IN 'TKORT ter meulen SALAMANDER ter meulen a "Wlptlieetgoeilkoop? WiefS! I Dkdfoterslmekm ter meulen ter meulen Moeders helpen kinderen veilig naar overkant Prestatieloop Vergadering VFC Schoolkorfbal Vlaardingen Holy Kwaliteit inschoenen heeft'n naam.. Stille werkers Broleco Nieuwbouw Pollux in Broekpolder Contactgroep alleenstaanden Hedendaagse muziek in Rotterdam zegi dz Zockdm1 Kinderen WOENSDAG 31 OKTOBER 1979 44-519 Contactman Hartkloppingen -I n; Nu extra voordelig! cFeins Lfnbaan 65 Voor nog geen 20 gulden! fjm B b d B" PnB BB Itydqoeakoop piaval attiid Modern en toch voordelig! /L°V Gediplomeerd of niet... Ouderbrigades een els van deze tijd SCHIEDAM Klaar-overen is iets waar zo'n Iionderd schoolkinde- ren en ruim vijftig moeders zicli mee bezigliouden. De kinderen zijn leerlingen van de St. Josef, St. Martinus, Burg. Verveen en de Oranje Nassau school. Deze voornamelijk vijfde- maar tocli ook al vierde- klassers helpen dagelijks liun klasgenootjes naar de overzij- de van een drukke verkeersweg. Die taak is bij enkele Schiedamse .scholen, de Kohnstamm, St. Bernardus en de Kiveva kleuterschool, sinds enige tijd overgenomen door de ouders der leerlingen. Grote voorloper bij de oprichting van deze ouderbrigades was de Kohn stammschool aan de Fahrenheit straat. Ruim zes jaar geleden ging men hier van start. Marina Hendriks, voorvechtster vanaf het eerste begin, vertelt hierover: ,,Eigenlijk is alles be- gonnen toen wij tijdens een poging om de gemeente wakker te schudden het kruispunt van Boerhavelaan, Lo- rentzlaan en Prof. Kamerling Onnesz- laan bezetten. Het was er levensge- vaarlijk. Binnen de kortste keren ge- beurde er toen van alles. Er kwamen zebrapaden, knipperbollen, hekken en de ouderbrigade begon te draai- en" „Waren er nooit problemen?" vraag ik haar nieuwsgierig want zes jaar is toch al een aardige tijd. „Echt grote problemen hebben we nooit gehad" antwoordt ze. ,,Natuurlijk zijn er wel eens momenten dat de klad er in komt. Vooral aan het einde van een strenge winter hebben veel ouders er schoon genoeg van want je voelt je dan wel eens zwaar genomen als jij daar staat te vernikkelen van de kou terwijl anderen lekker bij de warme kachel zitten en te beduveld zijn om ook mee te helpen. Maar zo'n soort inzinking wordt dan fantastisch opge- vangen door de onderwijzers van de school die dan direkt inspringen en ook een paar beurten meedraaien. Ook als er plots een moeder ziek is, is er altijd wel een leraar of lerares die even invalt. En juist daardoor heb je het gevoel dat je werk tenminste wordt erkend". Marine, die sinds drie weken de orga- nisatie van hun brigade heeft overge- dragen aan een opvolgster is ook bij- zonder goed te spreken over de ver- keersdienst van de politie. „Van hen hebben we altijd ontzettend veel steun gehad. Ze staan constant tot je beschikking en komen voortdurend langs om te vragen of er nog proble men zijn" De man die de contacten tussen de verkeersbrigadiers, zowel groot als klein, en de gemeentepolitie onder - houdt is hoofdagent Hennink van de reeds genoemde verkeersdienst Regelmatig maakt hij zijn ronde langs die plaatsen waar de klaar- overs staan en vraagt dan of er nog problemen zijn Ook de aanvoer van nieuwe jassen, planken of ander materiaal wordt door hem geregeld Op mijn vraag of hij tevreden is over de brigades antwoordt hij Over het algertieen krijg ik niks als goede berichten binnen over de ouderbriga des Ze draaien allemaa! goed. Het enige probleem wat bij alle voorkomt wordt voornamelijk veroorzaakt door door Ria Koppenhagen de fietsers Die hebben nogaleensde neiging door te rijden als het stop teken gegeven wordt Af en toe bli.il ik dan ook wel eens een poosje staan bij de oversteekplaats om de mensen daarop te wijzen Maar natuurlijk gedraagt dan iedereen zicli netjes" De heer Hennink is voor uitbreiding van het aantal ouderbrigades. ,,Het huidige verkeer is eigenlijk veel te druk voor die toch nog jonge kinde ren Vooral die vierde klassers kun nen nog maar net op zichzelf passen •Nil staat er wel vaak een leerkracht bij en ook de wijkagent probeert eventuee! een oogje in het zeil te houdcn maar dat is niet altijd moge lijk Als je dan eens onverwachts verschijnt kom je al snel tot de ont dekking dat het bij die oversteck plaats net een speelterrein is" De hoofdagent neemt het de kinderen overigens absoluut niet kwalijk want op hun manier doen ze hun best .Vandaar" zo gaat hij verder ,,dat we al die kinderen eenmaal per jaar een feestmiddag aanbieden We huren dan een zaal af, draaien wat tekenfilms en zorgen voor de nodige versnaperingen en een aardig heidje voor diegeen die er door het verlaten van de school mee stoppen We vinden dat ze dat dan toch wel verdiend hebben" Tot slot weet de heer Hennink nog te vertellen dat de leddn van de ouder brigades alien zijn uitgenodigd om een bezoek te brengen aan het hoofdbureau Het grootste gedeelte van de klaar -w.v.v -•V- v :s<^v - x Ori 111m s p V S '^>S Dit stopteken geldt ook voor tweewielcrs! over moeders greep de kans eens achter de schcrmen van het bureau der politie te gltiren met beide hail den aan. De dames, die werden ont vangen door de hun bekende heer Hennink en brigadier de Vette, werkzaam bij de afdeling vreemde- lingendienst, maakten om te begin- nen kennis met de voortreffelijke koffie die in het onderkomen der wetsdienaren wordt geschonken. Tij dens die koffie maakte ik een bab beltje met de dames Gadella en Heesbecn van de Kiveva kleuter school Hun ouderbrigade startte ongeveer een jaar geleden Vinden jullie het leuk om te doen?" vraag ik hen. ,,Nou leuk" ze kijken elkaar wat weifelend aan en gaan dan verder ,,Echt leuk niet maar het is nu eenmaal enorm belangrijk dat het gedaan wordt Natuurlijk valt er heus wel eens wat te lachter. maar daar tegenover staat dat je at en toe ook de schrik van je leven krijgt Over het algemeen naderen de auto's de kruising Aleidastraat-West I'ranke- landsestraat met veel te lioge snel-. lieid. Meermalen gebeurt het dan ook dat ze je pas op het laatste moment zicn staan en hard moeten remmen Af en toe zit er dan zo'n ,,olijkerd" achter het stuur die pas op het laatste moment bovenop zijn rem men gaat staan. Ze lachen zich dan rot als jij je lamschrikt. Maardenken ze er ooit wel eens bij na wat er ge beurt als de remmen doorslippen" Mevrouw Gadella ergert zich zo af en toe groen en geel aan de wielrijders Je zou haast gaan denken ,,Dat ze met hun ogen dieht op de fiets zitten want ze negeren doodsimpel je stopteken Een keer ben ik zelfs bijna ondersteboven gereden door een mevrouw die verklaarde dat ze me met gezien had Toen ik haar daarop toebeet dat het dan maar goed was dat ik geen vrachtwagen was, werd ze nog kwaad ook" Zo hebben nog diverse andere leden van de ouderbrigade het een en an der over hun ervaringen te'vertellen. Je moet goed opletten, anders hol- len de kinderen je zo voorbij.de weg op, bijvoorbeeld. Bij de St. Bernar- dusschool geven de fietsers en brom- fietsers de grootste problemen, want ze rijden op het rijwielpad vaak ge- woon door en zijn zo een gevaar voor de overstekende kinderen. Maar ook de automobilisten krijgen nog een veeg nit de pan, die willen nogal eens haast hebben en het is geen uitzondering als de verkeersbrigade- moeders uitgefoeterd worden. Maar dat hebben ze er graag voor over om hun kroost veilig naar school te krijgen Na het succes van de zes prestatielo pen die de Vlaardingse atletiekyereni ging Fortuna de afgelopen maanden heeft georganiseerd met in totaal 1200 deelnemers, wordt aanstaande zaterdagmiddag in het Nieuwlantpark opnieuw een prestatieloop georgani seerd. De afstanden die gelopen kun nen worden zijn vier en acht kilome ter De start is even voorbij de ingang van de voetbalvereniging. De Hollan- diaan voor de grote speelweide. De start van de vier kilometer is om 13.00 uur en van de acht kilometer om 13.30 uur. Het inschrijfgeld be- draagt f 2,50 en de deelnemers ont- vangen na afloop een fraaie herinne- ringsmedaille De Vlaardingse voetbalvereniging VFC houdt op maandagavond 12 no vember haar jaarlijkse ledenvergade ring. Naast de diverse jaarverslagen staat ook een contributieverhoging op de agenda. De heren Spronkers, sekretaris en de leden van Santen en van Rij zijn op deze vergaderingen af- tredend maar stellen zich opnieuw herkiesbaar voor een nieuwe zittings periode. Voorts is er een voorstel van het bestuur aan de leden om M van Santen te benoemen tot ere-lid we gens zijn bijzondere verdiensten voor de vereniging In het clubblad van de korfbalvereni ging Vlaardingen kpnstateert Maarten van de Linden, dat de belangstelling voor het schoolkorfbal terugloopt Een odrzaak wordt genoemd, dat de Vlaardingse korfbalverenigingen Vlaardingen, Oranje Nassau en Spirit nauwer bij dit gebeuren betrokken moeten worden onder andere wat be- treft de trainingen en begeleiding van de diverse schoolteams. Binnenkort zullen de drie verenigingen overleg plegen om tot een betere coordinate te komen De honkbalclub Vlaardingen/Holy heeft een nieuwe trainer Vorige week kwam de Vlaardingse vereni ging rond met Dick Lamet, als opvol- ger van Bob Soudijn, die een jaar bij Vlaardingen/Holy heeft gewerkt Dick Lamet is zelf aktief geweest als honkballer bij Storks uit Den Haag IJzersterke ruitshirts in ruime pas- vorm van 100% katoenen flanel. Heerlijk warm en met twee royale horstzakken. In beige, bordeaux en groen Maten- XS t/m L (35 t/m 42). Van 19,95 voor siechts Specialist in modeschoenen en luxe lederwaren H n Milan! ii KOI tel. 010-116843 ReguRersfareestraat 43 AmstofdanvC. tel. 020-247279 In het clubblad van het Maaslandse MVV wordt het werk van de EHBO- mensen bij de sportverenigingen on der de aandacht gebracht: „Rustig, meestal gezeten in een stil hoekje van onze kantine vinden we altijd wel iemand van de EHBO Mensen die misschien niet eens lid zijn van onze vereniging, of sterker nog, die mis schien niet eens van voetballen hou- den, maar toch van de vroege och tend tot laat in de middag paraat zijn" De Vlaardingse volleybalvereniging Broleco heeft vorige week vrijdag af- scheid genomen van twee leden. 1'leun Dekker en Eduard Oosterlee kregen een afscheidswedstrijd aange- boden door het bestuur met het team, waar in 1973 het kampioen- schap van eerste klasse werd bereikt. De tegenstander was een team van spelers uit het huidige spelersaanbod. Uitermate voorspoedig verlopen de werkzaamheden van de hockeyvere- niging Pollux in de Broekpolder De lichtinstallatie is geplaatst en dat maakt het mogelijk, dat de Vlaar dingse vereniging binnenkort kan gaan trainen op de nieuwe velden. Ook de werkzaamheden voor het nieuwe clubhuis kunnen zeer binnen kort beginnen. De start van de grond- werkzaainheden kan binnenkort ver- wacht worden. Pollux hoopt volgend jaar, met de aafivang van de nieuwe hockeykompetitie zich in de Broek polder gevestigd te hebben ROTTERDAM - Onder de noe- mer 'Bij de Tijd '79-'80' is in Rotterdam een informatie-bro- chure verschenen over de heden daagse muziek in Rotterdam. Dt brochure die aan alie abonnees van het maandblad Magazijn wordt toegezonden, bevat infor- matie over de serie Muziek van Nu van de Rotterdamse Kunststich- ting, de Z-serie van bet Rotter- dams Philharmonisch Orkest, het Gaudeamus Vertolkersconcours en Nederlandse kamennuziek in de Doelen, Componistenconcerten voorheen Stampconcerten in de Lantaren en Museumconcerten in Boymans- Van Beuningen. Exemplaren van de losse brochure worden op aanvraag verstrekt door de RKS' Wat is er gezelliger dan 'n avondje fijn sjoelen? Om de prijs hoeft u't niet te laten, want u koopt deze blank gelakte sjoelbak, kompleet met schijven voor nog geen|20 gulden.. Maat 175 x 48 cm.' *l/arit Na ecu drukke, vermoeiende week eindelijk een rustige zaterdagavond Als ook de kinderen naar bed zijn pakken mijn cchtgenoot en ik een bock en beginnen te lezen Erg ver kom ik niet De letters dansen steeds door elkaar en liet boek glijdt van mijn school. Het is over duidclijk, Klaas Vaak heeft zijn zand al gestrooid Een slaperige blik op de klok vertelt me dat het pas I I uur is. "Ben jeook zomoe'' vraagt mijn man en na een bcvesfi gend antwoord besluiten we maar eens vroeg naar bed te gaan. "Het lijkt de omgekeerde wereld wel" mompel ik op weg naar de slaap kamer "Door de weeks om J of 2 uur en in het weekend vroeg. Mijn ega ziet er wel wat positiefs in want hij moet de volgende dag al om kwart over acht op het voet balveld zijn "Ben ik dan tenmin ste uitgeslapen zegt hij tevreden Ondertussen haalt hij zijn contact lensen cruit, waarbij er plots iets mis gaat Het zuignapje belandt namelijk niet op dat kleine ding maar in zijn oog. Eoeterend, want zoiets is natuurlijk geen pret tig gevoel, waagt hij een tweedc gelukte poging Eenmaal in bed is de reis naar dromenland snel gemaakt Na ruim een uur, dat zegt de wekker, word ik wakker door een kreu nend geluid naast me Mijn man heeft overduidelijk veel last van liet oog waar hij daarnel in gesto ken heeft "Misschien helpt een koudc compres" zeg ik weifelend We besluiten het te proberen. Het blijkt cell ter niets uit te halen. De pijn wordt zo erg dat de patient het m bed niet lunger uithoudt en door de slaapkamcr been en weet loopt, ondertussen allerlei woor den in het rond smijtend die ik in liet woordenboek nog nooit ben tegengekomcn Na een half uur bedenken we dat hij het beste naarde E.H.B.O.-post van het dichtbij gefegen ziekenliuis kan gaan. Bijzondcrsnel is hij terug en nicldt somber dat ze er niets aan mogen doen. Hij moet naar lief oogziekenliuis. Wat nuy Auto rijden is uitgesloten als je niet goed kan zicn en ik zal toch thuis moeten blijven bij de kinderen, want die willen we niet alleen laten. Er zit maar een ding op Een taxi bellen Als het Slachtojfcr uiteindclijk voor de tweedc maal vertrokken is staan de wijzers van de klok op half drie Ik pak een slaapzak en installeer me op de bank bij de te lefoon waar ik half wakend blijj liggen tot er een sleutel in het slot van de voordeur wordt gestoken Heel wat beter dan daarnet stapt mijn eclitgenoot binnen. Het oog, dat liclit beschadigd bleek, is be liandeld De pijn is te verdragen en voor de volgende dag heeft men een recept mecgegeven Voor de tweede maal, het is nu 4 uur dus weliswaar vroeg maar nu in de ochtend, besluiten we naar bed te gaan Max 3 (lessen pe- soort per klant Niet voor handelaren en slijters 'iMi;' altijd qoadkoopste ;4MI€R Nieuwlandplein, Schiedam „Niet alleen in de vredesweck moet het schaamrood onze wangen kleuren als we ons bewust worden waar we met zijn alien aan bezig zijn De ene dag offe- ren wij miljocncri voor de kinderen, maar we zijn de andere dag bereid hen met duizenden te vernietigen (van de „vijand"! Het doel heiligt dan weer de middelen En zelf voel ik mij ook schuldig Er is volgens een bericht aan bewapening uitgegeven ongeveer 750 miljard f 750.000.000.000 Als je dat getal opschnjft en de bewapeningswedloop volgt, dan verlies je zelfs als man van 65 de moed." Dat schreef ons een Schiedammer, wiens gedicht wij hieronder plaatsen Kinderen in alle landen Vouwen de kleine handen In oprechte bede om vrede Hun onscliuldige gczwhten die zich ten liemel richten Vragen met hunkerende ogen om mededogen Vadcrs in alle landen Hun Tot ligt in jullie handen Uw rede laze haat zal hen laten sterven door napalm en neutronen granaal Vcrvult liun bede, sta op en veclit, maar vecht voor vrede. P.J.J.S Schiedam, October 1979 Geruwde pullover met raglan mouwen en een moderne overslag- kraag. Van 100% aery I. In negen modieuze kleuren, w.o. beige, groen, bordeau, etc. Maten S-M-L Nu extra voordelig, van 29,95 voor VLAARDINGEN—De kontaktgroep alleenstaanden heeft voor de groep en iedereen die zich erbij wil aanslui- ten een overladen programma voor het seizoen 1979-1980 opgesteld. De nu elf jaar bestaande kontaktgroep bestaat uit een aantal jongeren van 20 tot 35 jaar die aktiviteiten orga- niseren die niet leuk zijn om alleen te doen Ze zjjn niet commercieel, de kosten worden met elkaar betaald Vnjdagavond november gaat de groep een weekend naar Belgie Wie mee wil (en er nog plaats is) kan zich opgeven bij Yvonne Liebrechts, tel 741896 Zaterdag 24 november wordt er ge kcgeld, opgave bij Rob Bergen tel 352761 Zaterdag 15 december is er een spel letjesavond bij Nies Buurmeester, Zwaluwenlaan - 385 Iedereen moet wel zijn eigen spelletjes mcenemen, iedereen welkom vanaf 20.30 uur Zaterdag 5 januari wordt er ge schaatst, op een kunstijsbaan of even tueel op echt ijs Verdere informatie is verkrijgbaar bij Johan van de Velden, Konin ginnelaan 449 tel 747494. De Nieuwe Vlaardingse Courant zal het verdere programma, dat overigens op 24 mei eindigt met een wadlopp tocht, tijdig aankondigen Bijzonder gunstig geprijsde diplo maten-koffer. Gemaakt van super lichtgewicht ABS (absolete). Luxe uitgevoerd met stevig cijferslot. In bruin. Afmetingen: 46x33x7 cm. Van 69, voor Tot zaterdag 17.00 uur

Schiedams Nieuwsblad | 1979 | | pagina 9