■II Als de TVniets biedt Activiteiten in 'de Vier Molens' Schiedams Nieuwsblad Nieuw talent ontdekt bij filmwedstrijd Toneelgroep „Groeton brengt „de Schaduwkuil" Is de gemeente aan het „autootje pesten"? De Driehoek maakt kennis in competitieverband W er eldgebedsdag Stichting Vrouwen Overleg WOENSDAG 5 M AAR I I9.S0 10-520 w* I* SCHIEDAM Een der nieest besproken onderwerpen in de afgelo- pen tijd is ongetwijfeld de Burgemeester Knappertlaan. Of het nu bij de bushalte, in de wachtkamer van de dokter of op een familie- feestje is, overal zijn de aldaar verrichte werkzaamheden het onder- werp van gesprek. Opvallend is dat daarbij de opmerking'autootje pesten' steeds weer terugkeert, terwijl ook heel wat stadsgenoten zich zorgen maken over het feit dat er nog niaar een rijbaan over is gebleven. Uitwijken bij een dreigende botsing, zo zegt men. is er nu niet meer bij en wat gebeurt er als er tijdens de spitsuren een ambulance naareen der Schiedamse ziekenhuizen moet. Files door Ria Koppenhagen Overlast Groenstrook Ongevallen m IMP WM tg MIIIr-I* Quibus Jeugdvoorstellingen Lezing Film De Trechter Exposities Artistiek Explosie na brandstichting Ongeval Brand Inbraken Diefstal Opgelost •4*1 Ws. Jtyt* V* 48 .ft! ft '-iMf4 i 4'- Burg. Knappertlaan op de weegschaal De verkeersdeskundige van onze stad de heer Van der Vlist, ziet het alle- maal tninder somber in. 'Door de jaren Heen', zo vertelt hi.i, 'is het verkeer op de B.K.laan steeds meer toegenomen. A) in 1978 kwamen in verband daarmee bewoners van de laan en medewerkers van de Bewo- nersvereniging Schiedam West met het verzoek maatregelen te treffen tegen de grote hinder die men van het vooral doorgaande verkeer onder- vond. Omdat het toen nog niet moge- lijk was de zaak grootscheeps aan te pakken, werden er voorlopig zebra- paden en wegversmallingen aange- legd. De vraag naar wat meer groen trachtten we op te lossen door het plaatsen van bakken op het midden van de weg. Deze plantenbakken blijken echter niet te voldoen en ver- dwijnen dus weer. Daarvoor in de plaats komt er een groene midden- berm. In samenwerking met de com- missie van ruimtelijke ordening werd besloten het projekt fase-gewijs uit te voeren waarbij de bewoners zoveel mogelijk inspraak krijgen'. Dat door het wegvallen van een rij- strook grotere files zouden ontstaan gelooft de heer Van der Vlist niet. 'De capaciteit van de weg', zegt hij, ,,gaat er nameli.ik niet mee aehteruit want zowel in de richting van de stad als naar Vlaardingen komt en gaat men over een 66nbaansweg. Alleen het even snel willen passeren is nu niet meer mogelijk, terwijl ook het harde rijden door de versmalde rij baan wordt tegengegaan. Tijdens de werkzaamheden gebeurde het inder- daad wel dat het verkeer enige tijd volkomen stil kwam te staan maar dat was dan geen gewone file- vorming maar het gevolg van het te verrichten werk". Op de veel gehoorde opmerking:„ze willen je gewoon dwingen een andere route te neinen", reageert de ver keersdeskundige:,,Voorlopig zal dat niet eens mogelijk zijn want de B.K. laan vormt nu eenmaal een verbin- ding met het centrum van Schiedam. In de toekomst zal daar het door gaande verkeer wel worden terug- gedwongen. Als de trambaan op de Broersvest er ligt zal er ook daar maar e£n rijbaan overblijven. Als alternatief zal er dus een rondweg moeten komen. De beste mogelijk- heid hiervoor is doortrekking van de Burgm. van Haarenlaan over de West- Frankelandsedijk langs Wilton in de richting van het oude Gusto terrein. Bovendien zal de verkeersdruk met de opening van de oren van rijksweg negentien ook flink afnemen' Voor het standpunt dat er beter eerst een rondweg had kunnen komen voor de B.k.laan onderhanden werd genomen heeft de heer van de Vlist wel begrip. „Normaal gesproken zou dat ook de meest simpele oplossing zijn geweest", vertelt hij, maar op de B.K.laan moesten dit iaar drin- gende onderhoudswerkzaamheden worden verricht. Omdat in verband hiermee de weg toch geruime tijd af- gesloten moest worden leek het ver- standiger de boel maar ineens totaal aan te pakken. Anders zou je twee- maal kosten moeten maken". Bij de bewonersvereniging Schiedam West is men blii dat het probieem van de B.K.laan nu wordt aangepakt" De werkgroep van de B.K.laan", zo vertelt Jaap Nieswaag, heeft alle moeilijkheden die er waren eens op een rijtje gezet. En dat waren er heel wat. Uiteindelijk loopt de weg dwars door een woonwijk heen. De leerlin- gen van drie scholen, bewoners van een bejaardentehuis en bezoekers van het ziekenhuis moeten er meer malen per dag oversteken. Door het harde rijden werd dit steeds gevaarlijker. Bovendien is het voor de bewoners van de laan tijdens de zomermaanden onmogelijk om een raam open te zetten in verband met de uitlaatgas- sen. Ook de geluidsoverlast is verre van toelaatbaar. Tijdens metingen, ver richt door de consumentenbond, kwam vast te staan dat tijdens de pieken het geluid tussen de 70 a 75 decibel schommelde. Als je nu weet dat het maximum toelaatbare getal 50 is, weet iedereen wat dat bete- kent. Die metingen zijn trouwens ver richt op het voorste gedeelte waar de huizen nog een flink eind van de weg afstaan. Op het gedeelte van de Von- dellaan tot Vlaardingen is dat dus nog een haartje erger". Wat er precies gaat gebeuren met de middenbermen op de B.K.laan vertel- de de heer Hoogeweij, hoofd van de afdeling plantsoendienst.,,De zijber- men zullen uit gras bestaan omdat men daar ruimte moet houden voor het in- en uitstappen voor geparkeer- de auto's en het ophalen van het huisvuil. Op de middenberm zullen afwisselend boinen, heesters en gras- stroken komen Inmiddels wordt er op de B.K.laan hard gewerkt en buigt de werkgroep zich over de plannen met betrekking op het Rubensplein. Jaap Nieswaag van de Bewonersvereniging Schiedam West is nog op zoek naar een bruik- baar idee om op het plein iets te laten verrijzen als een soort stadsher- kenning. 'Misschien een boei of fontijn' oppert hij. Iedereen die denkt daarvoor een goed plannetje te hebben wordt verzocht contact met hem op te nemen. Met een bruikbaar idee dus naar: Jaap Nieswaag, Vondellaan 36, telefoon 264358 Ter hoogte van het Julianapark komt bijvoorbeeld beplanting terwijl er op het Rubensplein een concen trate van bomen zal ontstaan. In verband hiermee zal ook de vorm van het plein enigszins wijzigen. Boven dien zal er tegelii kertijd gezocht wor den naar een oplossing om de Linde- bomen die langs de B.K laan staan een betere voedingsmogelijkheid te geven". Meer groen dus in ruil voor ecr. rij- strook, die naar de mening van heel wat automobilisten onmisbaar is. De heer Van Kleef, woordvoerder van de RET is het daar niet helemaal mee eens. „We geloven wel degelijk dat door het versmallen van de weg vooral in de spitstijden grotere "Na half vier maakt de jeugd dankhaargebniik van de afgesloten weggedeeltes. wachttijden ontstaan. Gevaarlijker wordt het er echter niet door, want men rijdt vanzelf minder hard. Niet meer kunnen uitwijken is een argu ment dat nergensop slaat. Wie al met die gedachte achter het stuur stapt rijdt vermoedelijk te hard en niet oplettend genoeg". Ook bij de Schiedamse politie ziet men het aantal ongevallen nu niet direkt toenemen. Brigadier Duiven- voorde, van de verkeersdienst zegt: ,,lnderdaad is de B.K. laan een hoofdweg die nu dus versmald is. Dat er daardoor meer ongevallen zullen gebeuren lijkt ons overdreven want uiteindelijk neemt de snelheid ei daarmee het risico van een aanrijding af. Wat het voor invloed zal hebben op de verkeerssituatie is iets wat we moeten afwachten". Op de vraag hoe het nu moet met de ambulance, antwoordde men bij de GGD: „Eigenlijk kan er hooguit tijdens de spitsuren iets vastlopen. Die mogelijkheid is trouwens heel gering want er zijn voldoende andere wegen als alternatief. Vanuit Nieuw- land en Groenoord is de Aleida- straat een prima oplossing en vanuit het centrum kunnen we via de Wil- lem de Zwijgerlaan. Zou er op de B.K.laan zelf iets gebeuren dan kun nen we in geval van nood altijd via het rijwielpad erbij komen". Niet alle bewoners van de B.K.laan zijn overigens tevreden over de ver- smallingen. Slager Hoorman ziet regelmatig hoeveel moeite het een vrachtwagen hierdoor kost om te kunnen keren. „Toch is het eigenlijk de schuld van de automobilist dat het zover gekomen is", zegt hij. „Hun harde rijden heeft er voor ge- zorgd dat dit gebeurde". „Ideaal is het niet", vult zijn vrouw aan, „want als de vuilniswagen over de laan rijdt ontstaat er direkt een flinke file, wat weer agressie opwekt bij de auto- bestuurders. Ik had meer gezien in een vrije busbaan, maar wie ben ik?" besluit ze lachend. Zondag 9 rnaart is de Big Band Rot terdam in cafe de Quibus. De groep onder leiding van Rob van der Linden, bestaat uit twintig man. De bezetting telt vijf saxofoons, vier trombones, vier trompetten en een ritme sectie van vijf man. Het optre- den begint zoals gewoonlijk om half tien's avonds. Op zaterdag 8 maart om half drie 's middags is Clown Woudi in De Teerstoof met zijn ,,Clownspro- gramma II". De voorstelling is ge- schikt voor kinderen vanaf 4 iaar. De kaartjes kunnen worden gereser- veerd van maandag tot en met vrij- dag via de VVV Schiedam, telefoon 266000 en zaterdag van 13.00 uur via het theater, telefoon 269455. Gereserveerde kaarten dienen uiterlijk een kwartier voor de voorstelling te worden afgehaald. In het Passage Theater kunnen jeug- dige filmliefhebbers op zaterdag, zondag en woensdagmiddag om twee uur gaan genieten van „De kat van de melkweg" een film van Walt Disney. Jake, een ruimtekat, moet met zijn vliegende schotel een noodlanding maken op de aarde. Binnen zesen- dertig uur zal hij zijn ruimtevaartuig wwer hersteld moeten hebben anders is voor de kans verkeken ooit weer weg te komen. Het leger zit hem echter op de hielen. Wilson probeert Jake te helpen maar diens geheime krachten blijken een betere be- scherming dan de plannetjes van Wilson. Nu wordt het voor Jake pas echt moeilijk. Landsaat, schilderijen, grafiek en tekeningen en: Vrienden Schenken, een tentoonstelling waarop alle schenkingen die de Vereniging Vrienden van het Museum de af- gelopen vijfentwintig jaar aan het Museum deed zijn, verzameld. Het Museum is dagelijks geopend van 10 tot 17.00 uur, zondags van 12.30 tot 17.00 uur. De toegang is gratis. Op dinsdag 11 maart om acht uur 's avonds wordt in het Stedelijk Mu seum een lezing van de Historische Vereniging „De zakkendragers" gegeven door M. v.d. Velde. Op vrijdag 7 en zaterdag 8 maart is er in Theater De Teerstoof geen voorstelling. Van 5 tot en met 12 maart draait in het Passage Theater de film „Speedtrap". Pete Novic is een meedogenloze priv6 detective, die door verzeke- ringsbedrijven is gehuurd om een ver- nuftig werkende autodief te pakken. Deze dief, met de bijnaam The Road- runner, steelt wagens door middel van elektronische apparatuur zonder ze zelfs maar aan te raken. Niemand heeft de dader ooit gezien. Politie agente Nifty Nolan is aangesteld om met Novic, waarmee ze reeds lang bevriend is, samen te werken. De druk wordt steeds zwaarder, vooral wanneer er een auto wordt gestolen die heroine bevat die toebehoort aan een groep gangsters die samenwerken met Hogan, de plaatseliike politie- commissaris. Dus moeilijkheden te over voor de speurders. De film, waarin veel spectaculair auto-stuntwerk is te zien, is toegan- kelijk voor personen van 16 jaar en ouder. De voorste llingen zijn dagelijks om 7 en 9.15 uur. In Passage Bio staat deze week „Vrouwtjes die voor het grijpen liggen" op de spoelen. Een dolle sexfilm die zich afspeett in een oud kasteel dat als hotel is ingerieht. Uitgerekend boven het bed in de bruidssuite hangt het schilderij van de jong overleden graaf en zijn echtgenote. De graaf, die al geruime tijd het liefdesspektakel vanaf het doek heeft gevolgd, besluit op een gegeven moment uit de lijst te stap- pen en aan zijn verlangens toe te geven. Een en ander veroorzaakt verwarrende toestanden onder de hotelgasten. Een archeoloog, die in het kasteel op zoek is naar een schat en een verhouding heeft met de eigenaresse, probeert er achter te komen wat er nu allemaal aan de hand is. Kijkers van 16 jaar en ouder kunnen de film, die dagelijks draait om 2, 7 en 9.15 uur (behalve op maandag), gaan zien. SCHIEDAM In het Dienstencen- trum ,,De Vier Molens" zijn verschei- dene activiteiten te volgen. buiten het vaste programma om. Zo is er on- langs een zangkoor opgericht dat reeds 32 leden telt. Begeleid door een dirigent en een organist wordt er elke donderdagmiddag van een tot twee druk gezongen. Alle leuke wijsjes die de leden maar kunnen bedenken kunnen op het programma staan, evenals meezingers van radio en tele- visie. De leden betalen f 2,— aan con- tributie. Het koor kan best nog wat nieuw- en vooral herengeluid gebrui- ken. Op dinsdagmiddag 1 april wordt er een Klaverjasconcours gehouden. Het inschrijfgeld bedraagt f 3,-. De kaar ten zijn te verkrijgen bij de Klaverias- commissie, waarvan altijd wel iemand te vinden is in het Dienstencentrum. De handvaardigheidsgroep die elke dinsdagmorgen vanaf half elf aan het werk is kan ook nog nieuwe leden ge- bruiken. Iedereen die mee wil doen kan dan langs komen in de biblio- theek. Tot slot heeft „De Trechter" (Project voor mensen zonder werk) iedere dinsdagmiddag een informatiemiddag in het Dienstencentnim. Iedereen die een gesprek wil hebben over bijvoor beeld Sociale Verzekeringen, ontslag, huisvesting, enzovoort kan terecht bij de medewerkers van ,,De Trechter". Ook informatie over alle cursussen en activiteiten die door de SWA (Schie dam Werkloos maar Actief) wordt ge- organiseerd is dan te verkrijgen. Men- sen die dinsdagmiddag niet langs kun nen komen, zijn welkom aan de Broersvest 107, telefoon 265255, al- waar „De Trechter" een kantoor heeft. Tot 10 maart zijn er in het Stedelijk Museum aan de Hoogstraat nog expo sities te bezichtigen van: Hans Onderdeel van de Rijnmond West Combinatie, waarin ook het Maassluis Nieuwsblad en de Nieuwe Vlaardingse Courant zijn opgenomen. Verschijnt op woensdag huis-aan-huis in geheel Schiedam. Kantoor Rijnmond West Combi natie: Hoogstraat 122 in Vlaar dingen. Telefoon: 010 34.67.11. Agentschap: Eurotyp, Rotterdamsedijk 238, Schiedam. Postadres: Postbus 195, Schie dam. Redaktie: Yvonne Hontele. Klachten over bezorging kan men uitsluitend doorgeven via het nummer 010 - 13.24.89 (van 8.30 tot 17.30 uur). Duo's kunnen worden opgegeven tot maandag 17 uur; gewone advertenties tot dinsdag 11.30 uur. Redaktionele kopij dient uiterlijk maandag 17 uur binnen te zijn. SCHIEDAM Vijf kandidaten ver- toonden woensdagavond hun vakan- tiefilms tijdens de wedstrijd van de smalfilmclub ,,de Driehoek". De club, die dertig leden telt, organi- seerde deze filmwedstrijd om ama- teurfilmers kennis te kunnen laten maken met „de Driehoek". Zodoen- de konden leden van de club zelf niet meedingen naar de prijzen, an ders zou er tot diep in de nacht film gedraaid moeten worden. De heer Frank uit Schiedam beet de spits af. Zijn film, gemaakt tijdens een vijfdaags uitstapje naar Londen, leverde hem een vierde prijs op: een peper en zoutstel en een sleep- kabel, om beginnende filmers mee voort te trekken. Ook de heer Odijk uit Rotterdam ontving een sleepkabel en een aan- denken voor in de prijzenkast. Zijn verfilmde vakantie in Wenen bracht hem de vijfde prijs op. Deze film werkte op de lachspieren van het publiek: vooral toen het volledige personeel van het hotel, (er leek geen einde aan te komen) werd voorge- steld, lagen enkele lieden slap onder de tafel. De heer Scheele uit Schiedam toon- de een documentaire pver de stad Schiedam, waarmee hij de derde prijs behaalde. Veel oude en nieuwe gebouwen waren in zijn film te zien. Vooral de manier waarop hij de beelden aan elkaar had gemon- teerd tot een goed lopend verhaal, oogstte applaus. De strijd tussen de heren Lans- bergen en 's-Gravendeel werd op pun- ten beslist. De keuze was moeilijk: de heer 's-Gravendeel bracht een technisch zeer goede film over zijn vakantie op de Canarische eilanden. Door beelden van lichtreclames en (bij de terugreis) stickers op de kof- fers achter elkaar te monteren, gaf hij ook blijk van artistiek inzicht. De heer Lansbergen toonde een eveneens technisch goede film over zijn vakantie in F.rmelo op de Gelder- se Veluwe. Diverse in beeld gebrachte uitstapjes met vtouw en kinderen naar DierentuLnen, speeltuinen en het IJsselmeer leverden een actievolle film op. Na enig beraad besloot de Jury, be- staande uit de heren Schreuder (van een reisbureau), Immerzeel (van Huize Brabant) en Haytema (van het Vrije Volk), de heer 's-Gravendeel te belonen met een tweede prijs en de heer Lansbergen tot winnaar uit te roepen. Beiden kregen een fles drank en prijzenkastvulling overhandigd. Op 19 maart is er weer gelegenheid tot het vertoncn van vakantiefihns in wedstrijd verband. Wederom zijn ook niet-leden welkom. Belangstel- lenden kunnen zich opgeven bij de heer J. van Buuren, telefoon 708537 of de heer L. Witkamp, telefoon 703275. De avond wordt in het ge- bouw Christelijk Sociale Belangen, aan de Lange Haven 73, gehouden en begint om acht uur 's avonds. SCHIEDAM - ..Vrijheid in Verant- woordelijkheid" is het thema van de „Wereldgebedsdag", die vrijdag 7 maart gehouden wordt. De Wereldge- bedsdag was in het begin van deze eeuw in de Verenigde Staten een ge- bedsdag voor de zending. Gaandeweg is hij uitgegroeid tot een wereldom- vattende beweging van Christenen die zich met elkaar verbinden in een vast- gesteld gebedsonderwerp. Op de eer- ste vrijdag in maart 1980 spreken Christenen in 1 50 landen dezelfde ge- beden uit en verdiepen zich in hetzelf- de thema. Dit jaar hebben vrouwen uit Thailand het onderwerp voor de Wereldgebeds- dag aangereikt. Het land, dat 1 5 maal zo groot is als Nederland, telt 40 mil- joen inwoners, waarvan 400.000 men- sen het Christendom belijden. Een groot probieem in Thailand is de ver- slaving aan verdovende middelen. Een groot deel van de collecte-op- brengst in alle deelnemende landen is bestemd voor hulp aan drugverslaaf- den. De bijeenkomsten in Schiedam wor den 's avonds gehouden in de Luther- se Kerk aan de Oranjestraat, hoek Westvest; aanvang acht uur, in de Ge- reformeerde Kerk, ,,De Ark", aan het Hargaplein; aanvang half acht en in het Dienstencentrum „De Woud- hoek", aan het Heyermansplein; aan vang acht uur. SCHIEDAM - De toneelgroep ..Groeton" geeft vanavond, woensdag 5 maart, een voorstel ling van het toneelstuk ..de Scha duwkuil" van Michael Christofer. Om acht uur is iedere geinteresser- de welkom in Dienstencentrum „de Woudhoek", Heijermansplein 38. De toegang is gratis. Het stuk handelt over drie perso nen, die weten dat /ij binnen kor- te tijd zullen overlijden. Zij brengen in atwachting van het einde hun dagen door in een bungalow, hen ter beschikking ge- steld door de leiding van een zie kenhuis. Samen met hun naaste verwanten moeten zij hun onge- loof, opstandigheid en aanvaar- ding van het onvermijdelijke zien te verwerken. Omdat de drie hoofdfiguren uiteenlopende ka- rakters hebben, kan men de verschillende gevoelens die zij hebben een doorsnee noemen van de emoties die bij het publiek leven. Na afloop van de voorstelling is er gelegenheid om na te praten met de deelnemers van het Welzijns- werkersoverleg Schiedam Noord en de heer Oostvogel, een ster- vensbegeleider van het Anthonius- ziekenhuis. SCHIEDAM Op donderdagavond 6 maart is er in Theater De Teerstoof een feestavond die wordt georgani- seerd door de Stichting Vrouwen Overleg. Op de avond zal informatie worden verschaft en zullen verschei- dene VTouwengroepen liederen, sket ches en gedichten ten gehoren bren gen. De avond begint om 8 uur. De toegangsprijs bedraagt f.l.-. Zaterdag 8 maart is er in Passage Bio een filmmiddag van de Stichting Vrouwen Overleg. De vrouwenfilm die wordt vertoond is van Hongaarse makelij en draagt de titel ,,Adoptie". De toegangsprijs voor de film die duurt van vier tot zes uur bedraagt f.3.50. Er is,kinderopvang aanwezig. Vrouwen die hun medewerking willen verle'rten bij de kinderopvang kunnen zich aanmelden bij Jachinte Winnubst, Begijnh'of 21, telefoon 732616. Zondagmiddag rond 1 uur trof de politie op het bouwterrein aan de Hargalaan een achttal jongeren aan rondom in brand gestoken bouw- materialen. Op het moment dat vier wetsdienaars hen wilde aanhouden en de groep de benen trachtte te nemen, klonk er een geweldige explosie waarbij een dertig meter hoge steek- vlam ontstond. De oorzaak hiervan was een op het vuur gezette gasfles die in vele stukken uit elkaar spatte. Uit nieuwgierigheid, over wat er dan zou gebeuren, had men de fles in de vlammen geworpen. Ongetwijfeld had een aantal jongeren als ze niet net op de loop waren ge- gaan voor de politie, ernstige ver- wondingen opgelopen. Nu kwam men er met de schrik vanaf. De inmiddels gealarmeerde brandweer bluste het vuur. Nader onderzoek wees uit dat op het bouw terrein ook twee tanks stonden waar in zich ongeveer duizend liter pro- paangas en twintigduizend liter dieselolie bevond. Na verhoor aan het hoofdbureau zijn zes van de acht jongeren naar huis gezonden. Twee van hen, een veertien- en zestienjarige, afkomstig uit Vlaardingen, werden gearres- teerd. Afgelopen zondag kwam tijdens het crossen op het braakliggende terrein aan de Paralleiweg een 18-jarige motorrijder ten val. Met een zware hersenschudding en een gebroken rechter pols werd hij de Nolet- stichting opgenomen. Door onbekende oorzaak ontstond zaterdag 1 maart brand in een schuur aan de Rijnstraat. Zes nieuwe wielen, elektrische onderdelen en wat gereed- schap gingen in vlammer op. De brandweer bluste het vuur. In de nacht van 28 op 29 februari werd ingebroken bij Rovato aan de Hof van Spaland. Na het inslaan van een ruit vertrok dfnen met drie cas- setterecorders en een versterker ter waarde van f.l000,-. Ook het hoofdgebouw van de VROM aan de Ringerstraat kreeg die nacht ongewenst bezoek. Na het forceren van een deurwerd, om zich toegang te verschaffen tot een volgende ruim te, een gat in een muur geslagen en een houten kast opengebroken. Een kistje waarin ongeveer f.500,- en cheques en girobetaalkaarten ter waarde van f2500,-, zaten is ver- dwenen. Tussen 27 en 28 februari verdwenen uit een tuinhuisje op Vijfsluizen koperen miniaturen, gereedschap, een wandkleed, staaflantaani en wat etenswaren. Na het vernielen van een ruit was men naar binnen gekomen. Bij een poging het schuifraam van een vitrine, bij De Kandelaar aan de Gerrit Verboomstraat, te for ceren werd op de avond van 1 maart voor ongeveer f.200,- schade aange- richt. Tijdens het winkelen bij de Edah aan de Nieuwe Damlaan raakte een 28-jarige Vlaardinger donderdag zijn polstas kwijt. In de tas, die in de boodschappentas aan de winkelwa- gen zat, zaten een bank- en giropas, eurochequs, rij- en ketntekenbewijs en enige persoonlijke bescheiden. Twee inbraken die in de afgelopen tijd ziin gepleegd bij Dixon aan de Hoogstraat zijn opgeiost. Een 17 jari- ge en 18 jarige Schiedammer beken- den de inbraken op 22 februari en 29 december van het vorig jaar te hebben gepleegd. In totaal f.9200,- Een van hen is inmiddels voorgeleid bij de officier van justiti.

Schiedams Nieuwsblad | 1980 | | pagina 3