Scheeres ramt kratten ter meulen Hondendressuur op de wielerbaan Voor vijf kwartjes naar Spanje Dit keer zijn OBK en Demas aan de beurt mum Rommelmarkt 3.402*%, m I Jl Twee gezlnnen dakloos na brand T oernooien 79, 17,95 6,95 3,95 9,95 Een actieve krant in een streek I I tfieST* Q 3.95 i, 12,95 265 18,95 WOENSDAG 3 OKTOBER 1979 - 4e JAARGANG NO 48 SCHIEDAM Jaap Hoogwerf zet zich aljaren in voor allerlei ver- enigingen of instellingen die wel een financieel extraatje kunnen gebruiken. Dat ging tot nu toe altijd door middel van een benefiet- Gek geworden voetbalwedstrijd tussen artiestenteams en Scbiedamse verenigin- gen. Zo was er dit jaar weer een wedstrijd tussen Hermes DVS en Radio Veronica waarbij de baten voor de Ziekenomroep Schiedam waren. Normaal doet hij maar een aktie per jaar, maar nood breekt wetten. Het uitbranden van de clubhuizen van drumband OBK en voetbalvereniging Demos deed hem besluiten dat er ook voor hen wat gedaan moest worden. door John Bunte -o 1 14 Gulden voordeel! a kuntuonsook! Bellen.. FUENGIROLA OeGo**^ Huisaanhuis. SJmiboen exenqriaren. Diefstailen Rotterdam Centrum-Kralingen-Aiexanderpolder-Ommoord- Noorderboulevard Schiedam Centrum-Kethel Nieuwerkerk a/d IJssel Capelle a/d IJssel De Tero Vlaardingen Centrum Krimpen a/d IJssel Crimpenhof. KALORIK era Schiedams Nieuwsblad KANTOOR: HOOGSTRAAT 122 3131 BP, VLAARDINGEN POSTBUS 306 3130 AH. VLAARDINGEN In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad laap Hoogwerf's hobby is mensem helpen De verkoop van de loten is inmiddels gestart. Hij heeft maar liefst tienduizend loten a een gulden in de handel ge- bracht: ,,Een heleboel mensen zeiden tegen me: Joh. ben je gek geworden, dat is te veel. Maar ik hou niet'van dat benauwde. Je moet dat soort din- gen goed aanpakken. Als ik iets in m'n hoofd krijg dan ga ik het doen ook. dan hak ik meteen de knoop door en ga aan de slag." „lk vond het zo'n rotstreek dat ze die clubhuizen in brand staken, dat ik onmiddelijk ben gaan kijken op wat voor manier er financiele hulp geboden kon worden. Eerst dacht ik dus weer aan een benefietwedstrijd en ben daar toen wat verenigingen over gaan benaderen." Het werd uit- eindelijk VVK, die nu op 1 december een wedstrijd gaat spelen tegen Radio Veronica. Jaap realiseerde zich echter wel dat het bedrag dat op deze manier aan de clubs overhandigd zou worden, niet zo groot zou zijn. Daarom keek hij wat er verder zoal gedaan kon wor den. Hij ging de niogelijkheden van een loterij na en zag in dat dit vrij eenvoudig gerealiseerd kon worden. Dat zijn manier van werken juist is geweest blijkt wel. De verkoop van de loten gaan bijzonder voorspoedig. De beide clubs zijn druk in de weer met het aan de man brengen van de loten en Jaap draagt zelf ook meer dan zijn steentje bij. Zo is hij al enige malen in het Hof van Spaland gaan zitten en verkocht dan iedere keer meer dan honderd loten. Het bedrag dat hij de verenigingen hoopt te over- handigen is tienduizend gulden, maar dat hangt nog een beetje af van mo- gelijke- sponsors die prijzen voor de loterij beschikbaar zouden kunnen stellen. De trekking vindt plaats in de pauze van de wedstrijd op 1 decem ber. In het verleden hebben al veel vere nigingen geprofiteerd van het werk van.Jaap Hoogwerf. Zo zijn er in voorgaande jaren benefieten geweest voor de Ziekenomroep (2x), de Die- renbescherming, de Invaliden Sport- vereniging de Ooievaars, en het CAB, een instelling die boottochten voor gehandicapten organiseert. Vooral de Ziekenomroep stak haar dankbaarheid voor hem niet onder stoelen of banken. Bij de laatste benefietwedstrijd vroegen ze hem de aftrap te verrichten. „Ik wist eigen- lijk helemaal niet hoe ik dat moest doen met die reservewielen van me",' doelend op zijn handicap waardoor hij zich met krukken moet voort- sen, want vindt hij: „Ik wil niet dat Dc brand bij OBK bewegen. x ze gaan zeggen dat ik een of andere Wie hij in de toekomst steun gaat club voortrek. Ik help ze allemaal We zouden meer mensen als Jaap geven weet hij nog niet. Hij is van graag en ik vind het gewoon leuk moeten hebben. Mensen wiens hobby plan het lot hierover te laten beslis- werk." het is andere mensen te helpen. Wat hebben we tach een veelzijdige wethouders. Necm die Scheeres bijvoor- beeld, die kan zelj's ait rorkhejtruck redelijk uit de voeten. dat bleek toen de handelsmaatschappij Radder in Schiedam een Jiliaal opende. Uit angst voor brokken was hij de dag en ooral even wat proejrondjes kotnen draaien, zodat hij zeer geroutineerd, met de pijp losjes in de mondhoek, z'n werk kon doen. Na wat kratten opgeliaald te hebben reed hij vervolgens door de opening van het jiliaal die gcbarricadecrd was met lege kratten been. Als we ooit nogeens een rechts Ben W-coJlege krijgen dan hoeft Scheeres diti- delijk niet met de handen in het haar te gaan zitten. 100% acryl V-hals pullover met grappige bloem erop geborduurd. In naturel. Maten 152 t/m 176. Van 21,95 voor slechts SCHIEDAM— De invaliden-sportver- eniging "De Ooievaars" gaat weer bingo spelen, en wel op woensdag 3 oktober, vanavond dus. Plaats van handeling is de grote zaal van de Christelijke Sociale Belangen, Lange Haven 73. De aanvang is acht uur. Iedereen is vanzelfsprekend welkom. SCHIEDAM Op de Schiedamse wielerbaan bulkt het aanstaande zondag van de honden. De Kyno- logenclub Rotterdam organiseert dan namelijk een wedstrijd voor honden in gehoorzaamheid en goed gedrag. Er zal in verschillen- de klassen gestreden worden voor de ereprijzen, terwijl iedere deel- nemer een aandenken krijgt. De Kynologen Club Rotterdam bestaat 75 jaar en heeft al vaak de- monstraties voor een groot pu- bliek gegeven, onder andere in het Eeyenoordstadion. Nu krijgt Schiedam dus de mogelijkheid het werk van de kynologen te bekij- ken. De wedstrijden beginnen al om ne- gen uur's ochtends, terwijl de toe- gang gratis is. Een knap staaltje van dressttur in het Eeyenoord-stadion. i' x-i-x- - j. -X- v —.v.vav. z SIER ADEN SIERADEN SIERADEN Je Hoogstraat 55, Vlaardingen. w Telefoon 010- 352314. SIERADEN SIERADEN SIERADEN SCHIEDAM— Het museumplein zal zaterdag aanstaande weer vol staan met kraampjes; er wordt namelijk een rommelmarki gehouden. Deze wordt georganiseerd door de water- sportvereniging De Schie, die op deze manier een nieuwe jachthaven hoopt te realiseren. Naast de vele tweedehands en zelfge- maakte spulletjes zal er ook een rad van avontuur zijn en bestaat de mo gelijkheid een drankje te nuttigen. De markt is geopend van 10 uur 's morgens tot 4 uur 's middags. In de afgelopen week is landelijk de Grote Club Actie 1979 van start gegaan. Iedereen die bet ver- enigingsleven net als deze krant doet, een warm hart toedraagt, kan de clubs steunen door loten van ze te kopen. Loten die stuk voor stuk een kans geven op de hoofd prijs die in de regio waar deze krant verschijnt bestaat uit een veertiendaagse geheel verzorg- de vliegreis naar het Spaanse Fuengirola. In alle andere regio's van de Grote Club Actie is die lioofdprijs hetzelfde. Niet minder dan 400 winnaars zullen komend voorjaar twee weken doorbrengen in de zon aan de Costa del Sol. Het steunen van uw club en de kans op de droomreis zijn twee grote redenen om een of meer loten a f 1.25 te kopen. Zeker omdat niet minder dan minimaal een gulden per lot terugvloeit naar de clubkas. Maar ook omdat er naast de hoofdprijs nog een serie troostprijzen is, waarvan het eerste overzicht elders in deze krant is afgedrukt. In onze krant die rond kerstmis zal gaan verschijnen zullen we een totaal overzicht van de verlote prijzen geven. Dan zal ook bekend gemaakt worden wie in gezelschap van het hele gezin of met maxi- maal zeven vrienden af zal gaan reizen naar Euengirola. Tot die tijd zal de TROS ,,vanuit" de lucht steun geven, zodat het aan- tal verkochte loten nog verder zal stijgen. Wij staan in de GoudenGids. Om u te helpen. SCHIEDAM Twee gezinnen uit de Boerhavelaan zijn maandag dakloos geworden nadat hun huizen geheel uitbrandden. Drie andere huizen wer- den zwaar beschadigd. Er deden zich geen persoonlijke ongelukken voor. De brand begon in een benedenpand op nummer 50a, maar breidde zich razendsnel uit naar het huis erboven. De brandweer k6n nog maar net voorkomen dat ook de huizen er- naast in vlammen opgingen. De Schiedamse brandweer bestreedt het vuur met drie spuitwagens, een lad- derwagen en zo'n twintig mensen. Binnen ruim twintig minuten kon het sein brand meester" worden gege ven. Het vuur had toen zo'n verwoes- tend werk al gedaan. Over de oorzaak van de brand kon- den nog geen niededelingen gedaan worden. De schade wordt voorlopig tussen de twee en drie ton geschat. SCHIEDAM De dit schooljaar te houden schoolsporttournooien zijn op de volgende data vastgesteld. Schaken - 15 en 16 oktober 1979 - voortgezet onderwijs Korfbal - 17 oktober - basis onder wijs Dammen 18 oktober - voortgezet onderwijs Tafeltennis - 28 december - basis en voortgezet onderwijs Basketbal - 2, 3 en 4 januari - voort- zet onderwijs Basketbal - 2, 3 en 4 januari - voort gezet onderwijs Zwemmen - 3 en 4 januari - basis on derwijs Volleyball - 18 en 19 februari - voort gezet onderwijs Voetbal - 4, 8, 9, 10 en 11 april - ba sis en voortgezet onderwijs Handbal - 8, 9 en 10 april - basis en voortgezet onderwijs Vrijdagmorgen kwam een sland- houdster van de weekmarkt plots tot de ontdekking dat haar zwart lederen tas, waarin zich enkele balpennen en een bedrag van f 2.000,- bevonden, verdwenen was. Van de Lange Haven vertrok tussen 28 en 29 September een okergele Auto-Bianci met zwart dak. Het ken- teken was 94-88-TG. t^cr products Deze krant staat gedeeltelijk in het teken van werelddierendag, die morgen weer "gevierd" zal worden. Naast een verhaal over dieren (en nu eens niet de honden en katten) kunt u ook een boek- bespreking van een vegetarisch kookboek, een dierengedicht en nog enkele verlialen aantreffen, die geheel of gedeeltelijk met die ren te ntaken hebben. Electrisch fonduestel, metthermostaat. Een goed kado-idee. Adviesprijs 119,-. Onze prijs Lichtgewicht strijkijzer. Met instelbare warmte en veilig snoer, met garantie. Nuvoor Binddraad, 50 mtr. met staalkern. Voor dichtbinden van huisvuilzakkene.d Met handige afknipsysteem. Autostofzuiger, met diverse hulpstukken, met aansluiting voor de sigaretten aansteker. Van 16,95 voor... Keukenweegschaal omalleingredienten voorelkreceptinde schaal te wegen, zonder lastig overhevelen tussen door. Grappige varkenskok. Geeft meteen de pollepels een praktisch plaatsje. Handdoekenrekje van Tiger met scharnierende armen. Alle maten. 2-, 3- of4arms. IJsemmer uitgevoerd met kunstleer en paardehoofd. 62 359 zap

Schiedams Nieuwsblad | 1979 | | pagina 1