Ds. Van der Werf„De kerk wordt kritischer" Groen Schiedam ter meulen 225 (Brood en) Spelen voor het Schiedamse Kind KOORfES M17 S 6,95 4,95 29,95 I 99,- 2,95.. 59,50 2.50 3,50 89,- Een actieve krant in een actieve streek mmM. Kritischer Fietsroute Benenwagen M /y. PASAR MALAM "BAROE" ZWEMSCHOOL ARONS VLAARDINGEN HOLY-BAD SCHIEDAM ZWEMBAD-ZUID WOFNSDAG 22 AUGUSTUS 1979 - 3e JAARGANG NOJ4 SCHIEDAM— De Hervormde Gemeente te Schiedam kan op 26 augustus een nieuwe predikant voor het werkgebied Wijkgemeente Centrum oost begroeten. Deze gebeurtenis is bijzonder te noemen, omdat de predikant geen predikant is maar een predikante, en nog wel een jonge!. Dit is nieuw voor Schiedam zodat Uw razende reporter er op uitgestuurd werd om wat meer te vernemen over deze Ds. van der Werf. Als ik bij haar thuis aankom, heerst daar nog een grote wanorde. De verhuizing is nog in voile gang. Wan- neer we eenmaal zitten vertelt zij onder het genot van een geurig kopje thee en klassieke klanken iets over zichzelf. Huisaanhuis. 5,7miljoen exemplaren. 3 Halen, 1 betalen. wmmmmmmm ■KHHsnmHum - - mmmn Rotterdam Centrum-Kralingen-Alexanderpolder-Ommoord-Noorderboulevard Schiedam Centrum-Kethel Nieuwerkerka/d.lJssel Capelle a/d IJssel de Terp Nu ook in Vlaardingen ZWEMSCHOOL G0EDER0ND LEEFTIJD V.A. 3 JAAR Schiedams Nieuwsblad KANTOOR: HOOGSTRAAT 122 3131 BP, VLA ARDINGEN POSTBUS 306 3130 AH. VLA ARDINGEN In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad Schiedam begroet eerste vrouweliike predlkante Wijstaaninde GoudenGids. Om u te helpers. issSffiSSSf" en vele anderen. 7e Oosterso Jaarmarkt te Schiedam op 22, 23, 24 en 2b augustus a.s. van 12.00 tot 24.00 uur in de Maigriethal, Nieuwe Oamlaan 5 Org. S.W. Wongsodikroruu Een greep uit het programma: WOENSDAG: Zang- en snowgr. „The Family" Rudy Wairata and his Suara Nusantara. Spe- ciaal kinderprogramma. DONDERDAG: Oscar Harris, Klassieke Javaanse en Ba- linese hofdansen, Henk Wijngaard. Lee Towers, Rudi van Dalen, Mister Elios intern, hypnoseshow. Dona Lynton, Babe zang- en show- groep. Black Pearls, Klassieke dansen van de gordel van smaragd. VRIJDAG: ZATERDAG: Alleen op woensdag en oonderdag ont- vangt U bij inlevering van deze advertentie eon reductie van f. 1,50. Ik ben in 1953 in een klein dorpje in Gelderland geboren. Toch ben ik een echt stadsmens omdat ik zowat m'n hele leven in Utrecht gewoond heb. Ik ben 8e-jaars studente theologie, tevens houd ik me met muziek bezig, ik bereid met voor op het staats- examen cello." Veel studenten theologie zien het niet zitten om met hun studie bij- voorbeeld predikant te worden. Ds. van der Werf is echter zecr bewust tot deze keuze gekomen. "Als je in het wetenschappelijke wereldje blijft hangen na je studie blijf je met zaken bezig. Als predikant werk je aan de basis, met mensen". king en vergrijzing van de kerkbezoe- kers. De Hervormde Gemeente te Schie dam telt in totaal plm. 2000 eenhe- den (1 eenheid kan varieren van een vrijgezel tot een gezin met acht bloedjes, een papegaai en een tuin- kabouter-red.). Wijkgemeente Cen trum Oost omvat ongeveer 800 een- heden. De problemen van de kerk in het al- rp CUClCIlS gemeen en van de Hervormde Ge meente in het bijzonder zullen ge- noegzaam bekend zijn: ontkerkelij- Over de ontkerkelijking zegt zij: "Alhoewel het natuurlijk niet leuk is, heeft het zeker een positief aspect. Je houdt een groep bewuste mensen over, de kerk wordt hierdoor actiever en kritischer". De vergrijzing is in haar ogen een veel ernstiger probleem, waartegen zij zeker van plan is iets tegen te onder- nemen. Zo zijn de gescheiden jeugd- diensten een doom in haar oog. Het kontakt tussen jongeren en oudere kerkbezoekers is op die manier ver te zoeken en gemeente en jeugd groeien uitelkaar.Wellicht is het aantrekken van zo'n jonge vrouw ook eentak- tische zet van de Hervormde Ge meente om meer jongeren de kerk in te lokken. De nieuwe Hervormde trots van Schiedam. Voelt Ds. van der Werf zich meer een maatschappeliik werkster of de ver- kondigster van het woord Gods? "De tendens dat de predikant meer een maatschappelijk werker was is weer aan het afnemen. Dit is ook beter, omdat we op die manier meer in het vaarwater van de daartoe spe- ciaal opgeleide mensen terecht- komen. Bij de studie theologie wordt ook nauwelijks aan dit aspect SCHIEDAM Voor iedere Schie- dammer die belangstelling heeft voor bloemen en planten is er op zater- dag 25 en zondag 26 augustus veel te zien. In de kwekerij van de afdeling Plant- soenen Dienst Gemeentewerken, ge- legen aan de Anthonie Fokkerstraat, is er dan „open huis". Ook het Cul- tureel Technisch Opleidingscentrum van Bedrijfsgemeenschap Schiemond, gelegen achter de kwekerij, wordt beide dagen opengesteld voor be- zoekers. Op het laatstgenoemde ter- rein treft men een gebouw waarin de theorielessen worden gegeven voor een opleiding assistent hovenier, een complete bloementuin en kweekkas- sen. Tevens kunneh belangstellenden te- recht op de tuincomplexen van Thur- lede en Vijfsluizen. Vervolgens is ook de Dahliatuin van de plaatselijke af deling der K.M.T.P., gelegen aan de Vlaardingendijk naast de R.K. be- graafplaats te bereiken via het weste- lijke toegangshek, te bezichtigen. Om alle genoemde groenobjecten gemakkelijk te kunnen bezoeken is voor zaterdag 25 augustus, door Aad van der Zalm leider van de toerafdeling van de Schiedamse Wielervereniging Harga, een veilige fietsroute samengesteld die door jong en oud gereden kan worden. De route begint en eindigt bij het verenigingsgebouw van de V.V.Thur- lede tussen 10 en 12 uur. De route- beschrijvingen worden hier gratis ver- strekt. Op de te bezoeken objecteir krijgen de deelnemers aan de fiets- aandacht geschonken. De nieuwe tendens is het verkondigen van Gods woord en dit dan in samenhang met wat er in de maatschappij gaande is. Zo vind ik het erg belangrijk om za- ken als de neutronenbom, kernener- gie, mensenrechten etc. juist in de kerk te halen." route een stempel op hun formulier. Voor degene die alle „Groen Schie dam" objecten hebben bezocht, en dus alle stempels verzameld hebben, ligt er aan het eind van de route een fraaie sticker klaar. Voor de wandelaars is er door de S.W.V. Trekvogels een wandelroute uitgestippgld met als begin en eind- punt het verenigingsgebouw op het volkstuinencomplex Vijfsluizen. Ook hier worden op zaterdag 25 augustus tussen 10 en 12 uur gratis route be- schrijvingen verstrekt. De wandelroute is betrekkelijk kort en voert door een der mooiste nieuwe wandel- en fietsgebieden in oostelijk Kethel. Onderweg langs de fraaie tuinen van Vijfsluizen krijgen de wandelaars eveneens stempels op hun routebeschrijving die recht geven op de sticker Groen Schiedam. Door middel van vermeldde evene- menten willen Schiemond en andere natuurgerichte verenigingen de Schie damse bevolking attent maken op de vele groenvoorzieningen die Schie dam rtfk is. Perfekt passende merkkniekousjes, van 20 denier en genaaide teen. Nu drie stuks van een kleur voor de prijs van een. Van 6,75 voor een maat passend van maat 36 t/m 44 voor zwemles v.a. 3 jaar Zwemschoo! Arons lest in Kolpabad en Hojybad. Inl. na 19 uur Schie'damseweg 147, Vlaardingen, tel. 010- 348258, 010 - 358771. Iedere 25e aanmelding heeft recht op 1 maand gratis les. Ook priveles voor volwas- senen. Schiedam- Enige jaren geleden is een viertal speelpleinen binnen de gemeente gereconstrueerd. Hierbij werden per plein werkgroepen gevormd, bestaande uit bewoners, vertegenwoordigers van scholen, middenstand en gemeente- ambtenaren. Nadat de herinrichting gereed kwam werden deze werkgroe pen opgeheven. Toch bleek zowel bij bewoners als gemeente behoefte te bestaan aan z.g. pleincommissies. Deze zouden het juiste gebruik van de pleinen kunnen bevorderen, door het ont- plooien van georganiseerde aktivitei- ten alsmede het voorkomen van overlast en vemielingen. Een dergelijke commissie bestaat in middels voor het Wilhelminaplein. Wordt er nu werkelijk zoveel ver- nield op de pleinen? De heer Busch- kens van de Gemeentelijke Voor- lichtingsdienst: ..Inderdaad worden veel tegels en ook speelwerktuigen moedwillig kapot gemaakt. We wor den er af en toe wel eens mistroos- tig van. Pleincommissies kunnen deze vemielingen zeker voor een deel te- gengaan. Ook bewoners- en wijkver- enigingen kunnen de zorg voor een plein op zich nemen. Dit gebeurt al in Oost, waar met Koninginnedag en jeugdland allerlei aktiviteiten plaatsvinden. Ze kunnen zich hier ook. xreatiet uitleven (straattekenin- gen b.v.)". De woonerven, waaraan met name bij renovatie en aanleg van nieuwe wijken veel aandacht wordt besteed, zijn vooral ook bedoeld om de func- tie van de speelpleinen over te ne men; de kinderen kunnen hier vrij spelen, rondlopen enz. met een minimale kans overreden te worden. Motorvoertuigen, zo ze zich hier al zouden mogen voortbewegen, gaan slechts stapvoets. Groenstroken vormen ook een essen- tieel onderdeel van stadswijken. In Groenoord is dit b.v. weer belang- rijker dan in Woudhoek, waar ieder- een z'n eigen tuintje heeft. Al met al wordt er wel meer aandacht door de heren planologen besteed aan de positie van het spelende kind dan een tiental jaren geleden het geval was. t Uitklapbaar droogrek voor aan deur of balkon Ophanghaken, per set a 2 stuks Wegklapbare kledinghangervoor aan kastofop balkon. Om kleding tedrogenofte luchten. Elektrische gasaansteker Piezo. Altijd vuur bij de hand. Onze prijs 119 Nu een glazen theepot met een inhoudsmaat van 1 liter. Voor slechts 102 Trioplafondplaat, 3 spots in alle richtingen verstelbaar. In bruin of zwart alu uitvoering. Normale prijs 39,50. NU Originele „Kettcar" met kettingaandrijving, rubber profielbanden met rem, verstelbare kuipstoel en een rallystuur. Normaal 129,-NU 713 .geldig t/m zaterdag. Schitterende ijscoupes. Per 3 stuks Dit is dan de onmisbare ijsballepel 348 Kinderburo. Huiswerk maken wordt zelfs prettig Super komfortabel burostoeltje heeft weer pleats voor nieuwe leerlingen voor club of privfi lessen. Aanmelding per telefoon of tijdens onze lesuren. Reigerlaan. Maandag van 16.00-17.30 uur, woens dag van 12.00-14.30 uur. West Frankelandsedijk woensdag van 16.15-17.30 uur, donderdag van 17.30- 18.30 uur. Kantoor Abel Tasmanlaan 392, Vlaardingen na 19.00 uur tel. 010-343861 of 010-265103.

Schiedams Nieuwsblad | 1979 | | pagina 1