-sliptreden. Onze prijs 282 Plantenhangers, 2 dig. van rode kleigebakken. Past in elke huiskamer. Nuslechts per set. 460 De moulinette maalt in enkele seconde rauwkost, groenten. vlees en fruit. Van 87.50 Voor 7-7777 t-v V1- -i Diepvriestrechter. Zakje vullen zonder knoeien. Vrolijke gymtasmet vakje voor naamkaart. In diverse tinten 777 Royale lektuurbak in eigentijdse uitvoering. 763 Deze Wabavita stoompan bereidt groente, aardappelen en rijst. En de vitaminen blijven behouden!

Schiedams Nieuwsblad | 1979 | | pagina 1