qaji cleton meijer Medische hulp illegalen Nieuwe showroom Mazda-Hoogwerf Ineiken voor 'tgoedbekeken. Met hout vertrouwd. administratief assistente voor de middaguren Nieuwe regels bejaordenpos Als u zich vanaf I8februari t/m 28 maart1980laat inschri jven op een van onze cursussen ontvangt u een handigvoedsel- weegschaaltje cadeau. Dus nu naar Weight Watchers. WEIGHT W. WATCHERS VoorSlankbhjim De expert Vernieuwd MEUBELMAKERIJ WESTLANDIA EHRWALD - Wat weggedrukt in het Oostenrijkse wintersport- plaatsje Ehrwald, dat in de komende maanden wat doet denken aan een Nederlandse enclave, staat aan de Hauptstrasse 27, een bruin houten gebouwtje. De argeloze wandelaar zal de kleine eta- lage, waarin wat antiquiteiten liggen uitgestald zonder die op te merken passeren. De gelukkige die het bordje ,,Alte Graphik ziet en de moeite neemt naar binnen te stappen, komt in een ware schatkamer. Tevreden WOENSDAG 27 FEBRUARI ,1980 hebben de meubelmakers van meer dan 50 jaar want een meubel staat of valt met de kwaliteit of het nu slaapkamers of woonmeubelen betreft. Kon. Wilhelminahaven N Z 27 Vlaardingen - tel. 010-343006 Schat oude Neder lands e gravures in Ehrwald Helmuth Specker toont zijn kostbaatste bezit: De Grote Passie van Diirer. Helmut Specker ontvangt hem vrien- delijk en schenkt meteen een onver- valste Obstler in. Het kamertje achter die etalage is nog geen vijf vierkante meter groot. Keurig gerangschikt in talloze mappen staan vele duizenden oude gravures, stadsgezichten en oude landkaarten. Uit de map ,,Be- Ne-Lux" komen schitterende oude etsen en gravures van Rotterdam, Den Haag, Dordrecht, Amsterdam, Antwerpen, Brugge en Antwerpen te voorschijn. Helmuth Specker (51ziet de belang- stelling van zijn gast en gaat vertellen over zijn hobby, die meteen zijn vak is. De joviale Rynlander, die zich der- tien jaar geleden in Ehrwald vestigde omdat de drukte van de grote stad hem te veel werd, geeft college. Hij wil de kennis die hij vergaarde in een studie van vijf jaar kunstgeschiedenis in Krefeld bij de professoren Muche en Bertlings overdragen. ,,In mijn studietijd kreeg ik belangstelling voor oude gravures. Ik ging verzamelen en zo ontstond een collectie, die nu meer dan tienduizend exemplaren omvat. Het decoratieve van deze kunst en het inzicht dat je krijgt in de geschiedenis vanaf 1500sprak mij aan Helmuth Specker, die eigenlijk schil- der had willen worden, zag zijn leven veranderen. „Ik hanteer het penseel nu nog alleen maar in mijn vrije tijd om me te ontspannen". Dat hij als schilder niet onverdienstelijk was be- wijst de tentoonstelling, die hij in 1952 in een galerie in New York van zijn werk had. „Ook in een museum in Krefeld hebben werken van mi) ge- hangen. Er hangt nu zelfs nog een doek. Ik heb het na de tentoonstel ling nooit meer teruggezien". Helmuth Specker is tevreden. Hy heeft er geen moment spijt van gehad dat hij het antiquariaat, dat hij van 1953 tot 1964 in Krefeld had, ver- kocht heeft. „Ik verdiende een zeer goed belegde boterham. Wjj hadden een ruimte van 500 vierkante meter met elf etalages. Acht mensen had ik in dienst. De spanning en de drukte van de grote stad werden mij echter te veel". Met zijn vrouw Ruth trok Specker in 1964 naar een klein plaatsje in de buurt van Geldern. „De rust daar trok ons aan. Hoewel het vrij afgele- gen was, bleven de vaste klanten die ik in Krefeld had, komen. Toen ont- dekte ik ook dat de klantenkring die je hebt opgebouwd niet persd afhan-. kelijk is van de plaats waar je geves- tigd bent. De echte liefhebber weet je altijd te vinden. Ik heb b.v. een Duit- se tandarts als klant, die elke afbeel- ding die ik op zijn vakgebied heb of die ik bij collega's aantref, koopt". Ook „Haus Winkel" bij Geldern bleek toch niet de rust te brengen die Specker zoclit. Hij vond die in de oude boerenhofstede in Ehrwald waar de Duitse romanticus Ludwig Ganghofer „Das Schweigen im Wal- de" schreef. In die hofstede heeft hij jaren gewoond. ,,Ik ben hier volko- en gelukkig. Misschien is dat onbe- rae: grjjpelijkmaar de rust die ik hier vind, doet mij goed. Ik leef tussen myn gravures en oude grafiSche kunst. Wanneer ik b.v. een oud stads- gezicht zie, stel ik my voor hoe men in die tijd geleefd heeft. Soms kan ik er uren naar kiiken." De grote liefde van Specker, die oude kaarten van de beroemde Nederland se topograaf Blaeu en werken van Hondius, Hogenberg, Visscher en Jan de Beye bezit, is de ,,grote Passie" van Albrecht Diirer. „Die Diirer ver- wierf ik toen ik jaren geleden een oude bibliotheek opkocht. Ik kocht de zaak in 6dn keer en toen ik alles had uitgezocht, zat die Diirer er tus sen. Zoiets is een geweldig geluk". Overigens is die Diirer niet te koop. Op vele van de gravures, die hij heeft, staat „Unverkauflich", niet te koop. Helmuth Specker heeft echter totaal geen bezwaar om die schatten te to- nen. Hi) wordt lynsch als hij de schoonheid van de werken beschrijft. De Rijnlander maakt jaarlijks een trip langs belangryke veilingen in Londen, Parijs en Berlijn. „Ik heb voortdu- rend contact met collega's. Het fijne op dit gebied is dat je collega's geen concurrenten zyn. Er bestaat een ge- weldige samenwerking. Je wordt ge- tipt als ergens iets goeds te koop is. Zij kennen mijn belangstelling". Hel muth Specker heeft een instinct voor het vaststellen van de juiste datering van de werken die hi) in handen heeft of krijgt. .Wanneer ik een jaartal op- geef waarin een werk tot stand is ge- komen, ben ik er absoluut zeker van dat het juist is. Als ik twyfel weet ik zeker dat ik er maximaal vyf jaar naast zit. Myn vaste klanten weten dat." Om het te illustreren trekt hy een map. ,,Ik heb op dit ogenblik ZALENCENTRUM IRENE Nieuwe Haven 155, di. 19.30 u. Mevr. H. van Dongen 010- 153885 TREFCENTRUM GROENOORD W. v.Andriessenlaan 65, wo. 19.30 u. Mevr. A. de Waard 010- 345020 ruim tweehonderd brieven van klan ten die vragen uit te kijken naar za- ken waarvoor zy belangstelling heb ben. Soms kan het jaren duren maar de meesten kan ik toch wel helpen aan de dingen die zy vragen." Soms zitten er weken werk aan 66n gravure. „Ik kiyg er binnen die zwaar beschadigd zyn omdat zij jaren er gens gelegen hebben zonder dat er enige aandacht aan is besteed. Zoiets doet me dan pyn. Maar het is een groot genoegen wanneer je het zo hebt kurinen restaureren dat het vol- komen gaaf is. Het is zo dat hier geen ets, gravure of kaart weggaat zonder dat ik er werk aan heb gehad. Van al les wat ik verkoop neem ik in feite met moeite afscheid. Ik ben ervan gaan houden. Maar als de mensen hier weggaan, weet ik zeker dat zij een stuk in handen hebben, waar zy vele jaren plezier van hebben. Ik heb klanten uit Nederland, die jaarlijks tydens de wintersport of in de zo- mervakantie bij mij binnen wippen. Niet altijd om te kopen maar soms alleen maar om even goedem dag te zeggen. Zoiets spreekt my aan." Hoewel hij naar zijn zeggen volko- men gelukkig is in het Tiroolse dorp weet Helmuth Specker dat hi) door de Ehrwalders nog altijd als een ,,in- dringer" wordt beschouwd. „De be- volking begrijpt weinig van wat ik doe. Ik produceer niets." Hy typeert zyn isolement met een verhaal. „Toen ik hier kwam ben ik lid ge- worden van de plaatselyke schietver- eniging. In Krefeld deed ik ook aan sportschieten. Het was vreselijk gezel- lig. Na afloop van de clubavonden dronken wij gezellig een biertje en iedereen was vreselijk amicaal. Ik was volledig geaccepteerd. Althans dat dacht ik. Later bleek dat helemaal niet het geval te zyn. By een auto- ongeluk werden mijn vtouw, moeder en ik zwaar gewond. Weken lang hebben wy thuis gelegen. Je verwacht dan toch dat je vrienden van de schietvereniging eens op bezoek ko men. E6n van onze relaties is Cleton Meyer Internationale Handelsonderneming B.V. Deze middelgrote onderneming is thans gevestigd in het Groothandelsgebouw te Rotterdam, maar men betrekt binnenkort een modern, verbouwd pand aan de Van Beethovensingel te Vlaardingen. Het oude pand aan de 14e Industrie- straat wordt nu alleen nog gebruikt als werkplaats en magazijn. Tot van- daag werd een afgescheiden gedeelte van die ruimte gebruikt als show room. Dat werd echter veel te klein. Ook zijn andere ruimten als toiletten en kantoor aanzienlijk verbeterd. ,,Het is vergeleken bij het andere pand een enorme luxe orh een heren- en een damestoilet te hebben. Ook is het kantoor hier veel beter aangepast aan de steeds groter wordende stroom werk. Wat mijn functie pre- cies is? In de paieren heet ik eigenaar Directeur wil ik helemaal niet heten. Als een directeur een dakpan op z'n kop krijgt kan-ie evengoed hartstik- Illegaal in Nederland verblijvende buitenlanders vermijden begrijpelijkerwijs contacten met officiifle instanties. Hun angst om te worden opgepakt en over de grens te worden gezet kan ech ter tot onaanvaardbare situaties leiden. Bijvoorbeeld als een buitenlander ziek of gewond is en niet naar een dokter of ziekenhuis durft te gaan. De in Rotterdam verblijvende ille- gale buitenlanders hoeven niet bang te zijn dat geneeskundige behande- ling registratie tot gevolg heeft. Ie dereen heeft recht op geneeskundi ge hulp; indien men niet verzekerd is. De verzorging van onverzekerden wordt bekostigd door de Gemeente- lijke Sociale Dienst. Deze dienst doet dit zonder de Vreemdelingenpolitie in te lichten over de indentiteit van de patient. Ook de Gemeentelijke Geneeskundi ge en Gezondheidsdienst (GG en GD) en de ziekenhuizen spelen geen in- formatie over de persoon door naar de Vreemdelingenpolitie. Hetzelfde geldt voor de huisartsen^ Voor deze opdrachtgever zoeken wij kontakt met kandidaten voor twee part-time vakatu- res van De aan te stellen medewerksters zullen op de afdelingen financiele resp. kommercigle ad ministrate gaan werken in een team van jonge mensen. De taak bestaat voor een groot deel uit het bedienen van een beeldschermterminal en verder uit het verrichten van geva- rieerd administratief werk. Voor deze funkties wordt gedacht aan aktieve jonge vrouwen, die naast een MAVO- diploma en typevaardigheid kunnen bogen op een nauwkeurige werkinstelling. Tevens wordt de bereidheid gevraagd om zonodig kollega's te assisteren of te vervangen. Geboden worden een plezierige werkkring, een goed salaris en een modem pakket sekun- daire arbeidsvoorwaarden. De werktijden zijn van 12.45 tot 16.45 uur. Gefnteresseerd? Bel dan voor meer informatie en/of het aanvragen van een sollicitatie-formulier met: ADVIESBUREAU VOOR PERSO- NEELSZAKEN A.V.P., Zijl 10b, 3011 PX Rotterdam, tel. 010- 114140 of eventueel vanavond tussen 20.00 en 22.00 uur tel. 01890- 6888 (mevr. J.E. van der Linden). De Pas 65-regeling is verruimd. De o- verheid kijkt nu breder tegen het be- grip „paar" aan. Getrouwd of niet, twee mensen die duurzaam samen- wonen, van wie de een tenminste 65 jaar is en de ander tenminste 60, kun nen voor een Pas 65 in aanmerking komen. In de ruime show room staan alle Mazda's uitgestald. zijn er 150 auto's verkocht. Het mo- dellenprogramma is vanaf 1977 helemaal vernieuwd en dat is aange- slagen bij de klanten. Mazda veran- dert tenminste niet ieder jaar van model, zoals andere Japanse merken wel doen. ke dood zijn. Ik heb vier man perso- neel, die al tussen de vijftien en vijf- entwintig jaar bij ons werken. Daar zijn we heel erg gelukkig mee." Ook aan de kinderen van bezoekers van de showroom is gedacht: in een gezelhg hoekje van het pand kunnen zij zich best vermaken. Zo staat daar onder de andere een Lego-tafel, met ingebouwde bouwplaten. Daar kun nen de kinderen naar hartelust op bouwen. Verder in de ruimet staan ook nog gezellige zitjes, zodat de klanten op hun gemak nog eens over hun eventuele keus kunnen praten. Een mooie ruimte, waarin aan alles gedacht is. Dit geldt dus niet alleen voor echtpa- ren, maar ook voor samenwonende vrienden of vriendinnen, broer en zus etc. Twee samenwonenden worden met een echtpaar gelykgesteld als zy minstens een jaar samenwonen op 6en adres. De regeling gaat alleen op voor paren, niet voor grotere samen wonende groepen. Zo is ooit „nee" gezegd op de aanvraag van een kloos- ter om ook de kloosterlingen die tus sen de 60 en 65 jaar waren voor een Pas 65 in aanmerking te laten komen. In zulke gevallen worden alle samen wonenden als individu beschouwd en moet iedereen dus minstens 65 jaar zyn. De Pas 65 kost f7,- en geeft korting op vele terTeinen. Zo kan men er goedkoper mee reizen in trams en bussen. Ook vele culturele en goedkoper mee reizen in trams en bussen. Ook vele culturele en recre- atieve voorzieningen kosten de hou- der van een Pas 65 minder dan het normale tarief. Ook (gewezen) Nederlanders die in het buitenland wonen kunnen onder bepaalde voorwaarden voor een Pas 65 in aanmerking komen. Tot 1971 toe was garage Hoogwerf geen auto-dealer geweest. Pas in dat jaar werd besloten, nieuwe auto's te gaan verkopen. Het merk werd Maz da. Eigenaar A. Hoogwerf Jr. hier- over: ,,Op dat moment konden we niet veel zeggen natuurlijk over de kwaliteit van Mazda, maar achteraf gezien blijkt de kwaliteit van deze auto's prima te zijn. We hebben nooit spijt gekregen. kleinzoon in 1980 een nieuwe show room zou openen, die- voor Vlaar dingen althans - uniek genoemd kan worden. Dat unieke zit in de twee etage's van het pand. Op de begane grond staan auto's opgesteld, maar ook op de daarbovengelegen etage kunnen flink wat auto's neergezet worden. Deze auto's worden met een hydraulisch hefplateau naar bo- ven gebracht. Na de oorlog ging 'de opa van de hui- dige eigenaar verder in het garage-we- zen, samen met twee zoons. In 1968 kwam ook zijn kleinzoon in de zaak. *Het nieuwe pand van Mazda Hoogwerf op de hoek van de vierde Industrie straat en de Taanderijstraut. De resultaten zijn er dan ook naar: we hebben een vaste klantenkring opgebouwd en in de laatste twee jaar VLAARDINGEN - Op de hoek van de Taanderijstraat en de vierde Industrie- straat in Vlaardingen kunnen toekomstige autokopers of geinteresseerden van- daag terecht in de gloednieuwe showroom van Mazda-dealer Hoogwerf. Het pand met een totale vloeroppervlakte van ruim 700 vierkante meter zal plaats bieden aan de gehele reeks Mazda's waar sinds de modellenreeks totaal vernieuwd werd een steeds grotere vraag naar komt. Vandaar dat Mazda- Hoogwerf besloot uit te breiden. Het resultaat mag gezien worden. Toen de heer A. Hoogwerf voor de aan de Boterstraat, kon hij waar- oorlog begon met een garage bedrijf schijnlijk niet vermoeden, dat zijn Ontdek in onze uitgebreide en steervolle toonzalen HET VOORDEEL VAN KWALITEIT

Schiedams Nieuwsblad | 1980 | | pagina 7