IN 'TKORT ter meulen ter meulen R I hoekje 0 o 0 0 0 0 0 C 0 0 0 o o 0 0 d 0 o p o o 0 0 0 0 0 o 0 o o 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 0 ter meulen SALAMANDER ter meulen De elf de van de elf de is weer voorbij {Fkig* fa Kwaliteit insehoenen heeft'nnaam.. CENTRALE VERWARMING AIRCONDITIONING °*v°N Zondagsheiliging de g'tniidon apotheek De grote kruiden apotheek Opsporingsdienst huisdieren WQENSDAG 14 NOVEMBER 1979 46-521 SCHIEDAM Afgelopen zondag was het elf november. Een datum die voor veel mensen een magisclie klank heeft. Dan name- lijk begint het carnavalsfeest, zo ook in Schiedam waar het zater- dagavond weer gezellig hossen geblazen was in zaal Irene. Bevrijdingsronde 1980 400 Meter sintelbaan Twintig gulden voordeel! Goeddoel Mercuriusstraat 41, tel. 34.21.63, VLAARDINGEN Reunie Wilton Cursussen algemene basisopleiding 1980 Collecte gehandicapten TSBZwart Wit '28 Voor nog geen tientje... Sportmasseurs ZOJUIST VERSCHENEN 7* v En nu aan de slag... cPcins L|nbaan69 tel. 020-247279 Pracht aanbieding damesbedrijfskleding! Frans van Rij sbergen nieu we Prins C araaval *Carnaval zou camaval nictzijn zonder "dansmariekes" SPORT Mededelingen voor deze rubriek kunnen worden gezonden naar de redaktie Hoogstraat 122 Vlaardingen of telefonisch bij onze sportmede- werker Peter Spek telefoon 010- 352615. Grote gebeurtenissen werpen hun schaduw ver vooruit. Zo ook met de Bevrijdingsronde, de jaarlijkse enenige wielerwedstrijd van Vlaardingen, die De Coureur in samenwerking met het Comite Nationale Gedenkdagen or- ganiseert. Onlangs hebben de Politie en brandweer zich gebogen over het parcours. A1 enkele jaren wordt deze wielerronde gehouden op het parcours Hofsingel, Hoflaan, Vlaardingerdijk en Julianasingel. Tegen deze route had vooral de brandweer bezwaar, omdat haar ka- zerne hierdoor werd ingesloten en dat zou weleens problemen kunnen geven als er uitgerukt moet worden. Ook maakten enkele bewoners van de Hofsingel vorig jaar bezwaar tegen deze wielerronde-! Als voorlopig alter- natief, na bestudering van een aantal andere routes in Vlaardingen, is men gekomen tot een wijziging van de huidige route. Voorgesteld is om de wielrenners via de Linden van den Heuvelweg te sturen. Deze oplossing ondervindt bij De Coureur nogal wat problemen, omdat de weg(nog) te smal is en er een aantal haakse boch- ten in zit. Het is dus lang nog niet zeker of dit sportevenement weer op de oude plaats terugkomt De Vlaardingse atletiekvereniging Fortuna gaat zich sterk maken voor een echte 400 meter-sintelbaan. Dit is te lezen in het laatste clubblad van de Vlaardingse vereniging. Fortuna heeft via een brief aan het Dageiijks Licht geruwde Twill-shirts van polyester/katoen kwaliteit. Zeer sportief afgewerkt met twee grote blaasbalgzakken, kleine kraag en manchetten. Deze royaal gesneden shirts zijn er in ecru, roestbruin of middengroen. Maten: XS-S-M-ML (35/42). Nu van 39,75 voor Carnavalsvereniging De Rietzeilers organiseerde hier haar Flfde van de Elfde-feest. Een avond die voor een deel in het teken stond van de instal- lering van de nieuwe Prins Camaval. Deze eer vie! uiteindelijk Frans van Rijsbergen te beurt. Uit de aangemel- de kandidaten leek hij, aldus griffier Henk de Groot, de meest geschikte persoon. Frans van Rijsbergen, de man onder andere achter bowling- baan Musis Sacrum, kwam vorige week nog in het nieuws door zijn aankondiging de oude vismarkt weer opnieuw op te willen gaan bouwen. Op de feestavond die door zo'n klei ne tweehonderd mensen werd be- zocht, werd tevens een echt Schie dams carnavalslied ten doop gehou den. Een lied, op de melodie van 'Trojan Horse', waarin de stad Schie dam en de Rietzeilers centraal staan. Tot en met camaval gaan De Riet zeilers diverse evenementen organi- seren, zoals onder andere een grootse optocht en bezoeken aan ziekenhui- zen en bejaardencentra. Natuurlijk wordt uitgebreid camaval gevierd en de opbrengst van die avonden gaat zoals elk jaar weer naar een "goed doel" Vorig jaar brachten contributies, toegangsgelden en een toeslag op de prijzen van de consumpties die de carnavalsvierders betaalden, totaal vierduizend gulden op. De nieuwe Prins Camaval mocht als eerste offi- ciele daad afgelopen zaterdag dat geld overhandigen aan de Stichting Autistisch kind Rotterdam, verpleeg- tehuis Driemaasstede, gezinsvervan- gend tehuis De Blijhof en de Stich ting Lentefeest, die ieder duizend gulden kregen. Verheugde bestuurders namen het geld in ontvangst, dat wil zeggen met uitzondering van Lentefeest, dat schitterde door afwezigheid. Frans van Rijsbergen, de nieuwe Scliiedanisc Prins Camaval, krijgt de tersierselen, beliorend bij zijn functie, omgehangeit. GRIFFIJN Bestuur van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie gevraagd om aandacht voor dit probleem. De atletiekvereniging kijkt hiervoor naar een bedrag genoemd in het investe- ringsprogramma van de gemeente Vlaardingen, waarin voor het jaar 1983 een bedrag staat genoemd van haast 1 miljoen gulden. Fortuna denkt hiermee een echte 400 meter sintelbaan te kunnen realiseren Op dit moment wordt op de Marnix- laan gewerkt aan het aanbrengen van technische akkommodatie voor kogel- stoten, diskuswerpen, speerwerpen en polsstokhoogspringen, onderdelen die in het verleden op zeer primitieve wijze konden worden beoefend. De sintelbaan die nu als een trainings- baan redelijk voldoet, moet aangepast worden, waardoor er in Vlaardingen, naast goede trainingsmogelijkheden, ook wedstrijden georganiseerd kunnen worden. De baan aan de Mamixlaan is incourant van afmeting, 427 meter terwijl een sintelbaan 400 meter moet zijn. Fortuna hoopt, aldus het club blad, dat men gehoor krijgt voor haar accommodatieproblemen. De Schiedamse handbalvereniging Wil ton roept alle oud-leden op zich te melden bij mevrouw van Zelm- van Tol, Chopinplein 208 Schiedam tel. 010-707225. Waarom deze oproep? Mevrouw van Zelm „De handbal vereniging Wilton, opgericht in april 1946, is voornemens eind mei 1980 een reunie te organiseren voor leden die in het bijzonder in het begin van 1946 de dames- en herenploeg heb ben opgericht" In april 1981 bestaat de Schiedamse vereniging dus 35 jaar „Met de reunie in 1980 willen wij met de oud-leden praten over de vie- ring van het komende 35-jarig bestaan" Bij veel sportverenigingen is het kader te kort een probleem. Teams moeten het vaak zonder een begeleider of trainer doen. In tegenstelling tot voor- gaande jaren, zullen de A.B.O.-cur- sussen van de KNVB in de toekomst niet meer van start gaan in de maand September, inaar in de maand januari mede met het oog op een betere aan- sluiting op diverse vervolgcursussen Deze week wordt de collecte gehou den voor het Nationaal Fonds Sport Gehandicapten. Veel sportverenigin gen in Nederland geven hun mede- werking hieraan, door met de collec- tebus langs de deuren te gaan. Ook in Maasland waar de voetbalver- eniging MVV met 15 mensen op weg gaan. Een goed voorbeeld voor een goede zaak Aanstaande zaterdag en zondag wordt in de voetbalcompetitie voor de KNVB-ploegen een bekerprogram- ma afgewerkt. De zaterdagverenigin- gen beginnen aan de tweede ronde, terwijl de zondagteams het restant afwerken van de wedstrijden die op 14 oktober door het slechte weer werden afgelast. Een blik op het programma laat zien, dat TSB, na in de eerste ronde in is deze handige automatic heren paraplu in vinyl foudraal. De lengte in opgevouwen toestand is 37 cm en de doorsnede van het scherm is 96 cm. Kleur: zwart. Van 19,95 voor de verlenging afgerekend te hebben met SC Lisse, 2-3, zaterdagmiddag op het sportpark de Vijfsluizen eerste klasser Zwart Wit'28 op bezoek krijgt een regelrechte topper De Vlaardingse ploeg, die vorig sei- zoen kampioen werd van de vierde klasse en nu ook op de eerste plaats staat van de derde klasse kan deze ontmoeting als een nuttige oefenpar- tij zien, al blijft ook de beker- kompetitie voor TSB belangrijk. In het bekerprogramma is wel een wijziging gekomen. Fortuna speelt haar wedstrijd tegen hoofdklasser DHC niet thuis, maar bij DHC. Deze omzetting was noodzakelijk, omdat zondag ook FC Vlaardingen thuis moet spelen Een alternatief was om op zondag om elf uur te be ginnen of de wedstrijd op zaterdag te spelen. Dat laatste voorstel onder- vond problemen bij DHC omdat de ploeg dan niet volledig in het veld kon verschijnen. Uiteindelijk kwamen beide ploegen overeen, de ontmoeting om te zetten De A.B.O.-cursus legt een basis voor ieder, die aan een voetbal-technische opleiding wil beginnen. Een van de eisen tot toclating van bijvoorbeeld de trainerkursus E is met ingang van 1980 het bezit van het ABO-diploma. Daarnaast is de ABO opleiding inte- ressant voor iedereen die wat meer wil weten van leiding geven en sport- gezondheidsleer. De kurrusssen zijn gesplitst in een opleid ing leid ing geven en sportsgezondheidsleer. Voor inlich- tingen kan men terecht bij de KNVB, afdeling Rotterdam, Witte de With- straat 47, Rotterdam. C "s- V1- Wordt de ronde van I laardingen in 1980 opnieuw op liet parcours llojlaan. Hofsingel, Vlaardingerdijk en Julianasingel geliouden De Vlaardinger Marinus van der Schee zal voor veel van onze lezers geen onbe- kende meer zijn. Hij werkte mee aan de seric over de crisistijd: „llet is alle- maal zo lang gelcden" en een paar jaar geleden zette hij al eens een kroegen- tocht door oud Vlaardingen op papier, die in de Nieuwe Vlaardingse Courant verscheen. Net als bij Maarten't Hart, Jan Wolkers en Maarten Biesheuvel voelt hij zo nu en dan behoefte om herinneringen aan zijn christelijke jeugd op papier te zet ten. Het volgend gedicht is daar een voorbeeld van. Op zondag wilde ik gaan fictsen maar werd bedrcigd met een vcrblijfplaats in de liel de duivel stond gereed mij aan zijn lans te spietsen dat was me toen de mooie zomcrzondag wel De opvoeders werkten zwaar op mijn gcwclen zelfs God keek wenkbrau wfronsend op mij neer naar hun beweren had ik heel wat uitgevreten en om vergeving vragen bij de lieve /leer Nu Snellen d'uitverkorenen in hun auto naar de kerk devotic, zondagsrust, 't is al verdwencn maar crgens in 't heelal zit God te wenen om de verloedering van Zijn wetgevend werk Scliiep God de mens of is God geschapen door de mensen voor't dageiijks gebruik perfect op maal geknipt en handelend naar hun wenscn Marinus van der Schee De sportmasseur wordt bij sportver enigingen steeds belangrijker. In het clubblad van de Maassluise voetbal- vereniging VDL, somt Ton Vonk, zelf voetballer en fysiotherapeut, en kele taken op van een sportmasseur le Een preparatieve taak, dwz. hij moet de sportman middels massage zowel geestelijk als lichamelijk voor- bereiden op de komende inspannin- gen. 2e Preventief dwz. zorgen dat de sportman in een zodanige kondi- tie komt te verkeren dat de kans op het ontstaan van blessures minimaal wordt.3e Creatief dwz. het herstel- len van de ,,normale" toestand van de spicren middels het afvoeren van de in de spieren ontstane ,,vermoeid- heidsstoffen" 4e Psychologisch, dit onderdeel van de taak van de mas seur is zeker niet het cnbelangrijkste. Het is bekend dat mensen in de ontspannen rustige sfeer van een mas- sageruimte zich veel sneller uiten dan elders lex overeijnder ISBN 90 03 91980 1 prijs f 42,50 Bij de boekhandel verkrijgbaar door Lex Overeijnder Een unieke gids voor een ieder die meer wil weten over het zinvol gebruik van kruiden. Om kleine ongemakken te voorkomen, ter verfijning van uw voedsel en als schoon- heidsmiddel! Een uitgave van. THIEME-ZUTPHEN Deze week behandelcn we de oplos- singen van twee weken, hi. 24 en JI oktober. 6 Beroepen vormen de uit- slag van 24 oktober en die luiden portier. bankier, barbier, revisor, bottelier en romancier. Drie inzen dingen kunnen we belonen met een boekenbon van tien gulden en dat zijn dit keer I: Nakken. Troelstra laan 23, Schiedam, Puser-Tum man, Mozartlaan 24, Maassluis en M Schuitcma-de Jonge, M v.d Stoep straat 8, Vlaardingen. De zegswijze Langs de sporten raakt men op de ladder" is de juiste op lossing van vorige week. De drie win naars die de juiste oplossing had den ingevuld zijn: (lerda Vogelaar, Ruys daelstraal I7d, MaassluisMevr. W van Osch-Vermeulen, k Poo t pie in 4, Sehipluiden en H. v.d Ster, Lobe liastraat 6, Vlaardingen. De boeken bonnen zullen zo spoedig mogelijk naar de winnaars worden toegestuurd. Het blijkt uit de vele readies die wij ontvangen, dat de puzzel zeer ge waardecrd wordt Dit doet ons veel plezicr, vandaar dat we ook deze week weer aanwezig zijn om u een paar heerlijke uren puz.el plezier te geven. De oplossing van deze week kan weer als vanouds worden ingestuurd aan ons adres. Rijnmond West Combina- tie, I'ostbus 306, 3130 AII Vlaardin gen. Oplossingcn, alleen per brief- kaart en voorzien van de postcode, moeten uiterlijk dinsdag 13 novem ber 10.00 uur bij ons binncn zijn Op elke regel in het diagram komen drie woorden van respectievelijk 4, 4 en 8 letters. Elk woord van 8 letters is samengesteld uit de twee vooraf- gaande woorden van 4 letters. Voor beeld: zou de omschrijving luiden „voedsel - ven - ophopen", dan zou moeten worden ingevuld ,,eten -plas- stapelen". Bij juiste oplossing leest men in de cirkeltjes, trapsgewijs van links naar rechts per tweetal letters naar beneden, de namen van zes plaatsen. 1aanw. v.n. woord - vork - krachtig; 2. onvervalst - piip - voedsel; 3. voor- zctsel - kip - vroeger. 4. soort laken - woning - rangtelwoord; 5 tegen - geheel - soort onteigening; 6. bezit van boer - maaker - deel van gebit; 7. onderdeel van voertuig - loper - bloedserum; 8. lichaumsdeel-vergeefs - ten slotte; 9. man die gewichten 1 I 3 9 5 6 7 8 S 10 II 12 13 19 IS 16 17 IS 19 20 21 22 23 29 b merkt - melasse - spiraalvormige lok; 10. uitgebakken stukje vet - gebeur- tenis - dweepziek; 11. precies - on- deugend meisje - dienen; 12. tel- woord - overblijfsel - ramer; 13. voor- zetsel - zoogdier - waarborg; 14. toe- gang - oorsprong - vrouwenhandwerk 15. toespraak - kleur - professor; 16. bars - plank - metalen voorwerp(en) aaneenhechten1 7. hotelklant - zacht - veldheer; 18. graad - overzetplaats - soort etsen; 19. boomprodukt - puur - uitvragen; 20. moment - ceremonie - teltwoord; 21. inkeping - Euop. hoofdstad - vreemde taal; 22. deel van arm - zwijn - echtbreuk; 23. kle- dingstuk - voedsel - driestheid; 24. zoom - kledingstuk - rede. met Kashba breigaren van 60/ 40 acryl/polyamide kwaliteit. Brei uw eigen sjaals, truien en vesten met de mooie breigarens van Kashba. Ze zijn er in maar liefst 14 kleuren:. o.a. wit, ecru, zalm, camel, beige, marine, rood, blauw, grijs, melibruin, meliblauw en melirose etc. Nu per bol van 40 gram van 2,95 voor Geschikt voor ajnaalden 2,5 - 3. kashia Specialist in modeschoenen en luxe lederwaren tel. 010-116843 Ragulerefareestraat 43 Amsterdam^. De Stichting Amivedi meldt de vol- gende verloren en gevonden huisdie ren: Gevonden. bastaard papillon teef, Schiedam, bastaard wit-bruin teef. Schiedam, bastaard keeshond teef, Schiedam, zwarte poes? jong, Vlaar dingen, bruine poes? (dood), Vlaar dingen. Vermist: halve bruine Rus, witte voe- ten, bef en ring om de staart, naam Boris, gecastreerde kater, Vlaardin gen. Het adres van Amivedi voor Schiedam en Vlaardingen is: Jeanette Seen, telefoon 346452. Unieke kollektie japonnen, jassen en schorten die ideaal zijn voor in de winkel.kapsalon en bedrijf In diverse kleuren,modellen_en_ maten. Per stuk van 60,- voor Van bekend nederlands merk

Schiedams Nieuwsblad | 1979 | | pagina 9