Aad van der Tang: „je waant je een detective" ter meulen Zon In de schoorsteen Via'pop '79 |J1 Politiekorps overhandigt batig saldo ■I f RADIO ABA RET omgeleid Circus weer in de stad 14,95 19,95 11: 29,50 9,95 9.95 9.95 67.50 Een actieve krant in een qctieve streek if/I; WJWW m Bidprentjes Op film Moordzaken Kcuwer WOENSDAG 24 OKTOBER 1979 - 4e JAARGANG NO. 51 B V x-' - 'v -t M £5 ill §1 f a Dat staat leuk! SERVICE AAN DE TOP PRIJZEN AAN DE BODEM f I Huisaanhiiis. Vmitioen exempiaren. Rotterdam Centrum-Kralingen-Alexanderpolder-Ommoord- Noorderboulevard Schiedam Centrum-Kethel Nieuwerkerk a/d IJssel Capelle a/d IJssel De Tern Vlaardingen Centrum Krimpen a/d I Jssel Crimpenhol 45r- 4,95 ■'>r *y>' - iwev^iwewww Schiedams Nieuwsblad KANTOOR: HOOGSTRAAT 122 3131 BP, VLAARD1NGEN POSTBUS 306 3130 AH. VLAARDINGEN Ln combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad - if -I 1 t .'-'5 •i-iy';':'.-. V-•- V- -- xv. u> Vv - -- - ':::S 7" ■■■Xi. - Interessant om In stambomen te neuzen V 'Wi SCHIEDAM Door jde jarcn heen is men zich steeds meer gaan in- teresseren voor wat zicii in het verleden afspeelde. Veel mensen scheppen er behagen in uit te; gaan pluizen wie hun voorouders waren, of we I Ivoe Ivuii stambpom eruit ziet. Iemand die erg veel van stambomen afweet is Aacj van der Tang. Hij is werkzaam bij het centraal bureau voor genetalogie in Den Haag. Genealogie wil ongeveer zo veel zeggen als staiiiboomkunde; vandaar dus. Door John Bunte Met bureau wordt regelmatig inge- schakeld bij tal van geschiedkundigje opsporingswerkzaamheden. Soms ge- beurt dit gewoon omdat mensdh nieuwsgierig zijn naar hun vodf- ouders, maar af en toe ook uit pure noodzaak. Aad: ,,Het gebeurt vaak dat we erfgenamen op moeten gaali zoeken. Soms is daar nog haast bij ook omdat zo'n erfenis na vijftig jaar verjaart. Zo was er iemand in Zuid- Afrika overleden die iets na te latejn had, waarvan alleen bekend was dit hij in de 20'er jaren een broer tp Amsterdam had die Jacob heette. In Afrika hij geen nabestaanden meet, ESKZaBEE Extraatje voor zlekenomroep SCHIEDAM Toen het muziekkorps van de Schiedamse politie vorig jaar ter ziele ging werd besloten het batig saldo ten goede te laten komen van de Ziekenomroep Schiedam (ZOS). In de statuten van dit politiegezelschap staat namelijk dat als het korps op zou houden te bestaan, de baten voor een sociale instelling zouden zijn. Omdat een ziekenomroep natuurlijk nauw in verbinding staat met muziek, werd de ZOS de gelukkige. Er ging ruim een jaar voorbij eer de cheque overhandigd werd. Reden hiervan was dat de instru- menten nog niet allemaal ver- kocht waren. Dit schjjnt nu nog niet het geval te zijn, zodat de ziekenomroep wellicht nog een extraatje te wachten staat. De grootte van het bedrag ntoet op uitdrukkelijk verzoek van het muziekkorps ionvermeld blijven, al wilde Kees van Aalst, medewer- ker van 'ZOS' en tevens bestuurs- lid Algemene Zaken wel kwijt dat met het bedrag "jarenlange wen- sen vervuld kunnen gaan worden". Het overdragen van ,de cheque gebeurde zaterdagmorgen tijdens het programma ZOS op zaterdag. Voor de microfoon overhandigde L korpsvoorzitter Van de Berg, in aanwezigheid van z'n secretaris fs Gelderblom de cheque aan zieken- omroepvoorzitter Maarten Brand, die op zijn beurt gesecundeerd werd door penningmeester Gerard Kerpels. I De ziekenhuizen Nolet, Gemeente f j en Driemaassteden luisterden mee. De programmamakers van ZOS op zaterdag waren er tevens in geslaagd de heer Van Noordt voor het programma te strikken. Deze, inmiddels 76-jarige man, was op 2 december 1937 een van de oprich- ters van het korps. Hij wist dan ook nog tal van smeui'ge anek- dotes uit de beginperiode van het muziekgezelschap te vertellen. Zo kwam het wel eens voor dat ze in een open vrachtwagen naar Brabant trokken om daar wat deuntjes te gaan spelen. Toen het korps ophield te bestaan hadden ze nog maar twaalf leden. Oorzaak van het teruggelopen ledenaantal was de weinige vrije tijd die een politie-agent tegen- woordig heeft. Door de voort- durende uitbreiding van taken, zoals bijstandverlening in andere steden en studies, is het voor de meeste mensen bij de politie on- mogelijk geworden ook nog de broodnodige repetitie-avonden bij te wonen, iets wat onontbeerlijk is voor een muziek-korps. ten feestelijk moment voor ziekenomroep; de cheque wordt overhandigd. En is bovendien nog lekker warm ook. Bijzonder mooie jacquard gebreide pullovers van 60/40% wol- acryl kwaliteit. Maten: 46-48-50- 52-54.In bruin,camel en grijs. Nu met maar liefst 11,- voordeel. Van 27,95 voor VLAARDINGEN - Elk jaar om- streeks Sinterklaas voert De Zonne- bloem haar actie „Zon in de schoor steen" om ongeveer 65.000 zieke gehandicapte of hulpbehoevende bejaarde medeburgers een leuke avond te bezorgen. Het gaat in deze actie, die overigens door de KRO ondersteund wordt, niet om dure kado's maar om een gezellig pakje met een rijmpje of gedichtje zoals dat in praktisch elk gezin gebruikelijk is. Degenen die mee willen werken en een adres willen hebben, kunnen schrijven aan ,,De Zonnebloem", Okkernootstraat 59, 2555 ZB 's-Gravenhage. Dit kan in een kort briefje w*aarin u mededeelt een adres te willen ontvangen. In uw briefje wordt u verzocht een portzegel van 55 cent bij te sluiten Voor het ant- woord. Na ongeveer 15 november ontvangt u dan een adresformulier met boven dien enkele gegevens. U kunt dan rekening houden met wat u geeft. Uiteraard dient het pakje tijdig verzonden of wat ook vaak gebeurt, gebracht te worden. PHILIPS 56 cm AFSTAND 2399.- NU 1699.— EXCLUSIVITEIT COM PUTER TV TELEFUNKEN n-nn NU Z599.— KEUZE Ul I MEER DAN 20 MODELLEN OOK VOOR REPARATIE Groenelaan 95 - Schiedam-zuid Tel. 26077^8^3^9^1^ RECITAL - Dinsdag3"0oktoberhoudtdc bekende mezzo-sopraan Margreel van Ciunsteren cen liedcrcnrecital met Rudolf Janscn aan de piano in dc klcine zaal van de Doelefi. dus wij in Nederland zoeken. Laat er nu nog een nabestaande rond- lopen zeg, die was dus wel blij." ,,We krijgen ook vaak brieven van Amerikanen, die willen weten of ze van Nederlandse komaf zijn. Het ge beurt regelmatig dat dit mensen zijn die de naam Willem bij zich drager en er heilig van overtuigd zijn af te stammen van Willem van Oranje.' Op wat voor manier kunnen mensen nu hun stamboom na gaan pluizen? Aad: ,,Ze moeten in hun eigen fami- lie wat aanknopingspunten zoeken, zoals trouwboekjes en bidprentjes, en dan kunnen ze kontakt opnemen met ons bureau. Wij kunnen ze dan verder helpen, terwijl ook de moge- lijkheid dat die stamboom al eens eerder door een ander is uitgeplozen. "Wij hebben de persoonskaarten van alle Nederlanders die na 1938 over leden zijn. Ze kunnen dat dus bij ons in de studiezaal allemaal na komen zoeken. Door die persoonskaarten kun je de geboorte aflezen en wie de ouders waren. Dan zit je bij de geboorte van die persoon al vaak een stuk in de negentiende eeuw. Dan kun je ook de geboortedatum van de ouders nog achterhalen, aangezien de Burgelijke Stand sinds 1811 bestaat. "Voor die tijd ben je afhankelijk van doop, -trouw, en begraafboeken. Al deze boeken zijn te vinden op het gemeente-archief, en/of zijn op film vastgelegd door ons bureau. Natuur lijk is de situatie zoals ik 'm nu schets helemaal perfect, en is dat niet altijd zo. Er kunnen altijd adders onder het gras zitten. Zo ben ik zelf met m'n stamboom van vaders kant nog niet verder gekomen dan 1892". Aad benadrukt dat de namen niet het belangrijkst zijn. Het is veel interes- santer om achter de karakters van die personen te komen; "Je kunt beter eerst alle familieverhalen op gaan tekenen, dat maakt het allemaal veel leuker. De stamboom is maar een skelet, de rest moet je er nog bij zien te vinden." Ook daar heeft Aad weer een leuke anekdote over. "Zo had dominee Van den Bosch uit Kethel in heel vroeger jaren de gewoonte wel eens een aantekening te plaatsen in het begraafboek. Zo ook bij mijn- heer Clarijs, waar ik naar aan het zoeken was. Daar had de dominee vermeld: "Deze ongelukkige heeft zich gisteravond zo bezopen dat ie er in gebleven is." Dan gaat zo'n man echt leven voor je, he". Aad, die van z'n werk zegt: "Je waant je een beetje een detective" heeft vast nog wel een interessante belevenis als uitsmijter in petto. Ja toch Aad? "Wat misschien ook wel leuk is om te vertellen is dat de politie ook wel eens onze hulp in- roept. Zoals laatst de afdeling moord zaken. Er stond een vrouw in paniek aan de balie. Haar moeder had veertig jaar terug een klein kind afgemaakt en nu dat mens in een bejaarden- tehuis zat durfde ze het eindelijk te vertellen. Nu moesten wij uitzoeken of dat kind sinds die tijd soms ver- mist was. Dat was inderdaad het geval. Toen ging de politie toch dat omaatje aan de tand voelen." Dank je Aad. VLAARDINGEN - Onder de naam Vla'POP 1979 zal vrijdag 26 oktober een openluchtpopfestival worden ge- houden. Dit zal gebeuren op het plein van de scholengemeenschap Prof. Ca- simir aan de Claudius Civiluslaan in Vlaardingen. Ofn niemand tijdens het 6 uur duren- de festijn te laten verhongeren zal er eten verkrijgbaar zijn. De start zal om 3 uur 's middags plaatsvinden. Daar de groepen voor dit festival een gratis optreden hebben toegezegd zullen er geen tocgangsprijzen worden geheven. De rnedewerkenden zijn onder ande re: De Bluesband Stormy Monday, de Rockformatie Universe. Heavy Ju dy, Daisy Kickers, Bullet, folkgroep Bern di Car us en verder nog enkele folk, liardrock en experimentele mu- ziekgroepen. Naast deze popgroepen verlenen ook het JAC, het 1KV, comite jongeren- huisvesting, dienstgroep vrijwilligers, het Chilicomite, de1 Wereldwinkel en nog enkele actiegroepen hun mede- werking. Kortom, wellicht de kans op een be- wogen kwarts etmaal. VLAARDINGEN - Omdat de ko- mende zes a zeven weken gedurende de nachtelijke uren (van 9 uur 's-avonds tot 6 uur 's-morgens) de Mathenesserbrug wordt afgesloten zal de route van tramlijn 1 en van de nachtbus 3 naar Vlaardingen worden gewijzigd. Tram 1 volgt tot de Vierambachts- straat/Mathenesserplein zijn gewone route en gaat daarna naar de Nieuwe Binnenweg waar hij de route van lijn 8 volgt tot Schiedam. De nachtbus volgt vanaf het Mathe- nesserplein een omweg via de Lage Erfbrug maar komt op de Mathenes- serdijk/Jan Kruijfstraat weer op zijn oude rou'fe te'rug. SCHIEDAM - Was kort geleden circus Mikkenie in Schiedam te zien, deze week is het opnieuw raak. Don- derdag en vrijdag namelijk doet het circus Renz Schiedam aan. Als altijd zal de tent worden geplaatst op het Schuttersveld. Er zullen iedere dag twee voorstellin- gen worden gegeven, een om kwart over vier en een om acht uur 's avonds. Wijstaaninde GoudenGids. Omute helpen. Hui J1; W" ucurver Deze Wabavita stoompan bereidt groente, aardappelen en rijst. En de vitaminen blijven behouden! ,.BK' braadpan. geemailleerd met stalen stootrand. 24 cm doorsnee. Van 31,25 voor Electrische wekker met Tefal garantie. Weksignaal met kontrolelampie. Draaibaarop afneembaar voetstuk Verlichte wijzerplaat Aardappelcontainer met schillebak. Van Curver. Van 16,25 voor Gezien op deTV. Het meest elegante droogrek. Volledig wegklapbaar, 70 cm van 57, voor 214 653 Nieuw van Curver! Reuze vergiet met lekbak, voor blancheren, spoelen en ontdooien. Van 17,25 voor Een echte wadjang voor het klaarmaken van al uw exotische gerechten. voor De moulinette maalt in enkele seconde rauwkost, groenten, vlees en fruit. Van 87.50. 423 100 cm van 66,-voor 867 Voor 139 Wadjangring 746 - 'v.; '^2 Igeldigt/mzaterdagl^ 16 ,9

Schiedams Nieuwsblad | 1979 | | pagina 1