ARMY-STORE SLAAPKAMERS Wie zag vermoorde Emy? Jeugdwerk T ekeningen 49.- Onleefbare situatie door supermarkt Inleveren afgewerkte motorolie Populieren worden verplaatst Open huis in Passage Theater Een act/eve kront in een octieve stree c 39-delige roestvrijstalen cassette 33.50 bruin 265.- Tafelrekenmachine Casio FR 1210 Driewieler Consumentenbond DONDERDAG 10 APRIL 1980 4e JAARGANG NO. 15 VROOM DREESMANN Troep Milja de Zwart POLAROID POLAROID Het lossen van vrachtwagens bezorgt de omwonenden veel stank en herrie. GROENELAAN 31 SCHIEDAM Wij hebben een grandioze kollektie RUG-EN SLAAP ZAKKEN binnenqekregen Wij hebben zowel voor de beginnende als veeleisende kampeerder een rug of staapzak. wandmaubalen, bankatallan, alaapbankan anz. Uit voorraad ta lavaran. Nargana zo'n kaua. Fabrlakatoonzalan Induatrlagabouw, Goudaaalngal 66, R'dam. Tal. 010-12.64.61 Zaterdagmiddag 5 april werd in een bos gelegen nabij het zwembad te Nistelrode het ievenloze lichaam aan- getroffen van een meisje. Ze was ge- deeltelijk toegedekt met bladeren en takken en bleek door middel van schoten om het leven te zijn gebracht. Bij het onderzoek door de Rijkspoli- tie te Heesch (Noord-Brabant) kwam vast te staan dat het de 18-jarige Emi den Boer uit Schiedam was. Zij werd sinds donderdag, 3 april 1980 vermist. Zij was die morgen omstreeks 07.35 uur vanuit haar ouderlijke woning vertrokken op weg naar de Haagse Academie Lichamelij- ke Opvoeding alwaar zjj studeerde. Omstreeks 07.45 uur stapte zij op de bus aan de P.J. Troelstralaan te Schiedam. Deze bus, l(jn 54 van de R.E.T. de vanaf de „Spieringshoek- flat" aan de Burg, van Haarenlaan naar het N.S.-station Schiedam rijdt, kreeg op de Swammerdamsingel een aanrijding. Hiema verzocht de chauf feur alle passagiers de bus te verlaten. De politic neemt aan dat ook Emi hier is uitgestapt doch is vanaf dat moment het spoor bijster. Normaal gesproken zou Emi met de trein van ongeveer 08.00 uur naar het station „Holland Spoor" te 's Gra- venhage reizen om vandaar af per bus of tram naar de Haagse Academie voor Lichamelijke Opvoeding aan de Laan van Poot te gaan. Het signalement van Emi luidt: leeftijd 18 jaar, lengte 1.80 meter, donkerblond half lang sluik haar. Zij was gekleed in een blauw trai- ningsjack met witte strepen over de mouwen en witte banden om de schouders, een zwarte trainingsbroek met de initialen E. de B. en blauwe sport schoenen. Zij droeg een grote witte sporttas met het opschrift, Excelsior Sport Den Haag. Onder het blauwe jack droeg zy een blauwe sportsweater met aan de voorzijde het opschrift H.A.L.O. (Haagse Academie Lichamelijke Op voeding). De politie verzoekt een ieder die Emi den Boer op of na donderdag april 1980 nog heeft gezien, in het bjjzon- der alle passagiers van de R.E.T.-bus- lijn 54 die op de Swammerdamsingel in Schiedam de aanrijding kreeg, con tact op te nemen met de politie in Schiedam, telefoon 010 - 260760 toestel 126, de Rijkspolitie te Heesch, telefoon 04125 2234 of met de politie in zjjn of haar woon- of verblijfplaats. SCHIEDAM - De werkgToep jeugd werk in Schiedam heeft voor de paas- vakantie weer een aantal activiteiten op touw gezet. Een deel ervan is in- middels achter de rug. Voor de ko- mende dagen staat er nog het volgen- de op het programma: Vrydag 11 april, 10.00 uur, kreativi- teit op het schoolplein van de Ouver- ture aan het Bachplein (poffertjes- kraam aanwezig). Zaterdag 12 april, handenarbeid in Boerderij Landvreugd aan de Swee- lincksingel. Prdjs: drie kwartjes. Aan- vang 10.00 uur. Woensdag 16 april, 14.00 uur, sport en spel op het grasveld aan de Jozef Oreliossingel. Eigenlijk had hier een lijst moeten staan met prijswinnaars van de te- kenwedstrijd die de Rijnmond West Combinatie (Schiedams Nieuwsblad, Nieuwe Vlaardingse Courant en Maassluis Niuuwsblad) onlangs heeft georganiseerd. Het overweldigende aan bod van teke- ningen (een kleine driehonderd) heeft de jury zoveel hoofdbrekens gekost dat ze nog niet tot een een- luidende uitslag zijn gekomen. Een van de redenen was dat een aantal kinderen enige dagen na het verstrijken van de instuurtermijn nog met tekeningen kwamen. Als je als jury dan ziet hoeveel energie niet in zo'n tekening is gestopt be- sluit je gewoon dat zo'n kind toch ook nog een prijsje verdiend heeft. Trouwens, ondanks de grote hoe- veelheid tekeningen heeft onze grote baas besloten dat zijn belof- te dat alle deelnemende kinderen een prijsje krijgen gehandhaafd moet blijven. Daarover volgende week meer. Dan nameljjk kunnen we zeggen wie de hoofdpryzen krijgen en wat voor verrassing we voor de overige deelnemers in pet to hebben. In ieder geval onze ex cuses voor het oponthoud, maar we hebben gedaan wat mogelyk was. De jury. hiedams Nieuwsblad KANTOOR: HOOGSTRAAT 122 3131 BP, VLAARDINGEN POSTBUS 306 3130 AH. VLAARDINGEN In combinatie met de Nieuwe Vlaardingse Courant en het Maassluis Nieuwsblad Geschikt voor thuis en op de camping, a 6 tafelcouverts 6 dessertcouverts 1 sauslepel 2 dienlepels Alle onderdelen zijn 6ok los verkrijgbaar. Van 59.50 voor >50 Polaroid SX-70 dubbelpak 2x 10 stuks direkt- klaar kleurenfoto's in glanzend briljan- te kleuren. 8x8 cm. Met foto garantie Kinderwagen Met vering en rem. Bekleed met cordu roy in blauw en 12 cijfers op rol en in venster 4 basis-funkties grote plus toets voor "blindoptelwerk aparte toetsen voor subtotaal tekenverwisselen, en wor- teltrekken volledig geheu- gen.postentellerengroot- totaal werkt op lichtnet met gewone telrollen - fQO. Adviesprijs 540.- Nil 4TT." Casio FR 1010 Identiek model IhQm maar met 10 cijfers. Adviesprijs 470.- Nil JHT. Afval jumbo Voor de vuilniszak. Hygienisch en op- geruimd. Oranje met zwarte klap- deksel 15.- Dekbedovertrek 50/50 polyester/ katoen. Krimp- en strijkvrij. Metslopen en instopstrook. Fantasierijk be- drukt. 3 kleuren. 200x200 cm 60- 135x200cm/|2ll50 Bijzonder stevig. Met kiepbak en extra brede wielen. Metalen frame en bak. Van 59.- voor ook geldig op de plaatselijke koopavond Voor en achter SCHIEDAM - De V.R.O.M.-dienst van de gemeente Schiedam hoopt een einde te maken aan de grondwater- vervuiling door afgewerkte motoro lie. Hiertoe kan de olie in blikken of jerry cans ingeleverd worden bij de Openbare Nutsbedrijven, Hoofdafde- ling V.R.O.M.-dienst, Ringerstraat 9, telefoon 622222, geopend van acht tot vijf op werkdagen. De dienst heeft deze maatregel ge- nomen, omdat velen bij het verversen van motorolie de afgewerkte olie zo- maar op straat laten weglopen, waar- door het oppervlak en het grondwa ter sterk verontreinigd worden. Ein druppel olie kan de kwaliteit van vele kubieke meters water aantasten, waardoor het drinkwater bedorven kan worden. SCHIEDAM De plantsoenendienst zal, als afsluiting van het wintersei- zoen, 21 populieren en een plataan verplaatsen. Bij het project "KetelVaert" aan de Kerklaan worden 25 middelgrote populieren weggehaald. Ze krijgen een plekje aan de singel achter de Kerklaan in Kethel. Twee ltaliaanse Populieren uit de Populierenlaan zullen worden ver plaatst naar de Nieuwe Haven, nabij het gebouw "Over de Veste". Ze zul len voor de gevelwand worden ge- plaatst. Vier andere ltaliaanse Populieren en een Plataan op de hoek van de Singel en de Emmastraat worden verplaatst in verband met binnenkort beginnen de werkzaamheden aldaar. De bomen worden op het industrieterrein en aan de 's Gravenlandseweg op de middenberm tussen de afrit van Rijks- weg 20 en het Rijkswegviadukt ge- plaatst. SCHIEDAM - De werkgroep Schie dam van de Consumenten bond houdt op donderdag 24 april een ver- gadering in Zaal Irene, Nieuwe Haven 155, beginnende om acht uur 's avonds. De agenda bevat de punten: Toegan- kelijkheid van openbare gebouwen voor gehandicapten; Stichting Bin- nenstad; Welzijnsmarkt; Gezond- heidszorg; Winkelsluitingsonderzoek; Vergelijkend prijsonderzoek Albert Heyn supermarkten. De vergadering is openbaar, iedereen die gei'nteresseerd is, is welkom. ram en dicht SCHIEDAM „Als je aan de Burge- meester van Haarenlaan woont, heb je natuurlijk wat last van het alsmaar optrekkend en afremmend verkeer voor de deur", vertelt een bewoon- ster van een flat aan de Van Haaren laan. ',Dat is nog niet zo erg, want daar wen je wel aan. Maar nu de EDAH-supermarkt aan de achterkant van onze flat is gevestigd kun je ook achter de ramen niet meer open doen". De supermarkt is nu sinds een jaar aan de Nieuwe Damlaan gevestigd, en sindsdien hebben de bewoners die aan de Van Haarenlaan op de hoek van de Nieuwe Damlaan wonen niets meer aan hun balkonnetje achter. E6n bewoonster is al een jaar bezig om er wat verandering in te brengcn en heeft onder andere al kunnen be- reiken dat het lossen van vrachtwa gens niet meer om half zes's och- tends gebeurt maar om zeven uur. „De zaak heeft een leveranciersin- gang achter, aan de Loeffstraat. Dat is gewoon een straat waar in ge- woond wordt, maar daar is indertyd geen rekening mee gehouden. Als de ingang aan de Nieuwe Damlaan was gesitueerd hadden we veel minder overlast gehad van de supermarkt. Nu staan er de hele dag vrachtwagens te lossen; karretjes, dozen en pallets worden buiten opgestapeld en de containers met afval staan er ook. Herrie, stank en troep hebben we nu in overvloed. De troep is onlangs wel wat vermin- derd. De containers gaan tegenwoor- dig op slot, zodat de jeugd elkaar niet meer kan bekogelen met weggegooi- de toetjes. Tegenwoordig worden ook de stapels kratten en dozen wat netter neergezet en bovendien is de plantsoenendienst van de week bezig geweest al het papier uit de strui- ken te halen. Het vervelendste is de herrie. Eigenlijk ben je gedwongen te- geljjk met de EDAH op te staan en weer naar bed te gaan. De laatste jj- zeren karretjes worden's avonds om half elf naar binnen gereden en dan hebben we even rust. Mensen met kleine kinderen, men- sen die in de nachtploeg werken of zieken, hebben er het meeste last van. Je kan beter in de woonka- mer op de bank gaan liggen wanneer je overdag wil slapen", vertelt ze. „Indertijd hebben de mensen uit het Rijnmondhotel een brief gekre- gen over de verhuizing van de super markt van de ene kant van de Nieu we Damlaan naar de andere kant. Verder heeft bij mijn weten niemand zo'n brief gehad, wat ik wel vreemd vind. Wat mij nu zo ergert is dat de gemeente aan de Burgemeester Knappertlaan aan het werk is om de straat rustiger te maken. De meeste mensen hebben nog een tuin achter hun huis. De veranderingen aan de Burgemeester Knappertlaan leiden er toe dat er meer verkeer over de Bur gemeester van Haarenlaan komt, we krijgen in de toekomst ook nog de sneltram voor ons huis en dan heb ben we aan de achterkant ook al geen rust meer", aldus de bewoonster van de Van Haarenlaan. Aan de Van Haarenlaan zou men graag de situatie veranderd zien, want verhuizen willen de meesten niet. Tenslotte heeft men wel wat uitzicht aan zo'n drukke weg en zijn de huren van de flats in Nieuwland niet zo erg hoog. En alle problemen kunnen mis- schien opgelost worden door het ver plaatsen van de leveranciersingang. Op zaterdag 12 april houdt het Schiedamse Passage Theater open huis. Tussen 10.00 en 16.30 uur bestaat de mogelijkheid overal in de theaters, Passage en Bio, een kijkje te nemen. U kunt de filmcabines met hun moderne vol-automatische projectoren bezichtigen, de zalen en een kijkje nemen achter de schermen van het toneel. Tussen tien uur 's-ochtends en onge veer half een is te zien hoe het be- roemde theaterorgel wordt onder- houden en is het toegestaan een blik te werpen ip de orgelkamers. Overal in het gebouw zal het perso- neel klaarstaan om uw eventuele vragen te beantwoorden. Na de opening door de Rijnmond Band is er een doorlopende voor- stelling met uniek filmmateriaal over Schiedam uit 1940-1941 en 1962 dat door het gemeentearchief ter be- schikking werd gesteld. Tevens zal men op deze open dag al kennis kunnen maken met de Lyrische Komedie die binnenkort een aantal avonden op het program ma in het theater zal staan. De kinderen zullen zich ook niet vervelen want voor hen is er een hoekje ingericht met lego en boekjes terwijl zjj ook kunnen genieten van kinderfilms en een clown. Van half e£n tot half vier treedt in de grote foyer de Schiedamse band The Blazing Aces op. Hun nummers dateren voornamelijk uit de vijftiger jaren, de tijd van de ouderwetse Rock 'n Roll overgoten met een Count ry-sausje. Tevens wordt op deze dag de ten- toonstelling geopend over het werk van de fotografe Maria Austria die prachtige toneelfoto's maakte van vele bekende grootheden uit de Nederlandse theaterwereld. Met dorstige kelen kan men tot slot terecht in de gezellige Bio-foyer die de gehele dag geopend zal zijn. Paddenactie trekt veel aandacht VLAARDINGEN In wijkcentrum ,JDe Heipaal" is afgelopen vrijdag avond voor een bomvolle zaal een lezing gehouden in het kader van de „paddenactie", een initiatief van de afdeling Vlaardingen-Schiedam van de Nederlandse Jeugdbond voor Natuurstudie en de kerngoep Vlaardingen van de Vereniging Milieu Defensie, dat als doel heeft de padden te beschermen tegen het gevaar te worden dood gereden op hun tocht naar een paringsplaats. Wanner het winter wordt, graven padden zich in de grond en komen daar weer uit als de temperaturen weer wat hoger worden (in maart en april). Ze gaan dan op zoek naar een geschikte plaats om te paren. Veel van de padden vinden echter nooit het juiste plekje omdat ze voortijdig worden doodgereden bij het oversteken van een verkeers- weg. Om dit te voorkomen wordt sinds enige jaren tijdens de paringstijd een gedeelte van de Holyweg afge- sloten, omdat daar veel padden de weg oversteken. Volgens Jurrien Moree van de N.J.N. is deze maat regel van de gemeente niet vol- doende: „De Holyweg is met een hek afgesloten en nu kunnen er nog steeds auto's langs. De padden zijn dus nog niet veilig. Verder moeten er nog meer wegen afge sloten worden. Op de Watersport- weg en de Zuidbuurtse weg wor den ook veel padden doodgereden" De paddenvrienden willen erach- ter zien te komen hoeveel dieren er precies worden doodgereden en daarom gaan ze binnenkort pad den tellen. Dit is een omvangrijke klus waarvoor veel vrijwilligers nodig zijn. Ook zullen de padden -die willen oversteken, veilig naar de overkant worden gebracht. De lezing van vrijdagavond dien- de ter ondersteuning van deze ac- tie. Mensen die bij het tellen gaan helpen werden uitgebreid gei'nfor- meerd over het doen en laten van de padden. Binnenkort gaat men ook het wa ter van de verschillende sloten er vaarten onderzoeken. Theodooi Braaksma van de Vereniging Mi lieu Defensie zegt hierover: ,,We willen op die manier onder zoeken welk verband er bestaat tussen de kwaliteit van het water en het aantal padden dat erinleeft. Bovendien is het nuttig flat net water regelmatig onderzocht wordt omdat de gemeente dan een stok achter de deur heeft om te zorgen dat het water schoon blijft". Voorlopig gaan de mensen van de paddenactie iedere avond van kwart voor zeven tot tien uur 's avonds in ploegen van zes mensen tellen bij de Holyweg en de Land- bouwweg. Als u ook belangstelling hebt voor het paddengebeuren, dan kunt U contact opnemen met Murrien Moree, tel. 742336.

Schiedams Nieuwsblad | 1980 | | pagina 1