Vanslagerij tot tapperij De keuken in Ankert jes om binnen te halen Schiedams Nieuwsblad 095 r meulen Progr amma NIV ON r meulen Buffel in September geopend voor publiek r meulen V""n- J m Museumschip unieke attraktie met Yvonne Hontele WOENSDAG 8 AUGUSTUS 1979 32-521 I§I1 der Hon wen Brand I MAASSLUIS- Behalve een niet onaardig aantal cafe's bezit Maas- sluis ook een heuse tapperij: Sint Petrus aan de Noorddijk in het centrum. Er wordt niet zomaar een pilsje getapt maar echt trappis- tenbier in de daarbij behorende glazen. Het fraai opgeknapte pand waarin voorheen een slagerij gevestigd was, is een bijzonder leuke ruimte met behalve een bargedeelte ook een aantal tafeltjes en stoelen. Vanuit een raam aan de achterzijde heeft men een prachtig uit- zicht op de Grote Kerk en een gedeelte van de Haven. In bijna elke boekhandel ligt op de toonbank een klein wit boekje waarop een afbeelding staat dat eerder doet denken aan een kleu-* tertekeniitg dan aan cellen. De titel van dit kleine werk luidt: „De Moermantherapie" en geeft een beeld van de wijze waarop de Vlaardingse arts C.Moerman beweert dat kanker te voorkomen en te genezen is. Houdingen Varkenskop A.M. v.d. H. Spotprijs... Avonduren Spreekwoord Negen gulden voordeel... Champignon - 40 tot 60% korting! groentesoep Sffit Pefrus schenkt Trappistenbier V* <AC W& prijkte ecn ohjke varkenskop. „Ik ben eigenlijk kunstenaar, mijn opleiding heb ik gekregen aan de Academie in Tilburg en Rijksaca- demie in Amsterdam. Ik maakte bij- voorbeeld beeldhouwwerken die f.3000.- op moesten brengen. Dat lukte heel moeilijk en ben daarom andere dingen gaan doen. Restau- ratiewerkzaamheden, beeldjes ver- vaardigen voor musea en in die jaren heb ik ook een jeugdsocieteit in Delft op poten gezet", vertelt Aad van Doeveren, gezeten aan een van zijn tafeltjes in de Tapperij. Aan de bar drinken wat mensen een drankje. Terwijl ons gesprek vordert komen er steeds meer mensen de Tapperij binnen. Enkele ontmoe- ten kennissen en beginnen daar mee te praten en andercn gaan met ecn groot glas schuimend bier ergens zitten. Hij vervolgt: „Omdat er geen echt bestuur was en er van bovenaf aller- lei maatregelen genomen werden waar ik het niet mee eens was ben ik opgestapt. Toevallig las ik in een krant de advertentie waarin dit pand te koop werd aangeboden. Ik kocht het, dat wil zeggen mijn broer, want ik had niet de hoeveelheid geld die ervoor nodig was. Later heb ik het op mijn naam kunncn latcn zetten" Van Doeveren begint aan een enorme kjus: het pand in zijn eentje opknap- pen. Af en toe krijgt hij wat hulp. Zijn vader helpt later bij de afwer- king nogal eens. Wanneer hij aardig op dreef is, vier jaar timmeren, slopen. breken en andere aanverwante zaken heeft hij er al op zitten, breekt er in het pand naast het zjjne een enorme brand uit. De bewoners kunnen zich ternauwer- nood redden en ook het eigendom van Van Doeveren ziet er zeker niet uit als een gebouw dat al bijna klaar is. Overal heeft een dikke rookwalm haar sporen achtergelaten. Er zit niets anders op dan opnieuw te beginnen. Voor de schade die het pand geleden heeft krijgt Van Doeve ren een aardig bedrag waarmee hij opnieuw begint de boel op te knap- pen. Een jaar nadien, dus vijf jaar na de aankoop; is alles gereed om de eerste Aan het plafond gevcn antieke lam- pen lieht en door de eigenaar Aad van Doeveren, zelf vervaar- digde beeldjes en beelden hebben de bedoeling de tapperij te versieren. Muziek is afkomstig van cassette- bandjes en platen. Diezelfde muziek is beneden, in een sfeervolle kelder- ruimte waarin zitplaatsen en een „tap" zijn gekreeerd, ook te horen maar dan zo veel luider dat elkaar verstaan onmogelijk en praten zinloos is. Vrijdag 10 augustus treedt een nog maar sinds kort samengestelde tw.ee- man^formatie in deze ruimte op. Het zijn ,,The Amazing Stroop- wafels". Een van de twee heren heeft maar weinig introduktie nodig: Fred Piek, zeven jaar lang zanger/gitarist van de onlangs opgeheven groep Fungus. Samen met de zanger bassist/pianist Wim Kerkhof, die voorheen deel uitmaakte van onder andere „Brinta Brothers" en pianist was bij Joe Browne, treedt hij hier en daar in den lande regelmatig dp. Dat optreden, dat zeker de moeite van een bezoekje aan Sint Petrus waard is, begint tussen 21.00-22.00 uur. bedoeling dat die eerste hulp niet moet bestaan uit het geven van een aspirientje, die de zelfwerkzaamheid, van het lichaam tegen gaat, maar een goede en natuurlijke wjjze van gene zen. Onderdeel van de Rijnmond West Combinatie, waarin ook het Maassluis Nieuwsblad en de Nieuwe Vlaardingse Courant zijn opgenomen. Verschijnt op woensdag huis-aan-huis in geheel Schiedam. Kantoor Rijnmond West Combi natie: Hoogstraat 122 in Vlaar- dingen. Telefoon: 010 34.67.11. Agentschap: Eurotyp, Rotterdamsedijk 238, Schiedam. Postadres: Postbus 195, Schie dam. Redaktie: Yvonne Hontele. Klachten over bezorging kan men uitsluitend doorgeven via het nummer 010 - 13.24.89 (van 8.30 tot 17.30 uur). Duo's kunnen worden opgegeven tot maandag 17 uur; gewone advertenties tot dinsdag 11.30 uur. Redaktionele kopij dient uiterlijk maandag 17 uur binnen *Achter deze gevel bevindt zich een tapperij met echt Trappistenbier. Verwacht mag worden een aantal nummers die vallen onder de hoofd- stukken Nederlands populair country en folk. Aad van Doeveren (32) kocht zes jaar geleden pand nummer zeven aan de Noorddijk. Nog duidelijk was te zien dat een slager hier zijn worsten en hammen gemaakt en aan de man gebracht had. Aan de achterzijde was nog een oude deur zichtbaar waarop 'een ijzeren hek was aange- bracht en in het midden daarvan voor deze professionele metalen spot voor aan de wand- of het plafond. Geheel verstelbaar en geschikt voor reflektorlampen tot 60 Watt. Diameter 90 mm, lengte 18,5 cm. Porce'einenfitting met inzetring. Normale prijs 16,95 Nu voor slechts :e'einen fittin - ^Bijpassende reflektorlamp/t'80 mm 40 of 60 Watt voor 2,95 „Recht van lijf en leden" is de titel van een Ankertje geschreven door Felix Riemkasten. Hierin wordt een korrektie aangegeven voor de ver- keer de lichaamshoudingen, door middel van de Alexandermethode. Deze methode gaat er vanuit dat het merendeel van de ziekten en klach ten die het de mens zo lastig maken, in wezen ontstaan of de kans krijgen te ontstaan door een onjuiste hou- ding van het lichaam. „K!achten onder handen" is een werkje van Dr. A. Bierbach. Dit han- delt over reflexzone-massage die door iedereen toe te passen is. Onder de in het register opgenomen klachten bevinden zich, acne, allergieen, angst bronchitis, haaruitval, menstruatie- pijnen en slapeloosheid. Voor elk ge- val afz.onderlijk zijn instruktieve foto's opgenomen van de toe te pas- sen handgrepen en daarnaast is tevcns op tekeningen precies aangegeven waar de reflexzones op de voeten te vinden zijn. Een Ankertje is niet alleen aardig om aan te schaffen voor de eigen boeken- kast maar misschien nog veel leuker om het als kado te schenken. Ze kos- ten slechts f 7.75 per deeltje. bez.oekers te ontvangen want in de loop van de verbouwing is het idee bij Aad van Doeveren gegroeid een cafe-ontmoetingsruimte te beginnen in de voormalige slagerij. Het wordt niet echt een cafe maar een tapperij. Nu bijna een jaar later is gebleken dat heel wat mensen Sint Petrus niet alleen van de prachtige buitenkant kennen maar ook weten hie het Trappistenbier er smaakt. „lk wil meer bieden dan alleen maar een discotheek, want zoiets hoef ik niet. Daarom ben ik blij dat er behalve een biertje drinken ook met elkaar gepraat wordt en er kontak- ten ontstaan. Beneden, in de kelder treden nu af en toe groepen op. Bij het concert van de groep Safari waren er zo ongeveer 120 mensen aanwezig. Verder wil ik sessies organiseren; ik speel zelf ook piano en met nog wat mensen en instrumenten erbu kun je samen iets leuks doen", ont- vouwt Van Doeveren zijn plannen. Hij vertelt dat hij sinds een paar maanden een bedrag binnenkrijgt waarvan hij kan leven. Dit schijnt overigens toch niet zo moeilijk voor hem te zijn want: ,,Ik geef weinig uit, mhn kleren maak ik zelf dus dat va.; allemaal wel mee" Sint Petrus is van woensdag tot en met zondag, alleen in de avonduren geopend. Titels uit de Ankertjes-serie: Zo mediteren Over astrologie Acupunctuur in kort bestek Goer* ten: makrobiotisch Laat 't leven leven Met kleuren genezen Uw eigen talisman Ontspannen tussen de bedrij- ven door Zieke kinderen helpen Voorkom en behandel reuma Regel uw bloeddruk met krui- den en voeding Gezond zijn met metalen Ziek zijn..lastig maar wel gezond Overwin angst en vrees Symboliek van sprookjes Buitenzintuiglijk Het gewicht Hoofdpijn genezen te blijven, onder welke omstandighe- den dan ook.jOf heel kort gezegd zo- als een Chinees spreekwoord luidt: „Woe wei" wat letterlijk betekent: ,,niet doen" oftewel het is de kracht van het doen, niet doen. Het gaat er by vitaminen niet alleen om dat we op de hoogte zijn van ma- teriele analyses maar ook dat we be- seffen dat deze stoffen een geestelij- ke kracht vertegenwoordigen aldus Jaap Huibers in „De geheime were'id der vitaminen." Een boekje dat eigenlijk iedereen die in aanmerking komt om eerste hulp te verlenen in zijn/haar bezit moet hebben is het Ankertje „Eerste hulp, maar natuurljjk" van Dr. R Newman Turner. De titel moet in dit geval heel letter lijk genomen worden want het is de Het inmiddels al beroemde museum- schip De Buffel zal aan het eind van deze maand geopend worden. Het voormalige ramtorenschip der Koninklijke Marine zal na de officiele opening op vrijdag 1 augustus vanaf 1 September toegankelijk zijn voor het publiek. Met voor een groot deel tot zijn oor- spronkclijke straat gereconstrueerde schip zal een van Rotterdanise nieuwste attracties worden. Aan de buitenkant ziet het schip eruit als in 1868, het jaar dat het gebouwd werd. Maar zeker ook het interieur met as- pectien van de tijd als oorlogsschip en van de tijd als logementschip zal veel belangstelling trekken. Tcr gelegenheid van de weer "in dienst stelling" van de "Buffel", op zondag 2 September a.s. een reiinie van oud-opvarendcn gehoudcn. Voormalige lcerlingen van het oplei- dingsschip zijn er welkom, evenals ook oud-commandanten en -officie- rcn, maar ook zij die korter of langcr in Den Helder, Rotterdam of Amster dam aan boord van het logements- schip hebben vertoefd. Oud-opvarenden van de "Buffel" die- nen zich daarom zo spocdig mogelijk te melden bij: Dienst Ccmcentelijke Musea, Afdeling P.R., Eendrachts- weg 21, 3012 LB Rotterdam, tele foon 010- 118935. De reiinie begint om 15.00 uur. Omstreeks 17.30 uur wordt een zeemansmaaltijd aangebo den. De bijeenkomst eindigt omstreeks 19.30 uur. De "Buffels" is vanaf het Centraal Station te bereiken met de metro (halte Beurs). SCHIEDAM De afdeling Schiedam van het Nederlands Instituut Voor Volksontwikkeling en Natuurvrien- denwerk heeft de gegevens bekend gemaakt van het tweede deel van hun zomerprogramma. Op 19 augustus is er een wandeling langs de Rottemeren. Er wordt 's morgens om 9.00 uur vanaf het Stationspk'in met het openbaar ver- voer vertrokken. Op zaterdagavond 1 September vindt er een strandwan- deling over het traject Hoek van Hol land - 's Gravenzande plaats. Er wordt om kwart voor vijf op het Ru- bensplein verzameld. Op 16 September staat er een visite aan Duivenvoorde (een landgoed in de buurt van Voorschoten) op het programma. Vertrek onr 9 uur 's morgens vanuit de hal van het sta tion. Tot slot staat er 6 oktober nog ecn excursie naar het Slreekniuseum De Krimpenhof te wachten. Voor verdere informatie en aanmel- dingen kunt u zich wendcn tot P. van Leeuwaarden, telefoon 37.51.80 of bij het secretariaat aan de Damlaan 242, telefoon 70.84.86. Het door brand aangetaste huis heeft hij ook gekocht. Zo vangt hij twee vliegen in een klap: buren heb ben geen last van het lawaai en er is ruimte voor uitbreiding. *Thc Amazing Stroopwafch: een nieuwe twee-mans-sterke formatie 10 augustus op in de tapperij Sint Petrus treedt op Dokter Moerman heeft .door zijn sa mengestelde dieten niet te weerleg- gen resultaten geboekt bij opgegeven kankerpatienten Beter gezegd: die mensen zijn genezen nadat ze zich gevoed hadden op de manier die dokter Moerman het hen voorge- schreven had. „De Moermar. therapie" behoort tot_ de door uitgevery Ankh Hermes uit-' gegeven „Ankertjes". Dit zijn kleine, maar zeer waarde- volle boekjes met een schat aan in formatie over vele belangwekkende zaken die aan de bewustlevende mens antwoord geven op '«al van vragen over bijvoorbeeld astrologie, genees- kunde, kruiden, meditatie, psycholo gic en acupunctuur. De Buffel ufgenieerd bij de Beurs. Inmiddels zijn er weer vijf nieuwe Ankertjes op de markt gebracht, waaronder twee van Jaap Huibers, die de titel dragen „Niets helpt" en .,De geheime wereld der vitaminen". Huibers heeft inmiddels al een groot aantal Ankertjes op zijn naam staan waaronder „C.oede raad bij honing" een interessant boekje over het ge- zonde produkt der bijenvlijt. Niets helpt" wil bijdragen een op- lossing te bieden in de rondtollende wereld waarin of waarbuiten we leven. „Niets helpt" is op twee ma- nieren uitlegbaar. Volgens Huibers helpt er niets als het er op aan komt. Hij gaat zelfs zo ver dat hij de lezer probeert te inspireren dat niets" het enige is, dat iemand uiteindelijk kan helpen mens te worden en vooral Fijne tricot pyjama's van 80/20 katoen/viscose. In een prima pasvorm. Met kontrastkleuren afgewerkt. Keuze uit 4 kleuren- kombinaties: bleu, marine, beige eivbruin. Maten M-L-XL (48-58) Van 21,95 voor Onze Maassluise redaktrice Anne- mieke van der Houwen eet zeer prin cipled geen vlees. Maar ook zonder 4at kun je lekker koken, dat blijkt wel uit haar recept voor: ken tot ze lichtbruin zijn. Dan de bloem erdoor roeren en daarna beetje bij beetje onder goed roeren de hete melk toevoegen. De soep zachtjes aan de kook brengen, de bouillontablet- ten, de soepgroente en de kruiden toevoegen en de soep nog een kwar- tiertje zachtjes laten koken. Kunt u voor de vakantie toch nog even van profiteren! Mooie dusters in diverse modellen, kleuren en des- sins, maten S-M-L. Per stuk van 98,-- voor Als u de soep te dik vindt, nog een scheutje melk of water toevoegen. Zout gebruikt u naar smaak, niet te- veel vanwege de bouillontabletten, die zijn ook al zout. Verder gaat er een pietsje vers gesnipperde peterselie over. De soep is geschikt als lunchhapje met daarbij rondjes stokbrood met daarop gesmolten kaas (in de oven of onder de grill bereid). Jum r jum! (Maassluis voor „lekker"). 1/2 pond champignons 2 ons soepgroente (vers) 8 eetlepels bloem 125 gram plantaardige margarine of boter 1 a 1,5 liter hete melk peper nootmuskaat 2 grote groente-bouillontabletten. De champignons wassen, een dun plakje van de onderkant van hetsteel- tje afsnijden (dat kunt u dus weg- gooien), de champignons in tweeen snijden en even in de hete boter bak-

Schiedams Nieuwsblad | 1979 | | pagina 3