Activiteiten voor de jeugd van Schiedam-Noord Tricky Power' favoriet indoortitel Schiedams Nieuwsblad Als deTV niets biedt V.R.O.M. plaatst twintig glascontainers Trekker Trek in Ahoy' Bedrog in Rotterdamsche Schouwburg Alaaf bij de Flat" Oorlogsherinneringen VNIEUWS 1 Jeugdmuseumkaart Ooievaarsbingo 8-515 WOENSDAG 20 FEBRUARI 1980 SCHIEDAM- Twintig, speciaal voor dit doel gekonstrueerde glas- bakken kregcn met ingang van II februari een plaats in bet Schie damse stadsbeeld. Dit nieuwe model bak, waarvan er elf de oude vervangen, is voorzien van een geluiddempende bodembedekking en heeft een Zonnige gele kleur. Inwerp-openingen van verschillen- de grootte zorgen ervoor dat ook buitenmodel flessen in de bak ge- gooid kunnen worden. Voordelen 4 m a m m 9 m s» t 4 se, 1 Geen aardewerk Figurenbingo 4 11 Potjes Eend koppie onder Dieren omgekomen bij brand Ongevallen Diefstallen Inbraken Ongevallencijfers Funhouse in Teerstoof Toneel Film Jeugdvoorstellingen Exposities Glas is geen afval Ruim zeven jaar geleden startte het V.R.O.M. (vervoer-, reinigings-, ont- smettings- en marktbedrijf) van Schiedam met het op proef plaatsen van elf glascontainers en verschillen- de wijken van de stad. Deze proef- bakken werden neegezet bij de win- kelcentra. Inmiddels is gebleken dat de containers in een behoefte voor zien en jaarlijks een fikse hoeveel- heid afvalglas opleveren. Hoewel de proef dus als geslaagd kon worden beschouwd, bleken de ge- bruikte bakken minder geschikt. Ze waren te klein, bezorgden nogal wat geluidsoverlast en hadden losse dek- sels, waardoor spelende kinderen zich makkelijk konden verwonden aan de scherven. Bij de constructie van de nieuwe bak is met deze nadelen ter- dege rekening gehouden waardoor de gesloten, slechts van flessenopenin- gen voorziene, huidige bak onstond Aan het verzamelen van afvalglas zijn bovendien enige duidelijke voordelen Ml ft jr it m m\ If 0 k ii verbonden. De hoeveelheid af te voercn huishoudelijk afval wordt be- duidend minder, terwijl de kans klei- ner wordt dat een plastic vuilniszak seheurt en de vuilnisophaler verwon- dingen oploopt. De heer Dingenouts, werkzaam bij de V.R.O.M., zegt hier- over: "het geheurt inderdaad regel- matig dat een van onze mensen zich snijdt aan kapot glas dat in een vuil- nis zak zit. Gelukkig loopt het meest- al goed af maar zoiets kan toch voor- komen worden als men het afvalglas in de bakken gooit" Bovendien levert iedcre ties een posi- tieve bijdrage voor het hergebruik van grondstoffen. Alleen al in de glasindustrie levert dit een besparing van energie op van zo'n vijftien pro- cent. Een der medewerkers van de handelsonderneming Maltha, het be- drijf dat de bakken leegt en het glas uitzoekt en gereed maakt voor her gebruik, vertelt dat die vijftien pro- cent zelfs aan de lage kant zijn ge- schat. "Wanneer we ook de winning van nieuwe grondstoffen hierbij be- trekken", zegt hij, "komen we zeker op een energiebesparing van vijfcn- dertig procent. Het grote voordeel van glas is dat de kwaliteit van het product totaal niet achteruit gaat. Of je een glazen pot of fles nu 66n of honderd maal in stukken slaat en om- tovert glas blijft prima" Na het uitzoeken wordt het glas ver- gruisd en naar een van de glasfabrie- ken gebracht om van daar weer als pot, fles of glas op onze tafel te be- landen. De twintig plaatsen waar de bakken, die zijn voorzien van een duidelijk opschrift, zijn opgesteld zijn: 's Gra- velandseweg (een bij Albrecht en een bij Dirck 3 voor de deur), Oranje- straat (bij Albert Heiin), Mgr. Nolens- laan (bij de Coop), Lorentzlaan (bij de Koning), Hof van Spaland (een aan de voor- en een aan de achterzij- de), Laan van Bol Es (bij Coop), hock Nw. Maasstraat- Lekstraat (bij de Leede), Broersveld-Herenpad (bij Basvan der Heijden), Greoenelaan (bij Simon de Wit), Schiedamseweg (bij Party Shop), Parkweg (bij Voogt) Wibautplein (op het parkeerterrein), Winkelcentrum Kethel (aan de ach- terzijde), IJeijermansplein (Diensten centrum),1rNieuwlandplein (bij Edah) hoek Aleidastraat-Jan van Avenu straat, op de Rembrandtlaan tcr hoogte van de Mesdaglaan en in de Zijlstraat. Bij de V.R.O.M. verwacht men dat de hoeveelheid afvalglas die via de bak ken wordt ingezameld zeker kan op- lopen tot boven de 400.000 kilogram per jaar. Zonodig zal in de toekomst het aantal bakken hiertoe worden uitgebreid. Bud Spencer en Terence Hill zorgen voor een vrolijk avondje voor Je jeugd van Schiedam-Noord. SCHltUAM - Voor de jeugd uit Schiedam-Noord is er de komende tijd weer heel wat te doen. De werk- groep Jeugdwerk heeft zelfs een een handige kalender uitgegeven waarop alle activiteiten in de maanden februari, maart, april en mei staan aangegeven. Je kunt deze halen bij de werkgroep, bij het S.S.S.N.-kantoor, Willem Andriessen- laan 77. (Jac. Urlusplein, naast de bibliotheek). Opbellen kan ook: het telefoonnummer is 70.22.07. De meeste activiteiten die de Werk groep Jeugdwerk organiseert zijn be- doeld voor kinderen van 6 tot 12 jaar. Zo kan iedereen die zin heeft iets leuks voor z'n kamertje te maken komen handenarbeiden op woens- dagmiddag 27 februari. Je hoeft maar 75 cent te betalen. Om twee uur begint het Zaterdag 1 maart wordt er een film gedraaid. De film, die de titel „Dui- m'elientje" heeft, gaat over een meisje dat niet groter is dan een duim en met haar vriend de meikever en haar geliefde sprookjesprins een heleboel spannende avonturen beleeft. De toegang is 1 gulden, om tien uur 's ochtends begint de film. Op woensdag 5 maart om twee uur 's middags wordt er een „figuren- bingo" gehouden. De toegang is 1 gulden. Voor kinderen vanaf twaal jaar wordt vrijdagavond 22 februari een film gedraaid. Om acht uur begint de spannende „Hal!eluja voor een paar vuisten", met Bud Spencer en Teren ce Hill. Dit duo staat garant voor een komische western De toegang bedraagt 2 guldens. Alle activiteiten vinden plaats in Boerderij Landvreugd, Sweelincksin- gel 7 Bedrog van Harold Pinter gespeeld door de Haagsclie Comedie ROTTERDAM "Meedogenloze schets van burgerlijk leven. Soms meesterlijke scenes door drie veel te aardige mensen ten tonele gebracht. Een toneelprestatie, die tot de beste van het seizoen mag worden gere- kend. een wat bittere hap voor intellectuelen." Zo kenschetste de Nederlandse pers het nieuwe stuk van Harold Pinter "Bedrog" gespeeld door de Haagsclie Comedie. "Bedrog" is een tragi-komedie op het oeroude en veel gebruikte thema: de SCHIEDAM Jongeren van 11 tot en met 21 jaar kunnen weer een jeugdmuseumkaart kopen. De kaart, uitgegeven door de Nederlandse Mu seum Vereniging in samenwerking met de Nederlandse musea, geeft recht op gratis toegang in zo'n 150 musea. In het algemeen is de kaart niet van toepassing op tijdelijke tentoonstellin- gen. Voor dergelijke exposities kan in sommige gevallen een speciale rege- ling van kracht zijn waarbij op ver- toon van de kaart reductie mogelijk is. De jeugdmuseumkaart kost f 1,50 en is verkrijgbaar aan de balie van het Stedelijk Museum, Hoogstraat 112 te Schiedam. De openingstijden van het museum zijn: van maandag tot en met zaterdah van tien uur's ochtends tot vijf uur 's middags, op zondag- middag van half een tot vijf. drichoeks-verhouding. Maar het blijft niet alleen bij deze overbekende bedrogsituatie. In zijn nieuwe stuk rafelt Harold Pinter ook ander'e vor- men van (zelf) bedrog uiteen. Jerry, gespeeld door Guido de Moor, en Robert, vertolkt door Kees Coolen, zijn reeds jarenlang goede vrienden. Wanneer Robert trouwt met Emma (Anne-Wil Blankers) vraagt hij Jerry als getuige. Enkele jaren later ontdekt Jerry dat hij ver- liefd is op Emma. In een vlaag van alcoholische overmoed bekent hij Emma zjin liefde en er ontstaat een verhouding die zeven jaar stand houdt. Pinter heeft in "Bedrog" die chronologische orde omgedraaid. Het stuk begint in 1977 en eindigt in het jaar 1968. Woensdag 27 februari is dit theaterstuk te zien en te horen in de Rotterdams Schouwburg. De ver- taling van het stuk is van Gerrit Kouwenaar: de regie is in handen van Jo Dua. ROTTERDAM - „De Trickey Po wer" is voor de tweede europese indoortitel Trekker Trek een van de favorieten. Trekker Trek eigen- lijk een typische buitensport, waarin bulderende tractoren een voor het publiek sensationele hoofdrol vertolken. Het Ahoy Sportpaleis houdt aanstaande za terdag alweer het tweede europe se indoorkampioenschap. In Amerika beoefent men deze sport reeds ruim tien jaar in tegen- stelling tot het europese conti nent, waar men slechts twee a drie jaar de sport kent en beoefent. De organisatie i£ dan ook trots op de komst van twee amerikanen, die wel niet >aan de wedstrijden zullen deelnemen, daar de krachtsver- schillen te groot zijn, maar zullen het publiek uitermate kunnen boeien met een demonstratie. Ver- leden jaar was het Ahoy-paleis 's middags uitverkocht en *s avonds bijna. Nu rekent men op twee uit- verkochte voorstellingen. Verle- den jaar was de eerste europeese indoortitel voor Tricky Power. Eigenaars van deze vrije klasse trekker zijn Jaap Mol en Adrie Dingemans. Het Nederlands kampioenschap verspeelde zij. Slechts 40 centimeter kwamen zij tekort, maar zij achten zich zater dag zeker niet kansloos om op- nieuw in Ahoy te winnen. Zaterdag 23 februari zal Ahoy bulderen. Sommige trekkers leve- ren meer dan 1000 PK trekkracht. Duizenden kilo's aarde liggen reeds enige maanden op^eslagen zodat op een ideale droge onder- grond kan worden gereden en een respectabel aantal meters de sleep kunnen trekken. Er zijn zaterdag twee voorstellin gen. De eerste om 13.00 uur de tweede begint om 19.00 uur. Onderdeel van de Rijnmond West Combinatie, waarin ook het Maassluis Nieuwsblad en de Nieuwe Vlaardingse Courant zijn opgenomen. Verschijnt op woensdag huis-aan-huis in geheel Schiedam. Kantoor Rijnmond West Combi natie: Hoogstraat 122 in Vlaar- dingen. Telefoon: 010 34.67.11. Agentschap: Eurotyp, Rotterdamsedijk 238, Schiedam. Postadres: Postbus 195, Schie dam. Redaktie: Yvonne Hontele. Klachten over bezorging kan men uitsluitend doorgeven via het nummer 010 -13.24.89 (van 8.30 tot 17.30 uur). Duo's kunnen worden opgegeven tot maandag 17 uur; gewone advertenties tot dinsdag 11.30 uur. Redaktionele kopij dient uiterlijk maandag 17 uur binnen Vte zijn. SCHIEDAM - De Schiedamse invali- den sportvereniging ,,de Ooievaars" houdt vanavond, 20 februari 1980, een grote Bingo-avond. De zaal in Christelijk Sociale Belangen, aan de Vervolg van voorpagina MAASSLUIS ,,Weet je wat ik we! zou willen zijn: een bloemetjesgor- dijn" en ,,Ik ben Alie van de Wegen- wacht" zullen ongetwijfeld te horen zijn op het carnavalsfeest dat op za terdag 23 februari door wijkvereni- ging ,,de Flat" georganiseerd wordt. Om 13 uur is het de beurt aan de kin deren uit deze wijk. Zij mogen, ver- kleed vanzelfsprekend, eerst mee- doen aan een optocht door de stra- ten van hun directe woonomgeving. Wie een extra prijs wil verdienen kan zijn of haar fiets, keurig versierd tij- dens deze optocht meenemen. Het einde van het kindercarnaval, dat gehouden wordt in het wijkgebouw aan de Burg. Schwartzlaan, zal om ongeveer 16.30 uur zijn. Later op deze dag, vanaf 20 uur, kun nen de overige wijkbewoners het Alaaffeest bijwonen. Zij betalen f 1,— voor een kaartje en moetdn evenals de kinderen uitgedost in een kleur- rijke creatie op het feest verschijnen. Prijzen zijn er te winnen door het meedoen aan de tombola. Voor meer informatie en kaarten kan men bellen: 22058 (het wijkgebouw) en 16121 (de heer Kleijwegt). en we weten niet of dat gebeurt is" Ina ten Wolde vult aan: ,,Ja, dat is met alles eigenlijk zo. Wij moeten de gemeente of wethouder Posthoorn (Onderwijs, Vorming en Recreatie) elke keer vragen hoe of wat, ze komen nooit naar ons toe om iets te melden. We moeten bij wijze van spreken zelf de wethouder de potjes aanwijzen waaruit iets te halen valt". Dit alles vinden de medewerkers van de Bijspijkercursus een z.eer vervelen- de situatie, zeker omdat er landeliik erg goede contacten zijn met andere spontaan opgerichte open school groepen. Deze groepen zijn gebun- deld in de overkoepelende organi- satie NCVO (Nederlands Centrum voor Volksontwikkeling) en bespreken voor de inhoudelijke kant van de onderwijsmehtode. „Door al die rompslomp om de cur- sussen heen komen we bijna niet toe aan die inhoudelijke kant", zegt Emmy, „en het is eigenlijk wel raar dat men in den lande wel weet dat we in Schiedam op de goede weg z(jn met de cursus, maar dat de gemeente dat niet weet. Daarom hebben we ons zelf uitgenodigd bij de heer Posthoorn, maar tot nu toe hebben we nog geen antwoord ge- had. Het is wel hard nodig dat er eens een gesprek komt! Zeker ook omdat er ontzettend veel kandidaten voor de cursus zijn, die we gewoon niet kunnen plaatsen omdat we door de hele situatie niet kunnen groeien". „Eigenlijk is het enige wat ons op de been houdt het contact met de cursisten", besluiten de begeleid- sters. Wie meer wil weten over de Bij spijkercursus kan bellen naar Len van Berkel, telefoon 373244 Emmy Miltenburg, telefoon 262040 Ina ten Wolde, telefoon 269487 Lange Haven 73, zal om zeven uur geopend worden en om acht uur wordt de bingo gestart. Er zijn weer vele mooie prijzen te winnen, waaronder huishoudelijke gebruiksartikelen als koffiezetappa- raten, stoomstrijkijzers, klokradio's, dekbedden en tafelgrills. Maar de hoofdprijzen slaan alles: er zijn rijwielen, televisietoestellen, cassette-radio's en stofzuigers te winnen. De opbrengst van de avond komt geheel te goede van „de Ooie vaars". Alle bingo-liefhebbers zjjp welkom. SCHIEDAM - Van 25 aoril tot 19 mei zal in het Stedelijk Museum een tentoonstelling worden gehouden over de periode 1939-1945. Aan de hand van foto's en voorwerpen zal getracht worden een zo goed moge lijk beeld te schppen van het voorspel tot de tweede wereldoorlog en de ge- beurtenissen tijdens de oorlogsjaren in Schiedam. Om deze expositie te doen slagen zou het Stedelijk Museum graag in con tact komen met particulieren die voorwerpen uit de mobilisatie- en oorlogstijd bezitten en deze voor de genoemde tentoonstelling in bruik- leen willen afstaan. Hiertoe neemt men contact op met: het Stedelijk Museum, Hoogstraat 112, 3111 HL Schiedam, telefoon 010-269066 Terwijl zijn baas vrolijk carnaval vierde in Arcade werd een op de Lange Haven achtergelaten eend door een aantal baldadige jongelui te water gelaten. De auto die het zwemmen niet onder de knie bleek te hebben zonk langzaam naar de bodem. Door een takelbedrijf werd de eend weer op het droge gehaald. Zaterdagmiddag rond kwart voor vier rukte de brandweer uit naar een pand in de Tejjlerstraat waar brand was j ontstaan. Na het openbreken van de voordeur konden de brandwierlieden de woning binnengaan. Op de eerste etage, waar zich de vuurhaard be- vond, trof men een dode kanarie, papegaai en twee dode katten aan. De bewoners bleken, evenals die van de tweede etage, niet thuis te zijn. Vermoedelijk is de brand ontstaan door een in de kamer hangende spot. Bij het omhoogklappen van een bed zou de lichtschakelaar zijn geraakt die de lamp deed branden. De op het bed gerichte spot veroorzaakte zo'n hitte dat het beddengoed begon te smeulen.' J Nadat hij enige tijd had staan kijken naar het crossen op het zandlichaam van rijksweg 19, kreeg een 16jarige scholier het aanbod het ook eens te proberen. De jongeman stapte zonder helm op de brommer, trok op en be- landde in een kuil waarna hg over de kop sloeg. Met hersenletsel werd hij naar het Holy-ziekenhuis gebracht In de Min. Donkerstraat kwam zon dag een 68-jarige Schiedamse ten val. Met een heupfraktuur werd de vrouw per G.G.D. naar de Noletstichting vervoerd Een 3Harige bezoekster van Land vreugd kwam zondag tot de ontdek- king dat haar tas verdwenen was Even later werd het voorwerp terug gevonden. Een in de tas zittend rij bewijs is verdwenen. Nadat men aan de achterzjjde een ruit had ingeslagen werd er ingebro- ken bij een koeltechnisch bureau aan de Komiezenlaan. Een polaroidcame- ra met flitser en zakcalculator zjjn verdwenen. Ook een aan de Komiezenlaan geves- tigde verfhandel kreeg nachtelijk be- zoek. Een draadgla$circuit werd ver- nield waarna een brandvrije kast werd opengebroken. Een bedrag van f 25,- is verdwenen. Bij een inbraak in een woning aan de Delftlandseweg verdwenen enige sie- raden ter waarde van f 20.000,- en een geldbedrag van f 1800,-. Via het balkon aan de achterzijde was men na het inslaan van een ruit de woning binnengekomen. Een geldkist met f 25,-, die zich in een niet afgesloten bureau bevond, is gestolen tijdens een inbraak in de Re- goutstraat. Ook hier moest een draadglasruit het ontgelden. Uit een kelder in de Henri Polak- straat verdwenen drie bromfietsen met een gezamenlijke waarde van f 10,000,-. De kelderdeur werd open gebroken. In de maand januari van dit jaar gebeurden er 164 .ongevallen. Het vorig jaar in dezelfde tijd bedroeg dit cijfer 231. Er waren 24 gevallen van zware schade, in 1979- 36. Lichte schade liep men op bij 137 aanrij- dingen tegen 190 het vorig jaar. Zonder schade kwam men er 6en maal af, in 1979 vijf maal. Dit jaar was er een dode te betreuren, vorig jaar geen. Zwaar gewond werden zes personen, in 1979 niemand. Het aan tal lichtgewonden bedraagt 19 tegen tien. De voornaamste oorzaken van de ongevallen zijn geen voorrang ver- lenen, te dicht volgen, onvoorzich- tig achteruit rijden en slippen. Op 22 en 23 februari komt Funhouse naar het zoldertheater De Teerstoof in de Nieuwstraat. De voorstelling genaamd ..Funhouse Funhouse" be gint om negen uur's avonds. De foyer is geopend vanaf acht uur. De toegangsprijs bedraagt f. 14.-. Houders van een Pas 65 of CJP be talen f.7.50. Kaarten kunnen worden gereserveerd van maandag tot en met vrijdag via de VVV Schiedam tele foon 266000 en vrijdagavond en za terdag vanaf een uur 's middags via het theater, telefoon 269455. Gereserveerde kaarten dienen uiter lijk een kwartier voor de voorstelling te worden afgehaald. Toneelliefhebbers kunnen op vrijdag 22 februari in het Passage Theater gaan genieten van het stuk ..Thee met sympathie". In dit stuk van Robert Anderson nemen we een kjjkje- in een Amerikaans iongens- internaat waar de dagelijkse sleur wordt onderbroken als het gerucht de ronde doet dat een der leerlingen homofiel is. De kaarten voor de voor stelling, die om kwart over acht begint, zijn verkrijgbaar aan de kassa van het theater a I.6.- In de week van 21 tot en met 27 februari staat in het Passage Theater de film ..Easy rider" op de spoelen. Twee Amerikanen, gespeeld door Peter Fonda en Dennis Hopper, willen van het vrije leven genieten. Ze verschaffen zich een kapitaaltje door een pakje verdovende middelen te verkopen en gaan op hun wonder- lijke opgetuigde motorfietsen op stap. Onderweg maken zij kennts met een Mexicaans gezin en verblij- ven enige tijd in een commine. HUn weg vervolgend voegen zij zich per motor bij een muzikale stoet en worden gearresteerd. In de gevange- nis maken ze kennis met een jonge plaatselijke advocaat die hen uit de eel haalt waarna ze gedrieen op weg gaan naar het carnaval in New- Orleans. Steeds meer raakt het drie- tal er van overtuigd dat de Ameri kanen, die de mond vol hebben van de vrijheid van het individu, schrikken als er mensen opdagen die zich werkelijk vrij hebben geinaakt van plichten, normen en taboe's. Hoe het met het drietal afloopt kunnen kijkers van 16 jaar en ouder dagelijks gaan zien om 2, 7 en 9.15 uur (behalve op vrijdagavond, zater dag en zondagmiddag). Op zaterdag 23 februari is het Theater Abbing van Henk Abbing in De Teerstoof met het nieuwe pro- gramma „Gezicht van ouwe lappen". Uit kleurige lappen ontstaan poppen en maskers. De lapjesman zingt vertelt en speelt er een verhaal mee over een zigeunermeisje, zonder angst en de jongen, met de grote mond en het bange hart. De voor stelling, die om half drie begint is geschikt voor kinderen van 6 tot 12 jaar. De kaartjes kosten f.3.-. Voor reserveringen raadplege met de rubriek, Funhouse in de Teerstoof Jonge filmliefhebbertjes kunnen op zaterdag, zondag en woensdagmid- dag om bwee uur. in Passage Bio gaan genieten van ,,Duimelientje" een prachtig sprookje van Hans Christian Andersen. In Passage Bio draait een film over het gekste stel oplichters dat u ooit heeft gezien, getiteld „Eenseendief". GUIDUS goed afgaan besluiten ze een grote overval te plegen. Hierdoor ontstaan waanzinnige situaties De voorstellingen, die toegankelijk zijn voor petsonen van alle leeftijden, zijn dagelijks om 2, 7 en 9.15 uur (behalve op zaterdagm zondag en woensdagmiddag). Hierin zien we hoe drie onafschei- deliike gabbers proberen op een mak- kelijke manier door het leven te gaan. Omdat kleine vergrijpen hen niet zo Zondag 24 februari strooit de Rot- terdamse groep ,,Abuis" zijn pop- klanken door cafe de Quibus. Het spektakel begint rond half tien. De toegang is als vanouds gratis. Tot 10 maart zijn er in het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat nog twee tentoonstellingen te bekijken. In de linker benedenzaal vindt men schilderijen, grafiek en tekeningen van Hans Landsaat. De tentoonstelling „Vrienden Schenken" is ondergebracht in de linker bovenz.aal. Hier zijn alle schen- kingen van de Vereniging Vrienden van het Stedelijk Museum te zien. Het museum is dagelijks geopend van 10 tot 17 uur. 's Zondags van 12.30 tot 17.00 uur. De toegang is gratis.

Schiedams Nieuwsblad | 1980 | | pagina 3