§\N? Topamusement in de marge W aterwegbokaal voor V VK Lentefeest weer open Antiek- en curiosabeurs In Margriethai Nieuwsgferig volkje Cursus EHBO /- Een actieve krant in een actieve streek 7.95 49.- 2.95 26.95 42,50 12,95 29,50 Afgesloten zh iilii® Met de muziek mee "Kijk, economie" New Pop Grote Club Aktie &brabantia WOENSDAG 12 SEPTEMBER 1979 - 3e J AARGANG NO. 37 door John Bunte SCHIEDAM - Het circus heeft Schiedam weer eens aangedaan. Twee dagen lang had Mikkenie zijn tent op het Schuttersveld staan. Zij toonden aan in wat voor bochten mensen zich in deze branche nioeten wringen ont hun hcstaan nog enigszins te waarbor- gen. Mikkenie is nu het grootste circus van Nederland, maar of dat iets is om trots op te zijn? Glimlachen Huisaanhuis. 5,7miljoen exemplaren. Rotterdam Centrum-Kralingen-Alexanderpolder-Ommoord- Noorderboulevard Schiedam Centrum-Kethel I Nieuwerkerka/d IJssel Capellea/d IJssel DeTero Vlaardingen Centrum Krimpen a/d IJssel Crimpenhofj KANTOOR: HOOGSTRAAT 122 3131 BP, VLAARDINGEN POSTBUS 306 3130 AH. VLAARDINGEN In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad Hooggeeerd publiek de jeugd, en dat was zo'n tachtig pro- cent, vermaakte zich best. Ook in de pauze, toen tientallen kinderen tikkertje spelend door de arena renden en op de foto gingen op een olifantenrug. De circustent was bij de eerste voor- stelling ongeveer voor de helft gevuld (ongeveer 200 bezoekers.) Financieel is dat waarschijnlijk niet toereikend. Zou er echt geen markt in Nederland zijn voor zulke artiesten? Circus Mikkenie verzorgde hoogstaand amusement. Kwalitatief zit het allemaal degelijk in elkaar bij Mikkenie en de voorna- melijk jeugdige bezoekers vermaak- ten zich dan ook opperbest. In de nacht van vrijdag op zaterdag arri- veerde het circus, waarna binnen vier uur alles werd opgezet. Dat een baan- tje hier ook niet alles is mag wel dui- delijk zijn. Door een, noodzakelijk, personeelstekort zie je voortdurend dezelfde gezichten verschijnen. Laten we als voorbeeld hiervoor maar even een van de Can Sisters - een van haar namen -nemeh. Alsje de circus- tent betreedt begeleidt zij je naar je stoel. Even later is ze in de arena te bewonderen als een ,,Irmas Cardi- nali's" (programrhablad: elegante Portugese schonen in een wervelend luchtnummer). In dc pauze loopt ze diabolo's en tollen aan het publiek te verkopen. Na de pauze treedt ze dan op als een der Cari Sisters (program- mablad: ..Rechtstreeks van het Circo- Coliseo in Lissabon, de dynamische voetjongleuses"). Ondanks de enorme spanningen die dit alles ongetwijfeld met zich mee- brengt. wordt er toch vakwerk gele- verd. Met vaak verbeten glimlachen op het gezicht worden er verscheide- ne malen per dag topprestaties gele- verd. lets wat de Schiedamse bevol- king (in ieder geval tijdens de pre miere) op waarde taxeerden. Vooral Voile tribunes lijkt een circus in Schiedam niet meer te kunnen trekken >1 liBfiMM Standwerkers op de markt SCHIEDAM - Vele bekende standwerkers, waaronder de win- naar van vorig jaar, zullen weer strijden om de hoogste eer op vrijdag 14 September aanstaande, tijdens de weekmarkt. Zij zullen op allerlei manieren trachten hun artikelen aan de vrouw te brengen met als inzet het kampioenschap van Schiedam. Voor de drie beste standwerkers is er een beker beschikbaar gesteld door de Gemeentelijke VROM- dienst. Een deskundige jury, waarin on- der andere wethouder Scheeres zitting heeft, zal de standwerkers op hun kwaliteiten beoordelen, waarna om 15.45 uur op het plein voor de Hema de prijzen zullen worden uitgereikt. ZS.3 Wij staan in de GoudenGids. Om u te helpen. ■0/0^""""' ,y,,;X0'" 0'r :\1 - 'V SCHIEDAM - Vorige week is, weer voor het eerst in zcven jaur'de Waterweg- topscorcrbokaal uitgereikt. De Scliiedamsc voetbalvereniging VVK was de ge- lukkige. Dit omdat hun spelcr Peter van der Meer vorig seizocn de mecste ma len doel trof. Wethouder Posthoorn reikte. in aanwezigheid van Havcn- loods directeur Eillcbrecht, de prijzen aan de schutter en aan trainer Jaap Klepke uit. SCHIEDAM - Stickling Lentefeest kan weer gaan draaien. Na de rampzalige brand is er bijzonder hard gewerkt om het pand aan de Broersvest weer zo snel mogelijk voor gebruik geschikt te maken. Er is door tal van mensen veel vrije tijd ingestopt, terwijl ook de gemeen- te zich niet onbetuigd Het. Zij voorzag het pand van een nicuw pla fond en dito behang. Donderdagavond' was dan de opening. Toen wij woensdagmiddag een kijkje gingen nernen in het pand moest er nog veel gedaan worden. Het was een en al bedrijvigheid, maar niet te ver- geefs. De heropening werd ingeluid met de verkoop van een eerste lot aan wethouder Zijdeveld. Hiermee ging een grootscheepse loterij van start. Maar liefst 20.000 loten moeten er verkoeht worden a een riks. De ba- ten zijn voor een nieuw gebouw voor Lentefeest, want dat is iets wat nog aitijd prioriteit heeft. In het nieuwe seizoen wordt er veel aandaeht besteed aan de sportie- ve recreatie. Onder leiding van een sportleraar gaat er op allerlei ma nieren ontspanning geboden worden aan de bezoekers van Lentefeest. Nieuw is ook dat de mensen nu van dinsdag tot en met zaterdag hier terecht kunnen, om een partijtje te biljarten, maar ook om hun haar te laten wassen. Want bij Lentefeest is heel veel mogelijk. SCHIEDAM Liefhebbers van antiek en curiosa kunnen drie dagen lang terecht in de Margriethai, waar zestig antiekhandelaren hun waren zullen uitstallen. Onder de naam ..Antiekade" brengt deze beurs op 14,15 en 16 September een aanbod uit achttiende en negentiende-eeuwse gebruiksartikelen en kunstvoorwer- pen, aangevuld met curiosa tot 1945. Bezoekers van de Antiekade kunnen niet alleen komcn ki.iken en kopen, ze kunnen ook hun eieen antiek mce- brengen om het gratis op waarde te laten schatten taxateur D. van Vliet uit Den Haag. Op vrijdagavond van 19.00 tot 22.00 uur en zaterdag- middag van 14.00 tot 18.00 uur kan men gebruik maken van zijn diens- ten. Oudhollands, Beiers en Noors Schil- derwerk wordt tijdens de manifesta- tie vervaardigd door Lucien van der Pluym uit Bergen (f4.HDe hele zaterdag en zondag kunnen de An- tiekadebezoekers hem aan het werk Zien. Reinicjt al uw vloerbedekkingen Telcfoon 128635 Batavierenstaat 1a,; 3014 JH Rotterdam j SCHIEDAM Bij ons op de re- j daktie is een eind gekomen aan de zogenaamde komkommertijd. We /.ijn weer druk bezig een dikke en goede krant te maken. Tal van clubs, verenigingen en andere organisaties draaien inmiddels ook weer op voile toeren. Nu zijn wij van huis uit een erg nieuwsgierig volkje. Wij zijn graag tijdig op de hoogte van wat ieder- een zoal doet binnen de eerder ge- noemde instellingen. En het liefst brieven we die meteen door aan onze lezers. Tot grote tevreden- I heid trouwens van hen waarover we schrijven; dat spreekt vanzelf. We zitten al klaar om de informa- tiestroom op te vangen. Stuur dus j al uw nieuwtjes naar: Redaktie Schiedams Nieuwsblad I I'ostbus 195, Schiedam. SCHIEDAM De afdeling Schiedam van de Kon. Ver. E.H.B.O. start maandag 17 September weer de oplei- dingscursus ter verkrijging van het eenheidsdiploma Eerste Hulp Bij On- gelukken. Deze cursus wordt iedere maandag- avond van 19.30 uur tot 21.30 uur gehouden in het pand Korte Haven 27 (voormalig bureau HuisvestLng) en omvat eei) totale opleiding, die met een examen wordt afgesloten, Mocht u belangstelling hebben om deze cursus te volgen, wordt u ver- zocht u schriftelijk bij het secreta- riaat aan te melden. Het adres is In verband met het op vrijdag 14 Sep tember aanstaande tijdens de week markt (09.00-16.00 uur) te houden standwerkersconcours zal de Lange Kerkstraat vanaf de kruising Kreupel- straat/Lange Kerkstraat tot aan de Grote Markt en de Gedempte Baan- sloot vanaf het St. Janshof voor alle verkeer worden afgesloten. Hang-klerenkast voor het stofvrij opbergen van uw kleren. 123 Paraplu-wagentje. Handig opvouwbaar. van licht aluminium frame. Zeer geschikt voor in tram, busoftrein van79.5Q voor 98 Gootsteenpijpje. Sluit hermetisch de gootsteen afvoer af. Maar toch kunt u via dit pijpje afvalwater lozen. 92 Trapkruk. Stevig bruin gelakt, metalen buisframe en voorzien van anti-sliptreden. Onze prijs 282 Sparklet slagroomapparaat. Slagroom in een paar seconden en langere tijd houdbaar in de koelkast. Van 62.50. Onze prijs Doos a 10 slagroom patronen 6.95 132 /A— Zwaar ver- chroomde bood- schappen wagen met royale tas BRABANT IA prijs 49.75 Onze prijs: 401 Degeli]ke zwenksproeier, instelbaar op 4 sproeirichtingen Stokbroodmand, U kent mwelvanUw vakantie, deze leuke stokbroodmand. Bij ons te koopvoor L

Schiedams Nieuwsblad | 1979 | | pagina 1