Honderd maal Varha Tear Craft Keramiek in de kelder Artistieke Sinter klaas- cadeautjes Dag met de vreemdeling IN'TKORT Nieuw: de Meesrente-rekening vanMees&Hope. ter meulen ter meulen 99?° SI- Een combinatie van de beste spaarvormen. f3.000,- rA De Meesrente-rekening. Wij durven elke vergelijkingaan. Bank Mees Hope nv SA-C60 &TDK i Meer geld opnemen Hoge rente Vrije opname Onroerend goed 24 DE DAMRAKKERTJES WOENSDAG 28 NOVEMBER 1979 48-523 B enefiet wedstrijd Sportkeuring VHB 30 jaar Amnesty International V oetbalvereniging Vlaardingen HOGERENTE MAANDEN OPZEG TERMIJN OF 2°o. VRIJE OPNAME PER MAAND VAN KOOP BEDRAG ONROEREND GOED VRIJ OP NEEMBAAR. Lekker warm... Een sieraad in huis... [VANAVON D KOOPAVONDj IB Hps S t -VVv j. ..- - Voor de honderdste maal leverde Ria Koppenhagen deze week haar „Varita" cursiefje in. Honderdmaal beschreef ze in de afgelopen jaren op de haar eigen, humoristische wijze, wat haar in het leven van alledag trof en haar heel directe omgeving, haar man en vooral haar kinderen, spelen daarin een grote rol. Steeds weer slaagt ze er in, om een beeld van een heel menselijk gebeu- ren op papier te brengen. Je ziet het zo voor je, de buurman die midden in de nacht zonder sleutel thuiskomt, Ria's kinderen die er een puinhoop van maken, enfin, noem maar op. Allemaal heel levendige en herkenba- re situaties, waar je soms stilletjes om kunt gniffelen en een andere keer hardop om lachen. Aanvankelijk heette de rubriek steeds anders, er stond gewoon boven om welk onderwerp het ging en onderaan stond „Rita", Ria's schuilnaam. hen half jaar geleden kwam er een nieuwe opmaakredacteur en die had ook weer nieuwe ideeen. Hij maakte een mooie kop boven Ria's rubriek en zo werd het „Varita". Maar daar bleef het niet bij. hike maandag verzorgt Ria de Schiedamse politieberichten, maar haar journa- listieke aspiralies gaan verder en nu schrijft ze elke week minstens nog een verhaal. Haar onderwerpen hebben altijd te maken met mensen, mensen die in Schiedam ergens mee bezig zijn, of het nu een bejaarden- musical, de plantsoenendienst ofVrij Entree in het Dienstencentrum ,,De 4 molens" is. 4/ met al was er voldocnde reden voor haar collega's om Ria (recltts op de jbtoj een flinke slagroomtaart aan te bieden (onderaan op de fotoj, met als opscltrift:00 x I ARITA 1/arita Voor me ligt voor de honderdste maal een blank vel papier. Straks moet dat gevuld zijn met letters, die woorden, zinnen en uiteinde- lijk een cursief vormen. Mijn honderdste dus. Onwillekeurig gaan mijn gedachten terug naar de allereerste die eigenlijk voor ik me i goed en wel realiseerde wat er1 gebeurde in drukinkt verscheen. De stukjes die ik tot dan toe had i gesehrcven waren nog allecn van 1 mij. Niemand wist er iets van of had er ooit een letter van gelezen. i Ze lagen veilig in mijn naehtkastje voor iedereen verborgen. Tot die avond dat mijn man ze, op zoek i naar de hoestdrank voor onze zoon, vond. Hij las ze, keek me J verwonderd aan en vroeg sinds wanneer die dingen daar lagen. „Sinds ik ze ben gaan schrijven" antwoordde ik bedremmeld. In de ogen van mijn echtgenoot ver scheen een wat ongclovigc bhk en dan kwam er: „Maar zoiets laat je toch niet zomaar liggen. Dat moet je opsturcn naar een tijdschrift of\ krant". Ik sputterde hevig tegen, zei dat die bladen toch wel vol kwamen en dat anderen er waarschijnlijk niets aan vonden. AI mijn bezwa- ren werden door hem echter Ji- naal van de tafel geveegd. Uitein- delijk, na veel aandringen van zijn kant, stuurde ik er een paar naar de „Rijnmond West Combinatie" met de verwachting dat ze niet werden geaccepteerd. „Dan ben ik tenminste van jouw gezeur af" zei ik tegen mijn man. Die was er zo van overtuigd dat mijn schrijverij best leuk was dat hij er een weddenschap met mij over opzet- te. Vanaf dat moment had ik kun- nen weten wat er boven mijn hoofd hing want nog nooit heb ik een weddenschap van hem gewon- nen. Ook toen dus niet. Stomverwonderd hoorde ik enige dagen later dat men ze wel dege- lijk wilde plaatsen en verzochten me er eens per veertien dagen een te schrijven. Zou ik dat klaarspe- len? vroeg ik me af en besloot het maar te wagen want wie A zegt moet ook B zeggen is me atijd voorgehouden. Met gemeng- de gevoelens van trots, want leuk was het toch wel op de voorpagi- na van een krant te staan, en spijt, want nu waren die op papier gezette gedachten niet meer alleen van mij, zag ik de reeks op gang komen. In de loop van de tijd werd het eenmaal per veertien dagen, een- maal per week en kreeg het cur sief een andere plaats en laste kop. Door de jaren heen is me al herhaalde malen gevraagd hoe je er toe komt dit soort dingen te schrijven. Daar weet ik helaas geen antwoord op. Alleen de manier waarop de eerste in de krant verscheen wou ik u alien niet ont- houden. VLAARDINGEN - „Beter vijf gul den loon dan tien gulden liefdadig- heid", is het motto van de Stichting Tear Craft. Deze stichting impor- teert handwerk uit allerlei coope- raties die in de derde wereld zijn op- gezet door Kerken en Zendingsge- nootschappen. Op deze wijze ontvan- gen duizenden mannen en vrouwen een eerlijk loon voor hun arbeid en kunnen zij hun gezinnen onderhou- den. In een speciale Sint Nicolaas folder vermeldt Tear Craft een aantal arti- kelen en een lijst met verkooppun- ten. In Vlaardingen onderhoudt men het volgende verkooppunt: Meer- koetstraat 116, dat de gehele dag geopend is. Ook na de actie blijft dit verkooppunt gehandhaafd. Meer informatie, ook over de komende Kerstactie, kunt u krijgen bij: Tear Fund, Postbus 156 in Doom, tele- foon 03034- 5030. SCHIEDAM hen expositie van het werk van de Franse keramisten Loui se en Michel Gardelle, Brigitte Peni- caut en Claude Varlan wordt zater- dag 1 decemberom half vier geopend. De tentoonstelling zal tot 20 januari in de kelder van het Stedelijk Mu seum, Hoogstraat 11 2 te Schiedam gehouden worden. Het museum is el ke dag van tien uur 's ochtends tot vijf uur's middags geopend behalve op zondag: dan gaat het museum pas om half een's middags open. SCHIEDAM De traditionele Sint- Nicolaas verkooptentoonstelling in het Stedelijk Museum aan de Hoog straat werd zaterdagmiddag om drie uur officieel geopend. Vanaf tien uur 's ochtends kon iedereen al terecht voor een kunstzinning Sinterklaas- cadeau. De tentoonstelling wordt onder het motto: „het is geen kunst om Sint te zijn" gehouden. Lr is aardewerk te koop, sieraden voor kinderen en vol- wassenen, versierselen voor in de Kerstboom, tassen, koffertjes. horlo- ges en natuurlijk grafisch werk. Gra- fiek is werk dat door middel van reproduceertechnieken wordt ge- maakt en dus verhoudingsgewijs goekoper is dan bijvoorbeeld een olieverfschilderijer kunnen namelijk meerdere afdrukken van worden gemaakt. Vanaf f 30,- kunt u al een wandversiering kopen. Wat u koopt kunt u direct meenemen, dus hoe eerder u komt hoe groter de keus is. De tentoonstelling duurt tot 6 december. De openingstijden van het museum zijn van tien uur's ochtends tot vijf uur's middags. op zondag van half een 's middags tot vijf uur. De toegang is gratis. Wie kunstzinnige (en vaak durecadeautjes wilgeven kan in het Stedeliik Museum terecht VLAARDINGEN - Zondag 2 de cember zal in het Rijnmondgebied voor de kerken en gemeenten de Dag met de Vreemdeling" heten. De bedoeling is om te leren omgaan met een samenleving van landgenoten van velerlei achtergrond, cultuur, kleur en godsdienst. Daartoe moet aller- eerst de mogelijkheid zijn elkaar te ontmoeten, zo vindt men. In de aula van het Groen van Prins- teren lyceum aan de Rotterdamseweg is zo'n ontmoeting georganiseerd. Om 10 uur begint men met een kerk- dienst. Om 12 uur wordt koffie en limonade geschonken bij het binnen- komen van de overige gasten. Om kwart voor een vindt een eenvoudige broodmaaltijd plaats waarbij iets ver- teld wordt over het ABC-werk, de taalcursus voor buitenlanders. Vanaf ongeveer 13.45 uur tot 17.00 uur vinden afwisselend filmvoorstellingen en gesprekken plaats. Iedereen is welkom maar men wordt wel verzocht als men aan de brood maaltijd mee wil doen, dit even op te geven in verband met de liters soep en de hoeveelheid brood. Hiervoor kunt u bellen naar de heer H.A. van Rijn, telefoon 71 1574, of de heer P. Wapenaar, telefoon 34011 7. SPORT Mededelingen voor deze rubriek kun nen worden gezonden naar de redak- tie Hoogstraat 122, Vlaardingen of telefonisch bij onze sportmedewerker Peter Spek telefoon 010 - 352615. SCHIEDAM - Zaterdag wordt op het terrein van VVK een benefiet- wedstrijd gespeeld tussen VVK en een team van Radio Veronica. De op- brengst gaat naar het bouwfonds van de Schiedamse voetbalvereniging DEMOS. De wedstrijd tussen het team van bekende medewerkers van Veronica en VVK begint om 11.00 uur. Er is op die zaterdagmorgen nog meer te doen op het veld van VVK in Kethel. Voorafgaande aan die bene- fietwedstrijd zal er een pupillenwed- strijd worden gespeeld tussen DEMOS en een pupillenelftal samen- gesteld uit spelers van Schiedamse verenigingen. Verder zal het show- en majorettenkorps van OBK de muziek verzorgen. MAASSLU1S - Sinds kort is het ook mogelijk dat leden van Maassluise sportverenigingen medisch gekeurd kunnen worden. Voorheen moest men naar het Holy-ziekenhuis en dat gaf vaak problemen i.v.m. de lange wachttljden en voor jonge leden het vervoer naar Vlaardingen. De Vlaar- dingse sportarts Dr. Verstege, die de keuring in het Holy ziekenhuis ver zorgt, heeft in Maassluis de eerste aanzet gegeven. De Maassluise Sport- en Receratieraad had al eerder ge- probeerd een sportkeuring van de grond te krijgen, maar het ontbrak aan een geschikte ruimte. Die is nu gevonden in het gezondheidsgebouw De Vloot aan de Westlandseweg. Er zal getracht worden meer artsen voor deze sportkeuring te interes- seren, waardoor er meer tijd be- schikbaar komt voor de Maassluise sportmensen om zich te laten keuren. Per avond zullen er voorlopig tien keuringen plaatsvinden. Men kan af- spraken maken via telefoonnummer 21822 dagelijks tussen half negen en vijf uur. is een geweldige accommodatie in de Broekpolder: ,,Het is mede om die reden, dat wij nog steeds iedere dag met voile teugen genieten van ons nieuwe complex. Wij zullen het daar- bij niet nalaten onze dank aan de gemeente Vlaardingen te betuigen". Ook prettige geluiden van tevreden verenigingen mogen weleens ge- hoord worden. De Vlaardingse Hengelaarsbond be- staat in 1980 30 jaar. Op de laatst gehouden algemene ledenvergadering is al over dat jubileum gesproken. Er zal een programma worden opgesteld waarin het grote jubileumconcours centraal zal staan. Dit concours zal dan voor het laatst onder leiding staan van Piet Vink, die daarna offi cieel afscheid gaat nemen. Op de ledenvergadering werd tevens afge- sproken, dat het gebruikelijke aantal concoursen drastisch beperkt moet worden. De kosten om deze evene- menten te organiseren worden te hoog. Verder was de VHB gelukkig met het initiatief van de gemeente om aangepaste vissteigers te plaatsen in Vlaardingen. Met de komende Olympische Spelen in Rusland is Amnesty International druk bezig met een actie om de pu- blieke opinie duidelijk te maken, dat het met de naleving van de mensen- rechten in de USSR slecht isgesteld. Amnesty International heeft daar- voor een brief geschreven naar alle sportverenigingen en landelijke sport- organisaties om betrokkenen te wij- zen op een aantal feiten en de sport mensen aan te sporen tot een aktie om zich schriftelijk te richten tot de directeuren van de werkkampen in de Sovjetunie, met het verzoek te stop- pen met de systematische ondervoe- ding en onmiddellijk te beginnen met een betere verzorging, voeding en huisvesting van de gevangene. Sport heeft alles met politiek te maken, vindt Amnesty. ,,We zijn van de hel in de hemel ge- komen", is een uitspraak in het club- blad van de voetbalvereniging Vlaar dingen naar aanleiding van het nieuwe veld in de Broekpolder. Onlangs werd 80 pet. van het voet- balprogramma afgelast, maar het veld in de Broekpolder lag er uitstekend bij en er kon op gespeeld worden. Dat was in de Zuidbuurt anders. Het De inventieve bankiers van Bank Mees 1 lope hebben een nieuwe spaarvorm gecreeerd die en een hoge rente geeft, en veel moge- lijkheden biedt om over uw geld te beschikken. Desnoods zonder opzegtermijn. Het percentage wordt maande- lijks vooraf vastgesteld. In december bedraagt het 7 4%. Een zeer hoge rente voor een spaar vorm waarbij zoveel mogelijk is. De rente wordt eenmaal per jaar bijgeschreven. Van een Meesrente-rekening kunt u elke maand vrijelijk tot f 3.000.- opnemen. En in de dure decembermaand zelfs tot 1"6.000 uw "13e maand"). Als u meer geld wilt opnemen dan kan dat ook. Maar dan moet u wel een opzegtermijn in acht nemen van 24 maanden. Indien u onmiddel lijk over meer geld wilt beschikken, dan wordt er2% ingehouden over het bedrag boven de vrije opname. Indien u als Meesrente-reke- ninghouder geld nodig heelt voor de aanschaf van onroerend goed. dan kunt u het benodigde bedrag ook vrijelijk van uw tegoed laten over- maken zonder opzegtermijn en zon der boetebetaling. De Meesrente-rekening biedt u dus een combinatie van de beste spaarvormen. Hoge rente en veel mogelijkheden tot vrije opnamen. Meer en persoonlijker informatie 71% voor dcccnihcr 1979* (plus een 13c ma.ind) Dagclijkse rcnteberckening wordl locgcpasl. kunt u aan de balie van onze kan- toren ontvangen. Daar kan men u desgewenst ook informeren over de mogelijkheid om giraal op de Meesrente-rekening te storten vanaf uw giro- of bank- rekening. Schiedam, Nieuwe Haven 133/hoek B.K. laan, lei. 010 - 3402 22. Vlaardingen. Schiedamseweg 53, tel. 010 - 3402 22. Rotterdam, Coolsingel 93, tel. 010 - 63 29 11. Beijerlandselaan 204, tel. 010-19 27 11 's-Gravendijkwal 108 tel.010 - 3636 00. Alblasserdam, Plantageweg 19, tel. 01859 - 2605/2344. En het staat nog leuk ook. Pak uw kinderen de komende winter lekker in, in dit fijne sneeuwpak met capu- chon. In rood, marine en wit. Maten: 74-80-86-92. Omdat het bijna Sinterklaas is van 65,- voor slechts Is deze fraaie elektrische hangolie- lamp in zware bronzen uitvoering. De massieve houten onderpot is in notekleur en de exklusieve glas- globe heeft een matglazen binnen- glas met een fijne amberkleur. De stevige bronzen ketting met houten tussenstukken maakt van deze lamp een pronkstuk waarop u trots kunt zijn. Maten: totale hoogte is 112 cm en de globe heeft een door- snede van 24 cm. Met maar liefst 50 gulden voordeel van 149,50 voor irasa BOCCHERINI "Guitar Quintets nos. 4 en 5" "La Ritirata Di Madrid" Pepe Romero het Kamer- ensemble van Academy of St. Martin-in-the- Fields 9,90 26 Sinterklaasliedjes met Trio Rob van Dijk NU4,95 FEESTELIJK OPERA OPERETTE GALA T.V.- Dubbelelpee: Rudolf Schock, Margit Schramm, Mario Lanza, Renate Tibaldi Christina Deutekom, Peter Alexander, Marco Bakker 32,50 JULIO IGLESIAS* The 24 Greatest Songs met alle Hits dubbelelpee 29,95 JE BLIJFT LACHEN, humorelpee's; beroemde conferences van o.m. Henk Efsink I Cox Halsema Cursief I Koot Bie 18.90 ook op cassette! ABBA. Greatest Hits, Volume 2 met Gimme, Gimme, Gimme! 15,90 FOUR HANDS UP, Boogie Woogie Battle met Rob Hoeke en Hein van der Gaag 1*50 8,90 George Kotsonis* THE APHRODITE INHERITANCE, de originele muziek van de BBC/AVRO T.V. Serie 19,95 gedurende december op alle accessoires voor platenreiniging 10-25% korting! TDK 66n 6,95 laag geprgsd: drie 19. SAC60: (de beste) tien 59, a. originele KADOTIPS: accessoires voor platenreiniging cleaning cassettes demagnetizing cassettes plaksets dustbugs Zerostat-pistols onbespeelde cassettes: BASF, MAXELL, TDK Rotterdam Studio 157 Walenburgerweg 157 tel. 010 65 25 10 Rotterdam Studio 85 Kouvrenoord 85 tel. 010 - 82 04 16 ,jr, v'

Schiedams Nieuwsblad | 1979 | | pagina 5