Studenten: vreedzame verdeling M ri Rotterdam Centrum-Kralingen-Alexanderpolder-Ommoord- Noorderboulevard Schiedam Centrum-Kethel Nleuwerkerk a/d IJasel Capellea/d IJssel De Tero Viaardingen Centrum Krlmpen a/d IJaael Crimpenhof. Initiatief werkgroep „Eigenaar-bewoners" Opvanggroep vhichtelingen 19.75 00 7,50 0 5.5Q Een act/eve krant in een actieve streek CENTRALE VERWARMING AIRCONDITIONING 14,95 479 19,95 6.95 14,95 Telefonische Hulpdienst verhuist en breidt uit Sfe-' S WSm WOENSDAG 9 JANUARI 1980 - 5e JAARGANG NO. 10 SCHIEDAM Twee architec- ten. Martin van Velzen en Wim La Feber. zaten maandagavond 7 januari om acht uur te wach- ten op bouwplannen. De archi tectenwinkel", die op deze wij- ze gefornieerd i$. zal elke eerste en derde maandag van de maand in het lokaal van de be- wonersvereniging Schiedan Zuid aan de Zwartewaalsestraat 16. gratis en vrijblijvend advies le- veren aan bewoners. Stadsvernieuwing Korting Gekrakeel om Zakkendragershuisje k Antieke blank grenen meubelen van goede kwaliteit Peet en Rini v.d. Hoeven Hoogstraat 61-63 Ylaardingen ma/di. gesloten Tel. 010-355404 Haal eens een buitenlandse scholier in huis Leefgroen pakt Nieuwlands onkruid aan ★Sport in't kort Meer uren sscurver aeidig t/mzaieraac Schiedams Nieuwsblad KANTOOR. HOOGSTRAAT 122 3131 BP, VLAARDINGEN POSTBUS 306 3130 AH VLAARDINGEN In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad Architectenwinkel hoiidt eerste spreekuur Deze eerste avond werd nog niet zo druk bezocht: slechts een bewo- ner, de heer Van Tricht, vroeg de twee architecten hun mening over een plan om de keuken uit te bou- wcn. Aan dat idee bleken nog wat haken en ogen te zitten, zodat de drie heren zich over de tekeningen bogen. Er werd heel wat heen en weer gediscussieerd en gepuzzeld om te proberen de wensen van de heer Van Tricht op papier te vervullen. In dit geval ging het hoofdzakelijk oin de beschikbar'e ruimte van het huis zo nuttig mogelijk te gebruiken, maar de architecten stellen zich ook voor dat er mensen met vragen over het te gebruiken materiaal of de manier van uitvoeren komen. Het bleek erg nuttig te zijn voor de heer Van Het bleek erg nuttig te zijn voor de heer Van Tricht om het advies van de architectenwinkel in te winnen: zo werd hem bijvoorbeeld verteld dat volgens de bouwverordening de W.C. niet in de keuken woonkamer mag uitkomen. Er moest een portaaltje voor het toilet gepland worden. Dat zijn zaken waar iedere doe-het- zelver mee geconfronteerd kan wor den. Men heeft een plan en voert dat naar beste weten uit, maar later kan wel eens blijken dat er iets bouw- of woontechnisch niet helemaal in orde is. De werkgroep „Higenaar-Bewo- ners", onderdeel van de bewonersver- eniging, kwam daarom met dit initia tief, Door middel van de architecten winkel kan men snel een deskundig advies over verbouwingsplannen krij- gen, zonder dat daar een schep geld tegenaan moet. En zeker in een wijk als Schiedam-Zuid, waar erg veel oudere pandjes staan die met grote ijver van de bewoners tot leefbare oorden worden omgetoverd, ver- wacht men veel belangstelling. De heer Van Tricht, die ook lid is van de werkgroep eigenaar-bewoners, verduidelijkt het een en ander ,.Door de geruchten dat om de bebouwing van de Jacoba-, Sommelsdijkse-, Zuidlandse-, Wilhelmina- en Middel- harnissestraat zou worden gesloopt. zijn er heel wat bewoners die aan het opknappen waren, gesckrokken. Het is nog niet zover: de gemeente heeft wel stadsvernieuwingsplannen voor die buurt, maar het zal op z n vroegst 1984 Worden voor dat ze er aan toe is. Voorlopig is men begonnen met het GTB-terrein en de omliggende bebou wing, daarna komt het gebied tussen de Hoofdstraat en de Rijnstraat aan de beurt en daarna het gebied tussen de Dwarsstraat, de Groenelaan en de Pendrechtsestraat. Toch is het niet gek dat we ons voorbereiden op het Stadsvernieuwingsproject, dat onver- mijdelijk zal gaan lopen. We moeten gewoon doorgaan met het verbeteren van de panden, en de architecten winkel kan de bewoners daarbij van dienst zijn." De werkgroep heeft daarbuiten we ten te bewerkstelligen dat bewoners op vertoon van hun lidmaatschaps- kaart van de bewonersvereniging tien procent korting krijgen bij diverse fir- ma's, zoals bouwmarkten en timmer- fabrieken. Ook dat stimuleert de op- knapwerkzaamheden in de wijk. Eigenlijk was het oorspronkelijke idee van de werkgroep. te proberen korting te krijgen voor bewoners die samen besloten een karwei aan te pakken. Wanneer men samen groot inkoopt kan men wellicht voordeliger uit zijn. In ieder geval hopen de architecten en de heer Van Tricht de volgende keer, maandag 21 januari, veel bewo ners te kunnen adviseren, Als het druk wordt heeft wel iedereen wat minder tijd, een kwartier, ter be- schikking en moet men ook van te-« voren inschrijven. *llke eerste en derde maandag van de maand geven Martin van 1 el.en en Wim I.a 1 bir bouwkundig ad\ its i i dt architectenwinkel aan de Zwartewaalsestraat 6. SCHIEDAM Een opvanggroep voor vluchtelingen startte eind 1979haar werkzaamheden. Deze groep werd opgericht vanuit de Hervormde Ge meente Schiedam en probeert onder- dak te krijgen voor vluchtelingen. In december waren er al dne adressen waar vluchtelingen voor een paar weken of maanden onderdak konden krijgen, maar de behoefte is veel groter. Iedereen die ruimte aanbiedt knjgt een geringe vergoeding voor de kost en inwoning van een vluchteling. Als u er over denkt kunt u informatie krijgen bij E.M. Marcus-Spring in 't Veld of M. Snoek, via de telefoon- nummers 70 73 72 of 26 06 91. De opvanggroep kan ook nog wel een paar medewerkers gebruiken. 'Waterweg-Noord' lulstert De Sehiedamse Studentenvereniging wil niet ruziecn over het Zakkendragershuisje. SCHIEDAM Er ontstond halverwe- ge december wat gekrakel rond het Zakkendragershuisje. Het pand aan de Oude Sluis, dat door de huidige huurder, de cineast Jan Schaper, ge- heel hersteld en opgeknapt werd, moet volgens het gemeentebestuur van Schiedam een andere bestem- ming krijgen. De gemeente wil Jan Schaper de huur opzeggen en het ge- bouw voor meerdere Schiedammers open stellen door een Sehiedamse ver- eniging of instelling erin te laten plaats nemen. Drie instellingen, te weten de Histo- rische Vereniging, de Bewonersver eniging Schiedam Centrum en de Sehiedamse Studentenvereniging lie- ten blijken belangstelling voor het monumentale pand te hebben. Via de plaatselijke pers ontstond er wat ge- kibbel over en weer: alle verenigin- gen probeerden zich zelf aan te prij- zen ten kosle van de anderen. De Sehiedamse Studentenvereniging vraagt nu om „vrede". Ze wil een ge- lukkig en vreedzaam 1980 beginnen door met alle gegadigden voor het Zakkendragershuisje een overleg te starten. Dit omdat de Studentenver eniging de ruimte slechts eenmaal per week wil gebruiken, zodat er nog ge- noeg dagen voor andere instellingen over blijven. Arthur Verhuist roept dan ook alle gegadigden namens het bestuur van de Studentenvereniging op om con tact op te nemen teneinde een verga- dering te kunnen beleggen. Hij is V avonds te bereiken via telefoon- nummer 267186, Rembrandtlaan 11 2 te Schiedam. GRIFFIJN Mercuriuutraat 41, tel. 34.21.63, VLAARDINGEN SCHIEDAM De telefonische hulpdienst „YVaterweg-Noord" is bezig te verhuizen. De dienst stelt zich ten doel een luisterend oor te bieden aan mensen die om wat voor reden dan ook behoefte aan hulp hebben. De regio VVaterweg-Noord omvat dichtbevolkt gebied, waar werkloosheids- en huisvestings- problemen, alsmede moeilijkhe- den die uit de industrialisatie en leefklimaat ontstaan in grote getale de kop opsteken. De telefonische hulpdienst was sinds 1 mei 1976 aan tie Korte Haven te Schiedam gevestigd. Twintig vrijwilligers waren toen beschikbaar om alle telefoontjes en bezoeken af te handelen. Het aantal vrijwilligers is nu verdub- beld, ^odat de behuizing aan de krappe kant werd. In totaal is het aantal „bellers" vervijfvoudigd sinds de aanvang van de diensthet aantal telefoon- gesprekken in 1979 wordt geschat op ongeveer 9.000. Tevens blijkt uit de administratieve gegevens van de dienst dat steeds meer jon- geren hun problemen via telefoon- *ln dit pand liuist voortaan de telefonische hulpdienst. Vv wjsv;., :x/' V j§ -P'rIW'^1®t;: nummer 73 11 61 proberen op te lossen. De nieuwe behuizing van de tele fonische hulpdienst, aan de Lek- straat 55 te Schiedam, omvat de eerste etage van de voormalige Pastorie van de Rooms Katholieke Kerk. Er zijn verschillende kamers beschikbaar, zodat men onder meer een vergader-, telefoon-, spreek-, slaap- en ontspanningska- mer kan inrichten. Buiten de uitbreiding van ruimte en vrijwilligers zal ook het aantal uren dat men kan bellen vermeer- derd worden. Tot op 1 januari 1980 kon men elke dag van 6en uur 's middags tot drie uur 's nachts bellen. Nu kan men vanaf negen uur 's ochtends tot drie uur's nachts terecht. Bovendien is er sinds 1 oktober 1979 een maatschappelijk werker in dienst genomen, die volgens afspraak mensen ontvangt voor een persoonlijk gesprek. De nieuwe ruimte aan de Lek- straat 55 wordt op 25 januari 1980 officieel in gebruik geno men. De telefonische hulpdienst ..Waterweg-Noord" hoopt dat de verbeteringen de hulpverlening ten goede komen. Als u dus uw hart wil uitstorten kan dat via nummer 73 11 61. i Huipatufe voor pMlaxilon TOMADO de praktische en hygienische afvaljumbo zorgt vooroptimaal gebruik van de vuilniszak Onze prijs lekbak 160 Hobbyboxvan Tornado. Inleuke kleuren en handig stapeibaar Van 14,75 BUNA HALVE PRIJS Gezien op deTV. Universeelschaaf van Leifheit met 4 schaven en resthouder Adviesprijs 19 75 ONZE PRIJS Flessenrekpaneel van Curver. stevig bruin flessenrekvoor 6flessendatU onbeperkt kunt stapelen 4 voor Brooddoos op maat Een transparante brooddoos die meeslinkt van een heel tot een haWje. Prijs niliSCBT Uitklapbaar droogrek voor aan deur of balkon Openhaard blokken geven ruim 2' i gezellig haardvuur Perstuk2 95 6 stuks voor Toiletkast ALLIBERT, metspiegeldeuren, verlichting en twee royaie laden. Van 99,-voor Ophanghaken, per set a 2 stuks

Schiedams Nieuwsblad | 1980 | | pagina 1