Schiedammers kunnen hun zegje doen Gezinsvervangend tehuis Maassluis Schaatstop a.s. weekeinde op De Uithof Sunshine zonwering Mooi en vooraelig! pony a m telefoniste/receptioniste CCJ NEEM EENS EEN DIER MEE -1 t. ■I Concept- inspraakverordening wordt besproken m Automobielbedrijf n SUNSHINE ZONWERING B.V. INSTITUUT SCH0EVERS Jk „wat u ook doet bij walpa zit u goed" ■V 4 DONDERDAG 3 JANUARI 1980 Werkwijze Nader voorstel Dames sprinters i iHYunom Vertikale jaloezieen. Aluminium jaloezieen- Aluminium zonneschermen, Rolgordijnen. SUZUKI IMnordmolenstraat 36, Schiedam. I 4 NIEUWE CURSUSSEN aanvang januari r U BELT EN WIJ BEZORGEN! N. BERGERS H.P. VAN DE PAVOOKDT IN ZOON VOOR VEHHUIZINGEN IWfW SCHIEDAM - Ecn openbare bespre king over de „inspraakverordeningv zal donderdag 3 januari in het Stad- huis aan de Grote Markt gehouden worden. De vergadering begint om acht uur 's avonds en iedere belang stellende is welkom. In maart 1979 is al een eerste bespre- king over dit onderwerp gehouden. Een ieder werd toen in de gelegen- heid gesteld met de heer Posthoorn wethouder van Vorming en Recrea- tie, van gedachten te wisselen over een op te stellen inspraakverorde ning. Aan de hand van gegevens die uit die vergadering kwamen heeft de gemeente een concept-inspraakveror- dening opgesteld Deze kan nu be sproken worden Onder „inspraak" wordt het volgen- de verstaan: het gemeente-bestuur, dus de gemeenteraad, burgemeester en wethouders en alle cpmmissies van raadsleden, wil de inwoners van Schiedam in de gelegenheid stellen over beleidszaken te kunnen meepra- ten. De besluiten die het gemeente- bestuur over allerhande zaken neemt kunnen hierdoor beihvloed worden De „inspraakverordening" bevat de spelregels voor dit plan: er wordt in beschreven op welke manier de in- spraak in z'n werk moet gaan. Maai ook over het opstellen van die veror dening kan ie<jere inwoner van Schiedam meedenken en -praten Vandaar dat er nu een ,,concept- inspraakverordening" is gemaakt. Dit plan moet nu besproken worden waarna het of meteen aangenomen wordt of eerst nog enkele wijzigingen moet ondergaan om uiteindelijk van kracht te kunnen worden. Het voorlopige plan ziet er in het kort zo uit het gemeentebestuur wil een besluit nemen over een bepaalde zaak. Dit wordt via de pers kenbaai gemaakt en tegelijkertijd kan ieder- een een informatiepakket over die zaak halen of inzien. De pakketten komen op het Stadskantoor, in de bibliotheek en andere openbare plaatsen te liggen. Dertig dagen later wordt door het gemeentebestuur een openbare in formatieavond georganiseerdEr kan dan gediscussieerd worden en er kun nen vragen gesteld worden. Na die avond gaat het gemeentebe stuur een plan of voorstel uitwerken Als dat klaar is wordt er weer een avond belegd, waarop het voorstel wordt besproken. Dertig dagen na die avond moet al het commentaar op het voorstel ingediend zijn bij het ge meentebestuur. 'X Dan maken burgemeester en wethou ders, aan de hand van het voorstel en het commentaar er op, een ,jiader voorstel". Dit wordt, met alle andere stukken die er inmiddels zijn, aan de betrok- ken commissies van raadsleden voor- gelegd. Tijdens de behandeling door de commissies krijgen degenen die schriftelijk commentaar hebben in gediend de gelegenheid om dit toe te iichten Uiteindelijk maken burgemeester en wethouders een besluit, dat aan de gemeenteraad wordt aangeboden. Wie over dit onderwerp meer mfor- matie wenst, of iets wil meedelen, kan zich wenden tot de heer A. Reijnhout, telefoon 26 OS 00 (Stads kantoor), toestel 191. Elke week maakt Jeanet Seen, een van de medewerksters van het dieren asiel een signalement van een hond of- kat Deze week het verhaal van Bello Bello woont al sinds 20 oktober m het dierentehuis. Hij kwam bij ons omdat hij al twee keer iemand zou hebben gebeten. Een van de vaste medewerksters van het asiel heeft Bello mee naar huis genomen maar bemerkte hoegenaamd geen aggressie. Ook in de kennel heeft nog niemand last van hem gehad Hij is erg lief en aanhankelijk. Zo als het er dus naar uit ziet heeft men aan Bello een heve hond zonder last. Voor elk dier uit het asiel wordt f. 45,— gevraagd, Hiervoor wordt het dier ingeent en gecastreerd of gesteri- liseerd Bovendien komt na enige tijd een van de medewerkers van het te- huis eens kijken hoe het dier zich aan zijn nieuwe omgeving aanpast. Naam: Bello, ras: bastaard keesje. gcslacht: gecastreerde reu, leeftijd: ca. 15 maanden, kleur: zwart/wit. v V - Nog dit jaar zal er begonnen worden met de bouw van een gezinsvervangend tehuis voorgeestelijk gehandieapten op het nu nog kale terrein gelegen aan de Haydnlaan/Chopinstraat. MAASSLUIS In Maassluis zullen 6 eengezinswoningen, die ruimte bie- den aan 24 huisgenoten, worden ge- bouwd die met elkaar een gezinsver vangend tehuis voor geestelijk gehan- dicapte vormen. Het college van bur gemeester en wethouders heeft toe- stemming gekregen hiervoor van het SCHIEDAM- Het definitieve ont- werp voor de herinrichting van de Jan van AvennesMraat is gereed. De werkzaamheden zullen starten wan- neer de Graaf Florisstraat, waarin ook een herinrichting plaats vindt klaar is. Het gedeelte van de Jan van Avenne- straat tussen de Burgemeester Knap- pertlaan en de Dirk van Wassenaar- straat blijft toegankelijk voor auto's, maar door het toepassen van een drempel ter hoogte van de stoep bij de Burgemeester Knappertlaan en een wegversmalling ter hoogte van het hofje van Belois wordt getracht de rjjsnelheid zo laag mogeljjk te hou houden. Het gedeelte tussen de Dirk van Wassenaarstraat en de West- Franke- landsestraat wordt voorzien van 21 parkeerplaatsen, welke voor het drie- hoekige plein bij de Aleidastraat ko men. Het plein zelf wordt helemaal voor auto's afgesloten, zodat men er kan zitten en de kinderen er kun nen spelen. In totaal worden er in de straat 20 nieuwe bomen geplant, waar- door het aantal op 75 komt. De bewoners van de straat die een gevelplantvakje voor hun huis wil- len maken kunnen dat doen: de ge meente zorgt voor de aarde, de be woners moeten zelf planten kopen. Provinciaal Bestuur Zuid-Holland. Deze woningen zullen worden ge- bouwd op het terrein dat grenst aan de hoek van de Haydnlaan "en de Chopin straat Nu de toestemming is verleend zullen de plannen tot het realiseren van het tehuis op korte termijn nader worden uitgewerkt. Nu al is bekend dat een aantal werk- nemers van het B.G.S.W. aan de In- dustrieweg in aanmerking zullen ko men voor deze woningen. Nationale Kampioenschappen kwalificatie voor Lake Placid Het Haagse schaatscomplex De Uit hof krijgt a.s. weekeinde (5 en 6 januari) de strijd om het Nederlands kampioenschap te verwerken. De nationale titelstrijd belooft inte- ressanter dan ooit te worden. Want er zit namelijk een speciaal aspect aan de krachtproef verbonden. Een goed resultaat behaald op dit toernooi kan bijdragen tot afvaardiging naar de Olympische winterspelen in het Ame- rikaanse Lake Placid. Daardoor leven dit keer ook de specialisten helemaal naar het NK toe. Zij hopen via een uitschieter op een van de vier afstan- den nieuwe selectiekansen te krijgen Het maakt de wedstrijd er alleen maar boeiender door. Maar het draait natuurlijk allemaal om Hilbert van der Duim bij de all- rounders, Jos Valentijn bij de sprin ters en de erg populaire Ria Visser bij de dames. Zij zijn de potentiele kan- didaten voor de hoofdprijs als er niets onverwachts gebeurt. Waarbij nog aangetekend moet worden, dat er bij- zonder veel op het spel staat voor Ria Visser. De Oud-Beijerlandse is in Den Haag eigenlijk kind aan huis. Zij traint, eet en slaapt er, zei men vroe- ger wel eensals zij niet van De Uithof was weg te slaan. Er moet haar veel aan gelegen zijn om een prestatie van formaat te leveren op ,Jiaar" baan. De meeste aandacht gaat echter onge- twijfeld uit naar Hilbert van der Duim. De Friese titelverdediger heeft zich gemanifesteerd tijdens het voor- seizoen. Hjj won de IJsselcup, de Brabant-trofee. Dynamobeker, Dom- cup, interland tegen Noorwegen en last but not least de kleine vierkamp in het Noorse Trondheim, waar liefst Europees kampioen Jan Egil Storholt op zijn favoriete piste verslagen werd. Vooral deze laatste prestatie mag er zijn. Telkens wanneer de ex-wereld- kampioen Piet Kleine de plaatselijke favoriet aanpakte omdat het toevallig zo uitkwam door de loting, plaatste Hilbert van der Duim er nog eens een deprimerende demarrage voor de Noor overheen. Tenslotte droop Storholt teleurgesteld af, toen hij op de 1500 meter en op de 3000 meter doorkreeg dat hij niet kon meeko- men. Hij gmg wel apart trainen, hij kon het zelf wel. Hilbert van der Duim is met de man die zichzelf nu op de borst klopt on- danks zijn overtuigende winstserie. Daarvoor is het succes allemaal nog te broosen moet het grote spel eigen lijk nog beginnen. Maar wat hij wel belangrijk vindt is dat hij beter in ba- lans ligt. Hij valt niet zo vaak meer. Vroeger verspeelde hij door een onge- lukkige misstap nogal eens een top- positie. Dat zal hem dit seizoen heus nog wel een keer gebeuren, maar coach Egbert van't Oever heeft toch de indruk dat de wesp zijn verrader- lijke angel kwijt is. Tot zijn grootste coi.currenten voor het kampioenschap behoren toch weer Hans van Helden, Piet Kleine en Yep Kramer. Vooral de laatste njdt verrassend. Tot nu toe zat hij bij de eersten en alleen tijdens de interland tegen Noorwegen in Groningen raak- te hij achterop door diskwalificatie na een verkeerde wissel op de vijf ki lometer. Was dat niet gebeurd, dan was Yep Kramer uitgeroepen tot de verrassing van de dag. Hij had dan derde in het eindklassement gewor- den. Egbert van 't Oever: „Ik heb nog nooit iemand gezegd wat mijn werkelijke verwachtingen van hem zijn. Dat hou ik voor me. Later als het moment er geschikt voor lijkt, geef ik wel eens opening van zaken" Ria Visser is bij de dames een vedet te geworden, in recordtijd liefst. Zij plukt er het hele seizoen al de vruch- ten van. Haitske Valentijn, de sprint- specialiste, is op bepaalde afstanden beter, maar als klassementsrijdster buigt zij vooral het hoofd op de drie kilometer. Ria Visser veert juist om- hoog op deze marathonafstand. Er gaat ook iets verfrissend van de 18- jange kampioene uit. Van prestaties moet zij niets hebben. Fris van de le ver durft zij elk duel aan. Dat is de Amerikaanse onbevangenheid, die de Heidens ook hebben en voor het Ne- derlandse schaatsen is het goed dat iemand het zo ook probeert. Tot haar grootste rivalen voor het kampioenschap behoren de ook sterk gestartse speciahste Haitske Valentijn en Ina Steenbruggen, die beter en vroeger in vorm zijn dan anderejaren. Van de oudere lichting Annie Borckink, Sijtje van der Lende en So phie Westenbroek weet men nooit wat men moet verwachten. Een apart hoofdstuk dit seizoen zijn de Nederlandse sprinters, voor het eerst onder leiding van coach Jornt Jomtsma. Tot nu toe zijn de resulta ten bitter tegengevallen. Vooral Miel Govaert, de kampioen van het vorige seizoen, reed voor geen meter. Ter- wi|l zijn grote tegenstreveren aanhan ger van de oud-coach Gemser, Jos Valentijn naar een grote vorm toe- groeide. Dat leidde tijdens de wedstrijd om de Domtrofee al toteenschrijnendecon frontatie. Valentijn werd glorieus be- jubeld, Govaert ging door de zijdeur af naar huis. Onder de overige leden van de sprint-kernploeg was de sfeer eveneens met optimaal. Dat bleek kort voor Kerstmis tijdens het trai- ningskamp in Noorwegen, Uilkema en De Boer vonden het te koud jn het noorden. Zij kregen permissie o'm te vertrekken. De overige sprinters gingen door. Jos Valentijn, die zich apart van de kernploeg voorbereidt, ging zijn eigen weg en bleef presta ties leveren die er zijn mochten. Op het NK zal het mes op tafel komen, wie faalt hoort er niet meer bij 1 1 12 13 Enige prijzen incl. b.l.w. Breed Hoog Pnjs 150 260 294.- 200 180 319.- 300 180 483.- 380 260 703.- 415 260 778.- Enige prijzen incl.b.t.w. Breedte Hoogte Pnjs 100 180 150 180 200 180 250 180 300 180 Enige prijzen incl.b.t.w. Breedte Uitval Prijs 200 100 232.- 250 100 262. 300 100 289.- 325 100 306. 350 100 322.- r-Vk-V Enige prijzen incl.b.t.w Breedte officieel hyundaisuzuki dealer II Tel. 010 267775 s v y Kruiswoordraadsel Omachrijving horizontaal1. kaartspelen, 6. plaats in Nrd. Bra bant; 11. oude lap; 12. schop; 14. voorzetael; 15. Amsterdams Peil (afk); 17. schel; 18. Europeaan; 19. uitgave (afk); 20. plaaggeest; 22. gelofte; 24. lofdicht; 25. halt; 26. beddegoed; 28. op deze plaats; 29. kippeloop; 30. he- mellichaam; 32. achter; 34. nakome- ling; 35. plaats in Limburg; 37. niet even; 38. gedroogde halmen; 39. bij- woord; 40. uitroep; 41. plaats; 44. lui- zeei; 46. voegwoord; 49. gesteente; 50. ijzerhoudende grondsoort; 52. lusthof; 54. harde wind; 56. sneer; 58. cilinder; 60. boom; 62. vlaktemaat; 63. bnef- aanhef (afk); 64. mat; 65. groente, 67. vreemde munt; 68. vroegere Chi nese heereer; 69. familielid; 71. zang- stem; 73. plaats in Nrd.-Holland; 74. vloeibaar maken. Omschrijving vertikaal: 1 af achrapen; 2. bijwoord; 3. zeehond; 4. deel v.d. trap; 5. Nedqjlandse Spoor- Puzzelbureau Laurens A. Daane wegen (afk); 6. water in Nrd-Brabant, 7. bergplaats; 8. vloerbedekking; 9 meisjesnaam; 10. afkrabben; 13. plaats; 16. schaakterm; 19. plaats in Gelderland; 21. paard; 22. watervogel; 23. aanw. vnw.; 24. nakomeling; 26. boom; 27. wolpluisje; 29. ondergronds afvoerkanaal. 31. naar beneden; 33. Noorse godheid; 34. omroepvereniging (afk); 36. vochtig; 37. vreemde munt; 40. plaats in Limburg; 42. zaak (lat.); 43. hetzelfde; 44. regel; 45. water in Utrecht; 47. opschrijven; 48. bron; 51. familielid; 53. tooi; 55. voorheen; 57. zwaardwalvis; 59. kleur; 61. wit koor- hemd; 64. mann. bij; 66. vis; 68. fami lielid; 69. niet even; 70. spil; 72. heili- ge (afk). Oplossingen kunnen opgestuurd wor den naar de Rijnmond West Combi- natie, Postbus 306, Vlaardingen. t Be!, oi vraag gratis docuraentatie aan bij: 5 Jr. garantie - snelle levering. Elke maat leverbaar. Gratis opmeten en thuisbezorgen en goede service. Ook's avonds en zalerdag's b.g.g. 02990-20609 Wil geven l/m 31 dec. 1979 10% wrinlerkorting. Pr. Irenestraat 3. Moordrecht. Tel.: 01827- 3167 Rijstgrai 98. Rotterdam, tel.: 010 - 219121. b.g.g. 02990- 20609 In verband met de toenemende werkzaamheden door het groeiende woningbezit, zoeken wij voor de afdeling ..Huurderszaken" een enthousiaste medewerkster als voor het bedienen van onze telefooncentrale, ontvangst van bezoekers en het verrichten van type-werk. Vereist: middelbare schoolopleiding bij voorkeur aangevuld met de Schoeversopleiding Receptioniste. Wij bieden: een prettige werksfeer, afwisselend werk, salaris conform onze CAO voor woningcorporaties, goede perspektieven. Schriftelijke sollicitaties te rich ten aan de direkteur der V. V V. ,.Patri- momum's Woningen", Postbus 355, Energieweg 16/17 te Vlaardingen TVPEN Dag en avondcursussen STENO Nederlands Frans Duits en Engels TALEN Nederlands Frans Duds Engels Spaans Cursussen voor beginners gevorderden spreekvaardigheid en bedi ijfscorrespondentie BOEKHOUDEN MIDOENSTANDS 'W OPLEIDING Prospectus op aanvraag MalPenesserlaan 145 3015CJ ROTTERDAM lei 364920 366854 Randweg 16 18 3074 BM ROTTERDAM tel 190519 Verpl Chasseplein 4 31 34 BZ VLAARDINGEN tel 344991 Instiluten rgn ook gevestigd le Amsterdam Amhem s Gravenhage Htlversum Ni|mecien Rt|Swijk Trlburg Utrecni WUNHANOEL - SLUTERU CHEMISCH REINIGEN ^•^^UEDE. NAPPA EN BONT-SEHANDELI9i BONT4EHANDELING KLEOINGREPARATIE Hot van Soalwtd 60. SchMam WH 712703 DAG SERVICE a/kji nEU TELEVISIE. RADIO, RAOIO-ONOERDELEN HET TELEVISIE- EN RAOIOHUIS Hoognraat 92 Telefoon 010-268044 Mil 010 M.MA1 I Qim^l 2SBM1740JB4S*

Schiedams Nieuwsblad | 1980 | | pagina 6