GSS neemt nieuw complex feestelijk in gebruik De Bever c.t\v ter meulen Schiedams Nieuwsblad Tjechische formatie in Harbour jazzclub 1 ter meulen 9. Als de TVniets biedt Aan n Peugeot hoef je dooigaans niet veel te doen. Maar wat we doen, doen we goed of beter. Instructeur gevraagd M": te Diergaarde Blijdorp in winter ook open Joegoslavie-avond VNIEUWS 1 Nefkens Eurodam B.V. WOENSDAG 24 OKTOBER 1979 43-519 Muziekkorps Pracht aanbieding damesbedrijfskleding! ROTTERDAM - Met een optreden van het ..Classic Jazz Colle gium" uit Praag, morgenavond, gaat in de harbour Jazzclub aan het Weena een speciale serie donderdagavondsessies van start, waarvoor nu al een 'aantal vooraanstaande orkesten is gecon- tracteerd. Hoewel voor deze donderdagavonden de vertrouwde dixieland niet wordt geschuwd zullen er toch ook formaties van ,,ander" karakter voor deze jazzavonden worden uitgenodigd. Zo zal op 29 november „Kenny Ball en the Jazzmen" optreden; op 20 december „The Rod Mason Jass Band" en volgend jaar januari „The Trevor Richards New Orleans Trio". 4 Leuk speelgoed voor de kinderen... SCHIEDAM -Het was afgelopen zaterdag een drukte van jewelste op het terrein van voetbalvereniging GSS. Begin dit seizoen was de club narnelijk van onderkomen verhuisd en dit feit werd nu dan gevierd. vooraf hieraan waren vele weken van hard werken gegaan. Het clubhuis moest grondig opgeknapt worden, aangezien voorganger Usrsus, dat zelf naar een nieuw complex ver- huisde, de boel ernstig verwaarloost achterliet. ledereen was er van uitge- gaan dat die paar stukken hout, want meer was het eigenlijk niet meer, afge- broken zouden worden. Met noeste arbeid echter ging een select gezelschap ras- GSS'ers aan de slag. Nu zij dit terrein toegezegd had- den gekregen en de bouwplannen voor een nieuwe kantine stagneer- den, moest dit "zooitje" maar opge knapt worden. Zij slaagden er op ver- bluffende wijze in. Zonder grote on- kosten te maken verrees een schitte- rend clubhuis. Geruime tijd alweer is de nieuwe kan tine de verzamelplaats voor de GSS- leden. Afgelopen zaterdag pas werd het terrein officieel in gebruik ge- nomen. Reden hiervan was de op- knapbeurt die het veld had gekregen. Voorafgaand aan de wedstrijd GSS- Alexandria speelde muziekkorps Gusto enige deuntjes. IHC Gusto mag dan niet meer bestaan; het muziek korps en GSS (een vereniging die altijd zeer nauw verbonden is geweest aan het bedrijf) bruisen van leven Voor de aftrap overhandigde Arie Verlinde van de sportraad namens de Algemene Bedrijfs Competitie aan GSS- voorzitter Nico Mout een grote bos bloemen. De aftrap werd verricht door Herman van Veen, erelid en oud- voorzitter van deze vereniging. Vlak voor deze daad had hij, welis- waar zonder veel succes, nog lopen 'grensrechteren' in Spiikenisse, waar- heen hij het derde team vergezeld had. Een op en top verenigingsman die veel liever had gehad dat de mensen die al hun vrije tijd in de ver- bouwing van het clubhuis hadden ge- stopt, in de publiciteit kwamen "Wat die hebben gepresteerd is echt fantastisch". Tal van afvaardigingen van andere Schiedamse voetbalvereniginyen waren eveneens aanwezig om deze club van harte te feliciteren met de ingebruikname van het complex SCHIEDAM Voor vier gulden in de inaand kan er elke maandagavond ge- volksdanst worden in wijkcentrum ,,De Bever" in de Van Beverenstraat Ze zijn al een tijdje bezig maar kun nen nog wel wat mensen gebruiken Op dezelfde plaats wordt er dinsdag avond 30 oktober weer ..gebingood" De zaal gaat om acht uur open en dc eerste ronde wordt om half negen ge draaid. ledereen vanaf 16 jaar is wel kom. ROTTERDAM - Veel Rotterdain- mers weten niet dat Diergaarde Blij dorp in de winter toegangkelijk is voor het publiek. Weer of geen weer er is altijd wel iets te zien en te bele- ven in deze mooie dierentuin. De dieren zitten comfortabel in hun winterverblijven maar daarom hoeft u niet thuis te blijven. Het nieuwe goriliaverblijf is de moei- te van een he/oek waard. evenuls de prachtige flora en fauna in de tropi- sche kas, de hal waar de krokodillen en andere reptielen in huizert. het grote Noordzee-aquarium en het unieke paludarium(oeveraquarium). Als extra service geeft Diergaarde Blijdorp voor de liele winterperiode -november tot maart 1980- een spe- ciaal abonnement uit. Voor slechts elf gulden kunt u 121 dagen genieten van deze dierenpracht. ,e6 pduswe Te\ 02^9 Unieke kollesktie japonnenrfassen en schorten die ideaal zijn voor in de winkel,kapsalon en bedrijf. In diverse kleuren.modellenjsn maten. Per stuk van 60,- voor Van bekend nederlands merkj Onderdeel van de Rijnmond West Combinatie, waarin ook het Maassluis Nieuwsblad en de Nieuwe Vlaardingse Courant zijn opgenomen. Verschijnt op woensdag huis-aan-huis in geheel Schiedam. Kantoor Rijnmond West Combi natie: Hoogstraat 122 in Vlaar- dingen. Telefoon: 010 34.67.11. Agentschap: Eurotyp, Rotterdamsedijk 238, Schiedam. Postadres: Postbus 195, Schie dam. Redaktie: Yvonne Hontele. Klachten over bezorging kan men uitsluitend doorgeven via het nummer 010 -13.24.89 (van 8.30 tot 17.30 uur). Duo's kunnen worden opgegeven tot maandag 17 uur; gewone advertenties tot dinsdag 11.30 uur. Redaktionele kopij dient uiterlijk maandag 17 uur binnen te zijn. SCHIEDAM De vakaturebank; de christelijke harmonievereniging ,,Har- pe Davids" in Schiedam heeft plaats voor een instrukteur voor hun tam- boerkorps. Het grotendeels jeugdige korps repeteert iedere woensdag- avond van zeven tot negen uur 's avonds in de school aan de singe! 24. Inlichtingen, zijij te krijgen bij me- juffrouw C.J. Ilmer, Beierlandse- straat 55b, telefoon 26S993, bij geen gehoor 260850. ROTTERDAM - De vereniging Ne derland- Joegoslavie organiseert za terdag in het Salvador Allende Centar een Joegoslavische avond. De baten van de avond zullen ten goede komen aan de kinderen in het door aardbe- vingen getroffen Montenegro. Er wordt belangeloos meegewerkt door de dansgroep Radostan. Kaarten zijn a f 6,- aan de zaal verkrijgbaar. Voor- bestellingen tel. 762856. De Classic Jazz Collegium opent de donderdagavondsessies. Een van die „andere" formaties is de groep die morgenavond optreed. Het huidige ..Classic Jazz Collegium" kwam officieel tot stand in augustus 1975 en werd gevormd uit vroegere leden van vooraanstaande Tsjechische jazz-formaties. Het C.J.C. streeft er- naar, een eigen vorm te geven aan de levendige muzikale tradities die - vanaf het begin in New Orleans - hun invloed hebben gehad op de gehele ontwikkeling van de populaire mu- ziekcultuur. Vanuit de gedachte dat de bronnen, die tot de ontwikkeling van de jazz hebben bijgedragen, afkomstig waren uit praktisch alle delen van de wereld en dat de geest van de jazz zich ook buiten haar oorspronkelijke kader heeft doen gelden meent het C.J.C. een bijdrage te kunnen leveren aan een beter verstaan van de wereld en de mensen die erin leven. Ongetwij- feld een aardige en lofwaardige ge dachte, maar het voomaamste blijft toch dat het C.J.C. een orkest is dat voortreffelijke muziek maakt en Uat ook internationaal ten volie heeft be- wezen. Van het begin van de samenwerking af - en dat was voor de meesten in 1959, toe het C.J.C. werd opgericht - heeft het orkest zowel op het con- certpodium als tijdens schoolconcer- ten opgetreden. Het collegium gaf concerten in alle belangrijke steden van Tsjechoslowakije en speelt regel- matig voor radio en televisie, voor filmstudio's en voor de grammofoon- plaat. Nog onlangs verscheen een plaat van het orkest met pianist ralph Sutton. Leden van het C.J.C. werkten mee aan rond 70 concerten in het buitenland, o.a. in Bulgarije, Frankrijk, Italie, Joegoslavie, Hon- garije, Oost- en Westduitsland, Noor- wegen, Polen, Australie, Rusland, Spanje, Zweden, Belgie, Zwitserland, en Nederland. Na de officiele erkenning in 1975 maakte het C.J.C. als gevestigde for matie acht toernee's naar het buiten land: drie naar Nederland, twee naar de DDR, drie naar Westduitsland. Het C.J.C. nam deel aan jazzfestivals in Breda, Zaandam, Hannover, Balve Dresden, Dordrecht, Slanij en Tesin, op velen waarvan het in latere jaren terugkeerde. Regelmatig werkt het C.J.C. met buitenlandse jazzmusici van grote naam, die in Praag met het orkest optreden. Recent maakte het orkest een toer- nee van 6 weken door Rusland, een toernee van een maand naar India en toerde het 14 dagen door Enge- land en eveneens 14 dagen door de Skandinavfsche landen. Zangeres bij het ..Classic Jazz Colle gium'7 is de vocaliste Eva Svobodova. De bezetting van het Classic Jazz Col legium is de volgende: cornet, cornet special, trompet, trombone, klarinet, sopraan- alt, en tenorsax, 2 fluiten, kazoo, tuba, piano, bas, wasbord en slagwerk. LOCOMOTIEF. Gemaakt van een dekoratief ge- kleurd metaal. Hij loopt op 1 batterij en geeft een vroljjk fluit geluid. Van 21,- voor zonder batter, ij RIDDERSET. Een fantastische set kompleet met ridders, paarden, vechttoren etc. Nu van 16,95 voor Als gevolg van onvoorziene omstan- digheden kan het Werktheater met "Mar en Sien op Kattegat 10" op vrijdag 26 en zaterdag 27 oktober helaas geen doorgang vinden. Het be- stuur van theater De Teerstoof biedt hun bezoekers hiervoor hun welge- meende excuses aan en stelt alles in het werk om de voorstellingen op een later tijdstip in het seizoen doorgang te laten vinden. FILM Van 25 tot met 31 oktober staat in het Passage Theater de film "Slaven" op de spoelen. Deze film die to'Sgan- kelijk is voor personen van 16 jaar en ouder verhaalt het leven van een half- bloed Australische inboorling Jimmy Blacksmith. Jimmy wordt grootgec bracht door dominee Neville en zijn vrouw die hem bijbrengen dat hij recht heeft op een plaats in de "blanke" maatschappij. Als hij echter een baan probeext te vinden ontdekt hij dat zijn kleur en afkonrst hem be- lemmeren. De boer die hem uiteinde- lijk aan werk helpt weigert hem als het karwei af is te betalen. Tijdens een verblijf in het inboor- lingen kamp is Jimmy er getuige van dat Harry, zijn vriend, een blanke jongeman dood. met tegenzin helpt hjj het slachtoffer begraven en houdt hij de misdaad geheim. Na een Verkoop: Oostzeedijk 330 Rotterdam Tel. 010-119060 Nieuw Mathenesserstraat 11-13 Schiedam Tel. 010-260320 Werkplaats: Walenburgerweg 87-107 Rotterdam Tel. 010-661700 Adrianalaart 378 Rotterdam Tel. 010-220022 tweede baan, waarbij hij wederom wordt bedrogen, komt Jimmy bij de politie. Als hij opdracht krijgt de moord in het kamp op te lossen wijst hij zijn vriend als de dader aan. De volgende dag wordt die, na zwaar te zijn mishandeld door de dronken homosexuele hoofdeommissaris, opgehangen in zijn eel aangetroffen. Jimmy neemt zijn ontslag en ont- moet Gilda, een blank meisje, met wie hij zijn eerste sexuele ervaring heeft. Hij gaat werken op Newby's farm en trouwt Gilda die zwanger is. Door een bezoek van familieleden ontstaan er moeilijkheden tussen Jimmy en diens baas. Plots bereiken de haatgevoelens in Jimmy een punt waarop geen terugkeer meer mogelijk is; Op een verschikkelijke manier neemt hij wraak op al de mensen die hem ooit bedrogen. De film draait dagelijks om 2 en 8 uur, behalve op zondagmiddag. "H aven can wait" is de titel van de film die in Cinema Bio draait. Deze romantische komedie over een man die naar het leven terugkeert, omdat zijn tijd op aarde nog niet om was, is toegankelijk voor alle leeftijden. De hoofdrollen worden vertolkt door Warren Beatty en Julie Christie. De film draait dagelijks om 2, 7 en 9.15 uur, behalve op zaterdag, zondag en woensdagmiddag. VOOR DE JEUGD In het zoldertheater De Teerstoof kan de Schiedamse jeugd op zater dag 27 oktober om half drie 's middags gaan genieten van een pro- gramma van Al en Valery Preston genaamd "De verloren kroon". Deze twee Schiedamse artiesten brengen dan een voorstelling waarui Jan Klaassen en zijn vrouw Katrijn de hoofdrollen spelen. Jan gaat op zoek naar een verdwenen kroon en be- Heeft een angstig avontuur. Thuis- gekomen ziet hij dat Katrijn ruzie heeft met de huisbaas. Hoe moet hij dat nu weer oplossen? Aan het begin van het programma worden tijdens een korte goochelshow de jarige kinderen even in het zonnetje gezet. De kaarten voor dit programma kosten f.3.- en kunnen worden gere- serveerd van maandag tot en met vrij dag bij de V.V.V. Schiedam telefoon 266000 of op vrijdagavond en zater dag na 1 3.00 uur via het theater in de Nieuwstraat telefoon 269455. Gere- serveerde kaarten dienen uiterlijk een kwartier voor de voorstelling te wor den afgehaald. Jonge filmenthousiasten kunnen op zaterdag, zondag en woensdagmiddag om twee uur in Cinema Bio gaan kijken tlaar "Zorro de ontembare". Zoals altijd haalt Zorro ook nu weer het ene waagstuk na het andere uit. EXPOSITIES Vanaf 27. oktober kan men in het Stedelijk Museum gaan genieten van de volgende tentoonstellingen. "Eugene Brands" een overzicht van zijn werk, "Radka Donnell" en "American Quilts" textiele lappende- kens en "Gunther Wallraff" docu- mentaire tentoonstelling. Het museum aan de Hoogstraat is dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Op zondag van 12.30 tot 17.00 uur. mm JEUGDBENDE „TRASH" OPGE- ROLD. Met de aanhouding van een 15-jarige en twee 16-jarige jongens, die op he- terdaad werden betrapt tijdens het leegroven van een kauwgomballen automaat in winkelcentrum Kethel. is een aantal in de afgelopen weken gepleegden inbraken en diefstallen opgelost. Tijdens het, nog steeds voortdurende, onderzoek kwam aan het licht dat de drie bij een jeugdbende hoorde die samen met nog twee leden van 13 en 16 jaar oud aansprakelijk zijn voor inbraken in de Stationskioks, de kan- tines van S.V.V., S.V.D.P.W. en Schiedam, diverse kelderinbraken, diefstal van 4 fietsen en vier brom- fietsen, verscheidene leeggeroofde si- garetten-automaten en het vernielen van ruiten en auto-antennes. Ruim twin tig strafbare feiten werden tot nu toe bekend. Het totaal bedrag van de gestole'n goederen bedraagt onge- veer f 5000,-, van enige inbraken werd nog geen aangifte gedaan. POMPBEDIENDE OVERVALLEN. De pompbediende van benzinestation van Rijswijk, in het industriegebied, kreeg in de nacht van 18 op 19 okto ber een klant die hem om een blik olie vroeg. Hij draaide zich om ten- einde het biik te pakken en stond toen hij het de klant wilde overhandi- gen oog in oog met de nu gemaskerde man. In zijn hand had hij iets wat veel weg had van een revolver. Daarmee drei- gend gebood hij de pompbediende, die inmiddels zag dat er nog een tweede gemaskerd persoon binnen- kwam, naar een kast te lopen waar de man in werd opgesloten. Met onge- veer f 1200,- uit de kassa ging het tweetal, die rond de dertig jaar oud waren en een blanke huidskleur had den, er vandoor. De pompbediende zag kans zichzelf uit de kast te bevrij- den en waarschuwde de politie. SNELHEIDSCONTROLES. Vrijdag 19 oktober werden bij snel- heidscontroles op de Vlaardingerdijk en de Hargalaart ruim 750 automobi- listen gecontroleerd. Voor 26 be- stuurders betekende dit een proces verbaal. Op de Vlaardingerdijk be- droeg de hoogst genieten snelheid 87, op de Hargalaan 99 kilometer per ONDER INVLOED. Een 43-jarige autobestuurder die rond half twee in de nacht van vrij dag op zaterdag tegen een op de Nieuwe Haven staande lantarenpaal botsle en na de aanrijding doorreed bleek bij zijn aanhouding flink onder invloed te zijn. Met glans blies hij tweemaal over de streep en gaf toe- stemming voor de bloedproef. OP ZIJN KOP Zaterdagmorgen rond vijf uur vloog een op rijksweg 20, even voorbij de afslag Schiedam-Centrum, rijdende auto uit de bocht en belandde op zijn kop op de weg. Ooggetuigen zagen een inan weghollen, die de wagen ver- moedelijk had bestuurd want de auto bleek leeg te zijn. Wie de eigenaar van de Fiat, die de vangrail over een af- stand van circa 50 meter beschadig- de is, is tot op heden nog niet be kend. AUTO VERNIELD. Een 20-jarige Rotterdammer die za- terdagmiddag met zijn spiksplinter- nieuwe auto door de Nieuwstraat reed moest plotseling remmen voor een overstekend kind. Zijn opluch- ting, hij had het kind niet geraakt, Sloeg om in grote schrik toen enige lieden tegen de auto begonnen te schoppen. De man reed naar de Park- weg vanwaar hit de politie waar schuwde. Van de daders, die de auto zwaar beschadigde, ontbreekt elk spoor. DIEFSTALLEN Vrijdagmiddag zag een bij Albert Heyn, aan de Oranjestraat, winkelen- de 24-jarige Schiedamse dat een om haar boodschappenwagen heen- draaiende jongeman van ongeveer 1 8 jaar er plots met haar portmonnee vandoor ging. Zij sloeg alarm waarna de dader bij de uitgang in zijn kraag werd gegrepen. Nadat hij het gestolen voorwerp had teruggegeven zag hij kans zich los te rukken en sloeg op de vlucht. Een werknemer van het le- vensmiddelenbedrijf zeette de achter- volging in. Op de Koemarktbrug kreeg hij de dader weer te pakken. Toen deze echter een klein mes te- voorschijn toverde besloot hij dat het gezonder was de dief te laten lopen. „Tei!tje" het zeilbootje dat bij het station in de Schie lag en eigendom was van een 15-jarige Schiedamse is foetsie. In de nacht van 19 op 20 ok- tber vertrok het met onbekende be- stemming. Een Rotterdamse, die net tot de ont- dekking was gekomen dat er een oranje tas uit haar geparkeerde auto was verdwenen, zag op de Lange Achterweg enige jongens met tassen slepen. Daar een van de voorwerpen haar erg bekend voorkwam hield ze hen in de gaten en stelde vast dat ze een pand aan de Lange Haven bin- nengingen. De gealarmeerde politie trof in de betreffende woning 8 jon gens aan waarvan een een twaalfjarig Schiedammertje, inderdaad in het be- zit was van de vermiste tas. INBRAKEN Tussen 18 en 19 oktober werd een op de Nieuwpoortweg staande vrachtauto die eigendom is van Radio Modem opengebroken. Daar de wa gen leeg was wordt er niets vermist. De schade bedraagt f 1000,-. Diezelfde nacht braken in de Pascal- straat twee jongens een garagedeur open teneinde een motor ter waarde van f 5000,- te stelen. Toen de eige naar hen betrapte sloegen ze op de vlucht. Een achter as, tien ringsleu- tels en een kettingspanner bleken zij zich reeds toegeeigend te hebben.

Schiedams Nieuwsblad | 1979 | | pagina 3