Elegance 'Frutsels' bfiijven belangrijk Variatie bij schoenmode H#§ imamm 40m [M Ook u zult ervaren dat uw haar beter zit door een goed geknipte coupe, omdat kniptechniek de basis is voor haarmode van nu. hair styling by herman en gerda bode Parkweg 338 Schiedam. Tel 010-702849. VOORJAAR 1980 Rijnmond-West-Combinatie ■/■■■siW/. De collegeschoen. De sportieve schoen blijft in „the picture". Vooral de colle geschoen wordt door man en vrouw gewaardeerd. De man kan naast de geijkte neutrale kleuren kiezen uit diverse lichte tinten. Varierend van zeer licht beige tot wit of zelfs geel. Ook bordeauxrood is een graag gekozen kleur. De voorkeur van jongeren gaat daarnaast uit naar de ,,bowling- schoen". De veterschoen met lage hak in frisse tinten. De da- messchoenmode kent heel wat meer varianten dan de heren. Ontwerpers werken met 26 ver- schillende basistypen, waarmee ze een collectie van ruim 200 modellen samenstellen. Het ballerinaschoentje bijvoor- beeld heeft vrijwel geen hak. Deze schoen is met alles te combineren: met de kuitbroek, cirkelrok en vooral met de zg. Oxford-style. Ouderwets wijde blouses en halflange broeken (net boven de knie) in pastel- kleuren. Het .huidige modebeeld her- haalt oude stijlen en accen- tueert in het extreme. De schoen is erg hoog of laag. De sandalette is uitgevoerd met dunne bandjes, bijvoorbeeld over de wreef en een hoge hak. De pumps behouden de aan- dacht. In tegenstelling tot de schoen met zweefhak, van vorig seizoen, zien we deze zo- mer de jaren '40-schoen terug. Puntschoentjes met kleine naaldhak. De kleuren hebben welluidende namen: porcelaine - een soort gebroken wit, eldorado - licht- bruin tegen creme aan, en adria - blauw. Net als de kleding zijn de schoenen ook verkrijgbaar in de pasteltinten, zoals vanille, p£che en romarin. De schoenen zijn gemaakt van leer, suede, linnen en lakleer. Deze winter bleek al dat acces- soires onmisbaar zijn. Mede door de sober belijnde mode speelden de „frutsels" een dominerende rol. Op de efffen getinte kleding werden broches en kettingen gedragen. Tassen, ceintuurs en hoedjes ontbraken evenmin. De modische trends van het ko- mende seizoen zijn echter kleurrijker. Toch verdwijnen de accessoires niet in de ijskast. Ronde oorknoppen, maar ook de pegelvormige oorbellen, ceintuurs, brede armbanden en shawls blijven „in". Ontwerpers hebben de shawl een nieuw leven toebedacht. Gedrapeerd over de schouder of geknoopt als een ceintuur om de middel. Shawls met bloemmotief of geometrische figuren. De invloeden van de jaren '30 laten zich gelden: doeken op het hoofd, de pun- ten strak weggeknoopt naar achteren. Sommige firma's ver- kopen modellen, waar met de vorm van het hoofd reeds re- kening mee is gehouden. De Amerikaanse haarbanden zijn tevens verkrijgbaar. Glimmende stoffen, zuiver zijden en geor gette zijn de meest gebruikte materialen. De kreet „Als m'n haar maar goed zit" is alom bekend. Het kapsel krijgt steeds meer aan- dacht. Denk maar aan de we- reldkampioenschappen Hair- styling, die eind dit jaar in het Ahoy-complex georganiseerd worden. In het haar worden haarspel- den en kammen met inge- legde ,,briljantjes" gedragen. Tip: vraag eens aan oma of zij haar sieradenbakje wil tonen. Hierin vindt men dikwijls fraaie accessoires! Franse kappers leggen het ac cent op het korte model. De korte coupes. Of deze trend ook in Nederland doorzet. In ieder geval blijven de opgesto- ken kapsels zeer fraai. Kunstig vlecht- en krulwerk. Ameri kaanse vrouwen, eigenzinnig als ze soms op het gebied van mode zijn, vinden het haar van de oogstrelende Bo Derek het einde. Deze actrice maakt in de film „10" furore. Het haar is verdeeld in vlechtjes, die ver- sierd worden met kralen. Leuk detail: Bo introduceert deze coupe. Voordat zij echter in Neder land bekend werd, was een vrouw met ditzelfde kapsel te gast bij Willem Ruis! Neder- landse vrouwen lopen dus be- slist niet achter De tassen en ceintuurs zijn wei- nig veranderd. Discomodellen en vooral buideltasjes zullen het modebeeld overheersen. Uit de verscheidenheid van ac cessoires blijkt dat de vrouw zich steeds meer wil onder- scheiden. Chique, vaak dure tassen en dergelijke worden aangeschaft. Strass sieraden daarentegen zijn niet zo hoog geprijsd. Zilver en goud- (-kleu- rig) wordt zoveel mogelijk ge- combineerd. Waarschijnlijk speelt de opkomst van het witte goud hier ook een rol irvmee. Let op de shawl om het hoofd.

Schiedams Nieuwsblad | 1980 | | pagina 15