IS ■IB lay-outman/vrouw op zoek naar 'n goeie baan? lay-outman/vrouw met ervaring in I vaktijdschriften? We zijn weer aan het indutten I MM lay-outman/ vrouw, bel 010-260260 TKORT reispwoyamcE Leef je leven CENTRALE VERWARMING AIRCONDITIONING Bisschoppelijke vastenactie voor project in Zambia Mais Onze levenswijze bedreigt de biosfeer Ambtenaren kunnen eerder stoppen Straatcollecte Ontbossing Antieke blank pre tie n meubelen van gocde kivalileit Opsporingsdienst huisdieren VVOENSDAG 5 MA ART 19X0 10-521 Hn ervaring met vaktijdschriften? Bel dan 010-260260 en vraag naar de heer Kampert. Bel dan voor 'n goeie baan 010-260260, Vraag naar de heer Kampert, Feet en Rini v.d. Hoeven Hoogstraat 61-63 Vlaardingen tna/di. gesloten Tel. 010-355104 U heeft ervaring met vaktijdschriften en bent op zoek naar 'n goeie baan? Bel dan 010-260260. Vraag naar de heer Kampert. vzc Mercuriusstraat 41. tel. 34.21.63, VLAARDING EN Rotterdam Meent 84, tel. 010 - 333887/333879. Capelle a/d IJsselKoperwiek 32. tel. 010 503703 Pater Jan heeft maismolen nodig *Als de vastenactie genoeg geld opleverd, hocft de mais in Lumimba niet meer met de hand gestampt te worden. SCHIEDAM/VLAARDINGEN/ MAASSLUIS In het kader van de Bisschoppelijke Vastenactie Neder- land wordt er van 20 februari tot 6 april door de katholieke scholen en kerken in Schiedam. Vlaardingen en Maassluis een actie gevoerd ten bate van een projekt in Lumimba, een plaatsje in het oostelijk deel van Zambia. De Bisschoppelijke Vastenactie Nederland is een kerkelijke organisa- tie die projecten in de ontwikkelings- landen hulp biedt op sociaal en eco- nomisch gebied. Het dekanaat Schie dam, dat Vlaardingen, Schiedam en Maassluis omvat, kiest jaarlijks een van die projekten uit om tijdens de vasten actie voor te voeren. Deze ac- ties worden altijd gesteund door de katholieke scholen en kerken uit de drie Maassteden. Dit jaar is de keuze gevaLlen op een project van pater Jan van der Pol die werkt voor de missie in Lumimba. Zijn plan oinvat onder andere de op- bouw van het onderwijs en de in- richting van de plaatselijke polikli- niek en omdat te kunnen realiseren, is het noodzakelijk dat Lumimba een nieuwe maismolen krijgt. Voor de aanschaf van die molen gaan de katholieke scholen en kerken geld inzanielen onder het motto ,,Samen bouwen met mij" Lumimba ligt in de streek die grenst aan Malawi en Mozambique. Het ligt erg afgelegen en de streek is dun be- volkt. Het land is er bijzonder vrucht- baar maar de wilde dieren richten grote schade aan op de akkers. De landbouw kan daardoor alieen voor- zien in de dagelijkse behoefte van de plaatselijke bevolking. Bij' de uitvoe- ring van het projekt wil men voorzie- ningen treffen om de dieren van de akkers af te houden. Het belangrijkste voedsel voor de be- woners van Lumimba is Mai's. De mais moet voor het gebruik gestampt worden en dat is een zwaar en tijd- rovend karwei in het hete klimaat van Zambia. De tijd die hiermee verloren gaat, zou men beter kunnen gebruiken bij de realisatie van het project. De verwer- king van de mais zou veel minder tijd kosten wanneer men een maismolen had en daarvoor heeft pater Jan een beroep gedaan op de vastenactie. Men heeft een bedrag nodig van f 50.000.- en dat hoopt men op te halen door het organiseren van fancy- fairs, disco-avonden, tentoonstellin- gen en informatie-avonden. Wanneer het bedrag van f 50.000.- wordt over- schreden dan zal het resterende geld ten goede komen aan andere projec ten. Meer informatie over deze actie kan worden verkregen bij Aad van der Horst, Asteratraat 13 in Vlaardingen (tel. 010-356610) en Job van der Meer, Asserdreef 30 in Maassluis f tel. 01899-14877). Tionge, wat is het toch moeilijk om elke week weer een gedicht te kiezen voor het dichtershoekje. Hoofdbrekens kost het de redactie steeds weer om uit alles wat in onze brievenbus valt, een keus te ma- ken. Want al die persoonlijke uitingen die ons bereiken, zijn steeds weer de moeite waard. Er zit van alles tussen, van speelse, humoris- tische "plaatjes" van gedichtjes tot scherpe aanklachten tegen maat- schappeliike misstanden. En ons dichtershoekje staat nog steeds open voor iedereen die de dichtvorm (het hoeft niet te rijmen),wil gebrui ken voor wat hij of zij te zeggen heeft. Natuurlijk kunnen de gedichten die u inzond, ook de gepubliceerde, meedingen in het Nationaal Concours voor zondagsdichters, waarover u vorige week in ons blad meer kon lezen. Voor informatie is de re dactie telefonisch bereikbaar onder nummer 352911. Een goed raad krijgen we deze week van een Schiedamse lezeres. Leef je leven Mens leef je leven Om het even Wat de inhoud moge zijn. Leef je leven Met z 'n vreugde, kommernis Zorgen en pijn. Zeg niet, dat doe ik morgen wel Wat vandaag had kunnen zijn. Een mensenleven is zo kort Dus mens leef je leven Want je weet niet Hoe het morgen wordt. MAASSLUIS Binnenkort kunnen ook in Maassluis gemeente-ambtena- ren eerder met pensioen. of vervroegd uittreden, zoals dat officieel heet. Hierbij volgt Maassluis de algemene voorschriften daarvoor, die zijn opge- steld door minister Wiegel van binnen- landse zaken in overleg met de lande- lijke ambtenarenorganisaties. Volgens die regeling kunnen ambtenaren van 63 jaar en ouder onder bepaalde voor- waarden vervroegd stoppen met wer- ken. MAASSLUIS Burgemeester en wet- houders van Maassluis hebben aan de Vereniging tot Steun aan de Rheuma- bestrijding vergunning verleend voor het houden van een straatcollecte in de week van maandag 10 maart tot en met zaterdag 1 5 maart aanstaande. Voor eventuele andere inzamelingen in de genoemde week heeft het ge- meentebestuur geen toestemming verleend. 'i/arita SCHIEDAM De „Stuurgroep World Conservation Strategy" (Stra tegic voor het behoud van de bio sfeer) heeft vandaag, woensdag 5 maart, de staatssecretaris van Cul- tuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk. de heer Wallis de Vries, en de heer L. van Gorkom, directeur-gene- raal Internationale Samenwerking.de strategic aangeboden. In meer dan 30 landen is de „Strate- gie" aan de regtringen aangeboden. Deze moet een halt toeroepen aan de snelle verslechtering van ons milieu en de vernietiging van natuurlijke hulpbronnen, om kort te gaan: het behouden van de biosfeer". Dat is de buitenste dunne laag van de aardkorst en de atmosfeer en alle leven daarop en daarin De heer Westerman, oud-secretaris van het Wereld Natuur Fonds, zegt hierover: ,,A1 in de jaren veertig waren er mensen die waarschuwden voor de gevolgen van onze levenswij ze. Het rapport van de Club van Rome, uit 1972, waarin de gevolgen uitgestippeld waren. heeft velen wakker geschud. Maar we zijn weer aan het indutten, en de kreet ,,Het zal mijn tijd wel duren" wordt door velen gebruikt" Een voorbeeld van onze levenswijze is ontbossing. Door de ontbossing van heuvelachtig terrein wordt de vruchtbare laag aar- de niet meer vastgehouden door wor- tels. Regen spoelt deze laag weg, waardoor alleen een onvruchtbare hoop stenen overblijft. Dit gebeurt veel in ontwikkelingslanden. De men- sen moeten om aan brandhout te komen het land in wijde kringen om hun dorpen heen ontdoen van alle bomen en struiken. waardoor er uit- eindelijk niets overblijft Mest en oogstresten, die noodzakelijk zijn om de vruchtbaarheid van de grond te herste'len, worden ook al voor brand- stof gebruikt In de Westerse landen verdwijnt jaar lijks 3000 vierkante kilometer goed bouwland onder wegen en gebouwen. Om nog maar te zwjjgen over de ver nietiging en de vergiftiging van ons milieu, het uitsterven van planten en dierensoorten, het verdwijnen van de tropische regenwouden ,,De strategic voor het behoud van de biosfeer moet uitgewerkt worden door vele deskundigen en beleidsbe- palers, maar ook alle burgers moeten actief bijdragen door hun levenshou- ding te veranderen. We moeten er niet langer van uitgaan dat we de Aarde van onze voorouders hebben geerfd, maar dat we hem van onze kinderen hebben geleend", aldus de Stuurgroep. Mensen in ontwikkelingslanden moeten vaak uren lopen om aan brandhout te komen De van struiken en bomen ontdane gebieden raken nooit meer uit zichzelf begroeid. De Stichting Amivedi meldt de vol- gende gevonden en vermiste huis dieren: Vermist: een zwarte gemeleerde poes met een gele streep onder de kin: een bruin/zwart gestreepte poes met een witte buik: een grijs/zwart gestreepte poes 7 mnd: pas gesteriliseerd (Snoopie) en een zwart/bruine bas- taard hond met een krulstaart (Teddy), alien Vlaardingen. Een gestreepte poes met een witte borst en rode band, een zwarte kater met witte bef, poten en witte rechtersnorharen (Goossie). beiden uit Maassluis. Een zwarte poes met witte nek, witte borst, witte voorpootjes en 66n witte en 66n zwarte achterpoot (Rikkie), Schiedam. Een grijs/zwart gestreepte gesterili- seerde poes met gele band en bel (Pinkeltje) uit Schiedam en een grote zwarte bastaard Labrador, reu (Atos) uit Rotterdam Gevonden: grijs gestreept katertje van 7 weken, een lapjespoes erg mager witte borst en voeten. een zwart poesje met witte borst en poten 6 mnd. en een gele parkiet, alien Vlaardingen. Een zwart-witte poes dood en een zwart-witte poes met een witte borst dood, beiden Maassluis. Een bruin beige bastaard halflang- harige hond. reu, zwarte neus draagt een ijzeren ketting uit Schiedam. Het adres voor Amivedi voor Vlaar dingen Schiedam en Maassluis is Jeanette Seen, tel. 010 - 346452. Daar kunt u gevonden en verloren dieren melden. k. - TR AINERS-MUTATIES VLAARDINGEN—Na een periode van betrekkelijke rust is het op de trainers-markt weer aardig druk. Bij vele verenigingen worden de laatste besprekingen gevoerd met de huidige of nieuwe trainer voor het nieuwe voetbalseizoen. Een tussenstand. Deze week werd bekend, dat Harry Bouquet en DVO uit elkaar gaan. Na twee seizoenen bij de Vlaardingse za- terdagclub actief te zijn geweest, zyn beide partijen in goed overleg tot de conclusie gekomen dat het kontract niet verlengd zal worden DSS'26 heeft deze week bekend kunnen maken een opvolger gevon den te hebben voor Gerard Flaes. Herman Wink, zal in het nieuwe sei- zoen de selectie van de zaterdag der- deklasser onder zijn hoede nemen. Herman Wink is geen onbekende in Vlaardingen. Hij trainde eerder het Maassluise VDL en is nu zeven sei zoenen trainer van Transvalia. Excelsior Maassluis maakte bekend, dat eerste elftal-speler Ferry Groene- weg met ingang van het volgende sei- zoen de training zal ovememen van Hans Kostense. Harry van Haaren wordt de nieuwe trainer van het Schiedamse DRZ. Bij het Vlaardingse De Hollandiaan, wordt Hans Ruitenberg de opvolger van Hans Reneirie. Joop Schop blijft nog een seizoen by Martinit, een be- slissing die ook Ger P(jl heeft geno- men om voor een tweede jaar bij RKWIK te blijven. Andre Corvelijn wordt de nieuwe trainer van eerste klasser Zwaluwen. CION-trainer Bert van Hees en VDL-trainer Gerrit Gij- sen beslissen in de loop van maart of zij ook in het nieuwe seizoen bij de huidige verenigingen blijven. VLAARDINGEN - Op de jaarlijkse algemene ledenvergadering van de Vlaardingse Zwemclub kwam voor- zitter Jan Edelijn terug op zijn al eerder gedane suggestie om rond het bestaande Kolpabad een groot bin- nensport-centrum te creeren: ,Uit- breiding van het Kolpabad kan daar- van de eerste aanzet zijn, na de rea- lisering van de tweede sporthal in de Westwyk. Het gebied waar nu de boerderij van dokter Moerman staat, ligt van iedere uithoek van Vlaardingen nog geen 2600 meter verwyderd"., aldus de VZC voorzitter, die verder zegt: ..Vlaardingen heeft minstens het dubbele oppervlakte aan overdekte zwemaccommodatie nodig om te kunnen voldoen aan de minimale eisen van zowel de recreatieve als de sportieve zwemmers." Jan Edelijn verwacht van de gemeen- te Vlaardingen, dat het op korte ter- mijn zal komen met een basisplan voor de sport in zijn geheel: „En zich Mededelingen voor deze rubriek kun nen worden gezonden aan de redac tie Hoogstraat 122, Vlaardingen of telefonisch aan onze sportinedewer- ker Peter Spek. telefoon 010-352615 niet zal laten verleiden tot kleinscha- lige, economisch niet verantwoorde projecten, als het voorstel voor bij- voorbeeld een instructiebad in de Oostwyk was". Op deze jaarverga- dering kon de voorzitter weer een aantal jubilarissen huldigen. De heer P. Nelemaat was dit jaar 40 jaar lid van VZC terwijl Wynand Houdijk en Ris Zwanenburg werden gehuldigd voor hun aandeel in 25 jaar VZC. DE HOLLANDIAAN VLAARDINGEN - De door het be- stuur van de Vlaardingse handbalver- eniging aangekondigde naamswyzi- ging zal niet doorgaan. De sponsor heeft de geldkraan dicht gedraaid! Het bestuur kon wel mededelen, dat de kans groot is dat het Waterweg- toernooi op 16 en/of 17 augustus op het terrein van De Hollandiaan zal worden gespeeld. Voor dit toernooi, zijn uitgenodigd de eerste dames- en herenteams van DWS. HVK, Unitas, UVG, Westlandia? WIK, Wilton en dan natuurlijk De Hollandiaan zelf. BADMINTONHAL VLAARDINGEN Het clubblad „Slagvaardigheden" van de Vlaar dingse badmintonvereniging Refoba, wordt een verslag gedaan van de com- missie „Eigen Hal", die moest onder- zoeken of het mogelijk was een bad- mintonhal in Vlaardingen te creeren. De commissie bestaande uit Andre de Bloeme, Jacques de Boer. Klaas Kalfsbeek en Hans van der Vlies, is een jaar bezig geweest en heeft op de algemene ledenvergadering verslag en een aantal adviezen uitgebracht. De belangrijkste waren, het nemen van een principebesluit tot het reali seren van een eigen hal, maar onder de voorwaarden, dat die eigen hal maximaal de derde hal wordt in Vlaardingen en het financiele plan zoals de commissie voor heeft gesteld ook haalbaar is. Tevens gaf de com missie het advies het opnieuw instal- leren van de voorbereidingscommis- sie, die dan als taak meekrijgt de ter tafel gekomen plannen verder uit te werken en het fiat te krygen van le denvergadering om het bestuur een volmacht te geven voor het oprichten van een Stichting „Eigen Hal". WF SCHIEDAM - Op de buitengewone ledenvergadering van de voetbalver- eniging WF werd bekend gemaakt, dat er ruim 350 inzendingen zijn bin- nengekomen om een nieuwe naam voor WF te kiezen. Vyf namen zyn door de naamwijzigingscommissie ge- selecteerd om deel te nemen aan de laatste ronde. De nieuwe naam voor WF blijft geheim tot 31 mei. Op het grote feest tijdens de Jaarmarkt en Welzynsmarkt zal die nieuwe naam onthuld worden door ex-)eugdlid Win Koevermans. Rond deze naam- onthulling op het Hema-plein is een programma georganiseerd met een jeugdshow, zanger Lobo en zangeres Ciska Peters. Vanaf het moment dat onze zoon binnenstapte met het album was het bekeken. 'Kijk eens wat ik heb', riep bij dolblij, 'helemaal voor niks gekregen'. 'voor niks?' vroeg ik wat wantrouwig en bekeek het ding eens wat nader. Bladzijden vol lege vakjes grijns- den me toe. 'En wat moet je daar dan mee?' Met een wanhopig gezicht keek zoonlief me aan 'Snap je dat nou niet. In die vakjes horen plaatjes van voetballers en die kun je kopen en zo komt het dan helemaal vol. Ik ga mijn zak- geld pakken om er een paar te ko pen'. De woorden waren nog niet eens helemaal uitgesproken of de spreker was al verdwenen. Even later keerde hij terug met een aan tal zakjes waarin plaatjes zaten. Enthousiast werden ze geleegd en op de lege bladzijden verschenen de eerste portretten der beroeps- voetballers. Vanzelfsprekend zat er ook een aatal dubbele bij maar die konden de volgende dag op school geruild worden want iedereen bleek ze plots te sparen. Zelfs in deze zo onschuldige ruil- handel is het klasseverschil der baljagers merkbaar. Voor een dubbele van een der top-spelers moeten er toch minstens twee van een lagere divisie worden ingele- verd. Het gezegde 'Alle waar naar zijn geld' is ook hier van toepas- sing. Toen de handelsgeest in de hersen- tjes der verzamelaars eenmaal was gewekt. duurde het niet lang meer of ook onderling werd er verkocht voor klinkende munt. Kopen bij een vriendje of vriendinnetje betekent namelijk dat je ieder plaatje zelf uit mag zoeken waar door je verzekerd bent van alleen maar nieuwelingen. Als emergens meer iets te halen valt is er dan altijd nog de sigarenwinkelier die de zakjes verkoopt. Met een geduld waar ik hem om bewonder. helpt hij zijn kleine klantjes, die net zo lang in de bak zoeken en door de doorschijnen- de zakjes heenkijken, tot ze er tenminste van overtuigd zijn ein goede te pakken te hebben Langzaamaan begint het album steeds voller te raken. Al het zak geld wordt omgezet in voetbal- sterren. Toch betwijfelen wij als nuchtere oudersof de verzameling inderdaad ooit compleet raakt. Onze spruit gelooft daar echter heilig in. Dat tegen die tijd een groot aantal spelers reeds van club veranderd zijn, interesseert hem minder. Als zijn gratis album maar vol komt GR1FFIJN FJJNE REIZEN.LAGE PRJJZEN

Schiedams Nieuwsblad | 1980 | | pagina 5