Rijnmond gecommitteerde Theo Bakkers I Dit is het adres van die monteur die alles van Peugeot weet. o Rommelmarkt voor Nepal a ter meulen Collecte Jantje Beton Lezing over bouw Woonerven Zangkoncert REFLECTOR VERPLICHT m 1 9,95 6,95 39,— 59,- 7,95 2,95 149,- Een actieve krant in een actieve Oudervereniging Gees tell jk gehandicapten IW.SCHEFFER Ssr339A| A/" A/" WOENSDAG 31 OKTOBER 1979 - 4e JAARGANG NO. 52 RIJNMOND ,,De meerderheitl van het Dagelijks Bestuur is nog steeds voor de heffing op de Onroerend Goed Belasting (OGB) Zonder die heffing kunnen wij het in de toekomst niet bolwerken Op korte termijn zit deze heffing er niet in, maar voor de begro- ting van 1981 kunnen wij er niet onderuit om deze heffing te gaan innen. Natuurlijk zit er een mate van onrechtvaardigheid in omdat niet iedere gemeente de zelfde grondslag hanteert, maar ook omdat de OGB, wat de hoogte van het percentage betreft, enigszins ver- schillend is in de verschiliende Rijnmondgemeenten Staatssecreta- ris De Koning heeft echter aangekondigd dat hij deze verscliillen zo snel mogelijk in een wet wil vangen zodat aan de onrechtvaar digheid een einde komt" ,,Bedrijvcn als Shell en IPG we ten heus wel wat ze doen' AHOY ROTTERDAM L.P.G. Terminal Theo Bakkers Ontwikkeling arbeidsplaatsen blijft achter bij de rest van Nederland" Nefkens Eurodam B.V. Schiedam BOUWPAKKETTEN CENTRALE VERWARMING Rotterdam Centrum-Kralingen-Alexanderpolder-Ommoord- Noorderboulevard Schiedam Centrum-Kethel Nieuwerkerk a/d IJssel Capelle a/d IJssel De Tern Vlaardingen Centrum Krlmpen a/d IJssel Crimpenhof. XXL Parity c Schiedams Nieuwsblad KANTOOR. HOOGSTRAAT 122 3131 BP, VLAARDINGEN POSTBUS 306 3130 AH. VLAARDINGEN In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad Econ. Zaken Rijnmond nog in kinderscnoenen Aan het woord Theo Bakkers, sinds vorig jaar gecommitteerde voor Eco- nomische aangelegenheden, energie- zaken, automatisering en statistiek van het Openbaar Lichaam Rijn mond. Hij werd geroepen, als lid van de WD, tot deze hoge bestuurspost na niet zo gelukkige - althans voor D'66 en het CDA - onderhandelingen om te komen tot een bestuurscollege Theo Bakkers was in die tijd gemeen teraadsiid in Schiedam en Rijnmondsraadslid. Hij heeft deze keuze wel aan zien komen. Hij gaat nog even door op het poli- tieke hangijzer OGB' „Niet alleen de verschillen in de tariefsopbouw maakt het politiek wat moeilijk, maar ook zijn er gezinnen die nu vrij- stelling hebben omdat zij zo laag aan- geslagen worden, dat zij niets hoeven te betalen. Met de opcenten die wij invoeren zou het mogelijk zijn dat men nu wel OGB moet gaan bealen aan de gemeente en dus ook aan ons. Voor de gemeente is dat weer een ex tra bron van inkomsten; voor hen en voor ons mooi meegenomen" Theo Bakkers is gecommitteerde voorEconomische aangelegenheden. Een functie waar hij danig content mee is, wel constateert hij dat de Totale wintersportinformatie Met de Ski-markt/ruilbeurs 2-3-4 NOVEMBER 0PENINGST1JDEN VRIJDAG 19.00-23.00 UUR ZATERDAG 10.00-18.00 UUR ZONDAG 10.00-18.00 UUR TOEGANG F 6,- (ONDEREN F 2,50 In 80.0 plaatsen in ons land wordt vanaf maandag 29 oktober tot en met 3 november de Nationale Jeugd collecte gehouden, beter bekend on der de naam „Jantje Beton" De opbrengst van deze collecte is voor de helft bestemd voor plaatse lijke jeugd- en jongerengroepen die zclf collecteren De andere helft wordt gebruikt voor landelijke pro jecten als speel-o-theken, speeltui nen en speelplaatsen clubhuizen en kinderboerderijen In Rotterdam hebben zich tot nu toe enkele honderden collectanten aan- gcmeld. Bij de balie Jeugdzaken en Vormingswerk in het Hulp- en lnfor matiecentrum (postkantoor Cool singel), waar het coordinatiepunt van de Nationale Jeugdcollecte voor Rotterdam en Schiedam ligt, zijn echter nog meer collectanten wel kom Zij kunnen zich opgeven in het HIC of telefonisch via nummer 172886 Economische aangelegenheden van Rijnmond nog in de kinderschoenen staan Theo Bakkers. „Economische zaken is regionaal en provinciaal nog niet erg ontwikkeld, dat is nog een erfenis van vroeger. Het Openbaar Lichaam Rijnmond is immers altijd van het be gin af aan bezig geweest met milieu- zaken. Daar is nu een kentering in gekomen. De uitgangsstellingen gaan ook wat meer de kant op van werk- gelegenheid en bedrijfsvestiging. lets wat hard nodig was. De bezetting van het bureau Econo mische aangelegenheden is dan ook gestegen naar 28 man. Ook daar kan je de belangrijkheid al vanaf meten Wij willen, als Rijnmond, zoveel mo gelijk „voorwaardenscheppend" be zig zijn. Gemeenten die grond uit willen geven aan bedrijven, hoeven niet bang te zijn dat wij onze wil op leggen. Wel willen wij komen tot richtlijnen zodat niet de ene gemeen te alles heeft en de andere gemeente niets of een klein beetje. Daarom brengen wij binnenkort een .regio naal economisch plan" uit In die nota proberen wij aan te ge ven welke ontwikkelingen voor de arbeidsmarkt het meest gewenst zijn en waar de knelpunten zittery Het benauwt mij wel eens wanneer ik constateer dat de groei van arbeids plaatsen hier ver achter blijft in ver- gelijking met de rest van Nederland Dan komt daar nog bij dat in dit ge bied ongelooflijk veel arbeidsplaatsen verloren zijn gegaan in bijvoorbeeld de scheepsbouw Daarom moeten de gemeenten in dit gebied ook meer samenwerken wan neer zij bedrijven proberen aan te trekken Het mag niet zo zijn dat ge meenten onderling gaan concurreren, daar is niemand mee gebaat. Kijk, ik kan mij als Schiedammers best voor- stellen dat de randgemeenten enigs zins huiverig opkijken naar Rotter dam, met de machtige haven en de aquisitie-mogelijkheden Maar in groeigemeenten als Capelle en Spij kenisse zijn ook arbeidsplaatsen no- dig. De arbeidsmarkt is niet beperkt tot een gemeente, er is hier een le vendig pendelverkeer" Afgelopen vrijdag heeft de minis- terraad de voorkeur uitgesproken voor een LPG terminal in Rijnmond en daarbij gezegd dat de voorgeno- men vestigingsplaats van BP en van het Openbaar Lichaam Rijnmond Shell daar zeer geschikt voor is om ideeen en plannen Theo Bakkers. „Eind februari zal het LPG-debat in de Rijnmondraad gehouden worden. Daarbij zal vooral het risico en het economisch nut van LPG tegen elkaar afgewogen worden Voor mij staat echter vast dat die LPG terminal daar moet komen. Je .kan toch niet aannemen dat bedrij ven als Shell en BP geen rekening hebben gehouden met de gevaren tot zij de veigunningsprocedure op gang brachten? Dat zou hun goede naam te veel schaden. Dat zou een directe anti-reclame zijn. Het pro- bleem zal eerder in de afvoer van LPG komen te liggen, het grootste gedeelte zal naar Duitsland getrans- porteerd worden. Je moet als dage lijks bestum natuurlijk niet verrast worden door een vergunningsaanvra- ge. Wij hebben eerst een draaiboek samengesteld dat ruimschoots ge- haald zal worden. Het enige wat wij aan de bedrijven gevraagd hebben, help ons die termijn te halen die het draaiboek voorschrijft. Daarbij komt zowel het Rijk als de bedrijven te weten dat wij de meeste kennis over LPG in huis hebben om een gedegen standpunt naar buiten te brengen". Theo Bakkers heeft het druk in deze functie, steeds meer wordt gevraagd „Toen ik in deze functie kwam zei men tegen mij dat ik wel eens wat tijd over kon houden. Het tegendeel is echter waar. Wil je deze baan goed doen dan komt je tijd te kort. Er zijn in dit gebied ook zoveel problemen Neem nu de gronduitgifte voor indus- triedoeleinden. Toen ik hier kwam bleek dat het laatste jaar slechts vier hectaren uitgegeven was, daar moet wat aan te doen zijn. Grond is in Rijnmond uiterst schaars zodat je het moet zoeken in „verzamelgebou- wen" Dan heb ik nog de moeilijk- heid dat ik alleen, zit als VVD-er in dit bestuurscollege. Je moet op tijd problemen signSeren en die als het nodig is doorseinen naar de frac- tie. Soms merk je wel eens dat er een sterke stroming binnen de Partij van de Arbeid is die bij een probleem de andere kantop willen, dat moet je oplossen Persoonlijk sta ik op goede voet met de fracties, maar soms is het nodig om die spanningen weg te nemen. In de raad moet je er altijd voor zorgen dat persoonlijke emoties nooit een rol spelen. Het reglement van orde is daar soms een uiterst bruikbaar hulp middel voor" SCHIEDAM Morgenavond, don- derdag 1 november, zal de heer H. Janse een lezing houden in de aula van het Stedelijk Museum. De heer Janse is bouwkundige bij de Rijks- dienst voor de Monumentenzorg. De titel van de lezing is ,,De historie van constructies en de terminologie en bouwmaterialen in oude gebou- wen". De lezing die om 20.00 uur begint zal door beelden -verduidelijkt worden De avond is georganiseerd door de Ilistorische Vereniging Schiedam, maar ook. niet leden mogen gratis naar binnen. SCHIEDAM Een gedeelte van de Nachtegaallaan wordt woonerf. Het betreft het gedeelte tussen de Fazant- laan en de Koekoekslaan. Ook een gedeelte van de Smetanalaan wordt woonerf. Hier geldt dat voor de pan- den vanaf de nummers 35 en 62 doorlopend tot aan het Sibeliusplein. De nieuwe woonerven zullen door middel van de gebruikelijkc borden worden aangegevcn SCHIEDAM De afdeling Zang van de stichting de Schiedamse ge- meenschap organiseert op 10 novem ber aanstaande haar jaarlijkse ge- meenschappelijke concert. Medewerkenden zijn het Schiedams Vrouwenkoor, The Young Voices, Korengemeenschap Euphonia, het Gemengd Koor Wilton Feijenoord en Peter Beijersbergen-Van Henegouwen (piano) Het concert dat gegeven wordt in de Heilige Hartkerk Lekstraat 55, begint om 20.15 uur In onze krant van 24 oktober ver- scheen een artikel over geestelijk gehandicapten en hun recht op een plaats' in de maatschappij. Door een fout van de zetterij viel het contactadres van de ouderver eniging weg. Wij bieden hiervoor onze verontschuldigingen aan en vermelden het alsnog. Wie nader in contact wil komen met de oudervereniging voor het geeste lijk gehandicapte kind, of verdere informatie wil, kan zich in verbin- ding stellen met Lenie Kalkhoven, Dr. De Kuyperlaan 159, Schiedam Telefoon 705152 Menig huisvadertje zit vanavond waarschijnlijk in de kelder of schuur te rommelen aan de fietsen van de overige gezinsleden. Morgen is het namelijk zover; dan is het 1 november, een datum die ook door menig fietsenmaker zal zijn aangekruist. Vanaf deze dag zijn reflecterende pedalen en een reflector achterop ontbeerlijk voor ieder rijwiel Er is nogal wat onduidelijkheid boetes vastgesteld. ben fietser gerezen over welke reflectors nu goed zijn Er is namelijk maar 66n nationaal goedgekeurde reflector Deze(dit speciaal voor mensen die in paniek naar beneden, hetzij naar buiten rennen) zijn herkenbaar aan hetpmcircelde teken 'NL' Over de strafrechtelijke gevolgen de boetes dus, bestaat nog geen zekerheid Er wordt naar gestreeft om in het westen van het land tot uniforme straffen te komen. Aangezien de eerste proces-verbalen pas over een week of drie zullen binnen komen is hier dus nog niet zo'n haastvachter gezet. Vaak komt het natuurlijk met tot een proces-verbaal, meestal wordt een schikking met de plaatselijke politie getroffen. Voor zo'n regeling zijn al wel, weliswaar voorlopige. betaald dan f 7.50 terwijl een bromfietser spontaan het dubbele in mag leveren.. Wordt het bedrag niet aa n de politie betaald dan komt het voor de officier van justitie die voorlopig een en twee tieptjes als boete aan zal houden. Deze regeling wordt waarschijnlijk per ingang van 1 januari 1980 definitief Zoals de zaken er nu voorstaan lijkt het er ook op dat de pen niet tevoorschijn gehaald zal worden als er overdag zonder reflector gereden wordt. Weliswaar wist niemand bij politiebureau het zeker, en ook bij het kantongerecht niet, maar ze vermoedden dat dat heus wel mocht. Dit is natuurlijk geen reden voor mensen die 's-avonds geen rijwiel gebruiken om van een reflector af te zien. Ook bij mist kunnen die dingen verrekte handig zijn Nieuw Mathenesserstnut 11 13 Schiedam Tel. 010-260)20 BROERSVEST ROTTERDAMSEDUK MARCONIPLEIN KOEMARKT PEUGEOT T/* NEFKENS EURODAM B.V. SCHIEDAM De basisschool Willem Gehrels organiseert in samenwerking met kleuterschool De Bibelebontse- berg een grote rommel- en spullen- markt. Dit alles vindt plaats op zater dag 3 november van tien tot drie uur in het schoolgebouw aan de Peter van Anrooykaan 1. Naast de markt zijn er ook diverse attracties, zoals Rad van Avontuur, ballengooien, sjoelcn etc., met aan- trekkelijke prijzen Daarnaast zijn onder andere een snoepwinkeltje en een koffie-met-gebak kraam aanwezig. Killem De baten Ketel en 6 radiatoren v.a. 1 f rA excl. BTW I JU." Tevens uw adres voor keukens. A.C.I. Installateur Tel. 010-66.64.93 Passpiegel maat 90x30 cm. Metzelfklevende achterkantvoor de bevestiging, kleine maat 83 Voor het hele gezin. een sjoelbak op wedstrijd- maat. dus 200 cm lang Kompleetmet 30schijven. Bruine uitvoering Tafelgrill van Tefal. Met extra grillplaat. Tefalprijs 99,- Onzeprijs 240 284 Verslapen kan haast met meer met deze bellen wekkerinmoderne kleur 650 25 cm lang zijn deze gothischekaarsen. doosmet12stuksin moderne kleuren kost slechts 668 Brooddoos op maat Een transparante brooddoos die meeslinkt van een heel tot een halfje Prijs <!®6y Superhard aluminium pannensetvande bekende BK-kwaliteit 7 delige set bestaande uit:5pannenvan 16-18-20-22- en 24 cm doorsnede en 2 steel- pannen van 14 en 16 cm. Van 239-voor 358 |geldigt/mzaterdag| batep van ae markt zijn voor een school in N&pal, die door een aantal Schoedamse scholen geadopteerd is Voor dit doel zullen de komende maand nog een aantal aktiviteiten ge organiseerd worden. Met een perfekte pasvorm en ruim tussenstuk. Twintig dernier en maat 44 t/m 52. In camel, misty, midden- grijs of carm-beige Nu van 3,95 voor slechts i ..',-4 i

Schiedams Nieuwsblad | 1979 | | pagina 1