Koninklijke Marechaussee in trek In Rotterdam bij NS plaats voor 260 man JONGSTE TEKENAAR waco-beton b.v. Je kiest voor Accountancy? Kies dan meteen voor Moret Limperg. f 1 assistente secretariaat WERK AAN DEWINKEL EEN ZEEMAN IS EEN VAKMAN! MORET LIMPERG COMPUTER- PROGRAMMEUR Banentrein 15 april bij Feyenoord Stadion ball* neaarrr een parttime TYPISTE/ BEELDSCHERM-TYPISTE SCHIEDAM VERZEKERINGEN VERWACHT JE TE SLAGEN VOOR HET HAV0-DIPL0MA Holland International Computer Services opleiding tot Stuur mij gratis uw magazine „Accountancy Actueel" en een uitnodiging voor een persoonlijk gesprek op uw kantoor Rotterdam. DE Q HAVENLOODS DONDERDAG 10 APRIL 1980 15-221 militair Opleiding ARCHITECTENGEMEENSCHAP VAN DEN BROEK EN BAKEMA heeft plaats voor een voor het verrichten van allerlei werkzaamheden. Schriftelijke sol I icitaties te richten aan het bureau Posthoorn straat 12b, 3011 WE Rotterdam. Waco-Beton B.V. met fabrieken te Bergen op Zoom, Krimpen a/d IJssel en Meppel is een onderneming behorend bij de Ballast-Nedam Groep N.V. Waco telt ca. 220 medewerkers en is gespeciali- seerd in de produktie van betonwaren voor weg- en waterbouw, zoals rioolbuizen, putten en duiker- elementen. Voor ons hoofdkantoor te Krimpen a/d IJssel vragen wij een van 18 jaar of ouder, die de volgende taken kan ver- vullen: -het mede verzorgen van de soms vertrouwelijke correspondentie, -het beletteren en distribueren van de binnen- komende post, -het op orde houden van de directie- en vergader- kamer, - het vervangen van de telefoniste/receptioniste bij haar afwezigheid. Voor een goede vervulling van deze vacature zijn een MAVO/4 en type-diploma, alsmede enige ervaring in een soortgelijke functie vereist. Indien u belangstelling hebt voor deze functie kunt u uw schriftelijke sollicitatie richten aan: Waco-Beton B.V., afdeling Personeelzaken, t.a.v. de heer H, van Efferen, postbus 33, 2920 AA Krimpen aan den IJssel of bellen 01807-13744 voor het maken van een afspraak. H. ALBERT DE BARY CO N.V. H. Albert de Bary Co. N.V., Westblaak 212, Rotterdam. De Lagere Zeevaartschool "Nederlander biedt jonge mensen tussen 15 en 17 jaar aan een eenjarige dagopleiding te volgen tot scheepsgezel Naast de opleiding in internaatsverband kan voor het eerst sinds 90 jaar weer een dagcursus worden gegeven aanvangende augustus 1980 Na het behalen van het diploma kan plaatsing verzorgd worden bij de grotere scheepvaartmaatschappijen te Rotterdam goede gezondheid. met brildragend en tenminste 2 klassen voortgezet onderwijs doorlopen hebbend Inlichtingen Aan boord "Nederlander Haringvliet 3011 TD Rotterdam telefoon 010 -12 06 54 Aanbod rijst pan uit De Koninklijke Marechaussee werd op 26 oktober 1814 opgericht en wel op initiatief van Koning Willem I. De taakstelling van dit militair korps werd nauwkeurig omschreven. ,,De handhaving van de orde, de verzekering van de uitvoering van wetten en het bewaken van de veiligheid der grenzen en grote wegen. Nu, meer dan 160 jaar geleden heeft het Wapen haar specifieke karakter niet verloren, maar de taken waarvoor de marechaussee zich ziet gesteld zijn uiteraard van deze tijd. En die taken zijn veelzijdig, dynamisch en bijzon- der gecompliceerd. Elders op deze pagina vindt men meer over het werk van dit politie- korps binnen de krijgsmacht. De Marechaussee is een militair politiewapen. De organisatie ressor- teert direct onder de minister van Defensie en de politiele taak strekt zich uit tot de drie krijgsmachtdelen, marine, landmacht en iuchtmacht. Derhalve is ook het regelen en con- troleren van het militaire verkeer (colonne) een van de taken van de marechaussee. Ook het opsporen en onderzoeken van door militairen gepleegde strafbare feiten behoort tot de aan het korps opgedragen werkzaamheden. Het gebeurt vaker dat een politiekorps assistentie nodig heeft om de orde te hand- haven of te herstellen. In een derge- lijk geval kan een beroep op de Marechaussee worden gedaan. De burgemeester van een gemeente kan dan contact opnemen met de Commissaris der Koningin in de provincie (voorbeeld: de krakers- rellen in Amsterdam). ROTTERDAM - Alleen al in het rayon Rotterdam van de Nederlandse Spoorwegen bestaan 260 vacatures. De NS heeft vooral behoefte aan rangeer- ders. De groei die het vervoersbedrijf Nederlandse Spoorwegen vorig jaar heeft doorgemaakt, heeft geleid tot vraag naar machinisten, conducteurs en onder andere rangeerders. Het totaal aantal vacatures van de NS bedraagt 2000 De Marechaussee leert auto- en motorrijden, ontvangt practische lessen in opsporingsleer. motortech- niek en wapenkennis. Sommige kandidaten krijgen onderricht in het omgaan met radio-zendapparatuur. Onze dynamische, gecompliceerde en vaak roerige maatschappij stelt ook aan de Koninklijke Marechaus see steeds zwaardere eisen. Naast tact in de omgang met mensen, blijkt een voortdurend attent zijn op onregelmatigheden een belist vereiste. Op de dag van indicst- treding wordt een verbintenis ge- sloten voor onbepaalde tijd. De sol- licitant is daardoor gebonden de staat minstens voor een periode van zes jaar te dienen. Na een proef- periode van negen maanden kan de verbintenis door beide partijen wor den verbroken. Sollicitatie by de Koniklijke Mare chaussee is mogelijk wanneer aan een aantal voorwaarden is vol- daan. Steeds meer jonge mensen, verlaters, zoeken hun toekomsl voor liet overgrote deel school- bij de Koninklijke Marechaus see. Het aanbod van soliicitan- ten rijst momenteel de pan uit. ledere twee maanden start de opleiding voor jonge cursisten in leeftijd varierend van 17 lot 25 jaar. ..Opvallend is het toe- genomen aantal jonge vrouwen dat voor de opleiding tot mare chaussee heeft gekozen. Je kunt rustig spreken van een gemiddelde rond de 10 pro- cent", aldus adjudant C.A. Elbers. Als woordvoerder bena- drukt de beer Elbers dat de marechaussee de vrouw een toekomst biedt bij vrijwel elk politioneel onderdeel. De ver- keersdienst, de grensbewaking en de bewaking van de leden van het Koninklijk Huis. Cursisten zuilen zich in het oplei- dingscentruni te Apeldoorn een jaar moeten verdiepen in de meest uit - eenlopende zaken, verkeerswetgeving. burgelijke en militaire strafwetten, vreemdelingenwetten enz. Vele uren zijn gereserveerd voor sport om de conditie op een zo hoog mogelijk peil te brengen. De cursisten worden gehard in afstandsmarsen, velddien- sten en andere oefeningen. Het accent wordt de eerste maanden gelegd op het militaire aspect van het beroep. ,,De opleiding is belist geen sinecure", aldus adjudant Elbers. ♦Men heeft de Nederlandse nationaliteit en is ongehuwd. ♦Kandidaten zijn in het bezit van het mavo-. leao-4 of Its-t-stroom- diploma dan wel een gelijkwaar- dige opleiding hebben gevolgd. ♦Men niet jonger is dan 17. niet ouder is dan 25 jaar. ♦Circa 1.70 lang is en geen bril of contactlenzen draagt. Om voldoende personeel aan te kun- nen trekken voor de openstaande vacatures is de NS een wervingscant- pagne bgonnen. Men maakt hierbii gebruik van een ..Banentrein" die van 14 tot en met 19 april door het land zal rijden. De trein. die op dinsdag 15 april aan het perron voor het l-'eyenoord Stadion zal staan, bestaat uit een filmrijtuig. een conversatie- rijtuig en een expositierijtuig Doel van de trein is door middel van voorlichtingsfilms. persoonlijke ge- sprekken en een tentoonstelling met foto's duidelijkheid te geven van de verschillende beroepen bij de NS. Vooral het beroep van rangeerder blijkt wcinig bekend te zijn. Een van de oorzaken van het tekort aan personeel is het feit dat de eisen die gesteld worden vrij hoog zijn. Hoewel men mensen met een opleiding van iets meer dan lager onderwijs tot en met HAVO kan gebruiken, vallen bij de keuring veel potentiele rangeer ders af. i i De Banent'rein van de NS is dinsdag 15 april van 9.50-21.50 uur geopend. Internationale bouwindustrie Internationale Handelsbank vraagt voor spoedige indiensttreding Werktijd van 13.00 uur tot 17.00 uur. Onze voorkeur gaat uit naar een medewerkster van 18 - 25 jaar, die in het bezit is van een type-diploma. Voor het maken van een afspraak kunt u ons bellen onder nummet 010- 144311. Westblaak 222 Rotterdam - Centrum en zoek je werk dat boeiend en afwisselend is? Op onze afdeling autoschade is plaats voor enige jongelui die willen worden opgeleid voor het be- handelen van schaden. Wij bieden naast een prettige werksfeer 13 maanden salaris 8 pet. vakantietoeslag 23 dagen vakantie gunstige studiekostenregeling reiskostenvergoeding variabele werktijden Interesse Bei 010 333444 en vraag naar toestel 222 of 236 voor het maken van een afspraak, of schrijf een brief aan de afdeling personeelszaken Post- bus 21542, 3001 AM Rotterdam start binnenkort weer een Kursusduur: plm 13wekendagopleiding Na positief resultaat garanderen wg de kandi daten een vaste aanstelling bi| ons of bij onze opdrachtgevers. Vooropleidingseisen: Minimaal Havo (wisk of geli|kwaardig, geen militaire verplichtin- gen. Voor inlichtingen de coupon ongefrankeerd opsturen naar H I C S Antwoordnummer 1714 3000 WB Rotterdam (010-137920) rarmeero Naam Adres Woonplaats Geb datum Opleiding Vereisten Een uitnodiging. Voor wie? De accountancy van vandaag is een wereld die niet voor iedereen openstaat. Een opleiding HEAO of VWO wordt gevraagd. De pittige NIvRA-studie voor registeraccountant moet je willen en kunnen volgen Het komt aan op doorzettings- vermogen en analytisch, helder denken. Dit schrikt niet af maar maakt nieuwsgierig? Knip dan snel de bon uit. We hebben alle informatie over het beroep, opleidingen en Moret Limperg, Registeraccountants verza- meld in een magazine ..Accountancy Actueel". We sturen dit dan gratis toe Meer over Moret Limperg Moret Limperg, Registeraccountants is een van de grootste maatschappen met vestigingen in veel landen. Een internationale carriere behoort tot de vele mogelijkheden. De start bij ons is direct goed. Met een flink begin salaris. volledige studiekosten- vergoeding, een redelijke tijdsverdeling tussen werken en studeren. Je werkt in een klein, collegiaal team dat alle steun geeft die er maar nodig is. Zekere en boeiende carriere De accountant van morgen is een verantwoordelijke persoon met een uitstekend betaalde functie op academisch niveau, verkregen door de combinatie van praktisch werken en doorstuderen. Het is een mobiel en afwisselend bestaan: bij vele uiteen- lopende bedrijven en organisaties problemen oplossen.adviezen aan- dragen. zeer veel wetcn van adniinistratie, organisatie, automa- tisering, fiscus, beleid en beheer. Als accountant kunjerekenen op een zekere en boeiende carriere. Laten we allereerst eens beter kennismaken. Vraag via de bon ook om een vrijblijvend gesprek op een van de volgende dichtstbijzijnde kantoren: Alkmaar, Amsterdam, Apeldoorn. Assen, Breda, Dordrecht, Eindhoven, Enschede, Goes, Groningen, Heerenveen, Heerlen, Den Bosch, Leeuwarden, Maastricht, Naaldwijk, Nijmegen. Rotterdam, Rijswijk, Temeuzen. Tilhurg, Utrecht, Venlo en Zwolle. Naam Adres Plaats Leeftijd Heeft/doet examen HEAO/VWO Zenden aan de Centrale Personeelsafdeiing van Moret Limperg, Registeraccountants antwoordnummer940,2280 AE Rijswijk (ZH) (postzegel is niet nodig)

Schiedams Nieuwsblad | 1980 | | pagina 25