Bedrijven vestigen zich in Schiedam 75ct Eindelijk besluiten over woonwagenkamp Uw Gamma bouwmarkt is wegens inventarisatie geslotenop Sldecember. 'gamma PvdA en haar ongewenste vader Er is heel wat afgebrand kom gezellig meubelen kijken inonsvoormalig pakhuis aan de haven van maassluis ter meulen ter meulen Rellen Empeo trekt zich terug ter meulen Ondanks protesten omwonenden zelfbouwmarkt Vlaardingen, Deltaweg 128. Niet Wallaghe maar Te Loo werd burgemeester UNICONb.v. CENTRALE VERWARMING AIRCONDITIONING Rietzeilers-bingo rrn rm l||p&%l Zonne energie TiMA Hoger beroep Wiegel WQCDGOG Mercuriusstraat 41, tel. 34.21.63, VLAARDINGEN Ruim 30 gulden voordeel... Fijne shirts voor de vfije tijdsbesteding... DONDERDAG 27 DECEMBER 1979 N 52-572 **&-29dece^ SCHIEDAM De jaren zeven- tig liebben wat de binnenstad- vernieuwing betreft gelieei in bet teken gestaan van liet kon- takt dat de gemeente Schie dam in 1970 aanging met de projektontwikkelinsmaatschap- pij Empeo. A1 ras bleek dat Empeo en Schiedam wat iedee- en betreft niet hclemaal op de- zelfde golflengte zaten. Scliiedam was echter met handen en voeten gebonden aan de overeenkomst met de pro- jektontwikkelingsmaatschppij en kon zodoende haar eigen plannen niet tot nitvoer brengen. Empeo had namelijk een optie op een gehele bin- nenstadsvernieuwing. In- de laatste maand van 1979 werd echter bekend dat beide par- tijen geen heil meer zagen in een verdere uitwerking van de overeenkomst. Het betekent echter niet dat Schiedam niets meer met de maatschappij te ma ken heeft. Bredero, waar Empeo een 011- derdeel van is, gaat namelijk zo'n 125 energie-besparende woningen neerzetten in Schie- dam-noord. Nu Schiedam eindelijk van het con tract af is kan de gemeente en met name wethouder Zijdeveld, haar idee£n eindelijk gaan trachten te realiseren. Nu kan er met deelplan- nen gewerkt worden. kleinschalige projecten waar ruimte blijft voor woonhuizen. Bij de uitwerking van de deelplannen zullen diverse bedrij- ven ingeschakeid gaan worden. De juiste man op de juiste plaats rede- neert Zijdeveld. Bij de concretise- ring hiervan zal blijken of er wel- licht nog meer afspraken tussen Empeo (Bredero) en Schiedam zijn gemaakt. Bredero heeft in ieder ge- val al laten weten ,,de binnenstad nog best te zien zitten" en ook in kleinere projecten goed uit de voe ten te kunnen Omdat Bredero in meerdere mark- ten thuis is werd het door de ge meente Schiedam benaderd voor de bouw van een aantal cnergie-zuinige woningen, waarbij het zwaartepunt op de toepassing van zonne-energie moest komen te liggen. Bredero had kort daarvoor een dergelijk, welis- waar veel kleiner van opzet, project in Zoetermeer achter de rug. In de onderhandelingen werd met- een de binnenstad meegenomen. Als alles naar wens verloopt zal nog in 1980 met de bouw van de woningen in Noord worden begonnen. Of het ook in de binnenstad zo snel zal gaan, mag worden betwijfeld. Laten we dat betreft Zijderveld's informatiewinkeltje maar niet als maatstaf nemen. In dit winkeltje zou de hele binnenstadsvemieuwing uit de doeken worden gedaan. Zijdeveld beloofde ruim een half jaar terug dat het pandje aan de Hoogstraat binnen drie weken zou gaan functioneren. De Schiedamse bevolking wacht er nog altijd op. 1 Zijdeveld kan laclia:: eindelijk kan hij aan de gang in de binnenstad. KNIEKOUSJES. Perfekt, passende merkkniekousjes, van 20 denier en genaaide teen Nu per paar van 2,25 voor £6n maat passend van maat 36 t/m 44 jenaaiue iseri. SCHIEDAM Het lekkerste werd het afgelopen jaar duidelijk voor het laatst bewaard. Vorige week werd opeens bekend dat twee Rotterdamse bedrijven zich gaan vestigen op het buiten gebruik zijnde werfterrein van Nieuwe Waterweg, een bedrijf dat al zo'n twee jaar terug haar poorten sloot. Op zich zou dat niet zo'n opzien- barend nieuws zijn. Het lijkt er immers op dat de werknemers bij de beide maatschappijen, Van Kooten Verbeek en Brown and Root, enkel een kwartiertje eerder uit bed moeten. Het is echter meer dan een simpele verschui- ving. De bedrijven stonden name lijk op het punt zich in het bui- tenland te ve9tigen omdat in deze omgeving geen geschikt terrein voor handen leek. Dat zou 650 mensen hun baantje hebben ge- kost. De maatschappijen hebben daarnaast ook uitbreidingsplan- nen, waarbij gedacht wordt aan zo'n 500 man extra in de komende drie, vier jaar. Ook het woonwagenkamp kwam in 1979 regclmatig in het nieuws. SCHIEDAM 1979 werd een jaar waarin de gemeente Schiedam eindelijk eens met concrete plannen kwa.n voor het woonwagenkamp. Tweemaal wer- den er besluiten genomen over een vestiging voor woonwagenbewoners. De ene keer over een nieuw kamp in Kethel en de andere keer over een woning- bouwprojekt op het Schuttersveld dat voor een deel bestemd zou zijn voor (ex)- woonwagenbewoners. Even zoveel keer kwamen er zware protesten van toekomstige omwonenden. De omwonenden van het Schutters veld zit het helemaal niet lekker dat er huizen gebouwd gaan worden op het braakliggende terrein. Dat er nu toevallig mensen uit een woonwagen kamp gaan woncn heeft volgens hen niets met hun protesten te maken. Het gaat er om dat het laatste stuk groen anders verdwijnt. Ook vanuit Kethel waar een woon wagenkamp in de directe omgeving van een aantal dure huizen komt te staan, is erg veel kritiek gekomen. Wellicht dat 1980 het jaar zal zijn waarin al deze plannen gerealiseerd A A A A A SCHIEDMAM Niet vaak zal een burgemeestersbenoeming voor een middelgrote stad zo'n landelijke publiciteit hebben gehad als het afgelopen jaar in Schiedam. De plaatselijke PvdA dacht het allemaal zo leuk voor elkaar te hebben. In plaats van de naar Zaanstad gepro- moveerde Arie Lems zou Jaques Wallage met de Schiedamse ambts- keten moeten gaan pronken. Zou, want minister Wiegel had het alle- SCHIEDAM - Vier elkaar snel opvolgende branden met een uiterst dubieuze hun nood is en dat er. *ls oorzaak, ook dat maakt Schiedam mee. „Wanneer zou hij weer toeslaan?", mmste «ezocht wordt' vr9wel aIt«d vroegen veel mensen zich af. wel iets te vinden valt. Eerst waren het de clubhuizen van Demos en OBK die in vlammen op- gingen. Duidelijk was dat het hier om brandstichting ging. Kort daarop gingen de panden van stichting Len- tefeest en buurtcentrum Oost gro- tendeels verloren. Bij de laatste werd gedacht aan kortsluiting, bij Lente- feest is men er nog steeds niet ach ter. Voor Demos e*n OBK werden direct acties op touw gezet. Er werd een voetbalwedstrijd tussen SVV en een Schiedams elftal gespeeld maar dat werd, vooral door de slechte organi- satie, een flop. Nee, dan pakte Jaap Hoogwerf, de Schiedamse benefiet- specialist, het beter aan. Hij organi- seerde een loterij en een voetbal wedstrijd, wat achteraf goed bleek voor vierduizend gulden per nood- druftige vereniging. OBK had kort ervoor al van zich laten spreken door een leegstaand schoclpand demonstratief te bezet- ten. Hiermee wilden zij wethouder Posthoorn duidelijk maken hoe hoog Dat blcef over van het buurtcentrum Oost aan de Dr. Zamenhofstraat. maal heel anders gedacht; niet Wallage, maar John Te Loo, de bur gemeester van Winschoten, moest het worden. Toen het vertrek van Lems vast stond ging de Schiedamse PvdA op zoek naar een opvolger en vond die al snel in Wallage, de meer dan ambitieuze loco-burgemeester van Groningen. Commissaris van de Koningin Vrolijk plaatste Wallage ook bovenaan het lijstje voor Wie gel. Deze echter vond de sprong van wethouder naar burgemeester van een middelgrote stad wat te veel van het goede. Daamm werd Te Loo benoemd, iets waar de Schiedamse PvdA helemaal niet zo blij mee was. Hetgeen men ook uuKielyk het mer- ken, want bij de installatie bijvoor- beeld kwam een deel van de partij- leden wat later of helemaal niet. Duidelijk was dat ze heel weinig vertrouwen in Te Loo hadden. Door zijn leeftijd (51) heeft het er alle schijn van dat Schiedam zijn eind- station zal zijn. Reden voor de PvdA om te denken dat Te Loo een uit- gebluste figuur zou zijn, waar heel weinig stuwende kracht vanuit zou gaan. Nee, dan zou Wallage een veel geschiktere man voor Schiedam zijn geweest, dachten de socialisten. Een man die zich in Groningen door diverse maatregelen (onder andere het uit de binnenstad bannen van het verkeer) met name bij de plaatse lijke middenstand bijzonder impopu- lair had gemaakt. John Te Loo wordt geihstalleerd als burgemeester van Schiedam. Voor hem moet de keuze van Wiegel hard zijn aangekomen. Kort ervoor had hij gepoogd staatssecretaris van Onderwijs en Wetenschappen te wor den bij Van Kemenade. Helaas voor hem kwam de FvdA met in de rege- ring. Vervolgens ging het alom verwachte vertrek naar Schiedam ook niet door. Maar we zullen ongetwijfeld nog van hem horen. Misschien zien we hem na de pensionering van Te Loo, al is dat nog wel een eindje weg. Goverlvan Wljnk.dr 14-15 1,1 trapm..«i.0O U0«. 3 I 44 EE M.a.alull Do kooa.vomlacoacniv.n l»^0 21 00uu, lal 01899 21872 J aterdag gaopend van 9.00-17.00 ui Maandag grtkrten Voor u daaraan begint, wilt u weten of dat kan en wat er kan. Er zijn zoveel contactlenzen; bijv. de nieuwste ultradunne zachte lens uit Amerika, harde lenzen, Mmicon-flex, Unicon-flex en cylindrische zachte lenzen voor ogen die vroeger geen zachte contactlenzen konden dragen Er zijn zelfs speciale sportlenzen en dubbel-locus lenzen. Unicon is contactlens- specialist die na zorgvuldig onder- zoek u de juiste lens kan adviseren. Aangesloten bij de ANVC Unicon heeft alleen contact lenzen, maar dan ook alles op dit gebied. Unicon is lid van de Algemene Nederlandse Vereniging van Contactlens- specialisten A NV.C. Unicon geeft u een eerli|ke, uitvoerige informatie en de |uiste deskundige begeleiding Kom dus eens praten met WETENSCHAPPELUKINSTITUUT VOOR CONTACTLENZEN Schiedamseweg 73, 3134 BC Vlaardingen, 010-346374 fl/kritu Ze waren nog maar kort getrouwd toen de Kerstdagen naderden en het idee ontstond de voltallige fa- milie voor het Kcrstdiner uit te nodigenJarcnlang had Anne, doordat ze de jongste was uit een groot gezin, een van deze dagen doorgebracht bij een gctrouwde zus of broer. „En nu is het dan eens onze beurt" hadden zij en haar man beslist.Omdat Anne nog niet zoveel ervaring in de kook- kunst had besloten ze het wel is waar feestelijk, maar toch niet al te ingewikkcld te maken. Er wer den 8 kippen ingekocht die van te voren werden gebraden in een enorme, speciaal voor dat doel aan- geschafte, braadslee. Met de kerst moesten ze dan alleen nog maar opgewarmd worden, wat wel zo handig was. Kerstmis was aangebroken en daar- mee ook het diner. De hele ploeg zat gezellig om de lange tafel ge- schaard en genoot van het voorge- rccht. Vanaf haar zitplaats zag Anne de braadslee volgoudbruine kippetjes staan. Ze voelde zich reu- ze trots dat het haar gelukt was ze GRIFFIJN zo mooi te krijgen. Maar wat was dat.Tot haar grote schrik zag ze hoe een van de poezen plots met een reuzensprong naast de braadslee belandde en er vandoor ging met een van haar pronkstuk- ken. Ze vloog naar de keuken, op de voet gevolgd door een van haar brocrs die in de gaten had dat er iets niet klopte. Daar zat de dief onder de tafel en deed zich tegocd aan haar zorgzaam gebraden kip. Broerlief vond het allemaal best komiseh en zei grinnekend: ..Die heeft gedacht voor mij is het ook kerstmis". Maar Anne, die de lol er niet van inzag, griste de kip uit de bek van de kat en zei beteuterd: „Hij heeft nog maar een poot". Wat nou? Als ze deze kip met ge- bruikte had ze vast niet genoeg. ..Gewoon terugleggcn", besliste haar broer: „Je stopt hem tussen de anderen in,' dan ziet geen mens het als je ze binnenbrengtEr zat niets anders op dan die raad maar op te volgcn besloot Anne en droeg even later de schaal vol kippen naar binnen. En indcrdaad, nie- mand merkte er iets van. Alles ging op en ze vonden het heerlijk. Fijne dames homedrass met modieuze afstaande col. Met een fraai dessin Maten:(38 t/m 44). In zwart, bruin, blauw met opdruk. U betaalt nu tientjes minder. Van 45, voor gaan worden. De gemeenteraad heeft ze in ieder geval al goed gekeurd. Duidelijk is wel dat met name de omwonenden van het Schuttersveld via protesten en hoger beroep zullen gaan proberen de bouw zo snel mogelijk uit te stellen. Verder dan uitstellen kan het echter normaal gesproken niet komen. Vlot vrije-tijds-shirt in blousonstyle. Gemaakt van ijzersterke polyester/ katoenen brushed twill en afge- werkt met tricot boord en man- chetten. In beige/bruin en beige/ marine. Maten: ES-S-M-ML (35 t/m 42). Nu met een groot voordeel van 39,75 voor SCHIEDAM/VLAARDINGEN - Rel len waren er ook weer dit jaar. Een paar avonden lang stonden Vlaardin- gense en Schiedamse jongeren in ge- vechtshouding tegenover elkaar. De reden ervan doet er eigenlijk niet toe. Was het een herleving van de vroegere twisten of is het een maatschappelijk probleem? Mobiele Eenheid kwam er uiteindelijk aan te pas om de strijdende partijen te scheiden. Toen werd dat dus een gemeenschappelijke vijand van de jon geren. Het ernstigste slachtoffer van de charges van de politie was een fo- tograaf van het ANP;hij werd neerge- slagen omdat hij zich niet uit de voe ten maakte, maar zijn vak uitoefende. SCHIEDAM De carnavals vere niging „de Rietzeilers" houdt van- avond, 27 december, een bingo- avond. Om acht uur in zaal Irene aan de Lange Haven 155 wordt het eerste nummer afgeroepen. De zaal is vanaf half acht geopend. Ook niet-leden zijn welkom, kinderen onder de zes- tien jaar wordbn alleen onder geleide toegelaten. De opbrengsten van de avond zijn bestemd voor alle gehan- dicapten van Schiedam. SCHIEDAM De huur- en koop- prijsgrens met betrekking tot woon- vergunningen wordt met ingang van 1 januari gewijzigd. Eigenaren met een zelfstandige woonruimte moge deze alleen verhu- ren of in gebruik nemen met een woonvergunning wanneer de huur- prijs van het pand f.570.- per maand of minder is en wanneer de koop- prijs f.260.000.-of minder is. Schiedam kan aan de slag in de binnenstad

Schiedams Nieuwsblad | 1979 | | pagina 3