mmmm Schiedams Nieuwsblad Loop-Inn Weg reclame! Orgelkoncert Cursussen Kwart eeuw vrienden ter meulen 4* ter meulen 1995 ter meulen Wijkcentrum bestaat 15 jaar. 99s ter meulen Spek uw verenigingskas Feestconcert in stedelijk Museum 39-522 Boudewijn de Groot Films Orgelconcert Feestconcert Exposities Eenakterfestival Voor de jeugd Vernielzucht FUENGIROLA Diefstallen Inbraken Snoezig, Twintig gulden voordeel!! Ganzebord SCHIEDAM Wijkcentrum Jeugdhaven bestaat vijftien jaar. Dit feit werd afgelopen zaterdag op uitbundige wijze gevierd. Fred Fukkink, die een groot gedeelte van de diverse feestaktiviteiten or- ganiseerde, keek aan het eind van de dag redelijk voldaan terug op het gebeuren, ondanks het feit dat door diverse afzeggingen, op het laatste moment nog veel geintproviseerd moest worden. WUENSDAG 26 SEPTEMBER 1979 M I 111 mm U ACRYL MOHAIR Onderdeel van de Rijnmond West Combinatie, waarin ook het Maassluis Nieuwsblad en de Nieuwe Vlaardingse Courant zijn opgenomen. Verschijnt op woensdag huis-aan-huis in geheel Schiedam. Kantoor Rijnmond West Combi natie: Hoogstraat 122 in Vlaar- dingen. Telefoon: 010 34.67.11. Agentschap: Eurotyp, Rotterdamsedijk 238, Schiedam. Postadres: Postbus 195, Schie dam. Redaktie: Yvonne Hontele. Klachten over bezorging kan men uitsluitend doorgeven via het nummer 010 -13.24.89 (van 8.30 tot 17.30 uur). Duo's kunnen worden opgegeven tot maandag 17 uur; gewone advertenties tot dinsdag 11.30 uur Redaktionele kopij dient uiterlijk maandag 17 uur binnen k te zijn. Na een lange afwezigheid van de Ne- deriandse podia keert Boudewijn de Groot dit seizoen terug. AIs een der eerete is Theater de Teerstoof erin ge- slaagd hem en zijn begeleidend orkest vooreen try-out te contracteren. Zijn programma kreeg de titel „Concert II" en bevat behalve oude succes- nummers ook nieuwe songs. De voorstelling is slechts een avond namelijk op zaterdag 29 September. De aanvangstijd is 21.00 uur. Kaar- ten voor deze avond zijn te reserve- ren vanaf maandag 24 September om 9 uur aan de balie van de V.V.V. Schiedam of telefonisch van maandag tot en met vrijdag via de V.V.V. tele foon 266000. Persoonlijke reserve- ringen aan de balie krijgen voorrang. Via het theater kunnen plaatsbewij- zen worden gereserveerd op vrijdag- avond en zaterdag vanaf 13.00 uur, telefoon 269455. De kaarten dienen uiterlijk een kwartier voor de voor stelling te worden afgehaald. De toe- gangsprijs bedraagt f 17,50 en voor houders van een Pas 65 of C.J .P. f 15,-. Wegens groot succes wordt de film „Battlestar Galactica" in de week van 27 September tot en met 3 oktober geprolongeerd. De science fiction film, waarin de hoofdrollen worden vertolkt door Richard Hatch, Dirk Benedict en Lome Greene, speelt zich af in het heelal, waar het mense- lijk ras vecht voor zijn bestaan. De film is toegankelijk voor personen van allc leeftijden en draait dagelijks om 2, 7 en 9.30 uur (behalve op za terdag en zondagmiddag). ledere zondagmiddag draait in het Passage Theater een Turkse film. In Cinema Bio staat deze week de film ,,Shorteyes" op de spoelen. Het verhaal speelt zich af in de gevange- nis waar een jonge verkrachter door zijn celgenoten tot de doodstraf wordt veroordeeld. Wie 16 jaar en ouder is kan deze film gaan zien. De hoofdrollen worden ge- speeld door Bruce Davidson, Jose Pe rez en Nathan George. De voorstellin- gen zijn dagelijks om 2, 7 en 9.30 uur (behalve op zaterdag, zondag en woensdagmiddag). Liefhebbers van een orgelconcert kunnen op zondag 30 September om half elf's morgens terecht in het Pas sage Theater. De solist is Jan van Weelden. De kaarten voor het con cert kosten f 3,50. In de aula van het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat wordt op donder- dagavond 27 September om 8.15 uur een concert gegeven ter ere van het 25-jarig bestaan der vereniging Vrien- den van het Stedelijk Museum Schie dam. De uitgevoerde werken zijn van Bob van der Wei. De toegang be draagt voor niet Ieden f 5,-. Vrienden hebben gratis toegang. In het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat zijn tot 22 oktober ten- toonstellingen te bezichtigen van „The bank of friendship": ansichten en maquettes, Ries Linnartz: schilde- rijen en gouaches en trie de iNie: schilderijen, aquarellen en tekenin- gen. Tevens is er deze week in de aula een kleine tentoonstelling van de collec- tie volksinstrumenten die Bob van der Wei verzamelde in Turkije, Tune- sie, Rusland, Bulgarije, Roemenie, Griekenland en Noorwegen. Het museum is geopend van 10.00 tot 17.00 uur, op zondag van 12.30 tot 17.00 uur. Een jaarlijks terugkerend evenement ter gelegenheid van de opening van het thcaterseizoen is het „Eenakter- festival" van de Schiedamse amateur- toneelclubs zo langzamerhand wel aan het worden. Op zaterdag 29 Sep tember is het weer zover, dan zetten lltile Dulci, Alberdingh Thijm, To- neelgroep '71 en Groeton in het Pas sage Theater hun beste beentje voor. Het festival begint om 20.15, de toe- gangsprijs bedraagt f 5,-, kaarten zijn aan de zaal verkrijgbaar. Voor de tweede maal staat deze week de Clown Woudi met ,,Het Ezeltje" op de planken van het zoldertheater De Teerstoof. De voorstelling is ge- schikt voor kinderen van 4 tot 100 jaar. De kaartjes kosten f 3,—. Zater dag 29 September om 14.30 uur be gint de voorstelling. Voor reserverin- gen zie onder Boudewijn de Groot! In het Passage Theater kan de jeugd deze week gaan genieten van „Vier rakkers en een oude jeep". In deze Nederlandse jeugdfilm gaan vier vrienden uit logeren bij oom Jorisen tante Marie die op een boerderij wo- nen die ze pas geerfd hebben. Make- laar Bol, die weet dat de grond waar- op de boerderij staat erg veel waard zal worden, probeert de boerderij in handen te krijgen. De jongens binden de strijd met de makelaar aan en be- leven de dolste avonturen. De film draait op zaterdag, zondag en woens dagmiddag om 2 uur. SCHIEDAM Voor het zesde jaar alweer wordt er door de Loop-Inn Woudhoek een aantal 'gezellige avon- den* georganiseerd. Dit alles vindt plaats in de zaal van Dienstencen- trum Woudhoek aan het Heijermans- plein. Onder het genot van een drankje en een hapje kan er onder andere gedanst worden. De toegang is gratis, terwijl alleen mensen vanaf achttien jaar naar bin nen mogen. De openingsavond is za terdag 29 September. Volgende avon- den zijn te verwachten op 27 okto ber, 24 november, 21 november, 19 januari, 16 februari, 22 maart en 26 april. SCHIEDAM- Onder het motto "Ban de reclame uit", of gewoon uit bal- dadigheid, iszondagavond een einde gekomen aan het bestaan van een reclamepilaar op het Dr. Wibautplein. Een brand waarbij de vlammen gevaarlijk dicht bij de aangrenzende ruiten kwamen, was hier debet aan. Drie jongens die even daarvoor ge- ruime tijd in debuurt van de Pilaar Drie jongens die even daarvoor ge- ruime tijd in debuurt van de Pilaar gesignaleerd waren zijn waarschijnlijk de aanstichters geweest. Even nadat het boeltje was ingestort arriveerde de brandweer die na ruim een minuut het sein 'brand meester' kon geven. SCHIEDAM - De Nderlandse Orgel Federatie organiseert zondag-morgen 30 September haar maandelijks orgel koncert in het Passage Theater. Dit koncert wordt verzorgd door de Engelse organist Frank Olsen. De aanvang van het programma is half elf, terwijl de zaal om tien uur open gaat. Plaatsbewijzen voor niet- leden kosten f. 3.50. Kinderen, 65 plussers en CJP-houders betalen twee gulden. Kaarten zijn in de voorver- koop en vanaf half tien die ochtend in het Passage Theater. Van 21 op 22 September werd er in- gebroken bij een winkelier aan de Snelliussingel. 200 pakjes sigaretten verdwenen met onbekende bestem- ming. De aangerichte schade, een ver- nielde deurruit, bedraagt f 250,-. Drie Rotterdammers tussen de 16 en 1 7 jaar werden in de nacht van zater dag op zondag aangehouden. Het drietal had zich schuldig gemaakt aan het vernielen van een buspaal op de Broersvest. SCHIEDAM - De stichting voor huis- houdelijke- en gezinsvoorlichting Schiedam start of vervolgt weer een aantal cursussen. Het programma bevat de volgende onderdelen: Zelf kleding maken, koken voor be ginners, fijne keuken, gezond koken, wandkleden, Indische keuken, een- voudige reparaties in huis, schoon- heidsverzorging door uzelf, gymnas- tiek, Hatha yoga, reanimatie/beade ming en hartmassage en tenslotte een dokacursus. Inlichtingen zijn te verkrijgen bij de stichting, Stadhouderslaan 30. Telefoonnummer 264781 Tijdens het verhoor op het bureau kwam vast te staan dat de heren ook aansprakelijk waren voor de brand in een abri aan de Huis te Rivierenweg. De uitgerukte brandweer bluste het wachthuisje maar kon niet voorko- men dat een gedeelte van het dak werd verwoest. liitertexta druk aan het repctcren voor het kotnende feestconcert, Grote Clubactie van start Morgen gaat in heel Nederland de Grote Club Actie 1979 van start. De actie die in uw regio verzorgd wordt door deze krant heeft een tweeledig doel. A1 eerder schreven we hoe de clubs door mee te doen aan de Grote Club Actie loten kunnen gaan verkopen, waarvan de netto opbrengst ten goede komt aan de clubkas. En voor degenen die loten van de clubs ko- pen is er de kans op die fantas- tische droomreis naar het Spaanse Fuengirola, de zonovergoten bad- plaats aan de Costa del Sol. Op het kantoor van uw krant kun nen clubvertegenwoordigers mor gen hun loten afhalen. En mocht de secretaris van uw vereniging nog in willen schrijven op de Grote Club Actie dan kan dat ook alsnog. Tot 20.00 uur zullen mor gen onze kantoren open blijven om verenigingen de gelegenheid te geven hun loten af te halen. Het kantoor van de Rijnmond West Combinatie (Vlaardingse Courant, Schiedams Nieuwsblad en Maassluis Nieuwsblad( in Vlaar- dingen gaan open voor de verkoop van loten aan clubs om 12.00 uur. Veigunning voor de Grote Club Actie is verleend onder nummer LO/730/145/048. werd besloten met een feest- 8t?.| ilt/'i'.:.: -i 1111avond waar een popgroep en een loltll '8^ Andre van Duin-imitator optraden. Ondanks de naam Jeugdhaven was Ifl^pi S IIT If*? #H|lllPr -l|P® vaak de hele familie aanwezig. De il tommM aktiviteiten van het wijkcentrum jfjjjl jiff# 1 i jaffi Wf 1 A zijn er ook wel afgestemd. Er is voor T kjL W A W u M vzijwel ieder wat wils. Geruchten J. M 3 f H V - doen zelfs de ronde dat er aanzetten zijn tot het oprichten van een dikke- "Jeugdhaven 15 jaar". de paraehutisten gaven de reden van hun sprongzelf aan vrouwen club. Vier sierringen ter waarde van f 100,- verdwenen tussen 22 en 23 Septem ber uit een op de Delflandseweg ge- parkeerd staande auto. Tussen 20 en 21 September werd uit een tuinhuisje aan de Schiedamseweg een radio ter waarde van f 25,- weg- •genomen. De deur van het huisje werd opengebroken. In de nacht van donderdag op vrijdag kreeg het Bowlingcentrum aan de Lange Haven ongewenst bezoek. Uit de geldlade van een opengebroken gokautomaat verdween .een bedrag van ongeveer f 300,-. Uit de sigaret- tenautomaat werden 25 pakjes sigaret ten plus een bedrag van f 75,- ont- vreemd. Ook de kassa, waarin een be drag van f 290,- zat, werd gelicht. Via een klapraam kwamen onbekend gebleven bezoekers het vormingscen- trum Waterweg Noord aan de Louis Ramakerstraat binnen. Met een zes- tal dozen snoep keerde men huis- waarts. SCHIEDAM Met een speciaal feest concert opent de Vereniging Vrien den van het Stedelijk Museum het concertseizoen 1979-1980. Reden van dit feestelijk gebeuren is het '25-jarig bestaan van deze vereniging. Op het feestprogramma staan alleen werken van de componist Bob van der Wel, die al die jaren de belangrij- ke stimulator en organisator van de concerten in het museum is geweest. Enkele jaren geleden ontving hij hier- voor de penning van verdienste van de Schiedamse Gemeenschap. Naast al dit organisatorische werk musiceert Bob in zijn kamermuziek- gezelschap Intertexta, bekend van de kerstconcerten en eigenlijk al jaren het huisorkest van het Schiedamse museum. Bob van der Wei's muziekhobby be- perkt zich echter niet tot de uitvoe- ring van muzikale werken, hij com- poneert ook, speciaal voor Inter texta. Haast ongemerkt sloop zijn werk de programma's binnen en vond een plaats tusssen de namen der groten zoals Bach en Vivaldi. Steeds weer werden zijn composities door spelers en publiek enthousiast ont- vangen. De leden van de Vereniging Vrien den van het Stedelijk Museum, die door hun contributie en subsidie van gemeente en provincie de con certen financieel mogelijk maakte, vonden dan ook dat zij hun 25-ja- rig bestaan het beste konden vieren met een feestprogramma dat ge- vuld werd met de composities van Bob van der Wel. Op het programma staan onder andere een concert voor fagot en contrabas, blazers, strijkers en klein slagwerk, muziek voor violencello met drie fluiten en strijkers en con certino voor altbiokfluit met strij kers. De instrumentale stukken wor den afgewisseld door enige vocale composities op teksten van Kopland, Hendrik de Vries of uit het Chinese boek der oden, de Sji Tsjing. De werken zullen worden uitgevoerd door het kamermuziekgezelschap In tertexta met de dirigente Riet van Dungen. Het feestconcert zal ten gehore wor den gebracht op donderdagavond 27 September in de aula van het Stede lijk Museum aan de Hoogstraat. De toegangsprijs bedraagt voor niet le den f 5,-. Voor de Vrienden is de toe gang gratis. Het concert begint om 20.15 uur. Uw kleine in zo'n grappige box-overgooier. Gemaakt van een lekker zachte kwaliteit frottee- stretch. Afgewerkt met kontraste- rende randjes en verschillende, leuke applikaties. Maten 50/56, 62/68 en 74/80. Diverse kleuren. Per stuk van 9,95 voor Fred Fukkink:'"Bij het levend ganze- bord bijvoorbeeld, rekenden we op zo'n honderd kinderen, het werden er maar vijftig. Het is gebleken dat we veel mensen zijn kwijtgeraakt aan die kermis op de Hoogstraat. Ik baal- de al meteen ontzettend toen ik van de week over die kermis hoorde." Voor nog geen 20 gulden. Zeer modieuze pullover in een prachtige visgraatdessin. Gebreid van 100% acryl, in een mohair- garen. Keuze uit twee prachtige kleuren: grijs en beige. Maten S-M-L-XL. Van 29,50 voor Uit de laadruimte van een achter de kraam staande bestelauto verdween op de weekmarkt van 14 September, een portefeuQle met f 7000;- plus de nodige betaalkaarten. Een 32-jarige Rotterdammer die zijn Fiat 128, kenteken 10-BT-52, op 20 September op het parkeerterrein aan de Korte Achterweg achterliet, kwam de volgende dag tot de ontdekking dat de wagen met onbekende bestem- ming was vertrokken. Vrijdagmiddag raakte een 56-jarige vrouw uit Spijkenisse een portemon- naie kwijt waarin zich f 1075,-, een bankpas en wat persoonlijke beschei- den bevonden. Tijdens het winkelen bij de Co-op aan de Nolenslaan had zij hem in de boodschappenwagen neergelegd, waaruit hij even later was verdwenen. Jeugdhaven vierde feest Een groot succes voor de kinderen was het optreden van de clown Mico, zo'n hondertwintig kleintjes keken uiterst geamuseerd toe. Toch had Jeugdhaven bij sommige van de ak tiviteiten op meer publiek gerekend. Leuke nachthemden met korte of lange mouw, die in diverse kleuren en modellen verkrijg baar zijn. Kwaliteit: trikot of katoen. Maten: 36 t/m 48. Van 29,95 voor slechts per stuk Eerder op de dag waren op het Schuttersveld vier parachutist neerge- daald. Aan hun benen hadden zij vlaggen die tezamen de tekst "Jeugdhaven 15 jaar" met zich mee- droegen. Wijde pullover met vleermuis- mouwen. Leuk om met een blouse te kombineren of om zo te dragen. In 5 fraaie kleuren: beige, ecru, roest, bruin en zwart. Maten: S-M-L. Nu van 29,75 voor Zo stond er een voetbalwedstrijd ge- pland tussen Jeugdhaven en de Schie damse gemeenteraad. Helaas liet de laatste deze week weten noodge- dwongen van de wedstrijd af te moe- ten zien. De raadsleden konden namelijk geen team op de been brengen. Aangezien er geen goede vervanger voor deze ploeg te vinden was, werd het alternatief een wed strijd tussen bezoekers van de Jeugd haven en medewerkers van het wijkcentrum. Van het gemeentebe- stuur was sportwethouder Herman Posthoorn natuurlijk wel present, al was het alleen om de aftrap van dit door Lou van Ravens geleide duel te verrichten. Nu extra voordelig...

Schiedams Nieuwsblad | 1979 | | pagina 3