Het bleef droog op hun „protestdag" Mooi opgeborgen KOOPSESINI7 SPEOAALZAKEN ter meulen r m PlgsfeiP Schiedammers vrij van drempelvrees 1,50 14,95 12,95 39,75 39. 3,95 45.00 00 7,50 3,95 3,95 Een actieve krant in een actieve streek t I r -f5 i S van Reeuwijk ZWEMSCHOOL ARONS Conference Toegift Rammen Carriere Aandacht to! a VLAARDINGEN HOLY-BAD SCHIEDAM ZWEMBAD-ZUID KANTOOR: HOOGSTRAAT 122 3131 BP, VLAARDINGEN POSTBUS 306 3130 AH. VLAARDINGEN WOENSDAG 29 AUGUSTUS 1979 - 3e JAARGANG NO. 35 I .if SCHIEDAM - Bezorgde gezich- ten alom als ik om kwart over 1 2 zaterdagmiddag op de Plan- tage arriveer. Het hollandse kli- maat laat zieli weer eens van zijn slechtste kant zien; het giet pijpestelen. Als de eerste band (de M.P.'s) begint te musiceren lioudt het echter op met rege- lien. Sommige cultuurbarbaren menen dat men zich daarbo- ven is rotgeschrokken door de klanken die dit gezelschap voortbrengt. Hoe het ook zij, het eerste popfestival voor en door actieve Schiedammers georganiseerd wordt hiermee voor een zekere flop behoed. Het weer zal zich de verdere dag goed houden, het kan gezellig worden. In deze driedelige bruin gebeitste kastenwand. Volop kastjes laden en planken. U kunt er alles in kwijt. Als weekaanbieding tot en met 5 September van 1.175,- voor ,4 06 Huisaanhuis. <0^0* g^miljoen - exemplaren. c^r Rotterdam Centrum-Kralingen-Alexanderpolder-Ommoord-Noorderboulevard Schiedam Centrum-Kethel Nieuwerkerk a/d IJssel Capelle a/d IJssel de Terp Nu ook in Vlaardingen geidigt/mzaterdag ZWEMSCHOOL G0EDER0ND LEEFTIJD V.A. 3 JAAR sieraden in goud en zilver *M *'A'' .l«-i ft ff llftfft ft Schiedams Nieuwsblad t In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad yjs T och nog veel bekijks voor Schiedamse popgroepen En gezellig weri het, 25 augustus. Na een nogal schuchtere start kwarnen steeds nieer mensen een kijkje nemen bij het evenement, en zo tegen drieeii was het behoorlijk druk. Voor een deel was dit zeker te dan- ken aan de grote ruchtbaarheid die aan het festival gegeven was. Jasper de Roster (een der organisatoren): „alle lokale bladen als de Haven- loods, Het Stadsblad, het .Schie- damsch Nieuwsblad hebben zich met deze happening bezig gehouden.Ook een krant als het Vrije Volk heeft er enkele malen aandacht aan besteed, en zelfs is het festival op Hilversum drie (bij de Theo Stokkink show) aangekondigd. Daarnaast hebben we posters en een boekje (de Sehiedamo- foon verspreid". Het betrof hier niet alleen een gezel- Die Stcf tuch lig dagje muziek maken voor en door de Schiedamse jeugd, nee, de dag was vooral ook bedoeld als een heuse manifestatie tegen het beleid van de gemeente ten aanzien van popgroe pen in Schiedam. Mocht u het nog niet weten uit de vele voorpublikaties: het gebrek aan oefenruimtes en faciliteiten voor de Schiedamse bands is nijpend. Veel jongeren die op deze manier hun vrije tijd willen besteden ervaren het als uitermate frustrerend dat de gemeen te hen iedere steun in feite ontzegt, en ze maar een beetje laat voortmod- deren met veelal ontoereikende financiele middelen en mogelijkhe- den (de al eerder genoemde oefen- HXMHh (KiHffxreiid Rotterdam. ^Binnenweg 26. tel 010 14 18 00^ tt\ a I voor zwemles v.a. 3 jaar Zwemschool Arons lest in Kolpabad en Holybad. Ink na 19 uur Schiedamseweg 14-7, Vlaardingen, tel. 010- 348258i, 010 - 358771. Iedere 25e aanmelding heeft recht op 1 maand gratis les. Ook priveles voor volwas- senen. ruimtes). Dit aspekt van de dag (Het Protest tegen Het Beleid) kwam met zo goed uit de verf. Veel verder dan wat losse opmerkin- gen en melige ..conferences" tussen het tneisje dat het festival (overigens bijzonder charmant) aan elkaar praatte en een wazig punk-figuur (die blijkbaar bij de organisatie hoorde) kwam men niet. Zo'n „coference" ging dan ongeveer als volgt: meisje: ,,Wat vind jij nou van het beleid van de gemeente?" Jongen: „Welk beleid?" Meisje: „nou, het beleid van de gemeente ten opzichte van de Schiedamse groe- pen" Jongen: ,,Waar heb je het nou over?" Meisje: „nou gewoon, het beleid van de gemeente als het om oefenruimtes, subsidies enzo gaat" Jongen: „Ja maar er is helemaal geen beleid, hoe kan ik er dan iets van vin- den" enz., enz., etc. Het muzikale gedeeite van de dag deed het leuker. Na de punk-groep de M.P.'s verzorgde Arie een zeer onderhoudende set. Arie is een bij de Schiedamse jongeren zeer bekend figuur. Slechts gesteund door z'n akoestiese gitaar en de onmisbare Hannibal achter de bandrecorder wist hij het publiek uitstekend te boeien. Hannibal zorgde nog voor enige opschudding door onder het optre- den een daartoe meegebracht kussen open te snijden en spontaan de daarin aanwezige veertjes over het podium, de p.a., de geluidstechnici en leden van de organisatie uit te strooien. Het resultaat was een alieraardigst, sfeervol sneeuwlandschap en enkele in paniek rakende geluids-mensen, die de p.a. al de vernieling in zagen draaien door de zich overal tussen vastzettende veertjes. Maar dat viel gelukkig allemaal erg rnee. Minder leuk was de aanslag die S5 (ook een Punkgroep) later op de dag op de .apparatuur pleegde. rammen. Even later donderde hij met een welgemikte slag het hele druinstel om. De gitarist gooide z'n instrument zeker vijf meter de lucht in en liet hem zo op de grond donde- ren, en zo ging dat een tijd je door tot de heren gekalmeerd konden worden. De schade aan het drumstel (dat eigendom van de groep is) is aan/ien- lijk. Wat erger is, is dat een bij de p.a. horende microfoon ter waarde van f 500,- is vernield. Daar moeten ile jongens wel zelf voor opdraaien." 1 reina ver/orgde een sfeervolle set die bol stond van de symfonische klanken. Dat is deze heren wel toevertrouwd. De BrLnta Brotsers waren zoals altijd keihard en swingend. De middag werd afgeslo- ten door twee zeer jonge bands. Staunch speelde goed, maar kreeg niet zoveei reaetie. Het hierna optre- dende ensemble Captain Eoby and the incredible diseases kreeg juist verrassend veel respons (waarschijn- lijk te wijten aan de vele meegebrach- te fans). In een ilitsende maar wat korte set (ca. 25 min.) ging de band bij vlagen uitstekend tekeer. Pas goed los ging het 's avonds met de onvervalste Rock Roll van Gehe Servante (voorheen Shout Knock Out). Het publiek kon er geen genoeg van krijgen, en riep de rockers diverse malen terug voor een toegift. De sfeervolle afsluiting van het festival kwam op naam van Jada, die met haar latin-achtige klanken het publiek wist te boeien. Al met al een leuke dag, die misschien haar vervolg zal vinden in een manifestatie in het Beatrix-park. Ook zijn er plannen van het festival een plaat te maken (van iedere groep een numiner), maar al deze zaken verkeren nog in het prenatale stadium. Samenvattend zal het een ieder duidelijk zijn dat er eindelijk weer iets gaande is in Schiedam, en dat is van harte toe te juichen. Wij staan in de Gouden Gids. Om u te helpen. John Havermans (ook van de organi satie) vertelt er het volgende over: ..De jongens gingen opeens kompleet uit hun bol. De basgitarist begon met f /'n gitaar tegen een geluidsbox aan te Pasar Malam 'Baroe groot succes SCHIEDAM - Op de slotavond van de Pasar Malam „Baroe" te Schiedam konden we in vrijwel alle kraampjes tevreden stand- houders zien. Het Oosterse feest in de sporthal Margriet was een succes geweest. Volgens de or- ganisator, de heer S.W. Wong- sodikromo, passeerden in de af- gelopen dagen een kleine 15.000 mensen de kassa, wat een succes te noemen is. Daar er ook op zo'n laatste dag veel te organiseren valt, kon de heer Wongsodikromo niet Iang bij mij biijven, zodat het gesprek met zijn niet officiele assistent verder gaat. Deze man zal bij vele mensen be kend zijn, het is de Indonesische popzanger Willy Iskander. Willy: „Wij kunnen zeker stellen dat het bezoeken van Schiedam een goede zet geweest is. Vanaf de eerste dag stroomden de bezoekers in groten getale naar binnen. Misschien kunnen we vanavond nog de 15.000ste bezoeker ontvangen. De mensen die de Pasars bezoeken kan ik makkelijk in twee groepen split- sen. De lndonesiers zelf, waarvoor zo'n jaarmarkt een prima gelegen- heid vormt om oude bekenden weer te ontmoeten en de mensen die eens van wat dichterbij met onze cultuur willen kennismaken." De grote toeloop naar deze Pasar is volgens Willy te verklaren uit het feit dat er al vaker van deze jaar- markten in Schiedam georganiseerd zijn. In de meeste plaatsen is l.et iets nieuws, waardoor de mensen niet naar binnen durven, terwijl het Schie damse publiek vrij is van drempel vrees. Veel liever praat hjj echter over zijn eigen carriere als zanger. Mil laat zijn leven de revue passeren; Willy is ge- boren in een Japans concentratie- kamp, (waar zijn moeder stierf) maar zijn jeugd heeft hij doorgebracht in indonesie. Op 13-jarige leeftijd speelt hij in een klein bandje, waar hij plaatseljjk wat succes mee oogst. Zes jaar later ver- trekt Willy naar Nederland met maar een doel voor ogen, een gevierd ar tiest worden Over deze periode in Nederland vertelt hij het volgende: „Het was in het begin een moei- lijke tijd voor mi), veel aanpassings- en klimaatsmoeilijkheden. In deze tijd was muziek het enige waarop ik steeds kon terugvallen. „Na deze moeilijkheden in het begin is het me wat beter afgegaan. Zo kreeg ik al snel contact met de platenmaatschappij van Johnny Hoes. De single die ik in die tijd ge- maakt heb, heeft nog een top tien notering in Suriname gehaald, in Ne derland was deze plaat een flop. Ik ben toen ook opgehouden met zin- gen en heb een eigen zaakje in Win- terswijk opgezet. Het bloed kruipt waar het niet gaan kan zodat ik twee jaar later toch weer opnieuw met zingen begonnen ben." Ook deze keer lijkt de gooi naar de top te mislukken. Willy, die heilig gelooft in zijn eigen kwaliteiten. schrijft het deze keer toe aan de po- sitieve discriminatie van Ambonezen in Nederland. ,,Hoefvel mijn muziek grote raak- vlakken heeft met de muziek die door Massada en Daniel Sahuleka ge- maakt wordt, weigert men mijn In donesische muziek te draaien. Zou ik een Ambonees geweest zijn dan had men zeker meer aandacht aan mijn werk besteed." Tot nu toe treedt Willy alleen bij Pa sars en contactavonden op, waardoor hij steeds in hetzelfde kringetje blijft ronddraaien. Al zijn hoop voor de toekomst is ge- vestigd op het Vara-televisieprogram- ma „de Late Late Lien Show" waar Willy in oktober te gast zal zijn. Zelf- verzekerd zegt hij tot slot: ,,Ook al zou het ijs na deze uitzending nog niet gebroken zijn, dan toch blijf ik doorgaan, ik ben het waard." m Pakje a 5 dictaat cahiers. Weer naar school prijs 5 voor Bamboe vogelkooi. zeerdekoratief. zowel voor vogels als planten. 3 daks 2 daks -.47 Tornado droogrek, het altijd handige en zeer solide droogrek met een drooglengte van 29 meter. Geheel inklapbaar voor buiten en binnen drogen Van 74 50 OnzeDnjs TOMADO Kattemand de komfortabele woning voorUwpoesof kat. Deurmat. originele handgeknoopte deurmat, indemaat 68x40 cm. Een ijzersterke voetenveger voor jaren. Onze prijs 118 TOMADO Strljktafel Bermuda met opengewerkt blad. handig bij stoomstrijken Bekleed met fleurig overtrek Adviesprijs 69 50 Onze prijs 393 TOMADO Hobbyboxvan Tornado. In leuke kleuren en handig stapelbaar. Van 14,75 BUNA HALVE PRIJS i tmcr products Toiletrolhoudervan kunststof. Ook van Tiger. Van 12,95 voor Van Tiger is deze zeephouder met zuignapjes. Van 7,25 voor Jib*5 heeft weer plaats voor nieuwe leerlingen voor club o( priv6 lessen. Aanmelding per telefoon of tijdens onze lesuren. Reigerlaan. Maandag van 16.00-17.30 uur, woens- dag van 12.00-14.30 uur. West Frankelandsedijk woensdag van 16.15-17.30 uur, donderdag van 17.30- 18.30 uur. Kantoor Abel Tasmanlaan 392, Vlaardingen na 19.00 uur tel. 010- 349861 of 010-265108. Hoogstraat 55 Vlaardingen Extra voordelig... dit bijzonder mooi pakje van 100% katoen. Het bestaat git een blauw geruit rokje en een blauw gebloemde blouse. Maat 104_146. Van 35,95 voor slechts

Schiedams Nieuwsblad | 1979 | | pagina 1