Rapport over hoofdwegen in Maassluis: 'Kluphuis Oost' geopend ARMY-STORE Open huis in Passagetheater Zieke Iepen worden gerooid Vrouwen cafe i&mi 59>~ L29.SO lexcluacuef tuinmeube!" r.l PAASSH0W costoib.v. 5,50 27,50 485,- 19,95 24,95 I Een actieve krant in een streek Halve prijs AUTO HUDSON J WOENSDAG 2 APRIL 1980 4e JAARGANG NO. 14 MAASSLUIS Het besluit van burgemeester en wethouders van Maassluis om geen derde aansluiting te maken op rijksweg 20 maakt het vinden van een goede oplossing voor het doorgaand ver- keer in Maassluis een stuk moeilijker. Als die derde aansluiting er niet komt moeten op tal van punten ingrijpende en kostbare voor- ziningen worden getroffen. Dat blijkt uit een rapport over de hoofdwegen in Maassluis, opge- steld door DHV Raadgevend Ingenieursbureau in Amersfoort. In dat rapport wordt een vergelijking gemaakt tussen vijf varianten voor de afwikkeling van de verkeersstromen. Daarbij wordt reke- ning gehouden met benodigde verkeersmaatregelen, bereikbaar- heid, financiele gevolgen, milieu, toekomstige ontwikkelingen enzovoort. Door Annemieke van der Houwen Ergernis WW i - w, Woud Problemen AUTO HUREN? MEDEDELING Onze kantoren iluiten op Goede Vrijdag 4 april om 16.00 uur. Inverband met Pasen zal onze woensdag editie van 9 april op donderdag 10 april verschijnen. DE DIREKTIE ^brabantia ^3^ W\) Ik v Schiedams Nieuwsblad KANTOOR: HOOGSTRAAT 122 3131 BP, VLAARDINGEN POSTBUS 306 3130 AH. VLAARDINGEN In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad Derde aansluiting rijksweg 20 beste oplossing Alle vijf varianten vergen forse inves- teringen, zo concluderen de samen- stellers van het rapport. De goed- koopste oplossingen kosten altijd nog 11 tot 12 miijoen gulden. Het rapport sluit af met een aanbeveling^ om de derde aansluiting op de rijks weg niet voorgoed overboord te zet- ten, gezien de ingrijpende voorzie- ningen, die nodig zijn om de andere oplossingen mogelijk te maken. De gemeenteraad heeft nog geen offi- cieel standpunt ingenomen naar aan- leiding van het besluit van burge meester en wethouders om af te zien van de derde aansluiting. Donderdag 3 april vergadert de raadscommissie voor ruimtelijke ordening, volkshuis- vesting en verkeersaangelegenheden de hele dag over o.a. dit verkeersrap- port. De openbare bijeenkomst vindt plaats in de Coppelstockzaal van het stadskantoor en begint om 10.00 uur. Het zal een moeilijke keus worden, als te zijner tijd de definitieve beslis- sing moet vallen over de manier, waarop met name het doorgaande verkeer zich in de toekomst door Maassluis gaat bewegen. Vrijwel iedereen is het erover eens, dat de huidige situatie niet gehand- haafd kan worden. Het kruip-door/ sluip-door langs P.C. Hooftlaan/Lan- ge Boonestraat en Wagenstraat is een dagelijks terugkerende ergenis, niet alleen voor automobilisten maar ook voor de mensen, die langs die route wonen. Het voornaamste probleem is de verkeersstroom tussen Maassluis-West en de steden ten oosten van Maas sluis. Met name door de verdere bebouwing van het Koningshoek- -gebied met mogelijk kantoren en een - ws k- ■- y P.C. Hooftlaan ter hoogte van de Noordvliet, struikelblok voor bijna alle weggebruikers. hotel zal het verkeer alleen maar doen toenemen. Het rapport geeft vijf mogelijkheden tot verbetering aan: A. Een derde aansluiting op rijksweg 20 met een verbindingsweg over het huidige volkstuinencomplex naar de Westlandseweg. B. Verbetering van de huidige route door het centrum. J C. Het verkeer leiden via Westlandse weg, Mozartlaan, Industrieweg en Laan 40-45 (Havenroute), D. Afwikkelen van het oost-west- verkeer via de Rozenlaan en de Maassluisseweg bij Maasland. E. Maatregelen nemen om te bevor- deren, dat zo veel mogelijk mensen via de afslag bij Maasdijk naar of van rijksweg 20 rijden. Niet alleen om financiele redenen maar ook op andere gronden is vol- gens het rapport de derde aansluiting de meest geschikte oplossing. De be- reikbaarheid van alle delen van Maas sluis is bij die oplossing zowel voor verkeer binnen de stad als voor verkeer van en naar buiten het best gewaarborgd. De algemene verkeerssituatie zal hier- bij het minst hinderlijk zijn en boven- dien is deze variant het best inpas- baar in eventuele toekomstige uitbreidingen van Maassluis, die tus sen het huidige grondgebied en dat van Maasland plaats zouden moeten vinden. Behalve de aanleg van de verbindings weg en de herziening van het kruis- punt Westlandseweg/Uiverlaan vergt deze oplossing ook niet al te veel voorzieningen. Anders ligt dat bij de overige 4 mogelijkheden. Aanpassen van de huidige centrum- route betekent o.a. een nieuwe brug over de Noordvliet, een stop- en parkeerverbord op de P.C. Hooftlaan, een „woud" van stoplichten bij alle kruispunten met die laan en sloop van een deel van de bebouwing aan de Lange Boonestraat. Voor de Havenroute moet er een complete nieuwe brug over de Hatcn komen, moet het Havenplein ingrijpend wor den veranderd, de indeling van Indus trieweg en Mozoartlaan moet anders en op tal van kruispunten zijn stop lichten nodig. Hinderlijk blijven de vele in- en uitritten van bedrijven langs de route. Hierdoor wordt ook een veilige positie voor het langzame verkeer bemoeilijkt. Het adviesbureau noemt die oplos sing in een nadere uitwerking daarom „onoverzichtelijk en verkeersonvei- lig over het gehele gedeelte tussen Havenplein en Westlandseweg". De oplossing via de Maassluisseweg in Maasland en de Rozenlaan vergt de bouw van nieuwe bruggen in Maas land, de noodzaak grond aan te ko- pen, sloop van een deel van de bebouwing bij het caravanbedrijf, aanpassing van de Rozenlaan, af- sluiting van de P.C. Hooftlaan (om sluipverkeer onmogelijk te maken) en opnieuw grote aantallen stoplichten. De laatste oplossing, het „veraelen" van het verkeer, roept de meeste pro- blemen op. Die maakt toch een aan passing van de huidige Centrumroute nodig, compleet met sloop, verkeers- lichten e.d. Verder moet dan de Westlandseweg tussen politiebureau en Wagenstraat afgesloten worden. De Havenroute moet openblijven want anders is verkeer binnen Maas sluis niet meer mogelijk. Dat bete kent dan weer fors omrijden voor het plaatstelijke verkeer plus het risico dat de Havenroute toch als sluiproute gaat fungeren. In alle varianten, behalve de derde aansluiting, is verbetering van de Maasdijk tussen de Jan Schoutenlaan en de afslag naar rijksweg 20 nood- zakelijk. De duurste oplossing is de Havenrou te. Die kost ruim 20 miijoen. Het „spreiden" van het oost-west verkeer is bijna net zo duur, namelijk ruim 19 miijoen. Verbetering van de Cen trumroute kost 14 miijoen, afwikke len via Maasland 12 miijoen en de derde aansluiting ruim 5,5 miijoen gulden. Erg optimistisch over de mogelijkheden om gebruik te maken van rijkssubsidieregelingen voor dit soort projecten zijn de samenstel- lers van het rapport niet. SCHIEDAM Onder luid tromgeroffel werd afgelopen zaterdag „Kluphuis Oost" aan de Galileistraat 86 geopend. In dit pand zal het buurtwerk dat voorheen in het vorigjaar afgebrande „Centrum Oost" plaatsvond, worden voortgezet. In het gebouw was vroeger de Sa- vorin Lohmanschool gevestigd, maar nu is het helemaal geschikt gemaakt voor het buurtwerk. le- der lokaal heeft een eigen functie gekregen. Zo is er het kluplokaal waar kinderen tussen de middag over kunnen blijven, de peuter- speelzaal, waar kleine kinderen zich kunnen vermaken met allerlei speelgoed, en een sportzaal, waar- in tevens allerlei voorzieningen zijn aangebracht voor het verto- nen van films. Ook is er een jongerensoos. De ruimte waarin deze soosgaat draai- en, is nog helemaal „kaal". Henk Knoop, 6en van de beroepskrach- ten van het buurtcentrum, zegt hierover: „Ik denk dat de jonge- ren die hier komen zelf wel uit kunnen maken wat ze gezellig vin den en daarom moeten ze zelf maar een beetje inrichten". Naast Henk, die zich speciaal gaat bezig houden met het jongeren- werk, zijn er nog twee beroeps- krachten aan het kluphuis verbon- den. Annemiek van de Rijt is team- leidster en is verantwoordelijk voor het jeugdwerk, terwijl Bernadette van der Lans zich concentreert op het werk voor volwassenen. Het buurthuis wordt behalve door de drie beroepskrachten ook door een aantal vrijwilligers draaiende gehouden. Henk: „We hebben echter nog steeds niet genoeg mensen die in het kluphuis willen helpen. Opvallend is ook dat we hier voornamelijk met vrijwillig- sters (vrouwen dus) werken en dat de mannen het wat dat betreft la- ten afweten". Het buurtwerk in Oost is erg de- mocratisch georganiseerd. Alle mensen die meedraaien in het kluphuis zijn vertegenwoordigd in de Centrumraad. Dit orgaan neemt alle belangrijke besluiten betreffende het buurtwerk. Hoewel het buurthuis pas na de grote vakantie volledig zal gaan draaien, is er nu al een groot aan- bod van cursussen, clubs en ande re activiteiten. Men is onder ande re al gestart met een pottenbak- cursus, een creatieve club voor volwassenen en een bejaardensoos. Ondanks de voorspoedige start heeft men toch met wat proble men te kampen. Het gebouw in de Zamenhofstraat deelde het buurt centrum met het Christelijk Jon- geren Verbond. Het C.J.V. heeft na de brand echter nog geen nieuw onderkomen gevonden en wil zich nu ook in het nieuwe kluphuis vestigen. Henk heeft daar grote bezwaren tegen: ,,De werk- wijze van het C.J.V. verschilt met de onze en daarom is het onmoge lijk om in 6en gebouw te werken. De gemeente heeft de christelijke jongeren nog geen nieuw onderko men aangeboden en daardoor wor den we bijna gedwongen om weer samen te werken". In het huurcontract met de ge meente staat echter dat de huur- ders zelf uit mogen maken aan wie ze de ruimte onder verhuren. De buurtwerkers staan dus erg sterk en daarom verwacht Henk dat de kwestie goed zal aflopen. GROENELAAN 31 SCHIEDAM Wij hebben een grandioze kollektie RUG-EN SLAAP ZAKKEN binnenqekregen Wij hebben zowel voor de beginnende als veeleisende kampeerder een rug of slaapzak. SCHIEDAM In het Passagetheater wordt op zaterdag 12 april „open huis" gehouden. De hele dag kunnen geiiiteresseerden het theater, de bios- coop, de filmcabines en het orgel van het theater komen bezichtigen. Kinderen zjjn ook welkom. Voor hen wordt een speciaal hoekje ingericht, waar ze zich niet hoeven te verve- len. Bovendien worden er filmpjes ge- draaid voor de kleintjes. Voor de gro- ten is er ook film: in een doorlopen- de voorstelling zullen drie historische films vertoond worden. De eerste film gaat over de Schie- damse industrie voor en tijdens de tweede wereldoorlog, de tweede film over het koninklijk bezoek aan Schiedam in 1952. De derde film gaat over Rotterdam voor de tweede wereldoorlog, tijdens het bombarde- ment in mei 1940 en na de oorlog. Verder treedt 's-middags de groep „The Blazing Aces" in de fpyer van het Passagetheater op. Bezoekers kunnen ook meteen het program- ma voor de komende tijd meenemen. SCHIEDAM Tijdens de aanleg van de beplanting in het Pr. Beatrixpark en het sportveldencomplex Thurlede en het gelijknamig volkstuinencom plex is in de jaren 1958-1960 een boombeplanting aangebracht op het „verlengde" van de Parkweg. Dit vond plaats door de aanplant van 80 iepen. Door inklinking van het terrein (hoofdzakelijk het veen in de onder- grond) en het handhaven van het wa- terpeil op hetzelfde niveau, krijgen deze bomen de laatste jaren last van deze relatief hoge grondwaterstand. Hierdoor krijgen de wortels te wei- nig zuurstof, waardoor deze afster- ven. Het weggedeelte nabij de ingang van de volkstuinen is het sterkst gezakt. Mede door het feit dat dode en kwjj- nende iepen een gevaar kunnen vor- men voor de iep-ziekte is het nood- zakelijk maatregelen te treffen. Daar om zullen de slechte en dode exem- plaren worden vervangen. Op de plaats van dode en zieke iepen zul len andere soorten worden geplant. boomsoorten welke van deze hoge grondwaterstand beter kunnen ver- dragen. In het VToege voorjaar van 1980 zal extra aandacht worden besteed aan deze verzwakking van het boom- bestand langs de Parkweg. De nodige maatregelen zullen in de loop van dit jaar volgen. SCHIEDAM - In het Vrouwencafe in de Teerstoof, Nieuwstraat 12, wordt donderdagavond 3 april ora half negen een „open soos" gehou den. Er zal gelegenheid tot dansen zjjn. ledere vrouw is welkom. Luxe- en diverse bestelauto's Telefoon 010-267469, Groenelaan 33, Schiedam. Rotterdam Centrum - Kralingen - Alexanderpolder - Ommoord - Noorderboulevard; Schiedam Centrum - Kethel Nieuwerkerk a/d IJssel; Capelle a/d IJssel De Terp; Vlaardingen Centrum; Krimpen a/d IJssel Crimpenhof TOMADO Julia nategel een herinneringstegel met historische waarde Elektrische eierkoker capaciteit7eieren. Nauwkeurig instelbaar op het gewenste aantal minuten en schakelt automatischuit. 629 Cassette Constance. 9-persoons van 970,- voor Losseladenkist verkrijgbaar. 149 Tornado snelkookpan Nederlands meest populaire snelkookpan. Nuingestroomlijnde uitvoering Normale prijs 109,- Onze prijs 't Wordt weer tijd om te vlaggen. Sterke rood- wit-blauwe vlag, houten stok en houder. Kompleet 589 i vwi I Forse pedaalemmer metbinnenemmer Kleur racing yellow met bruinedeksel. Inhoud 12 liter. Handige ruimtewinner: schoenenrek voor 10 paar schoenen en lade voor poetsmiddelen 584 geldig t/m zaterdag 1itnsm i Voor u het weet zit u alweer in uw tuin of op uw balkon van het vooriaars-zonnetje te genieten Zorg dat u dit jaar met te laat bent met het kopen van uw tuinmeubelen en breng een bezoek aan onze tuinmeubelshow Ruim 300 m* met exclusieve merken DONDERDAG 3 APRIL VRIJDAG 4 APRIL ZATERDAG 5 APRIL Dagelijks van 9.00-17.00 uur. Ruime parkeergelegenheid. Bleiswijk - Hoefweg 191 - (naast veiling Bleiswijk) - tel. 01892-3044 500 mtr. Lang rijksweg Den Haag Utrecht.

Schiedams Nieuwsblad | 1980 | | pagina 1