Bewoners worden overrompeld door technische gegevens I? 8 Speciale kinder infori atie Intocht Shit - Nicolaas ter meulen "VVX - y Programma Ontmoetings centrum 1 m 14j95/\j!69 49,50 3,50 19,75 4,95 10,95 12,95 17,95 Een actieve krant in een actieve streek Wonmgzoekenden VI y V2 Boekenpagina Eeuwenoud ambacht herleeft Vv L Gbrabantia In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad WOENSDAC 21 NOVEMBER 1979 - 5e JAARGANG NO. 3 SCHIEDAM - „We wisten niet dat we wat te zeggen hadden over het Stadsvernieuwingsproject", zegt Joke Schaper, bewoonster van een boven- en beneden-woning in de Vriendschapstraat. Henny van de Hoonaard die in hetzelfde pand woont, is wel een paar keer opvergaderingen geweest. „Daar werd veel gepraat maar er kwam niets uit, dus ben ik maar niet meer elke keer gegaan", zegt ze. Renoveren te duur Poppentheater Ze luisteren toch niet Da's pas voordeel! Qr.lP Ontspanning Huis aan huis. SJmiJjoen exemplaren. IP Grondiozo a Mo aan 28 nov. tot 24 dee. as. In d'oado Hooghstraet to \8aardlngen. KOM NAAR VLAARDINGEN HOOFDPRIJS: 14 PERSONEN NAAR Rotterdam Centrum-Kralingen-Alexanderpolder-Ommoord- Noorderboulevard Schiedam Centrum-Kethel I Nieuwerkerka/d IJasel Capellea/d IJssel DeTero Vlaardingen Centrum Krimpena/d I Jssel Crimpenhof.j Schiedams Nieuwsblad KANTOOR: HOOGSTRAAT 122 3131 BP, VLAARDINGEN POSTBUS 306 3130 AH. VLAARDINGEN Hoe zit het met inspraak in Schiedam-West? Henny van de Hoonaard en Joke Schaper bewonen het huis al een jaar of acht. Het eerste jaar huurden ze al- leen de bovenwoning, maar toen de benedenwoning leeg kwam konden ze het hele pand kopen. „Voor we het kochten zijn we eerst op het Stadskantoor wezen vragen wat de plannen met de Vriendschapstraat waren. We zijn er toen van verzekerd dat er de eerste tien jaar helemaal niets op het programma stond, dus konden we het huis zonder al te groot risico kopen. We zijn meteen begonnen met de bin- nenkant van het huis op te knappen, Want het zag er vreselijk slecht uit. Twee en een half jaar geleden wilden- we een tegelvloer in de woonkamer op de eerste verdieping laten leggen en toen zijn we weer naar het Stads kantoor gegaan. Wederom werd ons in alle toonaarden bezworen dat er voorlopig niets in West ginggebeuren. Nou, de binnenkant van het huis is nu helemaal klaar, we wilden nog wat aan de gevel gaan doen en nu staat de gemeente ineens voor de deur. De Vriendschapstraat wordt nu vrijwel zeker gesloopt. We hebben geen schijn van kans: de meeste be woners doen niets aan hun huizen, de boel is verpauperd en iedereen wil weg uit deze straat. Als we het gewe- ten hadden, waren we niet zo uitge- breid gaan opknappen" Op de eerste vergaderavond voor blok acht en negen, waaronder de Vriendschapstraat valt, werden de be woners ingelicht over een nader bouwtechnisch onderzoek dat gehou- den zou worden. „Dat bouwtech nisch onderzoek is niet naar onze zin verlopen. Allerlei kleine dingetjes werden door de onderzoekers vrese lijk overdreven, we kregen de indruk dat het huis alleen maar afgekraakt werd. Op een vergaderavond werd Vorige week informeerden we u over de situatie rond inspraak en renovatie in de wijk West la, de Mariastraat en omgeving. Hoe zit het met die inspraak en wat vin- den de betrokken partijen daar zelf van, is de vraag die we in een aantal artikelen in het Schiedams Nieuwsblad aan de orde stellen. Deze week laten we enkele wijk- bewoners, twee welzijnswerkers die zich actief met dit gebeuren bezighouden, aan het woord. Vol- gende week is de beurt aan een aantal buitenlandse bewoners van de wijk. Ook de gemeente-ambte- naren die bij het project betrok ken zijn, krijgen dan de kans om hun zegje te doen. I SCHIEDAM Het Is nog even het ,jaar van het kind", vandaar deze speciale kinderinformatie, over van alles wat er voor hen in onze stad te doen is. Kinderen die een aantal woensdag- middagen willen kleien, tekenen of schilderen onder leiding van een kun- stenaar, kunnen naar het Stedelijk„ Museum, Hoogstraat 112 gaan. In- lichtingen kun je aan de balie krijgen. Het museum is elke dag van tien uur 's ochtends tot vijf uur 's middags geopend, alleen op zondag gaat het museum pas om half 6en open. De kinderen die benieuwd zijn hoe het er vroeger in Schiedam uitzag, kunnen elke dag van half negen tot vrijf uur bij het gemeente-archief terecht. Alleen op zaterdagen en zondagen is het gesloten. Het ge meente-archief is op de Korte Haven 33. In een paar openbare bibliotheken zjjn tentoonstellingen zijn ingericht. In de bibliotheek aan de Willem' Andriessenlaan 75 kun je zien dat kinderen vandaag de dag ook nog op straat kunnen spelen. In de bibliotheek aan de Leliestraat 10 is een tentoonstelling over gast- arbeiderskinderen. Dan is er ook nog een tentoonstel ling over hoe de kinderen leven in „ontwikkelingslanden", landen die veel minder welvarend zijn dan bij- voorbeeld Nederland. Deze is inge richt in de bibliotheek aan de Lange Haven 131. Verder is er iedere zaterdagmiddag een poppentheatervoorstelling in het Zoldertneater theater „In de Teer- stoof". Plaatsen kun je reserveren via de V.V.V., telefoon 26 60 00. Iedere woensdag-, zaterdag- en zon- dagmiddag worden er kinderfilm- voorstellingen gegeven in het Passage- theater. Plaatsen kun je reserveren door het telefoonnummer 26 95 63. te bellen. Voor de poppentheater- en filmvoor- stellingen moet natuurlijk wel be- taald worden. SCHIEDAM Op 24 november komt Sinterklaar naar Schiedam. Het pro gramma voor die dag ziet er als volgt uit: 12.30 uur Aankomst Voorhaven. Route Voorhaven, Buitensluis, Buitenhaven Lange Haven, Nieuwe Sluis, Schie. 13.30 uur Aankomst Overschieseplein. 13.45 uur Vertrek per open caleche. Route: Boterstraat, Kreupelstraat, Lange Kerkstraat, Grote Markt. 14.00 uur Ontvangst door burgemeester op het stadhuis. 14.30 uur Vertrek stadhuis. Route: Lange Kerkstraat, Broersveld. 14.45 uur Aankomst Passage Theater. 15.00 uur Sinterklaasprogramma Passage Theater tot circa 15.45 uur. 16.30 uur Sinterklaasprogramma Passage Theater tot circa 17.15 uur Voor het Sinterklaasprogramma moeten kaartjes afgehaald worden bij het Passage theater, vanaf 18 november verkrijgbaar. Het programma is gratis. ons meegedeeld dat het over de 50.000 gulden kostte om alle gebre- ken op te heffen. Dat was teveel om nog te kunnen renoveren, er zou dus gesloopt gaan worden. De uitslag van het onderzoek en de conclusie die eraan verbonden wer den leken voldongen feiten. De ge meente heeft niet gevraagd aan ons wat we nu eigenlijk willen, blijven wonen of verhuizen bijvoorbeeld Wim van Nieuwenhuizen van de Stichting Maatschappekijk Werk en Kees van Mil van het buurtcentrum „de Kreek" hebben zoveel mogelijk alle vergaderingen met gemeente en bewoners gevolgd. Ze staan in nauw contact met de Bewonersvereniging West en proberen de bewoners van de buurt te ondersteunen bij de voort- gang van het stadsvernieuwingspro ject. Bij veel vergaderingen die ze meemaakten was de opkomst van de bewoners gering. „De bewoners zijn niet betrokken bij het project. Ze verwachten van de ge meente een beslissing, maar hebben ■TnI HJllHiill'i Diehtgeti'nmcrde pan Jen in de Vriendschapstraat, die vrijwel zeker gesloopt wordt ook het idee dat ze zelf niets te ver- tellen hebben. Op de vraag of de be woners in de werkgroepen willen plaatsnemen krijg je meester ant- woorden als: „ze luisteren toch niet naar me" en „ik kan het niet volgen". Volgens ons komt dit doordat de ge meente de bewoners confronteert met technische gegevens over hun huizen, bedragen die uitgegeven moe ten worden om alles op te knappen en subsidie-mogelijkheden. De bewo ners kunnen hier totaal niets tegen inbrengen omdat ze niet deskundig zijn op dat gebied. De bewoners zijn wel deskundig wat betreft hun woon- en leefsituatie, maar hierover worden ze aan het woord gelaten. Ze mogen alleen de conclusie die uit de techni sche gegevens wordt getrokken onderschrijven of aanvechten. Dit laatste gebeurt alleen niet omdat de bewoners geen inzicht hebben in de subsidiemogelijkheden en geen tech nische kennis hebben. De bewoners hebben dus geen keus" Aldus Kees en Wim Volgens hen moet de gemeente uit- gaan van de wensen en ideeen van de bewoners omtrent hun woon- en leef situatie. Daarna moet er bekenen Zie verder pag. 3 Uitstekende roestvrijstalen fluit- ketel met het bekende, handige drukknop-systeem. Inhoud 2 liter. Van 8,95 voor SCHIEDAM Het aantal woning zoekenden is sinds eind September toegenomen van 5.344 tot 5.365 inschrjjvingen per 31 oktober. Dat zijn weer 19 inschrjjvingen nieer. Activiteiten voor mensen zonder werk zich nog beter van zijn bestuurs- taak kan kwijten. De cursus wordt van negen uur 's ochtends tot twaalf uur 's middags gegeven Vanwege het kleine aantal plaat- singsmogelijkheden moeten geiii- teresseerden zich snel opgeven. Wanneer U liever creatief bezig bent kunt U woensdagochtend van negen tot twaalf uur emaille- ren, woensdagmiddag van twee tot vijf uur tekenen en schilderen. Talent of ervaring zijn niet vereist. Beide cursussen starten op woens dag 21 november. Dan zijn er ook nog ,,doe- en praatgroepen", waarin U samen met anderen nader in kunt gaan op de problemen die ontstaan als je zonder werk komt te zitten. Dit kan op donderdagochtend van negen tot twaalf uur, vanaf 22 no vember. Voor mensen zonder werk is er in het Ontmoetingscentrum genoeg te doen. SCHIEDAM - Het ontmoetings centrum voor mensen zonder werk, „De Trechter" geheten, organi- seert weer een aantal cursussen en activiteiten, speciaal voor baan- lozen. Een bestuurskader-cursus gaat vrij- dag 23 november van start. De cursus is speciaal voor mensen die een bestuurs funktie in een club of vereniging hebben of die zich tot dat werk aangetrokken voelen. De coordinator van de Schiedamse Federatie wil met een groep van maximaal twaalf mensen werken aan het vergroten van ieders vaar- digheden en in het samenwerken met anderen, zodat iedere cursist Verder kunt U van maandag tot en met donderdag van negen tot twaalf en van twee tot vijf uur on der het genot van een kopje koffie of thee een spelletje komen doen of gewoon lekker kletsen. Op vrij- dag is de barruimte ook open, maar om drie uur's middags wordt er gesloten Aan alle aktiviteiten kunt U gratis deelnemen, maar consumpties en eventueel benodigd materiaal moet U zelf betalen. U kunt zich opgeven bij het Ontmoetingscen trum, Overschiesestraat 44, 3112 HG Schiedam, telefoon 26 35 69. U kunt ook opbellen voor meer informatie. Wij staan in de GoudenGids. wggmm.fRHHHMR id/':.: V j.-tu" Bij besteding van 10,- krijgt u 1 lot kado. MEER DAN 20.000 PRIJZEN! DAAGSE VAKANTIE VOOR 2 TUNESIE AANGEBODEN DOOR EUROJET Gezien op deTV. Universeelschaaf van Leifheit met 4 schaven en resthouder. Adviesprijs 19,75 ONZE PRIJS Koffiezetapparaat. Geschiktvoor 8-10 kopjes geurige koffie en voorzien van aromafilterl x4.Van 89,50 ONZE PRIJS 737 Hyacintglas. Nubol opzetten voor vervroegde lente in huis. ^.stuks voor 652 Pedaalemmeren broodtrommel met dekor Patrice. Bruin/beige. Van34,75. Per stuk voor Leuke lappenpop- Sarah-Kay, 40 cm groot. Van 7,95 SINTPRIJS 249 Schaarafdruiprek. Inklapbaar. dus handig op te bergen. Plaats voor 18 borden en daaronder kopjes en bestek handige hulp in huis. de befaamde zit/wasbox van Flair van onverwoestbare kunststof. Onze prijs •9 tlHiRAl® (KCTIlC Elektrische wekker van het bekende merk General-Electric, met precisie-uurwerk Kompleet met snoer en stekker. Van 22,50 ONZE PRIJS |geldig t/m zaterdag

Schiedams Nieuwsblad | 1979 | | pagina 1