Dichtershoekje 0 Nacht van het Hart viert jubileum NACHT HART telefoon 02240+5319 TKORT NEEM EENS EEN DIER MEE Geld terug Deelnemende artiesten Het is maar een weet Kamermuziek concours in Zwitserland REISDURO/mKEy^ Het balkonnetje Testo Dam men boekhuis den draak Regionale voorronde Nationaal Concours Zondagsdichters Voorwaarden Opbrengsten bestemd voor reanimatie-techniek Kans t^rpre Tver wo,ien zwaar boude f 160, f 198, tnlichtineen en stolen: Antieke blank grenen meubelen van goede kualiteit Met Andere Woorden WOENSDAG 27 FEBRUARI 1980 9-521 Schoolsport Zwaluwen Twee nieuwe korfbalverenigingen? Peet en Hini v.d. Hoeven Hoogstraat 61-63 Vlaardingen ma/di. gesloten Tel. 010-355404 Rotterdam Meent 84, tel. 010 333887/333879, Capelle a/d IJssel Kopenlviek 32, tel. 010 - 503703. MS Jff fl| flV Een van onze Rotterdamsc medewerksters ging onlangs verhuizen en vond toen het volgende gedicht, dat zij eens in een verloren kwartier- tje maakte. tussen allerlei oude papieren terug. Wij vonden het aardig bij de tijd van het jaar passen. M'n oma heeft een balkonnetje Midden in het zonnetje In 't voorjaar klopt ze er de matten In 'l najaar staan er d 'aardappelkratten Des zomers mag ik er komen britinen En's winters boven kale kruinen Geeft zij met om haar hoofd een wollen doek De vogcls broodkruimels en koek. Edith Valk Rotterdam. 11 maart 1976 Mededelingen voor deze rubriek kun- nen worden gezonden naar de redac- tie, Hoogstraat 122, Vlaardingen of telefonisch naar onze sportmedewer- ker Peter Spek telefoon 010-352615. VLAARDINGEN - In het school- laar 1978/1979 hebben bijna 4000 leerlingen van de Vlaardingse scho- len deelgenomen aan activiteiten ge- organiseerd door de sectie School- sport van de Vlaardingse Raad voor Sport en Recreatie. In dat schooljaar werden Yiegen evenementen georgani- seerd, een microkorfbaltoernooi, zaal- voetbaltoernooi. zwemwedstrijden, zaalhandbaltoernooi, schaaktoernooi, voetbaltoernooi, korfbaltoernooi, handbaltoernooi en een sportdag met atletiekonderdelen. Overigens is de belangstelling voor de schoolsport dalende. In het jaarover- zicht van de sectie Schoolsport wordt vermeld, dat in het schooljaar 1976/ 1977 twaalf evenementen werden georganiseerd en in het schooljaar 1977/1-978 nog tien. De sectie stelt zich de vraag wat de oorzaak is van deze daling: „Het is moeilijk te beoordelen of deze geringe belang stelling voortkomt uit een desinteres- se van de leerlingen, de leerkrachten ofwel een combinatie van beide". Vooral de^ belangstelling van het voortgezet onderwijs valt de sectie bijzonder tegen. In het afgelo- pen schooljaar werd maar een toer- nooi georganiseerd. De sectie wil in de toekomst proberen de interesse weer op te wekken voor de school sport, uitbreiding van het aantal eve nementen van vooral het basis-onder- wijs, waarbij de inschrijvingen voor deze toemooien minder beperkt zul- len worden. VLAARDINGEN - Naar aanleiding van het vertrek van trainer Theo de Waard bij de voetbalveremging Zwa- luwen, vraagt de redactie van het clubblad zich af of het niet noodza- kelijk zou zijn, dat bestuursleden zich via kadercursussen verder kun nen bekwamen in hun bestuurstaak immers, trainers kunnen dat wel en mogelijk kan dat meningsverschillen tussen trainers en bestuursleden in de toekomst voorkomen. Een taak ove rigens voor de KNVB, maar ook voor alle andere sportbonden in Neder- land om daar eens over na te denken. VLAARDINGEN - De Gymnastiek- vereniging Testo hield gisteren haar jaarlijkse algemene ledenvergadering. De heren D. v.d. Velde en H. Bril wa ren niet herkiesbaar en zij werden opgevolgd door de heer P. van Rijn en mevrouw E. van Niel. Het be- stuur werd verder uitgebreid met drie nieuwe leden. Mejuffrouw D. v.d. Ven wordt wedstrijdsecretaresse en de heer T. Menses gaat Testo verte genwoordigen in de VRSR en de heer H. van Os wordt de nieuwe wedstrijd- coordinator. VLAARDINGEN Wim heuvelman lijkt op weg om de nieuwe Vlaarding se damkampioen te worden. In de vijfde ronde won Wim Heuvelman van Cor van Veelen in een spannende partij, die pas in de laatste zetten werd beslist. Wim Heuvelman heeft nu relatief twee punten voorsprong op zijn naaste belagers, Dick van den Kerkhoff en Leen Lijklema. Coen Biel behoort ook nog tot de kansheb- bers na zijn winst op Dick Tamboer. VLAARDINGEN - In het clubblad van de korfbalvereniging Vlaardingen worden enkele conclusies bekend ge- maakt van een nota, uitgebracht door K.N.K.V. afdeling Rotterdam. Een belangrijk citaat daaruit: ,,In deze re- gio moet het mogelijk zijn om in Maassluis een tweede vereniging en in Schiedam en Vlaardingen een vierde vereniging op te richten". De redactie van het clubblad komt tot een aantal opmerkingen: „Het huidige aantal verenigingen van zeven zou dus uitge breid moeten worden tot tien, geba- seerd op het aantal inwoners van deze regio". De redactie gaat verder: „Na- tuurlijk zien wij ook graageen uitbrei ding van het aantal actieve korfbal- lers, maar of het uitbreiden Van het aantal verenigingen de juiste weg is, betwijfelen wij. Beter lijkt het ons te werken aan vergroting van het leden- bestand van bestaande verenigingen". De redactie somt een aantal voorde- len op bij uitbreiding van het leden- tal van de bestaande verenigingen. ,.De bestaande verenigingen bezitten het nodige kader. Het oprichten van een nieuwe vereniging vraagt veel in- spanningen. Door het aantrekken van meer (jeugd)leden is het mogelijk om kwalitatief beter korfbal te gaan spe- len en het nodige materiaal wordt in- tensiever gebruikt, de kosten per lid worden hierdoor gedrukt". •S maandaqs gesloten. VEERPLEIN 33 35 VLD. *l/arita Ruim veertien dagen had het er i veel van weg dat Lake Placid niet J op de andere kanl van de aardbol, maar in de hoek van onze huiska- 1 mer lag. Via een satelliet werden de daar gehouden Olympische Win- terspelen onze woningen ingeslin- gerd. Skiers die in duizelingwek- kende vaart van de besneeuwde hellingen vlogen. ijshockeyers die elkaar regelmatig in de haren vlo gen, schaatsers en vele andere top- sporters knokten alien om een ecr- ste plaats op het erepodium. Het aanzien van hun prestaties maakte dat ik me steeds stijveren onbenulliger ging voelen. Boven- dien werd me plots duidelijk hoe moeilijk het moet zijn om spor- tief te verliezen want mijn gedach- ten waren tijdens de wedstrijden beslist niet altijd even hoogstaand. Menigmaal hoopte ik stilletjes op een valpartij, waardoor een land- genoot zijn bedreigde plaats bij de eerste drie zou behouden. Het be- wijs dat mijn Olympische geest nog vcr te zoeken was. Het enige excuus wat ik -hicrvoor kan bedenken is dat dergelijke ge daeh ten er blijkbaar altijd al ge- weest zijn, want ook tijdens de oude Griekse spelen die van 776 voor (fhristus tot 394 na Christus werden gehouden, waren omkope- rijen en scliandalen de orde van de dag. In die tijd was het Olympisch gebeuren trouwens nog een echt mannelijke zaak. Vrouwen moch- ten zelfs niet komen kijken. Wie haar nieuwsgierigheid niet kon be- dwingen en het verbod overtrad, kreeg de doodstraf. Dat was dus heel iets anders dan de gouden plak die men tegen- woordig kan verdienen. Ook de mannen kwamen er in die tijd be- kaaid vanaf. Alleen voor de over- winnaar was er iets, een olijftak. Toen de Nieuwe Olympische Spe len in 1896 in A thene voor de eer ste maal werden gehouden, was die tak dus van de baan en kwa men de medaillcs. In verhouding met het aantal deelnemers zijn dat er maar een paar. He el wat sport ers weten dan ook al bij voorbaat dat zo'n plak voor hen onbereikbaar is. Ondanks dat zetten ze zich toch i volledig in om deze intemationale 1 verbroedering te doen slagen. Een voorbeeld waar menig politiecus I een voorbeeld aan kan nemen. Wie wint de Gouden Lier? Volgende maand is het een jaar gele- den dat we met ons „dichtershoekje" startten. In dat jaar is wel gebleken dat dichten een bezigheid is waaraan veel mensen zich weleens overgeven. Meer mensen dan we aanvankelijk dachten. want nog steeds vinden we regelmatig gedichten in onze brieven- bus en we hopen dat het zo blijft. Die gedichten zijn van velerlei aard, maar het is ons opgevallen dat ze vaak maatschappelijke misstanden tot onderwerp hebben 1 de zfeehon- denjacht, de vluchtelingen, de Pales- tijnen, het milieu, oorlog en vrede, werkloosheid, enfin, te veel om op te noetjen. Anderen weer geven blijk van veel dichterlijk gevoel voor humor of laten zich inspireren door al het moois en of lelijks dat ze da- gelijks om zich heen zien. Weinig gedichten, helaas, ontvingen we over verliefdheid, lief de en dergeljjke zaken, maar wie weet komt dat nog! ..Zondagsdichters noemt de Konin- kliike Nederlandse Uiteeversbond (KNUB) de amateurdichters en ,ter gelegenheid van haar honderdjarig be- staan en van de boekenweek 1980 organiseert de KNUB een „Nationaal Concours Zondagsdichters. Amateur dichters die nog niet eerder in boek- vorm publiceerden mogen maximaal drie gedichten inzenden, en maken daarmee kans op de hoofdprijs, de Gouden Lier 1980". In diverse streken wordt eerst een regionale voorronde gehouden. Voor het gebied Vlaardingen, Schiedam en Maassluis wordt die ronde georgani seerd door boekhuis Den Draak, boekhandel Pontier, de openbare bi- bliotheek en de Nieuwe Vlaardingse Courant. Wie mee wil doen doet er goed aan, eerst even het formulier met alle voorwaarden voor deelname op te ha- leh bij een van de volgende adressen: Vlaardingen: Boekhuis Den Draak, Veerplein 33-35, de openbare biblio- theek, (inclusief de filialen), Boek handel Pontier, Smalle Havenstraat 3, Nieuwe Vlaardingse Courant, Hoog straat 1 2-2. Schiedam: de openbare bibliotheek (inclusief de "filialen), boekhandel Van Leeuwen, Broersvest 44 en. boekhandel Roodbol, Rubensplein 16a. Maassluis: de openbare bibliotheek, Uiverlaan 18. Voor telefonische inlichtingen kan men bellen naar de redactie van de Nieuwe Vlaardingse Couramt, tele foon 010-352911. De gedichten moeten in elk geval voor 15 maart 1980 bij een van de bovenstaande adressen worden inge- leverd: inzenden per post kan natuur- lijk ook. Op dinsdag 8 april zal de jury de regionale winnaars bekend- maken tijdens de plaatselijke slotma- nifestatie in zaal Harmonie. Dan zul- len diverse dichters en dichteressen uit hun werk voorlezen; met cabaret en Nederlandse volksmuziek wordt het een feestelijke avond. De winnen- de gedichten gaan natuurlijk door naarde landelijke finale. Elke week geeft Jeanet Seen, een me- dewerkster van het dierenasiel in Vlaardingen, een signalement van een dier dat door de een of andere oor zaak al te lang in het tehuis verblijft. Deze week het verhaal van Wama. Eindelijk eens een normale hond in ,,neem 'es een dier mee", want War- na heeft werkelijk alles mee. We zijn met haar gaan lopen en we hadden de grootste lol. Ze rent en stoeit, is gek op apporteren en gedraagt zich hele- maal als een zalige enthousiaste jonge hond. Voor mijn jongste zoontje was ze zelfs erg voorzichtig en vond het best om samen te stoeien. Z'n stok- ken konder zonder moeite door hem uit Wama haar bek worden gehaald. Warna is een goed gespierde, erg ster- ke hond, die graag leert en moet le- ren. Door haar enthousiasme vergeet ze namelijk nogal eens dat er aan de andere kant van de lijn ook nog ie- mand loopt, met het gevolg dat ze Naam: Warna. leeftijd: 14 maanden, ras: Duitse herder, gcslacht: tec). haar baas uitlaat inplaats van anders- om. Het uurtje wandelen was dan ook zeer vermoeiend. Ze reageerde na een tijdje op „rustig" en „ga zit- ten", zoals ik al zei, ze leert graag maar wel als ze uitgedold is. Een za- lig beest dus, waar een hele goede kameraadschap mee op te bouwen is. Ze heeft als extra voordeel haar leeftijd, 14 maanden is nog lekker jong. Bujten Warna zitten er nog vier her ders in het dierentehuis. Ook Teddy wacht nog steeds op een baas of bazin. leder dier uit het asiel kost f 45,-. Zij of hij wordt daarvoor wel ingeent. Bovendien komt na enige tijd eens iemand van het asiel bij u thuis kij ken hoe het dier het in zijn nieuwe omgeving maakt. Het is dus noodza- kelijk dat U zich bij het afhalen van een dier goed kan legitimeren ROTTERDAM - Ati Dijckmeester, Henk van Montfoort en Pierre van Ostade presenteren op zaterdag 29 maart de tiende Nacht van het Deze wordt gehouden in het sportpa- leis Ahoy. Het doel van dit jaarlijks terugkerende evenement is het bevor- deren van reanimatie techniek voor leken door toepassing van burgerhulp bij het optreden van een hartstoring bij de medemens. MAASSLUIS Inwoners van Maas sluis, die vallen onder de categorie ..alleenstaande hoofdbewoners", kun nen in aanmerking komen voor terug- betaling van een deel van de belasting op waterverontreiniging, die ze vorig jaar hebben betaaid. Het gaat daarbij om teruggave van 2/3 van het bedrag van de aanslag. Men moet dan wel kunnen aantonen dat men gedurende heel 1979 een woning alleen heeft bewoond. Wie denkt voor terugbetaling in aan merking te komen moet daarvoor schriftelijk aanvraag indienen bij het college van burgemeester en wethou- ders. Men wordt verzocht in die aanvraag het nummer van de post- of bankre- kening te vermelden, zodat afwikke- ling van een eventuele teruggave snel kan plaatsvinden In diverse plaatsen m Nederland star- ten er regelmatig cursussen waarop men leert situaties te herkennen waar op men leert situaties te herkennen waarbij de reanimatie-techniek toege- past moet worden. Het overdragen van de kennis van deze eerste hulp bij een hartstoring vergt aanzienlijke be- dragen. Daarom wordt de opbrengst van deze Nacht van het Hart hieraan besteed. Het programma hiervan ziet er dit jaar extra aantrekkelijk uit. Tal van Internationale artiesten treden tijdens deze jubileumavond op. Daarnaast zullen ook vele Nederlandse zangers, zangeressen en diverse groepen te zien en te horen zijn. De muzikale begeleiding wordt verzorgd door het Radio Orkest onder leiding van Harry van Hoof. Het hoofdprogram- ma begint om 23.00 uur, maar een uurtje daarvoor kan men al terecht bij een wielerprogramma. Als jubileum-attractie krijgt elke be- zoeker een uitvoerig programma gra tis aangeboden met een lotnummer, dat kans geeft op twaalf prijzen met een totaalwaarde van f. 14.000.-. tevens kan men een gokje wagen bij de superloterij. De hoofdprijs is een Talbot Sunbeam LS (12.000.-), de tweede prijs bestaat uit een complete Kaiser keuken en derde prijs is een Philips kleuren t.v. De voorverkoop van de kaarten is inmiddels van start gegaan. De prij zen hiervan bedragen f15.-; f.25 f.30.-; f.40.-; f.45.-; f.55en f.60.-. Men kan hiervoor terecht aan de kassa van Ahoy, bij de Ahoy-verkoop adressen, b(j de dag en huis-aan-huis- bladen in Rotterdam en bij alle VVV- kantoren in Nederland. FridaBoccara Harry Touw Guys and Dolls Maggie McNeal Mike Burstyn Cisca Peters Jiirgen Marcus Bennie Nijman Ivan Rebrof Nico Haak Marijke Ben Cramer Bertice Reading Babe Dream Expresse Corry Konings Borah and Sandy Balloon Nwe Orleans SyncopatOrs Gaby Massada Willem Duyn Ronnie Tober Super Jones Henk Wijngaard Lamarotte Fiesta Tropical Champagne The Millionairs Rob de Nijs Familee Donna Lynton Vader Abraham Zangeres zonder Naam Trio Hellenique Verder is men nog in onderhande- ling met Julien Clerc (voor 90 pet. rond) en de uitgebreide Kelly Family. W egens annuleritig order hotelaccommodatie voor minder dan de halve prijs. Sleepy Moqueltefilmsterrentapiit prachtige uni-tinten. 400cm breed, nu f 55 berber/beige gem., van f 2 19,-nu oer strekkende meter mtr van f 279,-, nu perstr. Enkele kamers gebloemd tapijt, 4"° cm breed, vanf.349.-nuperstr.mtr Bergns zwaar grof wollen noppentapijt op dubbele jute rug. in de nieuwste projekltinten. 4(10cm breed, van f 375 - nu perstr. mtr. nu Desso zuiverscheerwol tapijt. 2 cm hoee pod 400 cm breed, in berber/linde gem en- meter6'86'Va° f425 ~nu Perstrekkende (deheerL. Pesch) De Stichting Amivedi meldt de vol gende gevonden en vermiste dieren: VERMIST: witte gecastreerte kater met grijze vlekken met strepen erin, (Mickydraagt een wit te vlooienband gesteriliseerde witte poes met 5 zwar- te vlekken op de rug (Micky); lapjesi poes met bult op de buik, 2 jaar (Chippie); zwarte ongecastreerde ka ter met wat wit aan de buik, draagt een rode band met koker (Joost); bastaard reu, bruin/zwart, 6 jaar, draagt groene halsband. alien Vlaar dingen. Grijs gestreepte ongecastreerde kater; rood-witte poes ca. 6 maanden, bei- den uit Maassluis. Zwarte poedel (reu), draagt een Mau- we halsband en heet Whisky; zwart- witte poes (Mies); bastaard herder, reu, 5 jaar. draagt een grijze band; zwarte krulharige reu (Tobias), alien Schiedam. Zwart-witte gecastreerde kater uit Rotterdam GEVONDEN: rood-witte poes met witte voetjes en neus, streep over de neus; gestreepte poes met zwart, grijs en beige, heeft witte voetjes; grijs ge streepte kater 8 maanden, met witte voetjes; zwarte gecastreerde langhari- ge kater; iwarte poes ca. 6 maanden; lapjespoes ca. 2 jaar, alien Vlaardingen Lapjespoes met lang haar; grijze kater met lang haar; zwarte cocker-spaniel, alien Maassluis. Tenslotte een Pekinees in Hoek van Holland en een wit dwergpoedeltje (reu) in Schiedam. Het adres voor Amivedi voor Vlaar dingen, Schiedam en Maassluis Jaenette Seen, tel. 010-346452. Daar kunt u gevonden en vermiste dieren melden Verwelkte rozen worden door het toedienen van een asperientje weer fris, zilveren bestek dat niet gebruikt wordt kan het beste be- waard worden in aluminiumfolie. Een vervuild melkglas kan men weer blinkend helder krijgen door het schoon te maken met verwarm- de azijn en wat zout. Dit is slechts een greep uit het zojuist versche- nen boek „Het is maar een weet". Alle onderwerpen staan van A tot en met Z uitgebreid beschreven. Dit boekwerkje, dat 188 pagina's bevat, is als het ware een hulp in de huishouding. Een hulp die zijn geld ongetwijfeld opbrengt. In het huishouden leer krijg je pas na ja- ren ervaring. Het opdoen hiervan betekent volgens het voorwoord van „Het is maar een weet" tijd- en geldverlies. Bovendien een hoop ergenis. Dit boek is het resultaat van de er- varingen van vele huisvrouwen. Ze hebben ze bij elkaar gebracht en wanneer u hun adviezen opvolgt zal u merken dat er hierdoor aar dig wat tijd en krachtsinspanning bespaard wordt. We noemen nog maar enkele van die practische tips: Melk, die langzaam wordt gedron ken, met slokjes tegelijk, verdrijft slechte adem na het eten van knof- look en uien. Schoenen kopen Kies daarvoor de middag. In de loop van de dag zetten de voeten op. U koopt dan nooit te kleine schoenen, zoals 's morgens wel het geval zou zijn Ongekookte rabarber maakt aJu minium schoon. Paraplu's, opvouwbare: nagebruik goed drogen, dan pas oprollen en in het etui steken, dan gaan ze lan- ger mee. „Het is maar een weet Rita Danyliuk Uitgeverij de Kern Prijs f. 16,- AM vd H. *Trio Hellenique. een van de vele groepen die tijdens de Nacht van het Hart zal optreden. Ensembles,hetzjj als trio, kwartet, kwintet, sextet of octet en samen- gesteld uit de blaasinstrumenten fluit, hobo, klarinet, fagot, hoorn, saxofoon met piano of clavecim- bel kunnen deelnemen aan het 3e Internationale Kamermuziek- concours, dat van 24 tot 27 juni 1980 te Martigny (Zwitserland) zal plaatsvinden. Aanmelding dient te geschieden voor 15 april bjj: Concours International de Musique de Chambre, case postale no 329 CH - 1920, Martigny - Zwitserland, waar tevens nadere inlichtingen kunnen worden ver- kregen. Uit de grote stapel oplossingen van de puzzel d.d. 20 februari, kunnen wij helaas maar drie inzendingen be- lonen met een boekenbon van tien'l gulden. Die gelukkige prijswinnaars zijn deze week: H. Jagt, Vergulde Draeckweg 103, Hoek van Holland; Jac. Vrijland Wagnerstraat 21a, Vlaardingen. D.J. Siljee, 's-Gravelandseweg 499, Schie dam. De boekenbon zal naar de prijswin naars toegestuurd worden. FTJNE REIZEN,LAGE PRJ0ZEN

Schiedams Nieuwsblad | 1980 | | pagina 5