ES INI 8Sf»="**^ 7AI/B f „Het zit niet snor met de snor" Standwerkers maakten de weekmarkt onveilig Onze showroom staat vol nieuwe Peugeots. Vier dagen met uw krant naar Parijs Posthoorn kocht eerste steen ter meulen I 19.95 16.95 5.95 2.95 Een actieve krant in actieve streek Motivatie Scheeres ging voor de bijl Respons x Nefkens Eurodam B.V. Huisaanhiiis. Vmiljoen exemplaren. T ranen I Rillingen in Stadsgenoorzaal Vier dagen Parijs Topbiljarten GroteClubaktie SB (Rotterdam Centrum-Kralingen-Alexanderpolder-Ommoord- Noorderboulevard Schiedam Centrum-Kethel i Nieuwerkerk a/d IJssel Capelle a/d IJssel De Terp Vlaardingen Centrum Krimpen a/d IJssel Crimpenhof. 39.00 WOENSDAG 19 SEPTEMBER 1979 - 3e JAARGANG NO. 38 SCHIEDAM „Praat slechtho renden niet over Andre van der Louw, de burgemeester van Rot terdam". De heer Den Hoed, in- formateur in Schiedam van de Nederlandse Vereniging Voor Slechthorenden, de NWS, hoort ook niet zo best. ,.Vijftig tot zeventig procent van de slechthorendem in Nederland weet zich te behelpen met het liplezen. Zit je dan naar televisie te kijken en er verschijnt iemand met zo'n gigantische bovenlip- decoratie als Van der Louw, dan kun je wel inpakken. Het zit niet snor met de snor", aldus de heer Den Hoed. door John Bunte SCHIEDAM Veel mensen die afgelopen vrijdag een bezoek brachten aan de weekmarkt zullen zich bij hun thuiskomst af- gevraagd hebben wat ze zich nu toch in hemelsnaam weer aan had- dan laten smeren. Het was namelijk weer zo ver; de standwerkers maakten de markt onveilig. Als je eenmaal bij zo iemand stil bleef staan om zijn verhaal eens aan te horen was je meestal verkocht; n UOK ae oua/es aeaen nog goeii hun best. Deze man is al een vaste versehu- zelfs de voorzttter van de jury, wethouder Scheeres, gmg voor de ning op de diverse stantfw&kersconcoursen geworden. bijl. s De nieuwe Peugeot 505. De 604 Turbo Diesel. En alle andere 1980 modellen. XXL PANTY KNOOP T MAAR IN JE 3 ttOREN!!! g Forse staande kapstok met draaibare kop Eenvoudig recht model RQmantische schommelstoel, in tonet stijl voor ontspannen zitten In handige verpakking rneeneemprijs: floestvri|stalen fonduestel, geheel kompleet met 6 vorken en houten onderplaat Nu IJzersterke borstelmat van cocus met gevlochten staaldraad versterkt. Superhard aluminium pannen&et van de bekende BK-kwaliteit. 7-deligc set bestaande uit: 5 pannen van 16-10-20-22 en 24 cm en 2 steelpannen van 14 en 16 cm doorsnee Van 239 - voor Schiedams Nieuwsblad KANTOOR: HOOGSTRAAT 122 3131 BP, VLAARDINGEN POSTBUS 306 3130 AH. VLAARDINGEN In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad J.W. den Hoed helpt graag slechthorenden Sinds het begin van het jaar is hij in- formateur van de NWS. Het is voor het eerst dat Schiedam een informa- teur op dit gebiedt bezit en het lijkt er op dat hij hier nog niet zo bekend is. Er is namelijk nog geen enkele slechthorende in Schiedam met vra- gen of problemen naar hem toege- stapt. Wat is nu het werk van een informa- teur? „Wel, ten eerste moet ik natuur- lijk laten weten dat ik er ben. Dat doe ik dus door kontakten te leggen met alle mogelijke sociale instellingen zodat ze d&ar als ze iemand met ge- hoorproblemen op het spreekuur of zo tegenkomen, dat ze dan weten: we hebben hier in Schiedam een in- formateur. Dan kunnen ze die men- sen dus naar mij toe sturen. Ik kan ze dan bijvoorbeeld helpen met hun ge- hoorapparaten (hij is zeif al met z'n vijfde bezig-j.b.) of ze adviseren bij een aanschaf. Doofheid komt natuur- lijk erg veel bij oude mensen voor en zij weten vaak niet hoe ze met zo'n ding om moeten springen. Dat is een belangrijk iets dat ze vaak niet precies weten". Binnen gaat de heer Den Hoed bijeen- komsten organiseren waarop hij dan onder andere gehoorapparaten zou kunnen demoiistreren. Hij weet ech- ter niet hoeveel mensen er dan zou- den komen of hoeveel leden de NWS in Schiedam telt. Dat maakt het werk een stuk moeilijker voor hem. In Nederland lopen zestig informa- teurs rond. Hun aantal groeit echter nog steeds en daarnaast zijn er ook nog zo'n twintig kontaktpersonen. Die geven wel inlichtingen maar trek- ken er niet zelf op uit. lets wat Den VerkoopOostzeedijk 330 Rotterdam Tel. 010-119060 Nieuw Mathenesserstra.it 11-13 Schiedam Tel. 010-260320 Werkplaats: Walenburgerweg 87-107 Rotterdam Tel. 010-661700 Adrianalnan 378 Rotterdam Tel. 010-220022 Van zondag 23 September tot en met woensdag 26 September organiseert uw krant in samenwerking met de Posthoorn een vierdaagse reis naar Parijs. Voor snelle beslissers Zijn er nog enkele plaatsen beschikbaar in het Paris Lyon Palace Hotel, waar we zal worden. Wilt u er vier dagen tus- zullen logeren en waar bovendien al- senuit naar de liclitstad, boek dan le maaltijden gebruikt worden. In Pa- snel bij uw krant. Meer informatie rijs krijgt u volop gelegenheid om te over het programma vindt u eldere winkelen terwijl er bijvoorbeeld ook in deze krant. een tocht naar Versailles gemaakt Wij staan in de Gouden Gids. Omute1"1*"" Hoed zo af en toe wel doet. Zo gaat hij wel eens kijken of er in openbare gebouwen in Schiedam goede voor- zieningen voor slechthorenden zijn ge- troffen. Hij is ontzettend enthousiast met zijn werk bezig en dat allemaal Pro Deo. Allerlei instellingen geeft hij folders en hij heeft in tal van wachtkamers een extra nummer van het maand- blad van de NWS Omega neer te leggen. Veel respons krijgt hij echter nog niet, terwijl er toch tal van men- sen in Schiedam wonen die best wel eens baat kunnen hebben bij een be- Te weinig mensen weten nog van het hestaan van de informateur voor de slechthorenden in Schiedam af. zoek aan de heer Den Hoed. „Isniet Het kontakfadres van de NWS in Ch.de Bourbonstraat 33 juist hier van toepassing; voor wat Schiedam is: Schiedam, hoort wat", zegt hij er zelf van. J.W. den Hoed, Telefoon 26S000. Een standwerker slaagde er in om Scheeres iets te verkopen en dat was de heer Van de Bosch uit Den Haag. Wat hij nu percies verkocht was niet eens duidelijk geworden. Onze wet houder stond nog wat vreemd tegen die fraai gekleurde enveioppe aan te kijken die hij gekocbt had, wat er in zat wist hij echt niet. Dat pleitte zo sterk voor de verkoopkwaiitieiten van deze standwerker dat hij door de jury tot winnaar werd uitgeroepen. De tweede prijs was voor de heer Vorlinge, die zei dat het concours een week te laat gehouden was. Dan, namelijk zou zijn gekomen om de tranen van Wallage, en wellicht zijn fans, te drogen. De derde prijs was voor de heer Gob- bel die groenteschaven probeerde te verkopen, terwijl de aanmoedigings- prijs naar de heer Van Biezen ging, en wel omdat hij de jongste deel- nemer was. In het verhaaltje dat wethouder Scheeres aan de uitreiking verbond signaleerde hij veel overeenkomsten tussen standwerkers en wethouders. Ook hij moet het van praten hebben. Zeggen standwerkers: "Je verkoopt geen artikel, je verkoopt een ver haal", zo zegt Scheeres: "Ik kan geen onroerend-goedbelasting verkopen, ik vertel het verhaal dat daar bij hoort. Het belasting betalen laat ik dan aan anderen over." Nest kunststof cylinder bloempotten, 4 dig. In moderne kleuren. In maten 11 -13-15 en 17 cm. 4 dig. set Bewoners bouwen mee aan wijkcentrum SCHIEDAM Wethouder Post hoorn heeft maandagmiddag de aktie ,,Steengoed" van die werk- groep wijkontmoetingscentrum Schiedam-Noord ingeluid. Hij deed dit door een tegel te kopen. Met ingang van zaterdag aanstaan- de kunnen velen in Schiedam- Noord dit voorbeeld volgen. De tegels, die een riks kosten, zijn ongeglazuurd en tien bij tien centimeter. Op het ogenblik is men druk bezig met de bouw van het wijkontmoe tingscentrum en een bibliotheek. Om de financiering rond te krijgen is ook een bewonersbijdrage nodig. De wijze waarop dit wordt gedaan mag bijzonder origineel genoemd worden. Iedere koper kan zo'n steen (of stenen natuur- lijk) thuis bewerken en versieren. Op een nader bekend te maken tijdstip mag men de tegel(s) dan komen inmetselen op een muur van het nieuwe wijkcentrum. DC symboliek is duidelijk: zo is het wijkcentrum echt iets van de be woners van Noord. Ook groepen kunnen tegels kopen en samen werken aan een tegeltableau. Zaterdag zal er in het winkeicen- trum Hof van Spaland een markt- kraam van de wcrkgroep staan (van elf tot drie uur) waar dus de tegels gekocht kunnen worden. waarna waarschijnlijk in het voor- jaar van 1980 de boel ingemetseld kan worden. De ingebruikname van het ontmoetingscentrum wordt midden 1980 verwacht. 2 SIERADEN SIERADEN SIERADEN UJ i* m Hoogstraat 55, Vlaardingen. Telefoon 010-352314. o in SIERADEN SIERADEN SIERADEN 2 Soepkop van de dag. Met dit opschrift is deze gezellige soepkop uitgerust. Met een per- fekte pasvorm en ruim tussen- stuk. 20 denier. Maat 44 t/m 52 In camel, misty, middengrijs of charm-beige. Van 3,95 voor

Schiedams Nieuwsblad | 1979 | | pagina 1