Technischegegeven Ford Taunus Stationwagon: Praktische wagen met veel ruimte Technische gegevens van Allegro 1300 Nieuwe Peugeot heet 505 13.951 10.95 9 95! Rouge 20.951 RIJNMOND/WES T COMBINA TIE Wagen voor veel rijplezier Japans-Engelse samenwerking Henkes Jonge Jenever literfles 11.95 Henkes Vieux Gordon |Dry Gin Boomsma Beerenburg ti qcI Kirsbernr A Pisang Ambon IGrand Marnier Ha jg Whisky - "Motor: 4-cilinder. Inhoud 1998 cc. Aandrijving: achterwielen. Transmissie: volledig geynchroniseerde 4-speed versnellingsbak. Stuurinrichting: tandheugel stuurinrichting met veiligheidsstuurkolom en veiligheidsstuurwiel. Draaicirkel: 9.8 meter. Remsysteem: hydraulisch, gescheiden bekrachtigd remsysteem met schijfremmen vooren trommelremmen achter. Handrem werkt mechanisch op de achterwielen. Acceleratie: 0-100 km/uur: 12.1 seconden. Maximum snelheid: 167 km/uur. Gemiddeld benzineverbruik: bij 100 km/uur -10.6 liter. Inhoud benzinetak: 54 liter. Afmetingen: lengte - 4430 mm; breedte - 1630 mm; hoogte -1323 mm. Laadruimte: maximaal 1810 liter. Prijs: f 20.361,- (incl. btw). Importeur: Ford Nederland, Amsterdam. De wagen biedt in zijn klasse een erg grote bagageruimte en leent zich daarnaast voor een sportief gebruik. De Station Wagon is leverbaar in drie uitvoeringen: de standaard (Base), de L en de GL. Voor onze test hadden we de beschikking over de GL-uitvoering. De Ford Taunus Station Wagon heeft achterwielaandrijving. De 4-versnellingsbak die volledig ge- synchroniseerd is wordt bediend via een pookje dat op de vloer geplaatst is. De motor is tot op zekere hoogte vrij stil maar wordt nadrukkelijk hoorbaar naarmate het toerental stijgt. De bediening is vrij licht. De stuurinrichting werkt direct en nauw- keurig. Voor zijn klasse heeft de Sta tion Wagon een vrij kleine draaicirkel, nl. 9.8 meter. Door zijn lage zwaarte- punt en zijn vrij grote spoorbreedte ligt de wagen vast op de weg. Op onef- fenheden op de weg reageert de wagen echter wel wat stug. De remmen wer- ken licht en direct. Alle typen van deze Ford zijn uitgerust met een ser- vo-rembekrachtiging en een geschei den remsysteem. Voor zijn schijfrem men en achter zelfstellende trommel remmen gemonteerd. Bij een gemid- delde van 100 km/uur verbruikt de wagen 10.6 liter benzine. De tankin- houd bedraagt 54 liter. Het interieur van de Ford Taunus 2000 GL Station Wagon, zoals de offi- ciele benaming luidt is zakelijk maar comfortabel. De wagen biedt voor zijn klasse opmerkelijk veel bagageruimte: met opgeklapte achterbank 960 liter. Het praktisch nut van de wagen ont- staat echter als men deze bank neer- klapt. Er ontstaat dan een ruimte van niet minder dan 1810 liter. Als vijfzit- ter biedt de Station Wagon"voldoende comfort. Beide voorstoelen zijn ver- stelbaar en zitten gemakkelijk. Direkt achter het H-vormige, vierspakig stuurwiel bevindt zich het netjes afge- werkte dashboard waarin de verschil- lende instrumenten zijn onderge- bracht. Naast de benzine- en tempe- ratuurmeter bevindt zich ook een klokje in 't dashboard. Het geheel is overzichtelijk uitgevoerd. De verlich- ting is met een weerStandje regelbaar. De handels voor de verschillende han- delingen zijn gemakkelijk te bedienen en bevinden zich aan de stuurkolom. Het verlicht verwarmingspaneel heeft een aanjager met twee snelheden, ter- wijl het ventilatie-systeem bij b.v. een snelheid van 80 km de lucht om de 20 seconden ververst. Voorin de wagen is ook voldoende ruimte. Het hand- schoenenkastje is afsluitbaar en tus- sen de beide voorstoelen is een console geplaatst. dak. Resumerend kunnen wij na een week stellen dat de Station Wagon voor mensen die wat meer ruimte op prijs stellen een vrij complete wagen is. De kracht bron onder de motorkap kan pittig genoemd worden en stuwt de wagen ook bij hoge snelheden goed vooruit. Het interieur is ruim en com fortabel, terwijl het benzineverbruik redelijk te noemen is. Het is een wa gen die zich uitstekend leent als de wat ruimere gezinswagen, maar tege- lijk veel kwaliteiten heeft om uitste kend dienst te doen voor zakelijk ge bruik. EXTERIEUR Ondanks de hoeveelheid ruimte die in de Station Wagon is gecreeerd heeft de wagen een sierlijk en sportief uiterlijk behouden. De deuren zijn vrij breed, wat het instappen voor de me- depassagiers erg gemakkelijk maakt. De vijfde deur maakt de bagageruim te erg gemakkelijk toegankelijk. Er is een kleine drempel ten opzichte van de laadvloer. In het glas van deze ach- terdeur is achterruitverwarming aan- gebracht. Andere uiterlijke kenmer- ken zijn nog: halogeen koplampen, sierlijsten langs de zijkanten, stalen sportwielen en een met vinyl bekleed redactle: Melle van der Velde telefoon: 080-231345. (Deense kersenlikeur) Peugeot heeft onlapgs een nieuw model gei'ntroduceerdde 505. De wagen staat tus- sen de reeds gevoerde 504 en 604 serie. Peu geot wil hiermee duidelijk ook in de daartus- senliggende markt penetreren. De 505 wordt ge- voerd in een zestal uitvoeringen.Er is o.m. een GR-type en een SR-type, die bei de zijn uitgevoerd met een carburateur-mo- tor. Tevens is er een) TI en een STI-uitvoe- ring, wat betekent dat deze wagens zijn uit gerust met een motor waarop een benzine- inspuiting is aange- bracht. Verder zijn er nog twee types die worden uitgebracht met de aanduiding GRD en SRD. Daarbij wordt een dieseimotor ingebouwd. De aan duiding S bij de ver schillende types bete- kertt dat ze luxueuzer van uitvoering zijn dan de andere types. Verwacht wordt dat de Peugeot-505 vanaf eind September in ons land leverbaar zal zijn. Wat de tweeli- ter-wagen zal gaan kosten is nog niet be- kend. "32-64 Motor: dwarsgeplaatste viercilinder motor. Inhoud: 1275 cc. Maximum vermogen DIN 41,9 kW bij 5250 omw/min. Tankinhoud: 47,7 liter. Versnellingsbak: geheel gesynchroniseerde vierversnellingsbak. Aandrijving: op de voorwielen. Besturing: d.m.v. tandheugel en rondsel. Veiligheidsstuurkolom met rond stuurwiel. Draaicirkel 10,13 meter. Remmen: Hydraulisch werkende schijfremmen voor, trommelremmen achter. Gescheiden remsysteem met servobekrachtiging Type: Allegro 1300 Special. Andere versies zijn: 1300 4-deurs Super de Luxe, 1300 2-deurs Super de Luxe en de 1300 3-deurs Estate. Prijs: Allegro 1300 Special 4-deurs f 13.990,- (incl. btw). Importeur: British Leyland, Gouda. De Allegro is een wagen die de bestuurder veel rijplezier te bie- den heeft. De auto leent zich bijzonder goed voor een sportief ge bruik, maar heeft tevens die eigenschappen in zich verzameld die het mogelijk maken om van een volwassen gezinswagen te spre- ken. Ten opzichte van de ,,gewone" 1300 heeft de Special een aantal extra's. In de eerste plaats zijn dat een aantal in het oog lopende details, zoals een vi nyl dak, matzwart afgewerkte ruite- wissers, dito afgewerkte buitenspie- gels, stootlijsten, een zwart sierpaneel onder het kofferdeksel aan de achter- zijde en getint zonwerend glas rond- om. Het interieur is ruim en netjes atge- werkt. De wagen is met velours be kleed. Het stuurwiel is met leer afge- werkt, terwijl de versnellingspook van een houten knop voorzien is. Het dashboard is modern en overzichtelijk ingericht. Alle instrumenten zijn recht voor de bestuurder geplaatst. Naast de benzinemeter bevindt zich de kilometer/snelheidsmeter. Daar naast is een toer'enteller en een tem- Deratuurmeter geplaatst. De bedie- ningshandles zitten aan de stuurko lom en zijn gemakkelijk bereikbaar gesitueerd. De wagen biedt van bin- nen veel ruimte. Het instappen is zo- wel voor als achterin gemakkelijk. Er is in beide gevallen ook sprake van voldoende beenruimte. De zit- in de stoelen is goed te noemen. EXTERIEUR Wat de buitenkant van de Allegro 1300 betrelt kan gesteld worden dat de wagen een aantrekkelijk gezicht heeft. V'ooral het front met z'n twee maal twee koplampen draagt hiertoe bij. Deze uithreiding van het aantal lichtbronnen ten opzichte van het oude model vormen ook een bijdrage tot een goed zicht bij avond. De rich- tingaanwijzers zijn op de uiterste hoe- ken van de wagen bevestigd. Aan de voorzijde zijn aan de spatborden te vens verklikkers geplaatst. De Special is verder voorzien van een met vinyl bekleed dak en heeft twee buitenspie- gels. Andere uiterlijke specialiteiten van de Special zijn aluminium deur- drempels en een zilverkleurige „Spe- cial-badge". RIJGEDRAG Het rijgedrag van de Special is zon- der meer prettig te noemen. Om de wagen goed en gemakkelijk te bedie nen zijn de handles en pedalen goed uitgebalanceerd geplaatst. De motor Iuistert ook erg direkt naar de signa- len vanachter het stuur. De motor is een 4-cilinder motor met een inhoud van 1275 cc. Het maximum vermogen bedraagt DIN 41,9 kW bij 5250 omw/min. De krachtbron drijft de voorwielen aan. Deze aandrijving laat zich overigens niet nadrukkelijk voe- len in de besturing. Die blijft vrij licht" voor een voorwielaangedreven wagen. Voor deze besturing is eveneens een veiligheidsstuurkolom aangebracht. De draaicirkel van de wagen bedraagt 10.13 meter. Wat de remmen betreft, de Special is uitgerust met hydrau lisch werkende schijfremmen v6or en trommelremmen achter. Het remsy steem is gescheiden en eveneens voor zien van servobekrachtiging. Het ge heel laat zich zoals gezegd prettig be dienen. De zijwindgevoeligheid heb- ben we niet kunnen testen, daar er tij- dens onze testperiode te weinig wind was om een goed oordeel te kunnen vellen. Resumerend kan echter gesteld worden dat de Allegro Special een aantrekkelijke wagen is. Hij is mo dern van lijn en biedt behalve de aan- wezige ruimte en komfort uitstekend rijgenot voor de bestuurder ep passa- giers. Toch wel een speciale auto zou- den we concluderend willen stellen. De Engelse autofabrikant British Leyland en de Honda Motor company uit Japan gaan samenwerken in een nieuw project. Deze samenwerking zal moe- ten leiden tot de licentiebouw van een nieuwe, door Honda ontworpen perso- nenauto. De nieuwe wagen zal worden geproduceerd door de Jaguar-Rover- Triumph groep van British Leyland. Over de nieuwe wagen zijn nog weinig mededelingen gedaan door de samen- werkende fabrikanten. Wel .stellen ze dat het om een auto gaat met een hoog- waardige technische specificatie. British Leyland krijgt het exclusieve recht de auto te verkopen in Groot-Brittannie en in de overige EEG-landen. Een en ander zal gebeuren onder de naam Triumph. Honda bouwt dezelfde wagen in Japan en zal onder eigen merknaam de verkoop buiten de EEG-landen ter hand nemen. De produktie van de nieuwe wagen zal medio 1981 een aanvang nemen. Erg praktisch in het gebruik en een zee van ruimte. Dat zijn de belangrijkste eigenschappen die we willen opnoemen na een weeklang met de Ford Taunus Sta tion Wagon te hebben kennisgemaakt. H">r'tiv -:ii Wgt -*';, \i»; A- Ford Taunus Station wagon I f I literfles per fles literkruik JL JL w j per fles per fles W %J per fles 12.45 i Aanbiedingen geldig t/m 15 augustus "A.:.: Allegro 1300 Hoogstraat 12 - Schiedam Dr. Wibautplein 1 - Schiedam Vettenoordstraat 42 - Vlaardingen Van derDuyn van Maasdamlaan 101 a Vlaardingen Koopcentrum Koningshoek - Maassluis

Schiedams Nieuwsblad | 1979 | | pagina 5