Jeugdstad goed bezocht evenement m SLAAPKAMERS laap Kroonsburg op de piaat ter meulen Een actieve krant in een actieve streek Beneluxtunnel door het Rijk overgenomen DE ZEEMAN Postkantoor open op vrijdagavond Afsluiting Rusland-actie I Vijftig jaar trouw 9.95 7.95 A- 19,50 6.95 129- 179j— 6j95> 14,95 DONDERDAG 3 JANUARI 1980 - 5e JAARGANG NO. 9 Op 19 dcceniber 1979 veranderde de Beneluxtunnel van eigenaar. De gevolgen liiervan zijn sinds het begin van dit jaar merkbaar;de tunnel is namelijk tolvrij geworden. Op dat moment heeft de N.V. Beneluxtunnel twaalf en een half jaar lang de tijd gehad de geihvesteerde centjes (met de aanleg was een bedrag van rond de honderd miljoen gulden gemoeid) er weer uit te krijgen. lets dat meer dan gelukt is. De nieuwe eigenaar heet de Nederlandse Staat. Vlaggen Oren Hoogstraat^ Zo'n kans mag U niet voorbij laten gaan. glijk. s (p® iD0tt0f{jamCentrum-Kralingen-Alexanderpolder-Ommoord- Noordertx>ulevard Schiedam Centrum-Kethel J NleuwefKerk a/d IJaael Capelle a/d IJssel De Terp Vlaardingen Centrum Krimpen a/d Uaael^nmpenh^J 4,95 i iif -i hp upr KANTOOR: HOOCSTRAAT 122 3131 BP, VLAARDINGEN POSTBUS 306 3130 AH. VLAARDINGEN In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad Tolgelden van de baan De N.V. Beneluxtunnel werd in 1961 opgericht. Drie jaar daar voor was er reeds een voorbereidingscom- missie in het leven geroepen. De grootste aandeelhouders waren de drie gemeenten, Rotterdam, Schie dam en Vlaardingen, en een aantal bedrijven. Op 5 juni 1967 werd de tunnel geopend. Het duurde tot 1977 voordat het gei'nvesteerde geld er boekhoudkundig uit was. Toen moes- ten er nog enige renteloze voorschot- ten en leningen terugbetaald worden en wilden de aandeelhouders hun in door John Bunte spanningen ook wel op een iets luc- ratievere manier beloond zien. Naar verluidt is er in totaal een winst ge- maakt van om en nabjj de twintig miljoen gulden. Nog even wat cijfers: In de tweede helft van 1967 werd voor een bedrag van 1.756.563 aan tolgelden geheven. In 1978 was dat al 16.037.938. Voor 1979 ziin de cijfers nog niet bekend maar de lijn doortrekkend kan wor den verondersteld dat dat jaar goed is geweest voor een bedrag van rond de 18 miljoen gulden. Maandagmiddag om twaalf uur gin- gen de slagbomen bij de tolhuisjes de- finitief omhoog. De Beneluxtunnel- vlag werd naar beneden gehaald en daarvoor in de plaats kwamen twee vlaggen van Rijkswaterstaat. Het of- ficiele gedeelte van de overdracht vond twee weken eerder plaats in het Vlaardingse Deltahotel. Daar tekende minister Tuynman van Verkeer en Waterstaat namens het Rijk de over- name-overeenkomst. Even leek het er op dat het meest po- sitieve aspect van de overname van de baan zou zijn. Er kwam in de I'ro- vinciale Staten een motie de tolgel den te handhaven. Volgens de VVD-er Waterman zouden op die ma nier de tekorten op de kiltunnel (bij Dordrecht) door het Rijk gedekt kunnen worden. De mensen dus geld laten betalen voor een tunnel waar ze helemaal niet door heen komen. Na een flink portie kritiek (met name van het Openbaar Lichaam Rijnmond na vragen van D'66) werd' het'voor- stel weer ingetrokken. Ook nu er een nieuwe eigenaar van de tunnel is verandert er niets aan het gegeven dat de zogenaamde „oren" even voorbij de uitgangen van de tunnel voor het verkeer gesloten blijven. De weg was en is namelijk ei- gendom van de afdeling Zuid-Holland van Rijkswaterstaat. Deze hanteert nog altijd het standpunt dat het uit veiligheidsoverwegingen beter is al- leen bussen binnendoor te laten gaan. "De tolhuisjes worden al afgebroken Wat het tolvrij worden qua drukte voor gevolgen zal hebben is nog on- duidelijk. Voor de meeste mensen was een gulden betalen al veel aan- lokkelijker geworden dan een lange file bij de Brienenoordbrug. Bij de Algemene Verkeersdienst in Drieber- gen bestaat wel de indruk dat het iets drukker zal worden tot grote problemen „de Beneluxtunnel hebben". maar dat dit niet zal leiden omdat een hoop kan in meer dan 100 soorien en ailes wat daarbij boon: theepoitcn, iheemuisen. theebladen, thee-eieren. iheclichten.ihecblikjcs enz. VLAARDINGEN - In verband met de verschuiving van de koop- avond in Vlaardingen van de don- derdag naar de vrijdag, zal het hoofdpostkantoor aan de Westha- venkade met ingang van 4 januari aanstaande wekelijks op vrijdag avond open zijn tot 20.30 uur. De huidige avondopenstelling op don- derdagavond vervalt uiteraard. wandmeubelen, bankstelten, slaapbanken enz. Uit voorraad te leveren. Nergens zo'n keus. Fabrlekstoonzalen Induatriegebouw, Goudaeslngel 66, R'dam. Tel. 010-12.64.61 MAASSLUIS Maassluis heeft in de afgelopen jaren een aantal zeer goede organisten voortgebracht waaronder we Feike Asma noemen. Van Asma zijn al diverse langspeelplaten met kerk-orgelmuziek verschenen. Inmid- dels heeft ook de tweede organist van de Grote KerkJaap Kroonenburg een langspeelplaat volgemaakt met beken- de en minder bekende orgelwerken. Eind december werd het eerste exem- plaar hiervan door de voorzitter van het college van kerkvoogden, kort VLAARDINGEN - De Lijnbaanhal- len warden de afgelopen dagen be- volkt door lionderden jeugdige Vlaar- dingertjes. Door de medewerkers van de Raad voorJeugd en Jongerenwerk waren tientallen activiteiten georgani- seerd zoals einailleren, solderen, tosti's en poffcrtjes bakken en een echte kwis. Toekomstige zangers en zangeressen met veel alure konden liun geluk proberen op een songfesti- val. Jeugdstad, zoals het festijn genoemd wordt, is morgan ook nog open. De toegangstijden zijn van 10 tot 16 uur. De entreeprijs is klein gehouden, de bezoekertjes hoeven maar f. 1,50 te betalen. Een folder met een overzicht van alle activiteiten is te krijgen bij de VVV in de Visbank aan de West- havenkade. SCHIEDAM- De Rusland-actie van Amnesty International wordt 10 januari afgesloten. Om kwart over acht 's avonds wordt in de zaal van de "Vier Molens", Nieuwe Damlaan 766 een bijeenkomst gehouden, waar Leuke huisjurkjes in diverse kleu- ren en dessins voor een ongeloof- lijk laag prijsje. Maten: 40 t/m 48. Van 22,50 voor onder andere een gastspreker zal op- treden. Deze spreker is de heer Kronid Arkadevitsj Ljubarski, een uit Rusland ontvluchtte dissident. Hij zal na zijn lezing vragen van toehoorders kunnen beantwoorden. De Rusland-actie, die terwille van de naleving van de mensenrechten in de Sovjet-Unie gehouden wordt, heeft tot nu toe bestaan uit het schrijven van protestbrieven door de burge- meester van Schiedam, de heer J. te Loo en vele artsen en specialisten. Deze brieven werden aan collega's in Rusland gericht. Ook de sportorganisaties worden be- naderd om protestbrieven te schrij ven. Het tijdstip van de actie hangt namelijk samen met de te houden Olympische Spelen in Moskou. Iedere Schiedammer die wil deel- nemen aan de actie kan contact opnemen met mevrouw A. van Dalen, Hargplein 2, telefoon 701549. Voorts is iedereen op de slotbjjeenkomt op 10 januari wel- kom. VLAARDINGEN - De KRO- schoolradio begint aanstaande dinsdag met het uitzenden van een serie van zes hoorspelen die geba- seerd zijn op het boek „Het recht van de ander" van Tonny Vos- Dahmen von Buchholz, een Vlaardingse schrijfster. Het ver- haal speelt zich af tijdens de strijd van de Guanches op Tenerife te- gen de Spaanjaarden in 1492. „Oorspronkelijk was het geen jeugd- of kinderboek", zegt Ton ny Vos, „De bewerking tot hoor- spel heeft het wel voor kinderen toegankelijk gemaakt. Bij het schrijven heb ik veel hulp gehad van de eilandregering. Ze waren blij dat eindelijk iemand is wat over de geschiedenis ervan schreef. Ik ben dan ook erg blij dat het boek ook in het Spaans is ver- taald. Het wordt op Tenerife als schoolboek gebruikt." De eerste uitzending van het hoor- spel is op dinsdag 8 januari om 11.10 uur, de andere delen zijn de volgende vijf weken op dezelfde tijd. De bewerking van het boek is door mevrouw Vos zelf gedaan. Het hele hoorspel is toen in een week opgenomen. De stemmen zijn van onder andere Jaap Maar- leveldt, Jan Wegter en Olaf Wij- nands die de laatste tijd als Pinok- kio te horen was. ,,In het voorjaar komt mijn nieu we boek uit. Het gaat over de ven- voor de aanvang van het kerstconcert in de Grote Kerk aan Jaap Kroonen burg overhandigd. Feike Asma introduceert deze L P. als volgt: ,,Met deze eerste solo-l.p. brengt Jaap Kroonenburg een reper toire dat getuigt van een bijzondere muzikale smaak. Om bij voorbeeld grote Fantasie over ,,Een vaste burgt in onze God" van Cor Kint en een van de Koraal-Sonaten van Samuel de Lange Sr. aan de vergetelheid te ont- rukken is op zich zelf reeds een op- merkelijke daad, die wijst op een ver- antwoordelijkheidsbesef voor een zo goed als vergeten romatische periode van Nederlandse oorsprong. Dat Jaap Kronnenburg als jong organist op de bres wil staan voor een orgelmuziek- tijdperk dat maar al te vaak met non chalance is behandeld en daardoor te kort gedaan, typeert hem als een em- stige en vooruitstrevend organist met historisch besef". Deze langspeelplaat is te bestellen bij de heer P. Post, telefoonnr. 01899- 13968 of bij de koster van de Grote Kerk 01899-15431. v. -:v. fi I *Het boek isgeillustreerd met vele foto's en tekeningen. De prenten werden gemaakt door Reint de Jonge die ook de andere boeken van Tonny Vos illustrecrde. ;c nipt hpiipnri Ik om flink wat te schrijven", aldus detta, de bloedwraak op Corsica. 8"onde" 1S n°S Tonny Vos. Of dat ook als hoorspel wordt uit- heb in leder geval nog st< f genoeg i De heer A. Hagoort en mevrouw M. Hagoort-van Putten, Van Beet-*: hovenlaan 633, zijn vandaag, don- jj :-derdag 3 januari 50 jaar getrouwd. i; De echtgenote van de burgemeester mevrouw Van Es-Hamoen, zal hun vandaag om 10.30 uur de geluk- ;|;j ijwensen namens het gemeentebe- jistuur overbrengen. Hierbij zal zij xj fde gebruikelijke attenties overhan- •:digen. j* Abraham Hagoort werd op 25 ja- nuari 1904 te Rotterdam geboren. Hij was van beroep meubelfabri- kant en had met zijn broer een meubelmakerij aan de Govert van *j i Wijnkade. :j: Magaretha van Putten werd gebo- 5 ren op 11 oktober 1906 te Rotter- dam. :j::. :j: Het echtpaar trad op 3 oktober :j:- 1930 te Rotterdam in het huwe- Een echte wadjang voor het klaarmaken van al uw exotische gerechten voor Ouderwetse houten borduurringen in verschillende maten, per set van 4 Stokbroodmand. U kent m wel van Uw vakantie. deze leuke stokbroodmand. Ook te gebruiken als paraplumand voor Wadjangring 746 supersterke deurmat van plastik. In wafelstruktuuren in diverse kleuren Onze prijs NIEUWJAARSSTUNT Luxe terrasstoel van u Herlag. 4 lats rug - 5 'ats zitting7latsverstelbarestoel Van 179- voor van 260-voor Pierrot pop, zittend. helemaal mode is deze pierrot voor Royale voorraad potten in bruin/beige aardewerk 3stuksvoor 236 297 geldigt/mzaterdag uw4l

Schiedams Nieuwsblad | 1980 | | pagina 1