De Lente, Lecomte en Lady Royce komen eraanlll Inspiratie uit vijf tiger en zestiger jaren Hooostaatl22 tel. 267131 Schiedam VOORJAAR 1980 Rijnmond-West-Combinatie 12-3 door MARIANNE AMES Space look Ontwerpers menen dat het uiterlijk van 1980 zich ken- merkt door specifieke details van her en der blijmoedig te vermengen. De zomermode biedt de vrouw (en man) volop gelegenheid om zich te kleden naar eigen keuze. De zomercollectie kan worden verdeeld in stijlen. Maar elke stijl blijft gericht op groter comfort, gemakkelijke draagbaarheid en bewegingsvrijheid. Capri Sixties w $Pj£s$b& Het meest opmerkeli.k,e detail is wel de terugkeer van mini! De taille wordt niet zo duide- lijk geaccentueerd ^Srsey en trevira zijn de belangrijkste ma- terialen. Verder vertonen de zomerjurken halterlijnen De broeken worden Sorter. Naast de ,,corsaire" (korte pan- talon op kniehoogte) zijn de rok-bermuda's in de collectie opgenomen. De truien hebben hoge boordjes en weggesneden armsgaten. De Sixtiesstijl geven de ontwerpers een eigen aan- zien door de geometrische belijning. Kleuren: bleke pas tels (eerder genoemde Oxford- style), graag in combinatie met zwart. Fabrikanten geven oran- je een grote kans. De spacelook vertegenwoordigt alles, dat de oorsprong lijkt te vinden buiten de aardse damp- kring of in de toekomst, zoals de astronauten-overalls. Veelal wordt gebruik gemaakt van geometrische vlakken in con- trasterende neonkleuren. Kle- ding voor degene, die durft en voor de avant-garde. De schou- ders nemen wel iets in omvang af. De zomercollectie van Claude Montana, daarentegen, liegt er niet om. „Zijn" schou- ders zetten door. Naast de jaren zestig zijn de vijftiger jaren nog steeds ge- schikt als inspiratiebron. Deze Italiaanse stijl zal zeker de vrouw boven de 25 jaar aan- spreken. Elegante kledingstuk- ken met een uitstekende coupe. Wijde rokken, gedragen met getailleerde blazers, tail- leurs, rokken met plooien rondom (veel ruit- en streep- motieven), fraaie gedessineerde blouses en pakjes. De kleding is afgestemd op de actieve, zelf- bewuste vrouw. Mede daarom maakt de japon haar rentree. De voorkeur van de vrouw gaat nu uit naar een elegante jurk of deux-pieces. De creaties van het huis Chanel worden in '80 hergewaardeerd. Het kraagloze Chaneljasje is weer actueel. De blouses krij- gen de befaamde strik terug. Er zijn veel modieuze details: smalle schouderbandjes, sjaal- kragen, gestrikte kragen, mouwloze of 3/4 mouwen. Sommige pakjes zijn te combi- neren met topjes. De twinset en het vernieuwd T-shirt zijn in fraaie uitvoeringen te koop. De twinset is vaak gebreid, in ajourmotief, of afgezet met kant. Het T-shirt kan een (breed) streepmotief hebben, is deze zomer wat langer en voorzien van zijsplitten en strikceintuur. Verder zien we het polomodel en matrozen- shirt terug. De blouses worden gemaakt van georgette, zijde en chan- geant. Andere materialen van de Capri-stijl zijn cloque, seer sucker, poplin en gladde jersey. Voor de jurken wordt er plissee gebruikt. Basiskleuren zijn zwart, wit en grijs. Zeer belangrijk zijn daar- naast de volgende kleurgroepen De zachte, pasteltinten zoals lila en zacht geel voor de chiquere kleding. Koele kleu ren met veel nuances in blauw (turquoise en jade). De kleur- combinatie van deze zomer wordt gevormd door wit en marineblauw. De mode van het volgtnd de- cennium (ca. '60) bleek voor de haute couture ook inspire- rend. Japonnen worden weer populair. Naast gladde en glanzende geweven stoffen komen luchtige gebreide jurken naar voren. Dat kwaliteit en elegance voor iedereen is weggclegd bewijst o.a. de zomerkollektie van Lecomte weer eens. Kleding, niet alleen voor party's en avondjes uit, maar ook omje dagelijks lekker en toch mooi in te voelen. Soms speels sorns spor- tief, maar altijd de mode op de voet volgend. Zoals jogging pakken, t-shirts, twinsets, stretch, linnen en ribcord pantalonsen tweedelige pakjes, waaronder enkele bijzonder mooi gebreide in o.a. de zomerse kleur wit. Dit sluit volledig aan op de volkomen nieuwe kollektie uit Dene- marken van Martello (zie foto). Ook deze kollektie is gericht op de vrouw die er graag modieus en goedgekleed bij wil lopen. Beide merken zijn in Schiedam alleen te koop bij Lady Royce evenals de bijzonder uitgebreide kollektie avond- en cocktaiikle- ding van grote merken zoals o.a. Shubette, Miquel Fashion en Sua-Sua. Lange jurken het gehele jaar door verkrjjgbaar, niet al leen met de Kerstdagen maar ook als u b.v. naar een bruiloft of naar een feestje gaat. Komt u gerust eens vrijblijvend binnen lopen en bekijk wat Lady Royce u te bieden heeft. Wij zijn er ze ker van; U vindt er vast iets bij van uw gading.

Schiedams Nieuwsblad | 1980 | | pagina 19