termeulen Pakketpost verbrand ~\r Laatste stronk andijvie uit de grond Jeugdland in voile gang 47,50 14,95 9.95 19,95 JU 49,50 Een actieve krant in een actieve streek CENTRALE VERWARMING AIRCONDITIONING W SCHIEDAM Voor de laatste maal storniden vorige week vele scholiertjes naar de scliooltuincomplexen ,,De Vijfsluizen" en „Landvreugd". Het tuinseizoen, dat eind april begonnen was, liep ten eind. Hier en daar werd nog een laatste stronk andijvie uit de grond getrokken maar toen was het toch echt voorbij. Uit handen van hun leider of leidster ontvingen dejonge tuinderseen herinne- ringsvaantje, voorgaande jaren kregen de kinderen een schooltuin- diploma, waarmee ze uiterst trots naar huis gingen. Radijs Geldgebrek Ria Koppenhagen SCHIEDAM— Ouderparticipatie is een woord dat tegen- woordig steeds vaker opduikt op scholen. Op de basisschool ,,De Ouverture" doet men er van alles aan de ouders van de leerlingen wat bekender te maken met onderwijs. Een ouderavond daar is dan ook al lang niet meer zoiets als de meeste mensen van een ouderavond verwachten; nanielijk even met juf over zoon of dochterlief te praten en wat schriftjes te bekijken. Integratie J.B. Huis aan huis. SJmiboen exemplaren. 06°°^ [Rotterdam Centrum-Kralingen-Alexanderpolder-Ommoord- Noorderboulevard Schiedam Centrum-Kethel Nieuwerkerk a/d IJssel Capelle a/d IJssel De Tern Vlaardingen Centrum Krimpen a/d IJssel Crimpenhof.| mens Spaarweek Grote clubactie Sinds jaren weer opera LEIFHEIT Schiedams Nieuwsblad KANTOOR: HOOGSTRAAT 122 3131 BP, VLAARDINGEN POSTBUS 306 3130 AH. VLAARDINGEN In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad WOENSDAG 17 OKTOBER 1979 - 4e j/*rt..GANG NO. 50. Vaantjesregen voor tuinierende scholieren In totaal meldden 762 kinderen zich het afgelopen seizoen als tuinliefheb- ber. Zoals dat ieder jaar het geval is viel er ook deze keer weer een aantal af. Op Landvreugd bedroeg het aan tal dat het na een poosje wel voor ge- zien hield ongeveer 10 procent. Op De Vijfsluizen lag datgetal aanmerke- lijk hoger, tussen de 25 en 30 pro- cent. De heer Rentrop, hoofdleider van de Schiedamse schooltuinen, zegt hier- over: ,,Die grotere terugloop op het Vijfsluizencomplex heeft verschillen- de oorzaken. Om te beginnen is dit terrein eigenlijk te ver voor uit Schie- SCHIEDAM Omdat maandag de herfstvakantie begonnen is, heeft Jeugdland weer tal van aktiviteiten georganiseerd. Voor morgen en over- morgen staan er nog de volgende din- gen op stapel. Donderdag om 10 uur, sport en spel aan de Oreliossingel. Donderdag om 2 uur, sport en spel op de Maasboulevard. Vrijdag om 10 uur, creativiteit op het Wibautplein. Vrijdag om 2 uur, creativiteit op het Wilhelminaplein. Vrijdag om 2 uur, kindervoorstelling in Wijkcentrum Nieuwland. Bij de creativiteit kunnen kinderen onder andere herfststukjes en kijkdo- zen maken, terwijl ook de poffertjes- kraam niet zal onxbreken. De kinder voorstelling zal worden gegeven door Marion Wardenaar. De toegangsprijs bedraagt twee kwartjes. dam-Zuid of Oost afkomstige kinde ren. Het gaat uiteindelijk om derde-, vierde- en vijfde-klassers van het basis- onderwijs die om hier te komen toch een flink stuk moeten fietsen of lo- pen door het steeds drukker worden- de verkecr. Bovendien is de grond op Vijfsluizen erg vochtrijk waardoor het onkruid welig tiert. Veel kinde ren worden moedeloos van dat steeds terugkerende onkruid en geven het op. Bij Landvreugd, wat bestemd is voor in Groenoord, Kethel-tuindorp en de Woudhoek wonende kinderen, is de grond stukken beter" Hoewel het weer dit plantseizoen be- slist niet heeft meegezeten, het voor- jaar was te nat en koud en ook in de zomer was het aantal zonne-uren schaars, zijn de scholieren en hun groepsleiders het er toch over eens dat ze veel geleerd hebben. Met eigen handen zaadjes in de grond stoppen en die zien uitgroeien tot prachtige bloemen en heerlijke groenten is dan ook niet lets wat een stadskind dage- lijks ziet. Een groepsleidster die nu al zo'n ze- ven jaar op de schoolwerktuinen as- sisteert kan daarover mecpraten. ,,Je staat er soms versteld van" zo vertelt ze: „Hoe weinig ze van de natuur af- weten. Als de eerste radijs uit de grond komt staan er ieder jaar weer kinderen met ogen als schoteltjes. Ten eerste snappen ze al niet dat die dingen onder de grond groeien en zo vragen ze ook steeds weer waarom het hier geen bosjes zijn zoals bij de groenteboer op de hoek. Been is ook zo'n gewas dat altijd veel vragen oproept. Als de'loof flink be- gint te groeien zie je ze soms staan zoeken naar de worteltjes die er naar hun idee aan komen te hangen. Eigen lijk", zo gaat ze verder: „Zou er op een schoolwerktuincomplex een soort biologie lokaal moeten zijn. Daar zou je de kinderen dan aan de hand van platen wat wijzer kunnen maken. Bij plotselinge regenval zouden de kin deren daar dan ook tereeht kunnen en tegelijk toch wat leren over de na tuur". Overigens is bijna iedereen het er over eens dat meerdere schoolwerk-^ tuin complexen verdeelt over de stad noodzakelijk zijn. Voor 6en nieuw terrein beginnen de plannen al wat vaste vorm te krijgen. Het komt te liggen in het oosten van de stad ach- ter het station van de Nederlandse Spoorwegen op de oude vuilstort. Maar ook in Zuid en Nieuwland is dringend behoefte aan uitbreiding. Verschillendc stukken braakliggende grond zouden heel geschikt zijn hier- voor, zoals de strook grond langs de West-Frankelandsedijk tegenover zwembad Zuid, een terrein aan de Vlaardingendijk gelegen naast de R.K. begraafplaats en een nabij de Woudhoek gelegen stuk land. Maar net als dat met zovecl dingen het ge val is blijken ook deze plannen door geldgebrek naar de achtergrond te worden gesehoven. Voorlopig zal de Schiedamse jeugd het dus met de huidige complexen moeten doen. Jonge tuinders die op hun laatste tuindag verhinderd waren en daar- door het vaantjes aan hun neus voor bij zagen gaan, niet getreurd. Jullie kunnen het alsnog afhalen de 22e ok- tober tussen 19 en 20 uur in het Tuinierende scholieren kregen als beloning een vaantje aangeboden. Stadskantoor. SCHIEDAM De Schiedamse karna- valsvereniging De Rietzeilers houdt hedenavond (woensdag) een bingo- avond in gebouw Irene aan de Lange Haven. De baten zijn weer bestemd voor de gehandicapten in deze stad. De aanvang is 20.00 uur, terwijl iedereen vanaf zestien jaar van harte welkom is. GRIFFIJN Mercuriusstraat 41, tel. 34.21.63, VLAARDINGEN ■SB Ouderavonden Ouverture uniek De schriften hebben plaats ge- maakt voor kraampjes met infor- matie over „Bouwen aan beter onderwijs" en onderwijs in de derde wereld. Voor dit doel was speciaal de grote zaal van gebouw ,,De Ark" aan het Hargplein afge- huurd. Het was de eerste keer dat de ouderavond in zo'n grootse vorm in ^en informatiemarkt was omgedoopt. Natuurlijk was er ook wel de mogelijkheid om het een en ander van de kinderen te zien. Zo ver- drongen vele moeders zich rond het televisietoestel waar beelden waren te zien van een lesdag, wanhopig pogend het eigen kroost er tussen te ontdekken. Maar wat minstens zo belangrijk was, was het naar voren komen van andere aspecten van het onderwijs. Dat vond ook het hoofd van de school, de heer J.G. Oosterhof. Hij had er geen idee van of ouders nu wel zo geihteresseerd zijn in acties als ,,bouwen aan beter onderwijs". Het is voor een ieder een experi ment. SCHIEDAM - Wijkcentrum Jeugd- haven organiseert zaterdagavond 20 oktober een disco-avond met mede- werking van drive-in discotheek "Honoloeloe". De toegangsprijs is een gulden, maar je moet wel mini- maal 13 jaar zijn. Aanvangstijd is 20.00 uur. Da's handig! Zo'n opvouwbaie tas met paraplu- houdei De tas is qemaakt van waterafstoteixl materiaal. In flioene, lode en blauwe ruit. Meeneemprijs van 9,95 voor slechts m C3 Zondagmorgen rond 9 uur rukte de brandweer uit naar het postkantoor aan de Lange Nieuwstraat. De voor het publiek toegankelijke ruimte voor de afgifte van pakketpost en postbussen stond in lichterlaaie. Na- dat de brandweer het vuur had ge- blust werd vastgesteld dat alle aan- wezige pakketpost als verloren kon worden beschouwd. Het onderzoek naar de oorzaak van de brand, die tot op heden nog niet bekend is, gaat nog verder. De aangerichte schade aan het gebouw, van de pakketpost is dit niet bekend, bedraagt f 15.000,- De Ouverture doet er zelf ook van alles aan om in ieder geval op de schoo) een beter onderwijs te be- werkstelligen. Er is al een inten- sieve samenwerking met kleuter- school ,,De Mallemolen" en ook wordt er getracht tot een goede aansluiting „naar boven" te ko men. Behalve deze integratie met kleu- ter- en middelbaar onderwijs is deze school met meer onderwijs- veranderende aktiviteiten bezig. Ze 'beijveren zich er niet alleen voor kinderen goed de hersen(tje)s te leren gebruiken, maar beseffen dat daarnaast nog veel meer din gen later belangrijk zijn. Je han den kunnen gebruiken bijvoor- beeld. Ook wordt er erg veel aan- dacht aan sport besteed. Oosterhof: ,,We geven de ex- pressievakken gewoon de juiste aandacht. We taxeren het op waarde." Het moet niet uitgesloten worden geacht dat de informatiemarkt van De Ouverture, die nu nog uniek is in Schiedam, navolging zal vinden bij andere scholen. Op de avond werden in ieder geval al vier andere schoolhoofden ge- signaleerd. Wij staan in de GoudenGids. Omutehetoen. Leifheit rolveger met afneembare stof-opvangbak en plintborstels. Leifheitprijs 72,50. Onzeprijs 254 Hang-klerenkast voor het stofvrij opbergen van Uwkleren 123 Emaille pannenset 4 delig, met moderne dekoratie, koudgrepen, stalen'stootranden en bruinedeksels. Geschikt voor gas en elektra. Van 79,-voor 306 FINLAND \0 Leifheit raamwisser met traploos uitschuifbare aluminium steel. Leifheit prijs 25,50. Onze prijs 513 DeorigineleFiskars allesknipschaar van degelijk roestvrijstaal Adviesprijs 18.95 Onze prijs 264 Schaarafdruiprek. Inklapbaar, dus handig op te bergen. Plaats voor 18 borden en daaronder •kopjes en bestek 196 Personenweegschaal, luxeuitvoering met badstof voetmat Onze prijs: Koffiezetapparaat. Geschikt voor 8 kopjes geurige koffieen voorzien van aroma- filter 1x4. Van 77,50 voor 266

Schiedams Nieuwsblad | 1979 | | pagina 1