Volgende film van Herman Brood speelt in Rotterdam verbuur MIUJ1V SALAMANDER 1 ter meulen Uit in Vlaardingen 1 I Kwaliteit inschoenen heeft'n naam.. Twee concerten Activiteiten voor de jeugd Interview BART VERKADE Fotografie ROB DOOLAARD Vermoeiend If Ilillilliaiil Rotterdam Reclame Inspiratie Zwembad Zuid open DQNDERDAG 27 Dfc.Cfc.MBER 1979 52-S73 wfflfflm f 36, Rotterdam 78.00 cFkrcs 165 43 Herman Brood geeft morgen (vrijdag 28 december) twee concerten in dp Rotterdamse Doelen. Het is voor het eerst, dat Brood en „His Wild Ro mance" een zogenaamd dub- belconcert geeft. 's Middags om drie uur is het eerste en 's avonds om acht uur het tweede. Kaarten zijn nog verkrijgbaar aan de kassa van De Doelen. Tijdens het interview merk- te Herman Brood op: Rot terdam en omgeving is altijd een toffe respons geweest, al vanaf „Cuby and the Bliz zards". Wat dat betreft zullen het prima concerten worden in Rotterdam". Als Herman dit vindt, zal het zeker niet aan hem liggen als de concerten tegenvallen. Zeker de moeite waard! Die dragen fijn... ssags Binnenwegplein 26,3012 KA Rotterdam, tel. 010-141800. „Ik ben al die bruggen en grachten zat „Herman Brood is een multi-getalenteerde persoonlijkheid, begif- tigd met de souplesse om zelfs met de meest onnozele types een gesprek te voeren en begiftigd met bet vermogen om zijn aanwezig- heid in de roddelpers een positieve draai te geven". Woorden van Brood zelf. Het gesprek vindt plaats in bet Amsterdamse Sonesta- hotel, waar hij sinds zijn terugkeer van de Amerikaanse tournee woont. Steeds blijkt dat bet voor Herman als een paal boven water staat dat bij volledig beantwoordt aan de omschrijving. De barkeeper in Sonesta kijkt bedcn- kelijk als ik om een uur of zes 's avonds naar Herman vraag. ,Dat wordt moeilijk", zegt bij, „want rond deze tijd slaapt bij altijd en dan trekt bij de stekker van de telefoon eruit" Als bij Herman toch probeert te be- reiken, wordt de telefoon direct op- genomen. Brood is gewekt en belooft binnen een half uur beneden te zijn. Dik veertig minuten later zegt den van de meisjes aan de bar: ,,Kijk, daar komt Herman Brood". Schichtig om zich heen kijkend komt Herman binnen. In zijn kuis versleten zwarte broek en glimmend zwartleren jack valt hij behoorlijk op tussen de nette barbezoekers. Een Amerikaan achter me vraagt zich mompelend af of hij hem sorns kent van de televisie. „lk lag nog te slapen", zegt Herman als we aan de bar zitten. Het lijkt of hij zich vast moet houden oih niet van zijn kruk te vallen. Hij vraagt om een drankje. De barkeeper zet het voor hem neer pn met een rietje drinkt Herman het leeg. Vraagt dan aan de barkeeper of hij de dag ervoor zijn trui heeft laten liggen. De trui komt onder de bar vandaan en zicht- baar tevreden trekt hij hem aan. „Ik wou al een nieuwe gaan kopen", zegt Herman. Een meevaller dus. Als we vanuit de bar naar de lift lo- pen veren twee meisjes op. Ze komen op Herman af. Edn van de twee geeft Herman een stuk karton. Een plak- werk dat een portret van hem moet voorstellen, getuige het „Herman Brood" dat erboven staat. Herman pakt het aan, bedankt het meisje en loopt door. Bij de lift zegt hij: „Ze zaten de hele dag al te wachten". Of hij medelijden heeft met de meisjes of juist niet is hieruit niet op te ma- ken. Praten met Brood is uitermate ver moeiend. Ieder woord moet over zijn lippen getrokken worden. De barkee per had me al gewaarschuwd: ,,Alsje met Herman komt praten ben je al gauw anderhalf uur meer kwijt dan je ervoor uit dachf te trekken". Als Herman het eerste deel van een zin af heeft, wacht hij een poosje. Dan pas komt het achterstuk eruit. De duur van het zwijgen varieert van een paar seconden tot enkele minuten. Herman vindt het erg leuk om van zichzelf te mogen zeggen wie hij is. De omschrijving multi-getalenteerde persoonlijkheid" bevalt hem zo, dat hij die een keer of vier herhaalt. ,,Ik ben een harde werker", gaat hij ver-i der, ,,en ik hou erg van muziek. De belangrijkste reden dat ik in de mu ziek zit is toch wel om op reis te blij- ven. Dat wil zeggen: met de rock roll de wereld rond! Misschien ben ik ook wel een beetje chagrijnig, omdat ik weer in m'n ouwe plekkie terug ben". Herman was liever in Amerika geble- ven. „Maar het is onoverkomelijk dat ik hier moet zijn", zegt hij, „omdat we met het geld dat we hier verdie- nen weer een beetje dingen op poten kunnen gaan zetten". Terwijl Herman een injectiespuit en een dichtgevouwen papiertje uit een la haalt, vraag ik hem of de omschrij ving die hii van zichzelf gaf wel eer- lijk is. Of wil hij zo zijn? Geirriteerd alsof ik naar de bekende weg vraag antwoordt Herman: ,,Tot nu toe ben ik altijd geweest wat ik graag zou willen zijn! Ook de tijd voor ik in de muziek ging heeft zijn effect gehad. Dat ruige verleden, daar smuR men van. Ik zie het als een vorm van reclame. Het is zo uitge- diept, dat ik het niet nog een keer over hoef te doen" Herman heeft intussen een kromge- bogen lepel uit de la gehaald, waar hij e6n van de papiertjes in leegschudt. Uit een ander papiertje haalt hij met sta* te Het optreden is erg vermoeiend voor Brood; zo traag als hij is ti/dens een ge- fprek, zo vol vuur en geestdrift is hij tijdens een optreden. Specialist in modeschoenen en luxe lederwaren n - - a KOuBfuSRI tel. 010-116843 tel. 020-247279 ...••r.-x-,:--JflH! %'v Brood: ,,De kritiek die een artiest krijgt, zet hem aan het denken. Of hij iets niet okay gedaan heeft. In het ge- val van een eerste film is het net zoiets als je eerste plaat. Na een half jaar is het genant om ernaar te luisteren. Gelukkig weet ik meestal wel wat ik fout heb gedaan. Film maken is voor mij een nieuw terrein en ik wil er zeker mee doorgaan." De sfeer tijdens de concerten van Herman Brood is ontzettend goed; de manier waarop Brood op het publiek inspeelt is voor Nederland ongekend. de dop van een pen nog wat poeder, dat ook in de lepel gaat. Het laatste beetje poeder snuift hij uit de dop. In de la liggen een stuk of twintig weg- werp-injectiespuiten. Hij pakt er nog een van en vult hem met water. Het wordt op de grond gespoten. Opnieuw zuigt hij de spuit vol, maar deze keer spuit hij de inhoud voorzichtig in de lepel. „Heb jij een vuurtje?" vraagt hij. Als ik nee zeg, zoekt hij alle laden door om tenslotte een doosje lucifers te- voorschijn te halen. De lepel wordt warmgestookt en Herman zuigt op nieuw de spuit vol. Over de stoel hangt een oude stropdas. Herman bindt 'de rechterarm af en gaat met de spuit naar de w.c. Het gesprek gaat ondertussen gewoon door en Herman loopt met de spuit in z'n arm nog even terug om een zin af te maken: altijd blijven rei- zen. Daarom zit ik ook in hotels, dat geeft me tenminste het gevoel dat ik op doorreis ben. Ik hou van hotels." In febiuari gaat Herman terug naar Amerika. „Ze weten nu donders goed wie ik ben, dus de investeringen van de tour zijn lonend geweest. Ik speel trouwens liever voor een kwartje in de States, dan voor een knaak ergens anders. Ik hou ontzettend veel van Amerika, niet om het landschap. Het is het enige land waar ik nog wat kan leren. Hoe kan ik in Nederland nou nog vooruit komen? Aan wie kan ik me hier optrekken? Vooruitgang is het enige wat voor mij de moeite waard is", zegt Herman, die dus dui- delijk vindt de popsensatie van de jaren '70 te zijn. Hermans eerste speelfilm Cha-cha heeft vrijwel geen enkele goede kri tiek gekregen. ,,Bij de eerste slechte kritiek began ik wel even na te den ken, maar nu begint het leuk te wor den. Alle kranten schrijven hele of halve pagina's vol om te vertellen hoe slecht de film wel is. Het aantal be- zoekers dat de film tot nu toe getrok ken heeft bewijst wel dat die slechte kritieken dus reclame zijn." Als voorbeeld draagt hij „Een pak slaag" aan, de nieuwste film van Bert Haanstra. „Dat ding kreeg allemaal goede kritieken en Cha-cha heeft in d£n weekend vier keer zoveel bezoe- kers gehad. Die film wordt een hit", zegt hij zelfingenomen. Als ik vraag of het geen afknapper was, eerst het succes in Amerika en dan het floppen van de film in Neder land, laat Herman blijken dat het hem wel degelijk iets doet: „Natuur- lijk is het een afknapper, maar ik weet zeker dat al de „kids" de film gaan zien. Die film wordt een hit." De volgende Brood-film wordt vol- gens Herman opgenomen in Rotter dam. „Ik ben al die bruggen en grachten zat!". De hoofdrollen in de nieuwe film zullen gespeeld worden door Herman, de Rotterdamse dich- ter Jules Deelder, een Amerikaans meisje en een „maatje van een kraakie vroeger" ,,De film gaat over een artiest die snel van de straat omhoog komt en zich gemanipuleerd voelt door zijn manager". „Autobiografisch dus", zeg ik. „Nee dat is niet zo. Het is een fictie", meent Brood eerst, maar even later voegt hij daaraan toe: ,,ln iedere film zit natuurlijk iets autobiogra- fisch". De film zal opgenomen worden in een „ijskoude buitenwijk, een asfalt- jungle", zoals Herman het omschrijft. Wanneer dit gaat gebeuren weet hij niet. ,,Daar hangt het script" zegt hij (wijzend naar de muur), ,,maar daar kun je toch geen touw aan vastkno- pen". Inderdaad kan ik er geen touw aan vastknopen en ik vraag me af of Herman dat zelf wil kan. Een stuk papier van een meter bij een halve meter staat van boven vol geschreven in een zo lijkt het volstrekt onlogische volgorde. Ik begrijp nu ook waarom Herman altijd inspiratie heeft. Het op papier zetten van film- scripts als deze is een bevredigende bezigheid; zeker als je bij voorbaat blij bent met het resultaat. Maar dat kan, als je multi-getalenteerd bent. Herman Brood and his Wild Romance, bezetting anno 1980. Er is opnieuw een spuit klaargemaakt; hij loopt ermee naar de w.c. Als hij na een paar minuten terugkomt, vraag ik of hij niet bang is zijn inspi ratie kwijt te raken, zoals al veel ar- tiesten overkomen is. Ik had beter moeten weten. Van zoiets is een „persoonlijkheid" natuurlijk gevrij- waard: ,,Dat zal mij van m'n levens- dagen nooit gebeuren!" antwoordt hij fel. Bedoelt hij hier precies wat hij zegt of denkt hij aan zelfmoord als hij gebrek aan inspiratie krijgt? Herman gaat verder: „Behalve dat ik dus heel veel fantasie heb, ben ik ook nog multi-getalenteerd. In did zin, dat als ik me op een gegeven moment leeg voel op het gebied van tekst- schrijven, ik wel zin heb om een te- kening te maken. En als ik leeg ben van beide, dan kan ik een script ma ken voor een film. Ik heb nooit ge brek aan inspiratie." Over kritiek in het algemeen zegt Zeer goed afgewerkte damesslips met een perfekte pasvorm. In wit. Maten: 38 t/m 52. Voor een mee- neem-prijsje van 4,- voor H Vrijdag 28 december, ST A DSGEHOORZA A I.14.00 uur. De film van ome Willem. Een nieuw programma van Ome Willem. Het wordt ongetwijfeld een dolle boel. Joepiedoepie. Toegang f. 5,- D1ENSTENCENTRUM WEST, 10.00 uur; Oudejaarsviering met koffie en oliebollen. Toegang gratis. Dinsdag l januari. DIENSTENCENTRUM HOLY, 10.00 uur Nieuwjaarsreceptie. Nog tot en met 5 januari. GALERIE/ARTOTHEEK, maandag tot en met vrijdag 12.00 -17.00 uur, vrijdagavond 19.00 - 21.00 uur en zaterdag 10.00 -17.00 uur, Schilderijen en tekeningen van Helene van Stralen. Toegang gratis. 31 december en 1 januari gesloten. Nog tot en met 17 maart 1980. V1SSERIJ MUSEUM, maandag tot en met zaterdag 10.00 - 17.00 uur en zon- en feestdagen 14.00-17.00 uur: Tentoonstelling over het visserskind. Toegang f. 0.50. /.'.V v.v. SCHIEDAM Voor de jeugd van zes tot twaalf jaar zijn er heel wat activiteiten georganiseerd in de vakantieperiode. Vrijdag 28 december speelt het Haagsch Marionetten Theater in de "Ark", Hargplein 101. De voorstel- ling begint om half drie 's middags en een kaartje kost een gulden. Donderdag 3 januari kun je in het "Trefpunt" aan de Willem Andries- senlaan (naast de Martinuskerk) meedoen aan een "Levend Ganze- bordspel". Het begint om tien uur 's ochtends en een kaartje kost vijftig cent. Vrijdag 4 januari komt het kinder- theater Maccus in het "Treft- punt". De voorstelling begint om twee uur 's middags en het kost een gulden. Als je meer wilt weten kun je op- bellen naar het SSS-kantoor, num- mer 70 22 07. SCHIEDAM Zwembad Zuid opent haar poorten gedurende de Kerst- vakantie. Vanaf maandag 24 decem ber kan iedereen voor slechts f.1.10 komen zwemmen. Het zwembad is op alle doorde- weekse dagen van negen tot half edn en van den tot half vier geopend. Voor aanstaande moeders is een apart zwemuur op donderdagavond van half acht tot half negen inge- steld. Ouderen kunnen buiten het be- staande zwemuur op woensdag- ochtend van acht tot negen zwem men. Deze vakantieregeling duurt tot 4 januari 1980. Wie edit zumig is op z'n 13e maand stapt nu naar van reeuwijk. van reeuwijk

Schiedams Nieuwsblad | 1979 | | pagina 9