Als de TV niets biedt Schiedams Nieuwsblad ,T rekker' Activiteiten voor werklozen „The Magic of Music" Dienstencentrum Holy jubileert Normaal „Ukukhanya" - Kaarsen uit Zuid-Afrika „De Blinde Vlek" Klaverjassen Rietzeilers- bingo Informatie over wereldwinkels CENTRALE VERWARMING AIRCONDITIONING ifNIEUWS Antieke blank grenen meubelen van goede kwaliteit Ooievaars-bingo SWA brengt informatieboekje uit Faerie Africaine Laurel en Hardy WQENSDAG 6 FEBRUARI 1980 6-517 Peet en Rini v.d. Hoeven Hoogstraat 61-63 Vlaardingen ma/di. gesloten Tel. 010-355404 Cabaret Toneel -Jeugd voorstellingen Exposities Meer woningzoekenden, minder inwoners Mercuriusstraat 41, tel. 34.21.63, VLAAR DING EN Dronken achter stuur Geslipt Vreemde hengelaars Wisseltruc Brand Inbraken Cursussen Quibus Film Ondcrdeel van de Rijnmond West Combinatie, waarin ook het Maassluis Nieuwsblad en de Nieuwe Vlaardingse Courant zijn opgenomen. Verschijnt op woensdag huis-aan-huis in geheel Schiedam. Kantoor Rijnmond West Combi natie: Hoogstraat 122 in Vlaar dingen. Telefoon: 010 34.67.11. Agentschap: Eurotyp, Rotterdamsedijk 238, Schiedam. Postadres: Postbus 195, Schie dam. Redaktie: Yvonne Hontete. Klachten over bezorging kan men uitsluitend doorgeven via het nummer 010 -13.24.89 (van 8.30 tot 17.30 uur). Duo's kunnen worden opgegeven tot maandag 17 uur; gewone advertenties tot dinsdag 11.30 uur. Redaktionele kopij dient uiterlijk maandag 17 uur binnen k te zijn. i SCHIEDAM In de grote zaal van Christelijk Sociale Belangen, aan de Lange Haven 73, wordt vrijdagavond 8 februari een grote bingo-avond ge- organiseerd door de Schiedamse In- validen Sportvereniging ,,De Ooie- vaars". De zaal gaat om zeven uur open, de bingo begint precies om acht uur. Er zijn prachtige prijzen te winnen, zoals koffiezetapparaten, klokradio's tafelgrills, dekbedden en stoomstrijk-- ijzers. Maar de hoofdprijzen nog nog mooier: er zijn fietsen, draagbare televisietpestellen en stofzuigers te zinnen. Iedere bingodiefhebber is van harte welkom! SCHIEDAM De cricket- en voet- balclub Hermes-D.V.S. houdt de vrjj- dagen 1, 15 en 29 februari weer klaverjasavonden. Precies om acht uur worden de kaarten gedeeld in het clubhuis van de vereniging. Wanneer alle voetbalwedstrijden op zondag afgekeurd worden kunnen de Ieden van de club op 3 februari om elf uur 's-oclitends ook een kaartje leggen. SCHIEDAM De Stichting Binnen- stad Schiedam (S.B.S.) dringt in een brief aan de gemeenteraadcommissie Ruimtelijke Ordening aan op een goede afweging van locaties voor de vestiging van een groot winkelbedrijf een zogenaamde trekker. De commissie dacht aan zo'n vesti ging bij de Blauwe Steeg (bij het Broersveld), maar de S.B.S. voelt veel meer voor de Schotse Poort (bij de Lange Kerkstraat). De briet wordt begeleid door een lijst argumenten die in het voordeel van laatstgenoemde plaats uitvallen. De S.B.S. wil hiermee aangeven, dat het nodig is meer alternatieven voor de vestiging van een groot winkelbedrijf te bedenken en al deze plaatsen in overweging te nemen, waarna de beste uitgezocht kan worden. Deze procedure wordt benadrukt omdat de S.B.S. vreest dat de com missie zich vastbijt in het eerstge- noemde voorstel: de vestiging bij de Blauwe Steeg. „Net cabaret" is de titel van het pro- gramma dat vrijdag 8 en zaterdag 9 februari op de planken van theater De Teerstoof wordt gezet door Van Santen, Van Santen en Van Santen. De van Santens, gespeeld door Martin van Waardenberg, Evert de Vries en Rob Sawade, etaleren een hevig ver- burgerlijkte maatschappijvisie waar- uit zij trachten te ontvluchten met dagdromen en fantasieCn. De voorstelling begint om negen uur. De foyer is geopend vanaf acht uur. De toegangsprijs bedraagt f 10,-. Houders van een Pas 65 of C.J.P. be- talen f 7,50. Kaarten kunnen worden gereserveerd van maandag tot en met vrijdag via de V.V.V. Schiedam, tele foon 266000, en vrijdagavond plus zaterdag na 6en uur via het theater, telefoon 269455. Gereserveerde kaarten dienen uiterlijk een kwartier voor de voorstelling te worden afge- haald. Op 12 februari komt Feerie Africaine naar Schiedam. Om kwart over acht begint de voorstelling in het Passage Theater. Kaarten zijn verkrijgbaar aan dekassa a f 20,-, f 17,50 en f 15,-. Houders van een Pas 65 of CJ.P. be- talen drie gulden minder. Zaterdag 9 februari kunnen toneel- liefhebbers in het Passage Theater gaan genieten van het blijspel Men- sen, mensen, kleine mensen" van Anton Tsjechov. Kaarten voor de voorstellingen, die om kwart over acht begint, zijn a f 7,50 verkrijgbaar aan de kassa. Zaterdag 9 februari kan de jeugd in theater De Teerstoof aan de Nieuw- straat gaan kijken en luisteren naar het poppentheater Ollebol van Olga de Boer met ,,Pluim de eekhoorn". Pluim de eekhoorn is een echt win- terverhaal. De heks wil de voorraad nootjes die Pluim voor de winter heeft verzameld stelen. Gelukkig krijgt Pluim hulp van de spin waar hij vriendschap mee gesloten heeft. Maar zouden die twee die lelijke heks de baas kunnen? Kinderen van vier jaar en ouder kun nen om half drie's middags gaan zien hoe dit avontuur afloopt. De kaartjes voor de voorstelling kosten f 3,-. Voor reserveringen raadplege men de rubriek Cabaret. Jonge filmliefhebbertjes kunnen za terdag, zondag en woensdagmiddag om twee uur in Passage Bio gaan kij ken naar het vertederende sprookje van Grimm en Hans Christian Ander sen ,,De wilde zwanen". In het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat zjjn onderstaande exposi ties te bezichtigen: ,,Tienduizend jaar wonen in het Maasmondgebied", een tentoonstel- ling over het verleden van onze omge- SCHIEDAM De bevolking van Schiedam is in het jaar 1979 teruggelopen. Eind 1978 woonden er 75.257 mensen, per 31 decem- ber 1979 zijn dat er nog maar 74.895. Er werden in het afgelopen jaar 741 kinderen geboren en er stier- ven 711 personen. 2.776 mensen kwamen zich te Schiedam vestigen, terwijl er 3.168 mensen naar andere steden vertrokken. In de maand november ging het aantal inwoners van Schiedam weer even naar boven, maar eind december woonden er toch weer 35 personen minder in Schiedam. Het aantal woningzoekenden ging sinds 30 november 1979 omhoog met 47 aanvragcn tot 5.530 per 31 december. SCHIEDAM De afdeling „zang" van de Schiedamse Gemeenschap heeft besloten om eens wat meer aan- dacht te schenken aan hedendaagse componisten bij het opstellen van een repertoire. Hiertoe trad de afde ling in contact met de componist Bernard van Beurden, die zich inzet om hedendaagse muziek met ama teurs aan te pakken. Vrijdag 15 februari komt het tot een uitvoering. Het concert heeft als thema ,,The Magic of Music" (de be- tovering van muziek), tevens de naam van een muziekstuk van Ton de Leeuw. Dit werk vormt de rode draad in het programma -en zal tot slot door de beide meewerkende koren, het Schiedams vrouwenkoor en Excelsior, uitgevoerd worden. Buiten de hedendaagse muziek zullen er ook wat oudere werken uitgevoerd worden om de verschillen goed aan te kunnen tonen. Bovendien zal Ber nard van Beurden het een en ander vertellen over eigentijdse muziek en er zal veel informatie verkrijgbaar zijn van andere instellingen die zich met het gegeven bezighouden. Het concert wordt in de Magnalia Dei Kerk, aan de Albardastraat 67 (zijstraat van de Monseigneur Nolens- laan) gehouden. Kaarten kosten f.3,- cn zijn verkrijgbaar bij de V.V.V. aan de Overschiesestraat 1 (in het (Prove- niershuis), maar ook's avonds aan de zaal. Een uitgebreid programmaboek- je is gratis te verkrijgen op de avond van het concert. Om 8 uur begint de uitvoering. Voor meer informatie kunt U con tact opnemen met het bureau van de Schiedamse Gemeenschap, telefoon 26.80.43, vragen naar Jolie Hakkert. GRIFFIJN ffbr/f Rond drie uur in de nacht van zater dag op zondag kwamen op het hoofdbureau een groot aantal mel- dingen binnen over een aanrijding op de kruising van Plein 40-45. De poli- tie trof er twee auto's aan die flink in de kreukels zaten. Van een bleek de benzinetank los te zijn geraakt waar- door er brandgevaar ontstond. De ge- alarmeerde brandweer trof maatrege- len om dit te voorkomen. In een der wagens en op straat be- vonden zich twee gewonden die door de G.G.D. naar de Noletstichting werden vervoerd. Het waren een 35- jarige Rotterdamse en een 54-jarige man uit Den Haag. Beiden konden na behandeling van hun verwondingen weer naar huis. De auto waarin zij zich hadden be-' vonden werd op de kruising aangere- den door een van links komende wa- gen, bestuurd door een 43-jarige koeltechnicus. Deze had zo'n hoe- veelheid alcohol genuttigd dat hy' met een snelheid van ongeveer 80 ki lometer de kruising opreed en tegen de van rechts komende auto botste, die werd bestuurd door de 35-jarige Rotterdamse. Een op de kruising staande paal werd door een der botsauto's geramd waama het A.N.W.B. bord naar bene- den kwam. Op het Sibeliusplein werd rond kwart voor twee in de nacht van zondag op maandag een 46-jarige autobestuur- ster tot stoppen gedwongen, omdat zij slingerend en met gedoofde lich- ten vanuit Rijswijk via rijksweg 13 Schiedam was binnengekomen. De vrouw, die zwaar onder invloed was, weigerde de blaastest en bloedproef, Na verhbor aan het hoofdbureau mocht z(j te voet naar huis. Ter hoogte van Novotel aan de Har- galaan raakte zondagnacht een perso- nenauto in een slip. De wagen vloog de berm in en kwam dwars door het struikgewas tot stilstand tegen een lichtmast, die zo zwaar werd bescha- digd dat het G.T.B. voor een spoedre- paratie werd opgeroepen. De zwaar beschadigde wagen werd weggeta- keld. De bestuurder bleek verdwenen te zijn. Vermoedelijk is de slippartij het gevolg van een te hoge snelheid. - Na een telefoontje over een vreemd lichtverschjjnsel dat van het dak van een aan de Noordvest gelegen pand kwam ging de politie op onderzoek uit. Op het dak trof men drie jonge- lieden tussen de 16 en 24 jaar, die met behulp van een lamp en schepnet duiven trachtten te vangen, om ze op te fokken. Een winkelierster van de Borodinlaan kwam zaterdag tot de ontdekking dat ze voor f 150,- was opgelicht. Even daarvoor had zij een vrouwelij*ke klant geholpen die bij het afrekenen plots werd onderbroken door een man die vroeg of men geid voor hem kon wisselen. Na enig geharrewar ver- lieten beiden de winkel, waama de verkoopster bemerkte dat er iets niet klopte. Zaterdagnacht rukte de brandweer uit naar de Daltonflat aan de Diesel- straat. In de afgesloten kelderruimte waarin zich voile vuilniszakken be- vonden was brand ontstaan. Vermoe delijk werd het vuur veroorzaakt door een niet goed gedoofde sigaret. Een bewonervan de Valeriusstraat kwam zondagmorgcn tot de ontdek king dat zijn voor de deur geparkeerd staande auto was openge broken. Tien cassettebandjes zyn verdwenen. Uit een op de Sweelincksingel gepar keerd staande auto verdween een scanner ter waarde van f 600,-. Ook een in de Obrechtstraat staande wagen werd opengebroken waama zes cassettebandjes en een blauwe knipportemonnee zijn verdwenen. VLAARDINGEN Met het optre- den van het Gastvrouwenorkest be- gonnen afgelopen zaterdagmiddag de feestelijkheden ter gelegenheid van het vijfjarig bestaan van het Diensten centrum Holy. Met een drumstel in de vorm van een mattenklopper, bestek, borden en lege flessen en wat nog meer tot de huishoudelijke mu- ziekinstrumenten gerekend kan wor den, werd de feestweek letterlijk da- verend geopend. Het optreden was onderdeel van een loop-in. ledereen die niet precies wist wat het dienstencentrum doet, kreeg rukmschoots de kans om er kennis mee te maken. Het lustrumfeest wordt vrijdag en za terdag afgesloten met een feestmarkt. Verschillende groeperingen, zoals het Rode Kruis, V,V.V., Gemeentebi- bliotheek zullen u kennis laten ma ken met hun activiteiten. Ook heeft men wat minder zwaarwichtige pro- gramma's zoals balten gooien, flesjes hengelen en grabbelen. Vrijdag is het dienstencentrum open van 14.00-16.00 uur, zaterdag kan men van 10.00-16.00 uur terecht. Buiten het SWA-programmaboekje kunt U er alle gewenste informatie krijgen over ontslag, in beroep gaan, solliciteren, sociale uitkeringen, mini- mumloon, vakantiedagen, maar ook bij problemen rond huisvesting en noem maar op. In het SWA-boekje is een inschrijf- formulier voor alle activiteiten te vinden. Het SWA organisecrt activiteiten voor mensen zonder werk. ROTTERDAM - Het programma voor de open jongerensocifc'teit Eksit aan de Eendrachtstraat voor het ko mende weekend begint morgen eigen- lijk al met een optreden van Normaal. Het gastvrouwenorkest luidde de feestelijkh?den bij het vijfjarig bestaan van dienstencentrum Holy daverend in. SCHIEDAM Zo'n 4600 Schiedam- mers zijn werkloos. Dat is bijna een zesde deel van de beroepsbevolking. De gemeente Schiedam is zich be- wust van deze situatie en probeert daarom op allerlei manieren de werk- gelegenheid te stimuleren. De voor- uitzichten hiervoor zijn niet erg gun- stig, zodat er daarnaast ook een com missie in het leven is geroepen die al lerlei activiteiten organiseert voor werklozen. Deze commissie heet SWA en bestaat uit vertegenwoordi- gers van allerhande instellingen. SWA is een afkorting van „Schiedammer$ werkloos maar toch actief". De door de SWA georganiseerde acti viteiten hebben tot doel mensen door opgedane kennis en vaardigheid een betere uitgangspositie voor het vin den van werk te bieden, maar ook mensen de mogeljjkheid te bieden om de tijd, die is vrijgekomen door het wegvallen van een baan, op een plezierige en zinvolle manier te beste- den. In een uitgebreid programmaboekie dat SWA onlangs het licht heeft laten zien (voor de zesde keer overigens) zijn dan ook veel activiteiten te vin den. Om er een paar op te noemen: een cursus typen, steno, hartmassage, metaal- en houtbewerking. Daarnaast zijn er talloze cursussen als: koken voor beginners, zelf poppen maken, eenvoudige reparatie thuis en teke- nen en schilderen waarmee de vrije tjjd zinvol en prettige besteed kan worden. Het boekje kunt U verkrijgen door te bellen naar „De Trechter", Broers- vest 107, telefoon 26.52.55 of 26.57.80. U kunt er ook langs gaan: van twee tot vier 's middags is er een informatiewinkel. Wanneer U 's mid dags niet kunt kan U een afspraak maken. ving. Een tijd waarover wij meer te weten kwamen door de archeologie. ,,Vrienden schenken", alle schen- kingen van de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum gedaan in de afgelopen vijfentwintig jaar zijn hier te bewonderen. Vaak werden de aankopen reeds gedaan voor de kuns- tenaar officieel werd erkend. ,,Hans Landsaat", een verzameling van zijn recente schilderijen en teke- ningen, die hier voor het eerst wor den tentoongesteld. In de educatieve zaal kan men gaan genieten van werken van leerlingen van de zesde klas lagere school, alle gemaakt naar aanleiding van een ori- gineel kunstwerk. De tentoonstelling is genaamd ,,Prent in de klas". Zondagavond 10 februari om half tien brengt The Bully Wee band zijn klanken ten gehore in caf6 de Qui bus. De groep bestaande uit vier man, John Ian Jim en Five, maakte de L.P. Silver Mains en treed regelmatig op voor een steeds weer enthousiast pu- bliek. Hun optreden richt zich voor- namelijk op oorspronkelijke bewer- kingen van traditionele liedjes en wijsjes. De toegang is als vanouds gra tis. In Passage Bio draait in de week van 7 tot en met 12 februari de film „The goodbye girl". Paula woont met haar tienjarige dochter Lucy bij haar vriend Tony. Alles is geregeld om Tony, die filmacteur is, te verge- zellen op een reis naar Hollywood. Dan opeens is Tony verdwenen naar Italic en duikt er een zekere Elliot op die de woning van Tony heeft ge- huurd. Paula moet de man wel bin- nenlaten maar het tweetal zit elkaar voortdurend in de haren. Nadat Elliot als acteur is afgegaan verandert er iets in de gevoelens tussen de twee. Paula is echter huiverig een nieuwe relatie aan te gaan en ook haar doch ter Lucy heeft er niet veel vertrou- wen in. De film draait dagelijks om 2, 7 en 9.15 uur (behalve op zaterdag, zon dag en woensdagmiddag) en is toe- gankelijk voor alle leeftijden. SCHIEDAM In de maand december startte een kaarsenactie voor Soweto, de grote woonwijk voor negers bij Jo hannesburg in Zuid-Afrika. Het doel van de actie is de werkgelegenheid voor de zwarte inwoners van Johan nesburg te vergroten, omdat werklo zen de kans lopen uit Johannesburg weggestuurd te worden. SCHIEDAM De Schiedamse Carna- valsvereniging de Rietzeilers houdt op donderdag 7 februari een bingo- avond. Om half acht gaat de zaal in gebouw „Irene", Nieuwe Haven 155 open en om acht uur wordt er be- gonnen. ledereen is welkom, maar kinderen onder de zestien jaar slechts onder geleide. De hoofdprijs is een rijwiel, maar van tijd tot tijd zijn er ook andere schit- terende hoofdprijzen te winnen. De opbrengst van de avond is bestemd voor alle gehandicapten van Schie dam. De inwoners van Soweto hebben daar om een kaarsenfabriek opgericht en proberen deze kaarsen in het buiten- land te verkopen. In 1978 werd de eerste actie in Nederland gehouden, en omdat die een groot succes werd vroegen de ,,kaarsenmakers" of de Nederlandse Kerken nogmaals een hoeveelheid producten wilden afne- men. Hierin hebben de Kerken toegestemd en zodoende lagen er in de maand december kaarsen uit Zuid-Afrika in de wereldwinkels te koop. Ze zijn echter nog niet alle- maal verkocht. De kaarsen dragen het merk ,,Ukukhanya", wat ,,breng licht in de duisternis" betekent E6n kaars kost f. 5,-, wel wat duur maar U steunt er de zwarte bevolking mee. Op die SCHIEDAM - De stichting ,,De Schiedamse Gemeenschap" draait woensdagavond 27 februari in Zolder theater „De Teerstoof" de voorlich- tingsfilm van het ministerie van Cul- tuur, Recreatie en Maatschappelyk Werk ,,De Blinde Vlek". De voorstel ling begint om acht uur, iedereen is welkom en de toegang is gratis. Het theater bevindt zich in de Nieuw- straat 12. De film poogt duidelijkheid te bren- gen in de verwarring rond de sociaal- culturele planning. De film is gesitueerd in Dordrecht waar een actie leidde tot het tot stand komen van een eigen buurt- manier proberen zij de tienduizenden werklozen uit Soweto werk en dus een inkomen te verschaffen. Bij aan- koop van een kaars krijgt U een fol der met uitgebreide informatie be- SCHIEDAM De werkgroep Ont- wikkelingssamenwerking van de Her- vormde Gemeente te Schiedam organiseert een aantal informatie- avonden en middagen over de wereld- winkel en ontwikkelingshulp. De avonden zijn niet alleen bedoeld voor mensen die meewerken in de Wereldwinkel, maar voor alle ge- interesseerden. en clubhuis in wat tot dan toe heette „een blinde vlek" op de welzjjnskaart. Niet elke buurtactie leidt tot het door de buurtbewoners gewenste re- sultaat. De film is dan ook niet be doeld als actiemodel. Het kenmerk van deze film is dat duideljjk wordt gemaakt wat sociaal-cultureel werk kan betekenen en vooral dat het tot stand komt door de betrokkenheid van mensen zelf in samenspraak met hun lokale overheid. Men hoopt dat de film meer spreekt tot de creatieve verbeelding dan „de dorre ambtelijke taal van de rijksbij- drageregeling voor sociaal-culturele activiteiten." treffende oorzaak, doel en resultaat van de kaarsenactie. De Wereldwinkel bevindt zich aan de Lange Kerkstraat 35 en is geopend op donderdagavond en vrijdag overdag. De vragen: „Wat is ontwikkelings hulp, waarom productenverkoop, hoe moet een wereldwinkel werken en wat is de ideeen achtergrond". worden aan de orde eesteld. Op de woensdagen van 20 februari, 5 en 19 maart om acht uur in het Hoekpunt, Lange Kerkstraat 35 zullen Arnold van Kalken en Rob Pannekoek alles uit de doeken proberen te doen. Eerstgenoemde heer is missionair opbouwwerk en mondiaal veldwerker, laatstgenoem de gewestelijk medewerker van de organisatie van Wereldwinkels. Hetzelfde programma wordt op de donderdagmiddagen van 21 februari, 6 en 20 maart gehouden ten huize van me\Touw Korte, De La Mar- plein 29 in Schiedam-Kethel. U bent daar om twee uur van harte welkom SCHIEDAM De pupillen van de voetbalclun Pro Patria Stormvogels Combinatie kunnen vrijdagavond 15 februari een vriend of vriendin mee- nemen naar de kantine. Er worden namelijk leuke films gedraaid, waar- onder een van Laurel en Hardy! Om zeven uur begint de voorstelling, die tot negen uur zal duren.

Schiedams Nieuwsblad | 1980 | | pagina 3