Ballantine whisky Cognac Joseph Guy FATALE SPRONG VAN TUNTMAN TOCH ENOMEN EN FILM Idee voof de leestvakantie: De Funds Geen geld voor Steve McQueen Oudejaarsavond recept VAN DEZE WEEK jenever Vieux Parade vieux Haig whisky Cognac Courvoisier V S 0 P per fles 27.95 Bailey's Irish Cream Bacardi rum wit Pisang Ambon Sandeman sherry Caveau Lestissac Tia Maria Coebergh Bessen jenever ,^10.95 Bols jonge jenever NU OOK BILITONLAAN 96 VLAARDINGEN Fellini Appelbeignets van Zwitsers kotstdeeg Hoogstraat 12 Schiedam Vettenoordstraat 42 Vlaardingen Dr. Wibautplein 1 Schiedam Koopcentrum Koningshoek Maassluis literfles literfles *95 per ties 13.95 per ties 12.95 per fles 16,95 per fles 13.95 literfles 15.95 per fles T##3 medium - pale - cream per fles 5.98 rood wit - rosd per fles 3.95 rood - wit per fles per fles 13.95 literfles 11.95 Ons voormalige haringpakhuis is een sfeervolle showroom met 3 verdiepingen vol meubelen. Wij hebben alles om fijn te wonen: eethoeken, bankstellen, wandmeubels, kasten, slaapkamers, kleinmeubelen, tapijten, gordijnstoffen, donzen dekbedden, alles! Pure kwaliteit in een gezeilige kerstsfeer. Kom kijken op onze Kerstshow tijdens de Nationale Woondagen van 27.28 en 29 december a.s. Helemaal vrijblijvend natuurlijk. U bent van harte welkom (en neem de kinderen gerust mee). Y.H. hart voor Clw woning ,-:4n •v,? A sU :vltv:'j Er zou nog een dag gewerkt worden en dan zaten de 43 opnamedagen erop. Er wa- ren al heel wat gevaarlijke klussen geweest tijdens het werk aan de film Steel", maar ongelukken hadden zich niet voorgedaan. 'Jl kom gezellig meubelen kijken inons voormalig pakhuis aan de haven van maassluis Op de allerlaatste dag ging het echter mis. Een scene moest nog worden opgenomen. Het was de scene, waarin George Kennedy, in Steel" bouwondernemer Lew Cassidy van zijn in aanbouw zijnde wolkenkrabber valt. De in tijdnood gekomen aannemer wil zijn mannen zelf een handje gaan helpen. Hij klimt op de staalcon- structie, stapt mis en valt. Natuurlijk deed Kennedy deze val niet zelf. A. J. Bakunis, een veelgevraagd stuntman, werd naar de opnameset geroepen. Vele malen had Bakunis al zo'n „sprong des doods" gemaakt. Steeds had het luchtkussen hem op de grond netjes opgevangen. Eind oktober raakte in Ameri- ka een andere stuntman zwaar gewond. David Cass vloog tijdens opnamen voor de film „Hot wire" met zijn arm door de voorruit van zijn auto. De man werd in een ziekenhuis behan- deld. De opnamen gingen gewoon door. Een andere stuntman nam het werk over. De verwachting was, dat het ook nu goed zou gaan. Alles werd in gereedheid gebracht. Het ging echter niet goed. Peter Davis, producer van Steel: ,,De sprong ging uitstekend. maar tijdens het neerkomen in het luchtkussen scheurde het materiaal. Voor ons was het geen enkel punt. Hoewel we deze fatale sprong van Baku nis hadden gefilmd, wilden we het materiaal vernietigen. Maar de familie stond erop dat we het gebruikten. Dat het een eerbe- wijs zou zijn voor Bakunis. Dat is ook gebeurd". Louis de Funes is een van de best verdienende filmkomieken aller tij- den. In 1978 konden we hem voor het laatst in een nieuwe film zien (de kerstpremiere 1980 onder de titel 'L'empereur de rire" tellen we niet mee). Hij bestreed toen als gendarme wezens van buiten deze aarde. Het was een succes en dus komt er een vervolg op: De wezens nemen wreak. Van maart tot juni 1980 staat de ploeg van De Funes voor de camera's. Saint Tropez is het gebruikelijke decor, al zullen er ditmaal veel scenes op het ruimteschip dus in de studio afspelen. Frederico Fellini werkt in de grote studio's van Rome nog steeds aan zijn ,,City of woman". Marcello Ma- stroianni heeft een hoofdrol in deze film en om hem moesten de opnamen onlangs een week worden gestopt. Acuut moest Mastroianni namelijk geopereerd worden aan zijn oog en voor Fellini zat er niets anders op dan maar een poosje te wachten. voor een kleine veertig miljoen zaken. Maar de grote man uit de pro- ductie, Steve McQueen heeft het nu laten afwe- ten. Agenten van de filmster lieten weten, dat de heer Vuille niet op tijd was met de be- taling van het honora rium van meneer McQueen. In juli had Steve het grootste deel van zijn twintig miljoen gulden hoge honora rium moeten ontvan- gen, maar er kwam niets op tafel. Wei had hij het afgesproken deel van twee miljoen gul- ,den gekregen toen hij zijn handtekening on der het contract zette. McQueen vertrok en maakt nu opnamen voor de film ..The Hun ter",. In Cannes presen- teerde Vuille zijn plan en het vond gretig af- trek bij verschillende ,buitenlandse bioscoop- exploitanten. Alleen al op de naam Steve McQueen deed Vuille Govertvan Wijnkade 14-15 3144 EE Maassluis tel. 01899-21872 Dt. t/m vr. geopend van 9.00-18.00 uur Do. kpopavond geopend van 19.00-21.00 uur. Zaterdag geopend van 9.00-17.00 uur. Maandag gesloten. Banketbakkerij Jan Boer is niet zover van onze redactie verwijderd. Regel- matig halen wij daar dus lekkere din- gen weg om feestelijke gcbeurtenis- sen te vieren; als we jarig zijn, als we weer een kilo afgevallen zijn, als we eindelijk voor het rijbewijs zijn ge- slaagd. als we op vakantie gaan, als we terugkomen van vakantie. als de poes jongen heeft gekregen en ook als we nog niet jarig zjjn. Een kilo patentbloem, 600 gram koude, harde boter, 5,2 dl. water, 30 gram zout. U mengt alles door elkaar en snijdt de boter met twee messen in kleine stukjes. Het geheel moet worden ver- mengd (mag met de hand) tot een samenhangende massa. Dan met de deegroller uitrollen tot een vierkant van ongeveer een centlmfeter dik. Van rechts naar links tweemaal opvou- wen, zodat u een langwerpig pakje van vicr lagen krfjgt, weer tot een vierkant uitrollen, weer opvouwen en dan tot een plak van a anderhalf millimeter uitrollen. (Tijdens het uit rollen stroOit u steeds een beetje bloem op deegroller en aanrecht of plank). Een half uur in de koelkast laten rusten. Onderiussen een aantal appels schil- len, het klokhuis er uit boren en ze in dikke plakken snijden. De helft van het deeg weer op de aanrecht leggen en met een glas met een doorsnede van 10 centimeter en rondjes in druk- ken. Op elk rondje legt u een plak ap- pel, nadat het deeg eerst met water of geklopt ei is bestreken. Het gaatje in de appelplak vult u op met jam, dan gaat de tweede plag deeg er over heen. Met het glas steekt u dan rondjes uit, de randen blijven vanzelf door het water of ei aan elkaar plakken. De beignets worden gefrituurd tot ze goudbruin zijn, bij een temperatuur van 180°C, dezelfde temperatuur die u voor oliebollen nodig heeft of voor frites. Tenslotte wordt er suiker, ver- mengd met kaneef, over gestrooid U kunt natuurlijk ook ander fruit, zoals perziken, bananen, ananas of abrikozen gebruiken. De Zwitserse bioscoop- expoitant Georges- - Alain Vuille zit behoor- lijk in de problemen. Tachtig miljoen gulden wilde Vuille investeren in een tweedelig film- .project en voor de hoofdrol had hij nie- niand minder dan Ste ve McQueen aange- trokken. Dezer dagen concentreerde onze lek kere honger zich vooral op de met frambozenjam gevulde en met ka- neelsuiker bestrooide appelbeignets en dus trokken we de stoute schoe- •nen aan en vroegen in de winkel of meneer Jan Boer ons misschien zijn recept zou willen geven. Groot was de hilariteit van de dames achter de toonbank, want de heer Jan Boer zou nu, had hij nog geleefd, een onwaar- schijnlijk hoge leeftijd hebben be- reikt. Het recept kregen we toch, van de heer Verhoef, de tegenwoordige eige- naar. En omdat het bijna Oudejaars avond is vonden we het nu het juiste ogenblik om dat recept af te druk- ken. I

Schiedams Nieuwsblad | 1979 | | pagina 5