sm Stok achter de deur Door schade en schande Als een klok Fantastisch 1 1 1 7 I Groeten uit Amerika Lekker Eenvoudig maar veelzeggend H 1 N N VOORJAAR '80 Rijnmond/West Combinatie 12-51 MARGRIEI ESHUIJS - „On the Move Again" (CBS). Precies drie jaar nadat Margriet Eshuijs drie leden van „haar" groep Lucifer aan de kant zette, komt ze met een nieuwe langspe- ler die alle gerezen vragen beantwoordt. Was het eerst een elpee van Lucifer die de titel „Margriet" meekreeg, nu is Lucifer omge- ruild voor Margriet Eshuijs and Band". Op de solotoer dus, iets wat bij iemand met kwaliteiten als Margriet niet kon uitblijven. De titel van de plaat kan op verschillende manieren opgevat wor- den. „On the move again", waarbij dat move slaat op verhuizen. Margriet verhuist -gedeeltelijk- van het bekende, romantische „House for Sale" -genre naar het steviger werk, als funk en rock and roll. De titel kan echter ook betekenen, dat ze haar proble- men helemaal te boven is; ze draait weer volop mee. Dit laatste kan kloppen, ware het niet dat de tekst van het titel- nummer me doet vermoeden, dat het nog steeds haat en nijd is tussen Margriet en de drie jaar geleden uitgerangeerde bandleden. Brachten zij toen onder de naam Match" het nummer ..Maggie's ambitious mother" - waar Margriet niet zo gelukkig mee was nu is het Margriet die de klappen uitdeelt, wat laconiek overigens. Hoewe' duidelijk is dat Margriet een andere weg is ingeslagen, kan Ze het succes van ..House for Sale" toch niet vergeten getuige de nieuwe elpee, waar nog enkele van deze songs op staan. Daar heb ik geen bezwaar tegen, maar het lijkt op een gebrek aan zelfver- trouwen. ..Wordt de rock niet gewaardeerd, dan heb ik toch nog een stok achter de deur" kan ze gedacht hebben. Wei, dat is jam mer; de rock-nummers liggen prima in het gehoor, evenals de funky nummers. Dit bewijst wel dat Margriet een muzikale dui- zendpoot van kwaliteit is. Wat mij betreft kan ze de schepen achter zich verbranden en rustig doorgaan op de ingeslagen weg. zowel muziek als zang zijn erg zuiver. Ach Joe, door schade en schande word je wijs Volgende keer beter, zullen we maar zeggen. JOE BATAAN - „Rap-0- Clap-O" (RCA) Beste Joe, Hoe heb je het in je olijke kroeskoppie kunnen halen om je te vergooien aan het rappen? Waarom heb je je niet verre ge- houden van zulk een dwaze, volstrekt onzinnige en weinig originele rage? Je zult mij geen kwaad horen spreken over de muzikale kant van dat ge-rap, maar dat gelul van jou er door been doet me de haren te berge rijzen. Je kunt goed zingen en samen met The Mestizo Band maak je prima muziek. Je levert een elpee af, die ontsiert wordt door de titel en twee nummers. De titel is een vlag die de lading beslist niet dekt en ook die twee nummers verdoezel je er niet mee. Zonde, want de rest vind ik goed. Het swingt en HOUSEBAND (RCA). „Hot enuff" THE NITS - „Tent" (CBS). Nederland bruist van nieuw ta lent. Evenals in Engeland wordt de markt bijna overspoeld door nieuwe groepen, die stuk voor stuk het aanhoren meer dan waard zijn. Een van deze groepen. The Nits, bewijst zich op dit moment wel heel duidelijk. Het nummer „Tutti Ragazzi" doet het te- recht prima in de hitlijsten en ook hun elpee „Tent" zal zeker niet in de platenwinkels De Houseband is een Neder- landse band die zich helemaal op de funk-rock geworpen heeft. Een groep met lef dus. De funky-muziek komen we niet veel tegen bij groepen van Nederlandse bodem, tenminste niet bij een groep van deze kwaliteit. De Houseband maakt muziek, die klinkt als een klok. leder nummer op de elpee zit erg goed in elkaar en de band leden geven zich helemaal voor hun muziek. De Houseband hoeft dan ook beslist niet on der te doen voor bijvoorbeeld een groep als Mother's Finest. Jammer, dat ,,Hot enuff" op het verkeerde moment werd uitgebracht. In een tijd van nieuwe rages op disco-gebied doet de oerdegelijke funk-rock het volgens mij niet. Was deze elpee gereleased op een mo ment dat de disco op apegapen ligt - dat moment komt spoedig, let op m'n woorden - dan zou de band binnen de kortste keren het een of andere edol- metaal in ontvangst genomen hebben. Van de zeven nummers (is dat niet wat weinig?) zijn er zes door de band-leden zelf geschre- ven. De muziek is van hoge kwaliteit, maar heeft wat te weinig ritme-verschillen, waar- door de muziek eentonig wordt als je alle nummers achter el kaar afdraait. optredens proberen de vier heren hun „New Beat" in het geheugen van ,,de massa" te griffen. Hun elpee werd dan ook met grote interesse tege- moet gezien. De muziek van The Rousers is, zoals hun benaming „New Beat" al doet vermoeden, niet gespeend van Beatle-invloeden. Melodieuze Rock-and-Roll, die echt wel lekker in het gehoor ligt. Waar dat „new" echter op slaat weet ik niet. Bij bijna ieder nummer vraag ik me af waar ik dat meer gehoord heb. Buddy Holly, Elvis Cos- tello, The Stranglers(l). Zo- maar een paar namen, wiens stijl ik meende te herkennen. Geen onverdienstelijke muzi- kanten, op zich een goede productie, zoals gezegd: lek- kere muziek, maar gaan er zo niet dertien in een dozijn? THE DAMNED - ..Machine Gun Etiquette" (Chiswick Re cords). Op deze laatste langspeler be- wijzen de jongens van The Damned op een wel zeer simpe- le manier dat de punk nog steeds niet dood is: ze spelen gewoon punk. De liefhebbers van deze muziek kunnen zich tegoed doen aan een serie korte, razendsnelle nummers die uit- stekend in elkaar zitten. Dave, Algy, Rat en Capt doen prima hun best om de nummers zo eenvoudig, maar toch veelzeg gend mogelijk te maken. Erg jammer dat de teksten niet op de hoes staan afgedrukt. Juist bij deze muziek, waarbij de teksten niet minder belangrijk dan onverstaanbaar zijn is dit een gebrek. mw blijven liggen. Een heel eigen stijl, die op een luchtige manier verpakt toch fantastisch klinkt. Vooral toetsenman Henk Hof- stede weet de muziek van The Nits iets te geven, waardoor de deuntjes dagen in je hoofd blij ven hangen. Zonder te gaan ver velen. HERMAN BROOD AND HIS WILD ROMANCE - „Go Nutz" (Ariola). Even wennen hoor, die nieuwe sound van Brood. Pas bij de vierde keer dat ik ,,Go nutz" draaide, drong het tot me door dat je deze plaat eigenlijk moet zien als een ansichtkaart van Herman. „Groeten uit Amerika" had op de hoes kunnen staan. Goed, nummers als Go nutz. Love you like I love myself. Right on the money, Hot shot en Easy pick up zijn we wel ge- wend. Power-rock", zoals Herman dat noemt. Stomverbaasd was ik echter bij het horen van een uiterst gevoelige ballade. Dat zijn we niet gewend van Brood, maar toch klinkt het na een poosje dus - echt wel goed. Een paar violen die voor de ..finishing touch" zorgen en de brok in Herman's keel - die nu eens goed van pas kwam maken het tot een erg mooi num mer, dat doordat Brood het brengt toch anders is in z'n soort. Beter kan ik wel zeggen. Ook de andere nummers op de plaat klinken prima, hoewel ze stuk voor stuk een Amerikaanse indruk achterlaten. Wat ik mis, zijn wat meer solo's van gitaar-virtuoos Danny Lade- macher. Buiten zijn inmiddels overbekende, vlammende solo in „Hot shot", blijft hij wat op de vlakte. Erg jammer. De hoes van „Go nutz" is voortreffelijk. De uitdrukking op Herman's gezicht heeft hij waarschijnlijk afgekeken van „de kids", de bijna hysterische fans die bij ieder optreden tegen het podium opspringen. Is dit overigens het enige dat Brood van iemand afkeek? Volgens zijn zeggen zijn veel van de zoge- naamde „H.Brood/D.Lademacher-teksten" gepikt. Ik vind dat niet zo erg. Je mag als tekstschrijver blij zijn, als je teksten op zo'n uitstekende manier op de plaat gezet worden. Aan de andere kant kan ik me indenken dat deze schrijvefs graag zou- den meedelen in de opbrengst, want een succes wordt het zeker, deze „Go nutz". THE ROUSERS - „A Treat of New Beat (Ariola). De Broek-op-Langedijkse groep The Rousers maakte een nogal vreemde entree in de Neder landse muziekwereld. Pas nadat vanuit het buitenland platen- maatschappijen moeite deden om de groep te contracteren, gingen de Nederlandse maat- schappijen er iets in zien. Hun eerste single werd - evenals deze langspeler - uitgebracht op het bij Ariola ondergebrachte Torso-labeltje. De single deed het toch niet zo goed als verwacht werd, wat door som- migen toegeschreven wordt aan de wat dubieuze hoes. Wat ook zij. The Rousers treurden er niet om. Door middel van veel

Schiedams Nieuwsblad | 1980 | | pagina 41