Gordijn- velours met ruim 50% korting ter meulen SALAMANDER ter meulen 95ct Inspraak J**""", to W ereldberoemde ter meulen Aanstaande zaterdag van Reeuwijk Coop-vrouwen vergaderen Kwaliteit in schoenen heeft'n naam.. Spek uw verenigingskas ■ySietoeten fm CENTRALEVERWARMING AIRCONDITIONING 't Oosten viert vijftigjarig bestaan blljarters In Vlaardingen P.C. van Gent Uw speciaalzaak voor hoortoestelle WOENSDAG 19 SEPTEMBER 1979 38-524 gift m Mercuriusstraat 41. tel. 34.21.63, VLAARDINGEN Van Reeuwijk biedt u nu een schitterende kwaliteit velours (120 cm breed) met 'n enkel schoonheidsfoutje voor minder dan de helft van de prijs. In plaats van p. str. mtr. Verkoopstart: donderdag 9.00 uur. 't Blijft handig... CPSUTS Lpfaaan 65 Rotterdam Voor nog ge6n gulden... O? - V r v a I till m Eppo FUENGIROLA Slag Extra prijs V ertegenwoordiger I Rijnmond West Combinatie Galerij AUDICIENSHoogstraat 145 Vlaardingen taL: 010-3525 51 IJzersterk... Nog een keer De Oude Pijpers VLAARDINGEN Vele Vlaardingers zullen zich ongetwijfeld de "Pijperdag" in juni herinneren. Het bekende tamboer- en pijperkorps vierde toen zijn vijftigste verjaardag en bij die geiegenheid kwamen "De oude Pijpers" nog eens een keer "actede-precence" geven. Nou, dat hebben de Vlaardingers gemerkt! KiNi een reunie voor oud-leden gehouden in Triangel. Het corps verwacht honderden leden bij deze geiegen heid. Triangel zal vol zijn met "sweet-memories", de aldaar gehou den expositie, de expositie die daar ook gehouden zal worden zal daar zeker zijn bijdrage aan leveren. De Vlaardingse showband heeft hog een reden om feest te vieren. Vorige week maakte het korps bekend dat het van het Anjerfonds een gift had ontvangen van t 7.500,-. Met dat geld willen de Pijpers hun nieuwe uniformen financieren en er een nieuw Amerikaans slagwerkinstru- mentariurti voor aanschaffen. Die uniformen, die de Pijpers al ter geie genheid van hun gouden jubileum kregen, zijn aangepast bij de stijl van hun muziek: Zuid-Amerikaans. Met deze gift is de band voor het ogenblik zo goed als uit de financiele zorgen. Tijdens de parade van aan staande zaterdag hoopt men behalve de nieuwe uniformen ook het nieuwe slagwerk te kunnen showen. De para de begint om 15.00 uur op het Wees- huisplein. ...Xx'y De jonge Pijpers in hun nieuwe uniformen Zelfs het weer werkte mee om de feestvreugde tot een ongekende hoogte te doen stijgen. Heel de bin- nenstad was vervuld met tromgerof- fel en fluittonen; majorettes zetten letterlijk en figuurlijk hun beste beentje voor en vooral de komst van de oude garde ontlokte bij menige stadgenoot herinneringen aan een gloedvol verleden. De oude Pijpers zijn de huldeblijken van die dag niet vergeten. Er is beslo- ten dat ze nog een keer de straat op- komen en wel op zaterdag 22 Sep tember. Aanstaande zaterdag dus. Ncig een keer zal dit massale korps een ouderwetse straatmars houden door de Vlaardingse binnenstad. Samen met de hedendaagse show- band "De Pijpers" en de band van de toekomst "De Jonge Pijpers" zullen zij Vlaardingen nog een keer laten genieten van pijpermuziek door de jaren heen. Op die dag wordt, nog steeds ter geiegenheid van het gouden jubileum, De oude Pijpers tijdens hun laatste optreden I GRIFFUN 1795 HXHHP- WIH/ff'H'ltfl Binnenwegplein 26, 3012 KA Rotterdam, Tel. 010-141800. Modern gedessineerd koffiezet- apparaat voor 8-10 kopjes 1 I.) Kompleet met maatschepje en fil- terzakjes. In bruin/creme. Van 69,50 voor VLAARDINGEN De Vrouwen- bond van de COOP houdt morgen- middag zijn jaarvergadering in het Rode Kruisgebouw aan de Erama- straat 38. Tijdens deze eerste verga- dering van het nieuwe seizoen komen de notulen van de vorige vergadering en de ingekomen stukken ter sprake. Daarna wordt het woord gegeven aan Peter Schenk, die de COOP-dames het een en ander vertelt over het ma- ken van poppen. Er wordt een kopje koffie gedronken en de aanwezigen kunnen aan de heer Schenk vragen stellen. Men verwacht dat de bijeen- komst om ongevier vier uur beein- digd zal kunnen worden. De verga dering begint om twee uur. 4Imrita Zodra we de voordeur geopend hodden wis ten we het a I. Er stond ons een onaangenamc ver- rassing te wachten. Anders gezegd, onze hond had rottigheid uitge- haald. Dat was overduidelijk merkbaar aan de manier waarop ze ons begroette. Met kwispelende staart, de oren plat en de kop beschaamd neerhangend. "Wat heb je nu weer uitgevreten Was dan ook het eerste dat we zeiden en spoedden ons naar de woon- kamcr. De daderes kroop intussen vol schuldgevoelens in haar mand en keek voorziclitig over de rand. Wat verbijstcrd staarde ik naar de grond en stamelde:"Wat is dat nou?". Mijn man bukte zich. raapte ecu paar rondjes op die icts vaag bekends hadden en zei dan droefgecstig: "Dit waren twee doosjes visvoer". Verschrikt Hep ik verder de kamer in naar de plaats waar de viskom, met de twee bij ons logerende goudvissen, stond. En ja hoor, de twee doosjes visvoer die we erbij op het tafel- tje hadden gezet waren verdwe- nen. Terwijl ik me nog verwonderd af- vroeg wat voor aantrckkclijks onze viervoeter had gezien in dat spul sprak haar baas de zuelitcnde en steunende dievegge vermanend toe. En hoewel ze niet a ties ver- stond wat er werd gezegd (wat misschien maar goed is ook) lier- kende ze wel degclijk lict "Je bent stout en blijft in je mand". Vol zelfmedelijden staarde ze ons na toen we de overgebfeven dek- seltjes weggooiden. Pas toen drong het tot me door dat er nu dus geen visvoer meer was. En dat op zaterdag om half vijf Gelukkig bood onze dochter aan naar een zaak te liollen die derge- lijke dingen verkocht. Met het rcs- tant van een dekseltje en het benodigde geld verdween ze. Ruim twintig minuten later was ze tenig met een groot blik visvoer. "De zclfde had die meneer niet" zei ze toen ze het me overhandig- de: "Maar deze is ook goed". "Hopelijk lusten ze het mom- pelde ik en zette de doos op een wat veiliger plek weg. Dat was het zoveelste voorwerp wat in de laatste maaanden van plaats verwisselde want die hond van ons die zich tien jaar lang net- jes heeft gedragen lijkt steeds on- deugender te worden. Haar straf- lijst waarop al een aantal appelen, een paasmand met chocolade kip en eieren, een pot stroop en een zak lollies stonden, werd die dag weer uitgebreid met twee doosjes visvoer. Specialist in modeschoenen en luxe lederwaren tel. 010-116843 Rsgufiersbreestraat 43 Amsterdam-C. tel. 020-247279 deze heupslips van 100% katoen. In wit met kontrabies en wit met kleurige opdruk._Maten S-M-L. Van 2,95 voor Per stuk VLAARDINGEN - De inspraakpro- cedure over het Verkeers Circulatie Plan (VCP) en de Parkeergarage in de binnenstad zal op dinsdag 25 Septem ber worden hervat in de Burgerzaal van het Stadhuis. Men veronderstelt dat tengevolge van de zomervakantie wat gegevens zul len zijn ,,weggezakt" en om de inspre- kers er weer even „in" te laten ko men, houdt men twee kijkdagen in diezelfde burgerzaal. Door middel van kijkdagen, waarop de tot nog toe bereikbare resultaten zijn tentoongesteld, kunnen ook de nieuwe inspekers" op, de hoogte ge- steld worden van deze complexe ma- terie. De tentoonstellingstijden zijn op maandag 24 September van negen tot vijf en van zeven tot negen. De dag daarna gelden dezelfde tijden en ook tijdens de vergadering die om hal acht begint, draait de tentoonstelling gewoon door. \s .wate *v \jta^9v feV 02gl9' s PIsgp «WS-w-vN%v Ter geiegenheid van het vijftigjarig bestaan vein t Oosten kivatn een aantal biljartgrootheden naar Vlaardingen. VLAARDINGEN Ter geiegenheid van haar vijftigjarig bestaan organi- seert de biljartvereniging 't Oosten op maandag 17, dinsdag 18 en woensdag 19 September een intercontinentaal driebanden-toeniooi. Deelnemers aan het evenement, dat plaatsvond in ca fe ,,De Griffioen" waren Raymond Ceulemans en Ludo Dielis uit Belgie, Nubuaki Kobayashi en Hiroshi Hara uit Japan, Joop de Wilde uit Delft en Piet de Jong uit Rotterdam. Het tournooi we^d maandagmiddag geopend door de heer Leon Horrtele administrateur-penningmeester van wereldbiljartbond de Union Mondiale de Biljard" die de talrijke belangstellenden wees op de vele en grote zorgen die aan de voorbereiding van een dergelijk biljartfeest waren voorafgegaan en de problemen die moesten worden opgelost. Een bij- zonder woord van dank ging naar Ben Thijssen, iimporteur van de Dielis biljarts. die voor deze geiegen heid in cafe De Griffioen waren op- gesteld en naar Wim Wagenaar, de huidige eigenaar van het cafe; Ook de leden van 't Oosten, die hard aan de organisatie hadden meegewerkt, werden in het openingswoord niet vergeten. 't Oosten werd op, 9 oktober 1930 opgericht; een van de oprichters was de enkele jaren geleden overleden Eppo Hekman, in de biljartwereld een bekende figuur. Hij was jaren- lang eigenaar van De Griffioen en veertig jaar lang penningmeester en secretaris van de vereniging. Met dertig leden is 't Oosten een van de grootste biljartverenigingen van Nederland. Het tournooi is het eerste van een aantal evenementen waarmee het jubileum wordt gevierd. Zo begint op 16 oktober een bejaardentour- nooi, waaraan tachtig oudere bil- jarters deelnemen. Verder staan op het programma een nederlaagse- rie, die in het voorjaar 1980 start, een autorally, en een aantal festivitei- ten voor de leden van't Oosten. Ten- slotte zijn een loterij en een oud-pa- pieractie georganiseerd om wat bij te dragen aan de kosten van het jubi leum. Loten a f 2,50 zijn bij caf6 De Griffioen in de Van Leyden Gael- straat te koop. Grote Clubactie van start Op donderdag 27 September gaat de Grote Club Actie *79 van start. Die dag krijgen de deelnemende verenigingen de loten in hun bezit en kan de verkoop ten behoeve van de clubkas gaan beginnen. Op die donderdag moeten de actie schema's die door de clubs zijn voorbereid gaan werken: welke clubleden gaan op welke adressen loten verkopen. (Voor verenigingen, die nog niet inge- schreven hebben voor deelname aan de Grote Club Actie is het zaak dit zo snel mogelijk te doen. De clubs die inmiddels besloten hebben om ook te profiteren van de Actie heb ben op de voorlichtingsavonden al kunnen horen dat het geld voor de loten voor de dag van afgifte (27 Sep tember) binnen moet zijn. Voor die- genen die per giro willen betalen betekent dat, dat het geld voor 20 September gestort moet zijn,daar het anders niet zo zeker is dat men de lo ten de 27ste kan krijgen. Gironum- mer van de Grote Club Actie is: 18344 ten name van de Grote Club Actie, Rotterdam onder vermelding van de clubnaam. Dat het zo belangrijk is om op tijd de loten in handen te hebben is on> dat vooral de eerste week na de 27ste de lotenverkoop een top moet heb ben. Dat is het moment om als club een slag te slaan. Onze krant zal dan ook weer met publiciteit de lotenver koop ondersteunen terwijl de TROS- radio op Hilversum III van donderdag 27 September tot en met 4 oktober voor extra steun „vanuit de lucht" zal zorgen. Op die manier werken de clubs sa men met deze krant voor hetzelfde doel. De kas van een vereniging wordt weer gespekt terwijl de kopers de geiegenheid wordt gegegevn om een prachtige veertiendaagse vliegreis naar het Spaanse Fuengirola te win- nen. En dat zoals we al eerderschre- ven is dat een hoofdprijs voor het he- le gezin. Bovendien zijn er naast de hoofdprijzen nog veel troostprijzen te winnen, ieder met een minimale waarde van f. 75,- Ook de clubleden die loten verkopen kunnen zelf een prijs winnen. Het is een soort aanmoedigingspriis, die. voor het hele land geldt. Want behal-; ve in onze regio doen enkele duizen- den verenigingen over meer dan 30 regio's aan de actie mee. Elke regio heeft zijn eigen prijzenpakket, wat dus neerkomt op enkele honderden personen die een vliegvakantie gaan winnen en enkele duizenden die een van de prachtige troostprijzen gaan winnen. Maar voor de beste verkoper uit de vereniging met het hoogste clubgemiddelde is er nog een extra prijs. Die winnaar met hem of haar die hem of haar lief is, mag veertien dagen vertoeven in een van de exclu- sieve .penthouses" van hotel Las Palmeras in Fuengirola. Dat is een super-de-luxe appartement met dak- tuin en prive zwembad. Op de onlangs gehouden informatie- avonden zijn regio-vertegenwoordi- gers gekozen uit het gezelschap van deelnemnde club-bestuurders. Die streekvertegenwoordiger is degene die bij de uiteindelijke uitbetaling aan de clubs (dus de opbrengst van de loterij) zijn handtekening zal moe ten zetten naast die van een bestuurs- lid van de stichting. Op die manier wordt de clubs in de regio een extra zekerheid geboden dat de uitbeta ling inderdaad zo plaats vindt als was afgesproken. Vergunning voor de Grote Club Actie is verlcend onder nummer LO/730/I45/048. Als regio-vertegenwoordiger voor het gebied waarin de Vlaardingse Courant het Maassluis Nieuwsblad en het Schiedams Nieuwsblad ver- schijnen is gekozen J.H. Huiskens uit Schiedam. MIJN NEDERLANDSTALIGE TOP 5 IS ALS VOLGT MIJN FAVORIETE NIDIRLANDSE ARTIEST IS: Zoals we al eerder schreven zullen de sponsors die de prijzen van de clubs beschikbaar' stellen met naam en toenaam genoemd wor den in onze krant De prijzen moeten een minimum waarde hebben van f. 75,- want dat is een voorwaarde die aan de clubs gesteld wordt om mee te kunnen doen aan de Grote Club Actie. Voor alle sponsors die een prijs van f. 300,of meer ter beschikking stellen is er een plaatsje ingeruimd in de Galerij der Guile Gevers, die ook in uw krant zal worden afgedrukt. Stuur d«z« bon ingevuld in nan gefrankaaixto anvaloppe nn TROS Op Voila Toaran postbus 8888. 1201 OD Hilvenum. an u maak1"V- i kani la wofdan unganodifld vow da aamvolgaoda opname van dit programme. Flinke tas (37x36x15cm) met lede- ren handvatten en stevige bodem- plaat. Ideaal als boodschappen- en als boekentas.... In zwart, bruin, groen en naturel. Nu slechts

Schiedams Nieuwsblad | 1979 | | pagina 9