Waarheen na de ter meulen ter meulen Schiedams Nieuwsblad lagere school? ter meulen W^weten niet wat beter is: uw Peugeot of onze service. Openbare bespreking Sociaal Cultured Plan Rijnmondkoor biedt jubilaris concert aan vd-Meiide Bingo en disco Nefkens Eurodam B.V. Burgemeester voor de klas NIEUWS fmn Harpe Davids heeft nog plaats hrs WOENSDAG 7 NOVEMBER 1979 45-523 Scholen geven voorlichting Voor de helft van de prijs. Wat een opbergruimte... Glazen stad Gemeente wil behoefte peilen Fijn slapen... Zoldertheater In de Teerstoof Inbraken Brand Film Theater van de lach Voor de jeugd Exposities Brand Aanrijding Glaasje op Diefstallen Bezetting V echtpartij Gevallen vrouw heeft deze moderne grenen sekre- taire.U kunt er uw boeken, platen en encyclopedien in kwijt. Boven- dien is het fijn werken of studeren aan deze sekretaire met alles binnen handbereik. Maten: 170x100x53 cm. Onderdeel van de Rijnmond West Combinatie, waarin ook het Maassluis Nieuwsblad en de Nieuwe Vlaardingse Courant zijn opgenomen. Verschijnt op woensdag huis-aan-huis in geheel Schiedam. Kantoor Rijnmond West Combi natie: Hoogstraat 122 in Vlaar- dingen. Telefoon: 010 34.67.11. Agentschap: Eurotyp, Rotterdamsedijk 238, Schiedam. Postadres: Postbus 195, Schie dam. Redaktie: Yvonne Hontete. Klachten over bezorging kan men uitsluitend doorgeven via het nummer 010-13.24.89 (van 8.30 tot 17.30 uur). Duo's kunnen worden opgegeven tot maandag 17 uur; gewone advertenties tot dinsdag 11.30 uur. Redaktionele kopij dient uiterlijk maandag 17 uur binnen Vte zijn. Piet Struijk vijfentwintig jaar dirigent VLAARDINGEN- Piet Struijk, de dirigent van het Gemengd Rijn mondkoor Vlaardingen, viert woensdag 14 november een jubileum. Op die datum is liij vijfentwintig jaar als koor en orkestleider aan het koor verbonden. Het koor zal zijn jubilaris een jubileumcon- cert aanbieden. Men zal de opera "Nabucco" van Verdi uitvoeren. De heer Struijk zal het ruim honderdtwintig leden tellende koor zelf dirigeren. Als mannelijke solisten zullen Robert Holl, Teo van Gemert, Henk Treurniet en John Ram optreden. De partijen voor de sopranen zullen Antoinette Tiemessen, Els Kloos en Saskia Gerritse voor hun rekening nemen. Rotterdam Piet Struijk kwam vijfen twintig jaar geleden als dirigent bij het koor dat toen nog "de kleine Stem" heette. De naam werd onge - veer 17 jaar geleden veranderd in Ge mengd Rijnmondkoor. "De kleine Stem" werd overigens al zeventig jaar geleden opgericht. De heer Struijk kreeg in Vlaardingen bekendheid door zijn jaarlijkse uit- voering van de Mattheus-passion van Bach. "Daar kan hij maanden van te voren al van wakker liggen", zegt een der koorleden. "Je kan rustig zeggen dat dat zijn stokpaardje is". Landelijke bekendheid kreeg hij door de muziek van de televisieserie "de Glazen Stad" waarvoor hij de mu ziek komponeerde. De heer Struijk heeft volgens zeggen op het ogenblik zijn handen vol met jubilea. Hij dirigeert behalve het Rijnmondkoor ook nog een tiental andere koren, waar hij allemaal on- geveer 25 jaar terug bij is begonnen. Enkele hiervan zijn het RET man- nenkoor, het Westlands Mannen- koor en af toe ook het politieman- nenkoor. Als u zelf wilt gaan kijken hoe het koorzingt, en hoe de heer Struijk met zijn stokje het geheel in de maat houdt, kan dat ook. Kaarten voor het concert op 14 november zijn nog te krijgen bij de kassa van de Stadsgehoorzaal. De aanvang is om 20.00-uur. De plaatsbewijzen kosten 15,- per stuk. Nu ongemonteerd van 199,- SCHIEDAM De leerlingen die nu in de zesde klas lagere school zitten gaan in 1980 naar het voortgezet on- derwijs. Er zijn zeer veel verschillen- de opleidingen na de lagere school te volgen en het heeft dus heel wat voeten in de aarde om de keuze hier- voor te bepalen. Voor de leerlingen van de zesde klas en hun ouders zijn er voorlichtings- bijeenkomsten georganiseerd door de scholen voor openbaar en bijzonder voortgezet onderwijs. Deze bijeen- komsten worden gehouden op: Disndagavond 6 november in de ,,Hargahof" - school voor huishoude- lijk en nijverheidsonderwijs, Valerius- straat 29-31, Groenoord. Donderdagavond 8 november in de Lagere Technische School voor Schiedam en omstreken, Monseig- neur Nolenslaan 3; Maandagavond 12 november in het Stedelijk Gymnasium, Hugo de Grootstraat 6; Dinsdagavond 13 november in de Willem de Zwijgerschool voor MAVO Sint Liduinastraat 35; Woensdagavond 14 november in de school voor lager economisch en administratief onderwijs (leao), Oude Kerkhof 13; Donderdagavond 15 november in de Rijksscholengemeenschap ,,Schraven- lant" - (HAVO-Atheneum), Hugo de Grootstraat 4. Alle bijeenkomsten beginnen om acht uur: alle belangstellenden zijn van harte welkom. In december geven de lagere scholen op grond van uitgebreide gegevens over de leerling in kwestie, waarbij de resultaten van de schooltoetsen ook meespelen, advies aan de ouders, over de voortgezette opleiding die het best past. Alsertussen de ouders en de lagere school verschil van me- ning is of wanneer er twijfel is, kun nen de ouders nog een advies van een onafhankelijk instituut, op kosten van de gemeente, aanvragen. In februari volgt dan de inschrijving van de leerling bij een opleiding. In maart en april beslissen de toelatings- commissies van de scholen voor voortgezet onderwijs of de leerlingen kunnen worden toegelaten. In mei en juni kan er dan kennisgemaakt wor den met de school waar de leerling op toegelaten is. SCHIEDAM Een openbare bespre- king over het „Sociaal-Cultureel Plan" zal op maandagavond 12 no vember om 8 uur gehouden worden in de recreatiezaal van het Stads- kantoor. Tot 1 januari 1979 distribueerde het ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk de subsi dies voor verschillende welzijns- instellingen, (Club- en buurthuis- werk, opbouwwerk, peuterspeel- zalen, vrijwilligersverenigingen, kunstzinnige vorming enzovoorts) in het hele land. Inmiddels mogen de gemeenten zSlf subsidies gaan geven aan de instel- In deze sportieve tricot pyjama van 55/25/20 katoen/viscose/polyester. De pyjama is afgewerkt met een erg leuk kontrast en heeft een blijvende pasvorm. In milano-rib en diverse kleurenkombinaties zoals; bruin/ beige, kobalt/marine, marine kobalt Maten: S, M, L en XL (44-58) Van 29,95 voor slechts lingen. Hiertoe stelt het ministerie van CRM een vast bedrag, genoemd de ,,Rijksbijdrage voor Sociaal-Cul- turele Activiteiten" beschikbaar aan de gemeente in kwestie. Het verdelen van dit bedrag wil de gemeente Schiedam niet zo maar doen: hiervoor wordt een ,,Sociaal- Cultureel Plan" opgesteld. Eerst kijkt de gemeente naar wat er al gebeurt op dit gebied: de bestaan- de welzjjnsinstellingen. Daarna wordt er bekeken wat er nog moet ge- beuren: de verdere behoeften. Deze gegevens bij elkaar zullen een over- zicht geven van de benodigde voor- zieningen op het welzijnsterrein. De eerste vergadering met de al be- staande instellingen voor welzijns- werk heeft op dinsdag 6 november plaatsgevonden. De vergadering op 12 november is speciaal georgani seerd om de verdere behoeften te kunnen peilen. Uitgebreide informatie kunt u krij gen op het Stadskantoor bij de Gemeente-voorlichtingsdienst, op de zevende verdieping. SCHIEDAM - De afdeling Soci£teit van de wijkvereniging Groenoord or- ganiseert woensdagavond 7 novem ber om 8 uur een Bingo-avond in boerderij Landvreugd, Sweelinck- singel 7. Na deze avond zullen om de 14 dagen Bingo-avonden zijn. Voor de jeugd van 1 1 tot en met 15 jaar zal om de 14 dagen op zondag- middag een discoshow in boerderij Landvreugd gehouden worden. De eerste middag werd zondag 4 novem ber georganiseerd. Aanvang 2 uur, toegangsprijs f 2,-. Verkoop: Oostzeedijk 330 Rotterdam Tel. 010-119060 Nieuw Mathenesserstraat 11-13 Schiedam Tel. 010-260320 Werkplaats: Walenburgerweg 87-107 Rotterdam Tel. 010-661700 Adrianalaan 378 Rotterdam Tel. 010-220022 Op vrijdag 9 november staat Poezie Hardop met „Stel dat Shakespeare een zuster had" op de planken van het zoldertheater. In dit afwisselend satirisch, ernstig, vrolijk en verdrie- tig programma over liefde, eenzaam- heid, berusten en vechten brengen Marijke Frijlink, Mies de Heer. Ineke Holzhaus en Wendela de Vos een col lage van korte toneelstukken, inter views, gedichten en prozafragmenten van Nederlandse Schrijfsters. De voorstelling van vrouwen, door vrouwen is echter beslist niet alleen bestemd voor vrouwen. Na een lange reis door Zuid-Amerika brengt Dolf de Vries op zaterdag 10 november een bezoek aan het Zol dertheater. Zijn nieuwe programma ,,We mogen niet klagen" slaat op het feit dat wij, steenrijke Neder- landers, de neiging hebben om voort- durend te klagen. Via sketches, lied- jes en conferences laat Dolf zijn pu- bliek lachen, relativeren en zet ze aan het nadenken. Beide voorstellingen in Zoldertheater ,,In de Teerstoof" aan de Nieuw- straat 12 beginnen om 9 uur. De foyer is geopend vanaf 8 uur. De toe gangsprijs bedraagt f 12,-. Houders van een Pas 65 of C.J .P. betalen f 9,- Reserveringen kunnen geschieden van maandag tot en met vrijdag via de Plantage teruggevonden. Een bedrag van f. 250,- is spoorloos. Tijdens een bezoek aan een disco- theek op de Broersvest raakte een 18- jarige Schiedamse haar handtas, waar in f. 35,-, een giropas, toeristenkaart en make-up spullen bevonden, kwijt. Tussen 28 oktober en 2 november werd ingebroken in een woning aan de Willem de Zwiigerlaan. Na het in- slaan van een ruit kon men naar bin nen. Twintig studie-muziekboeken en een aantal sieraden zijn verdwenen. De dorstige inbrekeKs) maakten zich eveneens meester van een ter plekke leeggedronken fles wijn en pils. De gehele woning werd grondig door- zocht. Met een buit van f. 10,- verdweemde irrbreker die in de nacht van vrijdag op zaterdag via een plat dak en een ingeslagen ruit bij E.R.O. aan de Re- goutstraat binnendrong. Het geld was afkomstig uit een bureau. - SCHIEDAM De Christelijke Har- monievereniging Harpe Davids" be- haalde zaterdag 27 oktober jongstle- den een derde prijs tijdens een con- cours te Alblasserdam. Als u gei'nteresseerd bent of mee wilt spelen kunt u eens bij de repetitie ko- men kijken. De repetities z(jn elke maandagavond van half acht tot half tien in de Opstandingskerk, ingang Doctor Kuyperlaan. Het tambourcorps oefent elke woens dagavond van zeven tot negen in de voormalige Groen van Prinsterer- school aan de Singel 84. Inlichtingen kunt u krijgen bij mej. C.J. Ilmer, Beierlandse straat 55b, telefoon 26.5 9.39, bij geen gehoor 26.08.50. Een uitslaande brand heeft zondag- morgen om 10.30 uur een woning aan de Professor Rutgersstraat, ge heel verwoest. Twee brandweerlie- den liepen bij de bfussingswerkzaam- heden enige brandwonden op en wer- den ter behandeling naar het HolyZie- kenhuis gebracht. De bewoners, een gezin van Turkse afkomst, werden tij- delijk elders ondergebracht. SCHIEDAM' De leerlingen van de ge- combineerde vijfde en zesde klas van de St. Bernardusschool aan de Bos- boomlaan kregen vrijdag 2 november bezoek van Scliiedams burgemeester Mr. G.J. te Loo. Aanleiding hiervoor waren de tekeningen die de leerlingen voor hem hadden gemaakt en hem na zijn installatie als eerste burger ter verwelkoming waren aangeboden. Ilet besluit van de burgervader om hiervoor persoonlijk te komen bc- danken, viel bij de kinderen in zeer goede aard. Vooral toen de heer te Loo voor even de plaats .innam van hun onderwijzer, tie heer van Giezen, en een en ander vertelde over de mee- gebrachte ambtsketen. „Moet U die ketting altijd om?" was de hierop onvermijdelijke vraag en daarmee begon het lesuur burgemecs- terschap want al snel kwamcn er meer vragen. „lioe wordt je eigenlijk burgemeester? Heeft U daarvoor ge- solliciteerd bij het arbeidsbureau?" vroeg een der leerlingen die zo'n baantje in de toekomst blijkbaar ook wel zag zitten. Schiedams burgerva der antwoordde hierop geamuseerd: „Gesolliciteerd heb ik wel, bij de mi nister en die stuurt dan weer een brief naar de Koningin die uitcindc- lijk beslist wie er burgemeester wordt. Het arbeidsbureau heeft daar echter niets mee te maken." Terwijl de jongens en meisjes verder vroegen sloop een van hun klasge- nootjes ongemerkt in de richting van de ambtsketen en deed hem voor- zichtig even om, misschien wel met de gedachte: die kans krijg ik ver- moedelijk nooit weer. Na ruim drie kwartier werd meester te Loo door twee van zijn leerlingen naar de buitendeur begeleid. Vol ont- zag keerden ze terug in de klas met de uitroep: „In zijn auto zat een chauffeur" en pas toen drong hen door dat ze daamet een niet alle- daags voorkomend bezoek achter de rug hadden. V.V.V. Schiedam, telefoon 266000, en vrijdagavond plus zaterdag na 13.00 uur via het theater, telefpon 269455. Gereserveerde kaarten dienen uiterlijk een kwartier voor de voorstelling te worden afgehaald. Van 8 tot en met 14 november draait in Passage Bio de film ,,C'eravamo tanto amati". In deze ontroerende film maken we kennis met drie vriendep, gespeeld door Vittorio Gassman, Stefania Sandrelli en Nino Manfredi, die elkaar als de oorlog ge- eindigd is uit het oog verliezen. Ieder gaat zijn eigen weg. Na vele jaren ont- moeten zij elkaar weer en komen tot de ontdekking dat zij niets meer met elkaar gemeen hebben. De film is toegankelijk voor personen van 16 jaar en ouder. De voorstellingen zijn dagelijks om 2 en 8 uur, behalve op zaterdag, zondag en woensdagmiddag. ,,Nee schat, nu niet" is de titel van het toneelstuk waarmee John Lan- ting's Theater van de Lach 1 3 novem ber op de planken van het Passage Theater staat. De voorstelling begint om 20.15 uur. Kaarten kunnen worden gereser- veerd aan de kassa van het theater De plaatsbewijzen kosten f 20,- f 17,50 en f 15,- Wie in het bezit is van een Pas 65 of C.J .P. betaalt f 17,- f 14,50 of 12,- In Zoldertheater ,,In de Teerstoof" komt op zaterdag 10 november om 14.30 uur het poppentheater Maay- ke Heessels met ,,De diepe wereld". Het programma is geschikt voor kin deren vanaf 6 jaar. De toegangsprijs bedraagt f 3,-. Voor reserveringen zie Theater de Teerstoof. Wie liever naar de film gaat kan op zaterdag, zondag of woensdagmiddag terecht in Passage Bio. Om 2 uur begint dan de Nederlands gesproken film vol spanning en plezier ,,Sjors en Sjimmie en de Gorilla". In het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat kan men tot en met 2 de cember nog genieten van de exposi ties „Eugene Brands" overzicht van zijn werk, ,,Radka Donnel" Ameri can Quills (textiele lappendekens) en ,,Gunter Walraff", documantaire ten- toonstelling. Het museum is.dagelijks geopend van 10.00 tot 17.00 uur. Op zondag van 12.30 tot 17.00 uur. Op 11 november om 10.30 uur wordt er in het Passage Theater een orgelconcert ten gehore gebracht door Arnold Loxam. Diezelfde dag is er in het Passage Theater om 19.30 uur nog een Turks cpncert. Een uitslaande brand aan de Lange Achterweg heeft zondagnacht de wo ning van een 24-jarige Schiedammer volledig in de as gelegd. Het vuur dat rond kwart voor een werd ondekt vernietigde de twee bovenverdiepin- gen van het pand. De bewoner, die er in slaagde op tijd naar buiten te vluchten, liep een verwonding aan de rechterarm op en werd naar het Ge meente Ziekenhuis gebracht. Over de schade was op dit moment nog niets bekend. Op de kruising Nieuwe Damlaan-Van Vrijdagmiddag botste, op de kruising Rembrandtlaan-Mesdaglaan, een bromfiets bestuurd door een 16 jari- ge jongeman tegen een fietser. De 5 1- jarige wielrijdster liep een heupfrac- tuur op en werd naar het Gemeente Ziekenhuis vervoerd. De geen voor- rang verlenende bromfiets bestuurder kwam met de schrik vrij. Een 53-jarige chauffeur die zijn jasje even op de auto had gelegd kwam bij zijn terugkomst tot de ondekking dat zijn portefeuille verdwenen was. Eni ge tijd later werd het voorwerp in de Een komfortabel badstof huis- pak in een moderne uitvoering. In rood met wit of blue met wit. Maten 36 t/m 44 Van 39,95 voor Leden van de muziekvereniging O.B.K. die er zo onderhand schoon genoeg van krijgen nog langer to moe- ten wachten op een nieuwe oefen- ruimte, de oude brandde enige tijd geleden af, hebben zaterdagmiddag de leegstaande St. Jacintha kleuter- school aan de Nolenslaan voor enige uren bezet. In die uren oefende het voltallige orkest, de ouderen en de jeugd, in de reeds geruime tijd onge- bruikte school. Nadat men de repe tities be-eindigd had verliet men weer rustig het gebouw. Zondagmiddag rond kwart over zes werden bij een vechtpartij in een cafe aan het Broersveld twee mannen ge- wond. De 36-jarige A.P.R. liep twee steekwondjes, in de linkerarm en rug op. Ndat hij in Het Gemeente Zieken huis was behandield kon hij naar huis. De 35-iarige P.G., die een klap op het hoofd kreeg met een barkruk, werd met een lichte hersenschudding in het Gemeente Ziekenhuis opgeno men. Over de aanleiding van de vechtpartij, waarbij meerdere perso nen betrokken waren, is nog niets be kend. Het onderzoek duurt nog voort. Hogendorpstraat botste zondagmid dag een personenauto bestuurd door een twintigjarige Schiedammer op een voor hem rijdende wagen. Nader onderzoek wees uit dat de bestuurder van de botswagen wat te diep in het glaasje had gekeken. Hij blies over de streep en gaf toestemming voor de bloedproef. Doordat de R.E.T.-bus waarin zij zat plotseling moest remmen voor een personenauto die geen voorrang ver- leende, kwam een 39jarige Schiedam se vrijdagmiddag ten val. De G.G.D. haalde haar uit de in de Prof.Kamer- ling Onneslaan staande bus en bracht haar met pijn in het rechterbeen en het hoofd naar het Gemeente Zieken huis.

Schiedams Nieuwsblad | 1979 | | pagina 3