I Bemiddeling werklozen m VA B m Speelgoedzaak verbouwt ook achterkant Bfnnenstad Schiedam verrijkt Vooruw Peugeot naar: Jubilarissen 6,95 ROTTERDAM 189,— 519.95 14.95 4.95 2,95 5.75 7,95 Een actieve krant in een actieve streek Informatieavond Grote Clubactie Werkgroep vrouwen Bermpalen beroofd Bier- en muziekfestival voor alle bezoekers Met sloopauto op stap d Don Qui weinig shocking De crisistijd Puzzel Autopagina VLAARDINGEN HOLY-BAD SCHIEDAM ZWEMBAD-ZUID y. WOENSDAG 5 SEPTEMBER L979 - 3e JAARGANG NO. 36 Afgelopen maandag opende de wethouder van Sociale Zaken en Volksgezondheid, mevr. mr. E.M.A. Schmitz, de Vrijwilligers Va caturebank in het Hulp- en Informatiecentrum in het postkantoor aan de Coolsingel. De Vacaturebank voor vrijwilligers is er speciaal voor werkloze Rotterdammers die met hun gedwongen vrije tijd geen raad weten. De vacaturebank bescfrikt nu al over ruim hon- derd ,,banen" die vervuld moeten worden. De meeste „banen" lig- gen in de sfeer van het club- en buurthuiswerk, daarnaast wordt driftig gezocht naar vacatures op andere terreinen. Werk wmm FUENGIROLA Zeil-en motorjachten vanaf 6 meter. Leuvehaven, nabij mu5eumschip "Buffer, 5 t/m 9 September, dagelijks geopend van 11.00 tot 19.00 uur ZH D4 Nefkens Eurodam B.V. SCHIEDAM Bier en niuziek moeten het dit jaar op 8 September doen op de vijfde Quibus verjaardag, want in tegenstelling tot voorgaande feesten in dit cafe aan de Lange Haven 28 is er ditniaal niets georganiseerd. Er zijn wel vijf groepen uitgenodigd die het feest samen met bet publiek moeten maken. Hot lips :x O Huis aan huis. SJmiljoen exemplaren. |p sieraden in goud en zilver ZWEMSCH00L G0EDER0ND LEEFTIJD V.A. 3 JAAR Rotterdam Centrum-Kralingen-Alexanderpolder-Ommoord-Noorderboulevard Schiedam Centrum-Kethel Nieuwerkerk a/d IJssel Cape lie a/d IJssel de Terp Nu ook in Vlaardingen geidig t/m zaterdag 0 -™ -» ^s^Mseviyif .r^-- sr* Schiedams Nieuwsblad KANTOOR HOOGSTRAAT 122 3131 BP, VLAARDINGEN POSTBUS 306 3130 AH. VLAARDINGEN In combinatie met de Nieuwe,Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad Vrijwilligers vacaturebank van start ROTTERDAM - iwiir; Leo Genen en Anneke de Wit aditer lion balie. Dat wil natuurliik niet zeggen dat de werkloze niet meer hoeft te sollicite- ren, die plicht blijft bestaan". De Vacaturebank voor vrijwilligers wordt bezet door twee medewerkers van het Centrum voor Vrijwilligers aan de Schiekade. Anneke de Wit en Leo Genen zullen afwisselend achter de balie sta'an. Zij hebben als taak, niet alleen het wegwijs maken van de sollicitanten in het kaartsysteem maar ook de plicht, wanneer erniets voor een vrijwilliger in het systeem te vinden is, te zorgen dat dat „werk" er wel komt. In Groningen bestaat een dergelijke voorziening reeds langer, deze is ech- ter gekoppeld aan het arbeidsbureau. Rotterdam vindt een dergelijke con- structie niet juist en kiest voor een onafhankelijk centrale, die wel ge- controleerd wordt door de Gemeen- telijke Sociale Dienst.het Arbeidsbu reau en de verschillende Bedrijfsver- enigingen. Leo Genen: „In de voorbereidings- wijze-fase hebben we van alle kanten steun ondervonden. Op voorhand heeft de Gemeentelijke SocialeDienst toegezegd, dat wanneer een uitke- ringsgerechtigde, via ons aan het vrij- willigerswerk wil meedoen, daar on- voorwaardelijk toestemming voor krijgt. De Bedrijfsverenigingen heb ben eveneens gezegd hun medewer- king te verlenen, maar willen het wel van geval-tot-geval beoordelen. De toekomstige baliemedewerkers zijn er van overtuigd dat zij binnen afzienbare tijd handen tekort zullen komen. Enerzijds omdat het aantal vacatures op basis van vrijwilligheid ontzettend groot is, maar anderzijds verwachten zij dat de vrijwilligers in grote getalen zullen komen, wanneer de weg naar het II1C eenmaal gevon- den is. Maar ook is er volgens hen een tendens aan de gang waarbij er een opwaardering aan het ontstaan is over het begrip vrijwilligers werk. Zij zijn er zeker van wanneer men dit werk ook als werk zou beschouwen, er honderden arbeidsplaatsen zouden ontstaan. Als voorbeeld geven zij hun eigen Vrijwilligerscentrale: ..Een aan tal jaren startten wij met een viertal mensen, nu is er een apparaat ontstaan met tientaflen medewerkers. Dat zelf- de kan ook ontstaan met deze vaca turebank. Zeker weet je dat natuur liik nooit". ,,Bij het selecteren van de vacatures zullen we zeker1 zeer nauwkeurig te werk gaan. Wanneer we maar even in de gaten krijgen dat bepaalde aan- vragen om vrijwilligers steeds weer terug komen dan gaan we op onder- zoek uit of er niet via een omweg een arbeidsplaats vervuld wordt. Ons doel is in de eerste plaats om langdurig werklozen een zinvolle be- zigheid te geven, waarbij we niet kij- ken naar opleidingseisen en dergelijke. De werkloze moet zelf inaar uitma- ken of hij of zij in aanmerking komt voor de vacature. De samenleving stelt soms onmogelijk zware eisen aan werknemers en zeker aan werklo zen. Dat mag je best als een verwijt aan die samenleving beschouwen. De tijd is aangebroken dat de samenle ving het woord werk in een andere context plaatste. Wanneer een huis- vrouw stofzuigt is dat geen werk, maar wanneer een werkster dat doet is het productieve arbeid en betaalt ook nog. Uit die sfeer moet ook het vrijwilligerswerk, ook dat is zeer nut- tige arbeid".. Met deze vacaturebank is weer een stap gezet om werklozen, of mensen die langdurig uit het arbeidsproces zijn (WAO'ers) een kans te geven om nuttig te zijn. Misschien dat uit deze vorm van bemiddeling voor velen een nieuwe kans in de maatschappij ont- staat. Schiedam- Gelokt door.de tonen van de Schiedamse Rijnmondband stroomden vele mensen naar speelgoedzaak Prins toe. Het kinderpara- dijs werd op donderdagavond j.l. na een uitbreiding heropend. De wet houder van Ruimtelijke Ordening, de heer Zijdeveld.mam de opening voor zijn rekening door met een bijl een ketting door te hakken. Omdat de heer Prins zich de puin- hopen in Schiedam nogal lijkt aan te trekken, heeft hij besloten ook zelf een goed voorbeeld te stellen, w m *Goed voorbeeld, doet toe goed volgenf7). Speelgoedzaak Prins vindt aanzien van de achterkant van haar pand ook belangrijk. Daar, in het binnenste van de~ binnenstad, waar de ellende het schrijnendst-is, heeft hij toegesla- gen. Daar waar een ieder alleen aan het aangezicht van het pand denkt, heeft Prins ook aan de achterkant gedacht. Het resultaat is een verademing te midden van de puinhopen in onze binnen stad. En wie weet; als er een schaap over de dam is Het beeld draagt een heel verhaal in zich. Op de achtergrond liggen verwrongen stukken metaal, oude leidingen en andere afbraak. Dit alles symboliseert de puin hopen van de Schiedamse binnen stad die echter door een grote ketting bij elkaar worden gehouden. Bij de opening moest de wethouder deze knoop door-i hakken. De winkeliers in de binnenstad vinden dat de wethouder met een totaalplan voor de binnenstad moet komen en zich niet eenzijdig op de woningbouw moet richten. Hij moet ook in werkelijkheid de knoop doorhakken zodat de on- derriemers meer zekerheid krijgen en zodoende weer willen inves- teren, zo vinden de winkeliers. Na een kort woord van dank over- handigde de heer Prins aan de heer Zijdeveld een schque te besteden in het kader van "Het jaar van het kind". De grote Clubaktie 1979 gaat deze|: :j maand van start. Voor clubs em: j verenigingen die meedoen. wordtij top donderdag 13 September eenj informatie-avond gehouden in* >..De Lijndraaier", Baanstraat 4.:- Vlaardingen. De aktie is bedoeld voor clubs en:- verenigingen die hun klas willen;: jspekken. Hoe dat mogelijk is:-: wordt op 13 September door 66n* •van de organisatoren van de aktie:- :precies uitgelegd. U komt toch* ook? Q Trein-Toegang-bilietten bi| vele stations. Verkoop: Oostzeedijk 330 Rotterdam Tel. 010-119060 Nieuw Mathenesserstraat 11-13 Schiedam Tel. 010-260320 SCHIEDAM De .Werkgroep Vrouwen" in Overschie begint het nieuwe seizoen met een programma waarin allerlei cursussen en activitei- ten aangeboden worden. Zij zoeken hiervoor vrouwen die kennis en erva- ring bezitten en deze willen overdra- gen aan vrouwen die wonen in de wijk Overschie. Vrouwen met ervaring op het gebied van onderwijs, met technische be- kwaamheden zoals timmeren.electri- citeit, autoreparaties, maar ook vrouwen die inzicht hebben in poii- tiek, maatschappijleer, opvoeding al- ternatieve geneeswijzen.gezondheids- zorg en eventuele andere mogelijkhe- den kunnen anderen hierover iets gaan leren. Informatie over het vrouwenproject Overschie is telefonisch te verkrijgen bij: Loes: 146036 Therfese: 771983 Ditie: 362538 Wil: 134246 Marian: 841677 Met hulp van een schroevendraaier werden zondagmiddag rond half vijf achttien bermpaaltjes die langs het Kethelplein staan van hun reflecto- ren beroofd. De daders, drie jongens van II, 13 en 14 jaar, kregen van de arriverende politie een ritje naar het bureau aangeboden. Cafe Quihus viert ver jaardag De gebruikelijke georganiseerde puin- hoop zal nu veranderd moeten wor den in een ongeorganiseerde puin- hoop. Kortom er wordt deze keer serieus gefeest en dat is verbazing- wekkend voor hen die de doofgaans wonderlijke thema's en organisatie kennen. Dit alles, of dus eigenlijk niets, ge- beurt ter ere van het vijfjarige be staan van cafe Quibus, op zaterdag 8 September. Om 13 uur gaan de deuren open en na een uurtje treedt de eerste groep al op. Hot lips, zoals de naam van de groep is, is aantrekkelijk voor eenieder. De feministen kunnen zich mateloos er- geren en de heren kunnen de hot lips aflikken bij het aanschouwen van het vrouwelijk geweld. Verder valt er ook een waanzinnig optreden te verwachten van de Ama zing stroopwafels met o.a. Fred Piek (ex-fungus) en Wim Kerkhof, de ex- piano maniak van de Brinta Brotsers. Eveneens in de middag treed de pop- groep Berlin op, gevolgd door de groep Easy die na een daverend op treden op het Plantage festival niet meer is weg te denken op Schiedamse festiviteiten. Het soul funk gedeelte wordt ver- zorgt door de groep Dazz. De gehele dag door is Troubaloonies aanwezig, een theatergroepje waarvan van alles te verwachten is. SCHIEDAM In de kantine van het Hoofdkantoor van de Dok- en werf- Maatschappij Wilton Fijenoord is op vrijdagmorgen 31 augustus een aantal jubilarissen gehuldigd. Zij werden toegesproken door het directielid de heer Bos, die de gebruikelijke geschenken, de getuigschriften en de daarbij behorende insignes uitreikte. De loco-burgemeester van Schiedam de heer drs. R. Scheeres reikte de ko- ninklijke onderscheidingen uit. 40 dienstjaren: B. Borgstijn, W.J. Lobensteyn, J.J. Stok, L. Versluis, A.M. Vroegher, W. Westerhoff. 25 dienstjaren: W.M. Andela, J.M. Baay, A. Batz, W. Castel, A.G. Din- genouts, T. van Eck, T. van Ekelen- burg, J.P. Palandt, R. Flohr, J.F. den Houting, J.M. Lammers-Groeneveld, W. Meeting, E. Middelbosch, C.A. Mulder, L.C. Riesmeyer, J. Schot, J.F.M. van der Velde, J. Visser en C.A. Wohler. Vrijdagmiddag rond 3 uur werd op de Van Dalsumlaan een personen- auto door patrouillerende agenten tot stoppen gemaand. Op het mo ment dat de wagen stilstond stachtte de inzittende de benen te nemen. Het drietal, dat werd achterhaald, bleek in leeftijd te varieren van 15 to( 17 jaar. Zij vertelden dat de auto, di^ in zeer slechte staat verkeerde en valse kentekenplaten had, door hen was gekocht op een sloperij met de bedoeling ermee te gaan crossen. Uiteraard bezat de 17-jarige bestuur- der geen rijbewijs en was de wagen niet verzekerd. Wij staan in de GoudenGids. Omutehelpen. - .-.-V - Hoogstraat 55 Vlaardingen heeft weer plaats voor nieuwe leerlingen voor club of priv6 lessen. Aanmelding per telefoon of tijdens onze lesuren. Reigerlaan. Maandag van 16.00-17.30 uur, woens- dag van 12.00-14.30 uur. West Frankelandsedijk woensdag van 16.15-17.30 uur, donderdag van 17.30- 18.30 uur. Kantoor Abel Tasmanlaan 392, Vlaardingen na 19.00 uur tel. 010-: 349861 of 010-265108. 29deligblauw Saks servies, 6 kop en schotels, 6platte, 6diepeen 6ontbijtborden. koffiepot, suikerpot. melkkannetje, slabak en zuurschaaltje. (Vaatwasmachine bestendig.) Wijnrek voor 25 flessen. Bruine uitvoering. Onze (50 flessen 29.95) 344 Steakbord van echt eerlijkteakhout. per 4 stuks slechts Krukje, opklapbaar. te gebruiken als visstoeltje. kinderkrukje of plantentafeltje. Slechts Stokbroodmandje, leuk op de ontbijttafel of bij een feestje, dit gevlochten stokbroodmandje Gloeilampenset bestaande uit 2x40, 3x60,3x75,2x100 Watt. Prijs 10 stuks V/ Alles over lekkere en praktischetipsindit boekje 682 708 380 590 481 riesmes, kanten. Van Forsdiepvriesmes, snijdt aan 2 kanten. Van 12,95 voor i

Schiedams Nieuwsblad | 1979 | | pagina 1